Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak odjistit zaseknutý nabíjecí kabel? Princip je téměř všude stejný

Co dělat, když se vám v elektromobilu či plug-in hybridu zasekne zámek nabíjecího kabelu? Podle kontaktovaných automobilek to je jednoduché – auta mají mechanickou cestu, jak zamykací kolíček odjistit. 
Zpět na článek
30. 12. 2023 19:59
30. 12. 2023 20:23
31. 12. 2023 01:18
30. 12. 2023 20:45
31. 12. 2023 09:48
30. 12. 2023 18:57
Asistence Mercedes
Vtipné jak všechny automobilky ujišťují, že mají vlastní speciální asistenční službu. Realita je, že to vede do nějaké sdílené linky kde sedí ženské, které vůbec nic neví a jen volají odtahovku. S elektromobilitou ještě větší průser…

Nám se u Mercedesu zničehonic na nabíječce ulomila krytka zásuvky. Byl večer a silně pršelo. Kolegyně volala na tu slavnou asistenci jestli se dá vůbec jet za deště s otevřenou zásuvkou a tam byla paní, která vůbec netušila, řekla jenom že jestli je auto pojízdné tak máme jet do servisu :D
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Roman Horký
30. 12. 2023 19:14
Re: Asistence Mercedes
Asi kvalitní plast z čajny.
30. 12. 2023 20:17
Re: Asistence Mercedes
A čo si čakal viac? Že priletí vrtuľník s novou krytkou a na mieste v daždi ti ju vymenia?
30. 12. 2023 23:15
Re: Asistence Mercedes
Reaguji na to, že Mercedes má na zaseknutý kabel (a jiné problémy s dobíjením nebo autem) “specializovanou” asistenci. Ale sedí tam ženská, která umí jen dva scénáře: a) auto potřebuje odtah b) najde nejbližší servis Mercedes. Sama to tak řekla 😂 Takže to co se píše v článku je marketingová pohádka, kterou z praxe nemohu potvrdit. U jiných automobilek podobná zkušenost…i když vlastně u BMW se dalo nechat přepojit na techniky co věděli.
30. 12. 2023 23:25
Re: Asistence Mercedes
Ale áno, bolo to myslené trochu ironicky. To, čo si popísal, je tiež výsledok globalizácie a šetrenia nákladov. Ako vo väčšine vecí, ani tu primárne nejde o tvoje záujmy ako zákazníka.
30. 12. 2023 20:43
Re: Asistence Mercedes
Hej, alebo keď ti dojde po e-C4 odťahovka a pánko to nasilu so zablokovanými kolesami začne ťahať na plošinu. :)
Avatar - xxc
30. 12. 2023 21:48
Re: Asistence Mercedes
Nepride, ked som mal zablokovane kolesa, prisla druha, co to vedela nalozit. Inak to je velka chyba, ze EU povoluje nejake diagnostiky, ta diagnostika ma bezat v aute a auto ma same vediet, co mu je. Rovnako, ked uz na mobily mame naradie a domace opravne sady, kedy toto bude u aut?
Avatar - Roman Horký
30. 12. 2023 21:59
Re: Asistence Mercedes
Ó ty jsi hloupý. Slyšel jsi někdy už o diagnostických chybových kodech? Pochopitelně, že auto vi, co mu je.
Já si auta opravuju sám, nemůžu ta to že ty jsi neschopný.
Avatar - xxc
30. 12. 2023 22:47
Re: Asistence Mercedes
ved prave, ked auto vie, co mu je, preco to nemoze napisat rovno na displeji, ale posiela to do servisu?
30. 12. 2023 22:37
Re: Asistence Mercedes
Ja píšem o reálnom prípade. Nejakému odťahovkárovi je to šumak. Auto bolo vybité a na také niečo ako počkať aspoň na čiastočné nabitie on nemal čas.
Avatar - xxc
30. 12. 2023 22:48
Re: Asistence Mercedes
vybite nevie dat aspon "neutral"?
Avatar - eLzyx
31. 12. 2023 03:52
Re: Asistence Mercedes
Tesla má vymakané uživateli přístupné servisní menu. A neustále tam přibývají nové a nové funkce, aby to nemuselo na originální diagnostiku a nebyly přetěžované autorizované servisy.
Potřebuješ zkalibrovat okna, vyměnit chladící kapalinu, udělat geometrii - najít 0° polohu volantu, vyměnit kotouče/destičky, nebo třeba zkontrolovat izolační odpory? To vše najdeš v přehledné onboard diagnostice v servisním menu.
31. 12. 2023 09:54
Re: Asistence Mercedes
Za diagnostiku v palubním menu palec nahoru pro Teslu.

BTW Proč bych na výměnu chladicí kapaliny měl potřebovat diagnostiku? Nejde to prostě jen vypustit, napustit a odvdzušnit?
Jinak v návodu k obsluze Tesly jsem našel toto:
"Hladinu chladicí kapaliny akumulátoru a brzdové kapaliny smí kontrolovat pouze Tesla nebo profesionální autoopravna. Konkrétní servisní informace jsou uvedeny v servisní příručce. ... Brzdovou kapalinu nedoplňujte"
Avatar - eLzyx
31. 12. 2023 15:39
Re: Asistence Mercedes
protože je tam několik čerpadel (minimálně dvě) a několik vícecestných ventilů. A to odvzdušnění snad probíhá postupně, baterka, zadní motor, přední motor ... ale nezkoušel jsem. Je dobré, že to tam je. Prorazíš chladič, nebo budeš vzorný servismen a kapalinu budeš chtít preventivně vyměnit.
Je to holt složitější systém jak jeden chladič, pár hadic, poměrně dobře průstupný motor a nahoře expanzka.
A i kdyby tam bylo jen jedno čerpadlo, tak jej nějak musíš zapnout.

Stejně tak tam je u novějších kusů (ne u mého, bohužel) možnost odvzdušnění brzd, kdy to říká, který brzdič odvzdušnit a systém to tlakuje.

Je tam třeba i procedura na zajíždění nových brzd. Rozjeď se na tolik km/h a začni brzdit podle indikátoru. Opakuj, udělej ...

Jinak oni to asi berou tak, že když se v tom někdo rejpe, tak je ta "profesionální opravna".
Avatar - Barrichello
30. 12. 2023 19:49
Was is das nabíjecí kabel?
Neznajet, my Charger have V8 under hood :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Franta Dobro
30. 12. 2023 19:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
30. 12. 2023 19:59
Hmmmm.
Praktické informace. 😉
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Franta Dobro
30. 12. 2023 20:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
31. 12. 2023 01:18
Re: Hmmmm.
Budeš konečně od Nového roku měnit lékaře? Velmi by ti to prospělo, Hammuno :-)
30. 12. 2023 20:45
Odp
Doufám že nikdy nebudu potřebovat uvolnit zaseknutý nabíjecí kabel.
Rozbalit vlákno
0
30. 12. 2023 20:53
Nejlepším řešením....
...je samozřejmě jezdit normálním pořádným autem, které lehce, snadno a rychle kdekoliv natankuju. A potřebuju to udělat jenom jednou za 750- 800 km. :-) :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Franta Dobro
30. 12. 2023 21:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 12. 2023 22:38
Re: Nejlepším řešením....
???? Navštiv co nejdříve svého psychiatra! :-[]
Avatar - KANKUNEN
30. 12. 2023 22:48
Re: Nejlepším řešením....
Nekrm tu krávu Kylienu
Avatar - Lenka Čížková
30. 12. 2023 22:26
Fakt ne
Nechápu lidi, kteří komentují způsob nabíjení elektromobilu. Drtivou vetsinou, lidi, kteří viděli elektromobily jen z dálky své uprdené Plzni.
Rozbalit vlákno
1
31. 12. 2023 09:48
Re: Fakt ne
Lidé spíše komentují to, jak Mercedes neumožňuje řidiči v případě poruchy odjistit nabíjecí kabel a nutí ho volat odtahovku/servis/asistenční službu. Tenhle princip co největší závislosti řidiče/majitele totiž není specialitou elektromobilů, ale prostopuje to jako rakovina už mnoho let autoprůmyslem. Když jsem kupoval v roce 2017 auto, nedostal jsem k němu servisní plán a ani autorizovaný servis, ani oficiální importér jej nebyl schopen dodat, stejně jsem pochodil, když jsem žídal o smluvní podmínky prodloužené záruky. Automobilka si vše drží jen pro sebe, abyste kvůli každé prkotině museli někam volat nebo jezdit.
31. 12. 2023 07:47
zaseknutý nabíjecí kabel
Mě se dosud tedy ještě nikdy nestalo, že bych nemohl vyndat tankovací hubici z hrdla nádrže a to řídím už přes 50 let a měl jsem doposud 22 aut. ;-) :D
Rozbalit vlákno
0
31. 12. 2023 11:02
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Franta Dobro
31. 12. 2023 11:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
31. 12. 2023 12:17
Re: Nové zprávy ze světa nařizované elektrodebility
Pokud bychom si my všichni multinikoví, placení roztleskávači a animátoři tohoto webu, vtěleni do jedné jediné osoby Čížka z Plzně, tedy vlastně jenom já, měl vybrat mezi postižením invaliditou nebo zřejmě neléčenou schizofrenií spojenou s obsedantně kompulzivní poruchou s progresivně gradujícími příznaky, volím invaliditu.
Avatar - Franta Dobro
31. 12. 2023 15:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.