Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi Q8 e-tron má novou terénní edici. Na oslavu Rallye Dakar

Audi oslavuje letošní účast v náročné Rallye Dakar novou speciální edici svého vlajkového elektrického SUV. Nové Audi Q8 e-tron edition Dakar vám standardně dodá se dvěma typy pneumatik – silničním a terénním obutím.
Zpět na článek
8. 1. 2024 20:21
Avatar - Horký Rom
8. 1. 2024 20:21
moc líbí
Hrozně povedená limitka e-tronu :yes:
Až na ten černočerný interiér .. raději bych stáhnul po nějakém zvířecím vzoru ala Roberto Cavalli, když už Dakar :D
Rozbalit vlákno
0
8. 1. 2024 21:27
Marketing je mrcha
Tak musím říct, že tohle je asi výsměch všem ekologům. Standardní Q8 e-tron 55Q váží 2600kg + 580kg užitečná, tedy skoro 3,2t, tahle limitka přídá dalších min 100kg s celou výbavou, takže jsem skoro na 3,3t. Co jsem koukal na Spritmonitor (reálně spotřeby uživatelů), tak průměr na silnici je cca 27kWh, s tou šaškárnou na střeše a offroad gumama si to vezme kolik? 35kWh? A jak na tom bude v tom terénu? Hmmm to bude vážně pecka :-[]
Rozbalit vlákno
7
Avatar - speedfred
8. 1. 2024 22:07
Re: Marketing je mrcha
….skús ale pochopiť že si v meste BEZEMISIÍ !
8. 1. 2024 22:12
Re: Marketing je mrcha
A co jako? Bezemisní to není nikdy, to už bys mohl vědět ;-)
8. 1. 2024 23:37
Neznalosti jsou mrcha
Za prve bys mohl chapat fredovu ironii.
Nejsi jediny kdo vi, ze elektrina nevznika v zasuvce. ;-)

A za druhe:
Proc te zacala zajimat ekologie az s prichodem BEV?
O vlastni ekologicke stope nemas ani tuseni. Ale Etron je tezkej, takze bude jiste fuj. :D
Kolik vazi tvoje auto?
A kolik ropy bylo potreba vytezit, prepravit, rafinovat pro provoz tvyho auta, ktery ma bohuzel vyfuk primo pred autem jedoucim za tebou pripadne pred skolou okolo ktere prave projizdis??

Nez zacnes neco kritizovat, zkus se radeji nejprve zamyslet nad sebou, ju? ;-)

PS Nechapej to jako kritiku toho v cem jezdis. Je to jen kritika toho, cos tu dnes vyplodil.
Resp. reakce na tvuj negativni koment k offroad-EV.
Uz jsi nekdy kritizoval spotrebu nejakeho spalovaku v terenu? Ne? Tak proc s tim zacinas u EV??
9. 1. 2024 00:05
Re: Neznalosti jsou mrcha
Zdravim ta,obcas sem zabludim a vsimol som si,ze si clovek znaly ohladne problematiky ev aut.Preto by som sa ta rad spytal ako je mozne ziskat dotaciu na ev auto u Vas v Cechach.Mam tu zalozenu firmu od oktobra a rad by som si kupil Teslu Y performance a ziskal "zlavu" 8000 eur co uz nie je na zahodenie.Treba nejake specialne veci splnat? Da sa kupit auto v hotovosti bez uverovania v banke?Niekde som sa docital,ze sa to riesi cez nejaku banku.Nevies mi prosim ta poradit ako to cele prebieha a ako a kde to vybavit?Ci stačí ist k predajcovi Tesly a ten uz to zariadi a ponizi mi tu cenu,ked mi ju CR schvali?Dakujme za tvoje odpovede.Sonim
9. 1. 2024 10:28
Re: Neznalosti jsou mrcha
Ahoj, diky.
Moc o tom nevim.
Jen ze to musi byt na uver.
https://www.e15.cz/…t-zadost-1411853
Avatar - KANKUNEN
9. 1. 2024 05:51
Re: Neznalosti jsou mrcha
pravý závodní etron má stejně spalovák.
9. 1. 2024 07:22
Re: Neznalosti jsou mrcha
Ty ses nám nějak rozohnil Doníku :-[] Na závěr tvého příspěvku nechybí opět nezbytně zbytečná rada. No jo, holt tvůj boj za pseudo-ekologii stojí spoustu sil ;-)