Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Vaculík a ojetá Škoda Octavia IV RS: Poslední radost ze starých časů

Když v roce 2000 Škodovka představila sportovní variantu octavie pojmenovanou RS, stala se z ní téměř kultovní záležitost a sen, který si mnozí splnili až po letech. Bude mít takovou pozici i současné, čtvrté RS, o kterém už víme, že je poslední?
Zpět na článek
14. 1. 2024 09:08
13. 1. 2024 21:51
Opravu poslední?
Nikdy nemůžeme vědět, co je u koncernu VW poslední. V roce 2004 VW oznámil, že Golf Variant končí a nahrazuje jej MPV Golf Plus, které do budoucna bude tvořit 2/3 prodejů celé modelové řady. Golf Plus nakonec skončil v propadlišti dějin, zatímco Golf Variant se vrátil a zůstal v nabídce dodnes.
Jinak na poslední generaci Oktávky žádné staré časy nevidím. Tablet místo ovladačů, vyviklané USB-C zdířky, nedodělaný software,... Tohle by před 10 či 20 lety do výroby neprošlo.
Rozbalit vlákno
4
13. 1. 2024 23:50
Re: Opravu poslední?
Pokud EU spalovací auta zakáže, tak to bude poslední oktavka.

Přesně, jezdím teď Octavia 4 1.5TSI a tragédie. Oproti 3ti řadě to dokázali pořádně zhoršit. 😠😟
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2024 08:49
Re: Opravu poslední?
Najpoctivejsia bola 2kova octavka.. uz na trojke sa setrilo ( ale este sa dala ) .. no a za sucasnu skaredu a ohryzenu octavku s 1,5tsi by som fakt 27 litrov ( v zaklade ) nedal.. to uz radsej nejake suv ... povedzme torres od yonga bude v cene octavky daleko lepsim autom po kazdej stranke .. treba si len vediet vybrat a trosku auta sledovat ... a clovek potom nema problema co za dane prachy kupit aby sa neobabral :yes:
14. 1. 2024 18:07
Re: Opravu poslední?
Torres nemá motor
15. 1. 2024 18:02
Re: Opravu poslední?
To je asi pravda, nicméně musím doplnit, že mám trojkovými Octaviemi vesměs pozitivní zkušenost (hlavně diesely) a asi nejlepší s často haněným RS TDI v kombíku, které mi vyloženě vyhovuje.
Vše funguje zatím bez problémů a s provedením vozu jako takovým nemám zásadní problém (snad jen odhlučnění od kol by mohlo být lepší). Pravda je, že já ho koupil kvůli kombinaci toho motoru a manuálu, rozhodně ne kvůli pseudosportovnosti. Ono to ale nakonec docela dobře funguje pro běžné ježdění - tužší podvozek, kratší řazení, strmější řízení a motor, který má dostatek výkonu i točivého momentu a zachování každodenní praktičnosti. Ale ta poslední generace je úplná zoufalost za nehoráznou cenu, tím se fakt Škodovka střílí do vlastní nohy.
14. 1. 2024 09:08
Sedačky
Dobrý den, Mám RS z konce roku 2022 a vyhřívané sedačky mám na předních i zadních sedadlech v rámci balíku RS Challenge. Opravte si to v minusech.
Rozbalit vlákno
0