Novinky
Sice jiná auta, ale v podstatě poloviční čísla oproti roku 2005 v Evropě a téměř shodná čísla ve stejném rozpětí v Americe v nahé realitě ukazují dopady regulací EU. S lítostí myslímě na země v jejichž čele stojí diktátor oficiálně a zatím máme vlastního despotu. Vozový park nám stárne a stále častěji potkávám střepy, co na silnici už nemají co dělat. Jenže nabídka kvalitních ojetin se tenčí a tenčí a ojetiny jsou dražší a dražší. To je Green Deal v přímém přenosu. Pokud chceme Green Deal pro všechny, musí na to všichni mít. Jestli bychom se neměli probrat z letargie. Já vím, že už je pozdě, ale alespoň dokud to není úplně v ...mezi půlkami.
@JirkaII Najpredavanejsie boli vzdy male auta a tie teraz stoja dvakrat tolko a v ev verzi 3krat
@Ondřej Šámal Vice modelu se nabizi i v Americe a presto se tam prodeje "nerozlevaji". Stejne tak jsou v EU na prednich prickach o tridu mensi modely nez pred dvaceti lety, narozdil od USA.
@twistedTSD Jezdím často na Vysočinu, takže trochu přehled mám 😄
Vlastnictví auta je jistě důkazem bohatství, byť 25 let stará octavia je něco jiného než nové ferrari. Ale pokud bychom byli skutečně chudí, auto, jakkoliv staré, si zkrátka dovolit nemůžeme.
Ano, pro mnoho lidí je auto takřka nutnost, ne ovšem životně důležitá. Najde se spousta lidí i mimo města, kteří si bez aut musejí vystačit, protože si to zkrátka nemohou dovolit. A tací zkrátka musejí počítat s diskomfortem.
Vlastnictví auta je jistě důkazem bohatství, byť 25 let stará octavia je něco jiného než nové ferrari. Ale pokud bychom byli skutečně chudí, auto, jakkoliv staré, si zkrátka dovolit nemůžeme.
Ano, pro mnoho lidí je auto takřka nutnost, ne ovšem životně důležitá. Najde se spousta lidí i mimo města, kteří si bez aut musejí vystačit, protože si to zkrátka nemohou dovolit. A tací zkrátka musejí počítat s diskomfortem.
@Ondřej Šámal To je dost kreativní vysvětlení. Vlastnictví auta je u nás ve srovnání s velkou částí Evropy levné, takže si ho mohou dovolit i nízkopříjmoví. Pro ty, kteří nebydlí ve městě, je to často nutnost. Za doklad kdovíjakého bohatství byl to nepovažoval, byť u nás za posledních 20-30 let životní úroveň samozřejmě vzrostla. Německo nevím, ale v Rakousku jde hned po přejetí hranice poznat, že je vozový park o něčem jiném a vraky mají českou RZ. Doporučuji občas vykouknout z Prahy.
A co se týče stárnutí vozového parku, tak ano, stárne. To je však pouze známka bohatnutí společnosti, protože i relativně "chudý" člověk si dnes může dovolit minimálně jeden vůz. A jelikož nemá příliš peněz, zkrátka sáhne po 20letém autě. Kdyby tady to bohatství nebylo, bude muset využívat hromadnou dopravu.
Na druhou stranu jedna věc je stáří vozového parku na papíře, druhá pak reálný stav v provozu. Díky vysokému podílu firemních registrací (okolo 75 procent) jsou auta na silnicích podobně stará jako v Německu. Ty staré "vraky" většinou vyjíždějí výjimečně.