Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Za každou desátou nehodou stojí ospalost řidiče, říká studie

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 10. 2. 2018 • 07:13
5
Že máte za volant usedat odpočatí, to není žádná novinka. Rozsáhlá studie však nyní odhalila, jak moc může být ospalost za volantem nebezpečná.

Za výzkumem stojí společnost AAA věnující se dění v zámoří. Před časem nás informovala o tom, jak moc v zimě posypová sůl škodí autům. Řidiči v USA pak vynaloží každý rok desítky miliard korun na opravy svých vozů.

Nyní stejná agentura přichází s dalším, neméně zajímavým průzkumem. Napadlo vás někdy, za kolik dopravních nehod může ospalost? Podle nejnovější studie hraje nedostatečný odpočinek ústřední roli v každé desáté!

Tvůrci výzkumu dále informují, že právě ospalost patří mezi podceňované strasti za volantem. Mnohdy kvůli tomu, že si řidiči ospalost nepřipouští a řeší ji, až když je pozdě.

Výzkumníci analyzovali tváře řidičů prostřednictvím palubních kamer a sledovali, jak často a jak dlouho zůstávají oči člověka zavřené při dostatečném odpočinku a naopak během ospalosti. Na základě těchto poznatků a dalších dat dospěli k tomu, že právě ospalost může za 10 procent všech dopravních nehod. Přitom oficiální zámořská čísla hovoří o pouhých dvou procentech.

Související články

15. 4. 2018 13:29
mikrospánek
Tak jsem se zajímal o účinky lítia a protože lítium předepisují psychiatři na potlačení výbušnosti a mánií a PROTOŽE USÁCI SPREJUJÍ LÍTIEM OBLOHU, není se co divit, že řidiči jsou otupělí. Navíc je to poznat u pejsků! Pacient užívající lítium nesmí řídit!
11. 2. 2018 18:03
Re: Vážení,
Denně dojíždím několik desítek km do práce a když se vracím moje kondice a pozornost je velmi špatná. Opravdu jako bych byl pod vlivem.
Jaké to musí být u řidiče kamionu raději ani nedomýšlet.
10. 2. 2018 20:25
Co se dá dělat ???
Občas si člověk v práci musí sednout za volant i když není v kondici.
10. 2. 2018 20:24
Vážení,
tak tohle je sviňa! Taky se mě to jednou stalo. Naštěstí to byla jen vteřinka a spolujezdkyně rychle zareagovala. Myslím, že už existují zařízení, která jsou schopna toto řešit. Také si myslím, že by nebylo od věci , aby takové zařízení byla povinná v kamionech, kde mají podle zpráv řidiči s mikro spánkem velké problémy. Samozřejmě i v osobácích by se něco takového šiklo.
Avatar - Fána
10. 2. 2018 18:53
micro spánek
Když jsem byl mladej, tak jsem si říkal jak někdo může usnout při řízení auta. No a za 20let nato jsem se na Čerňáku navečeřel až k prasknutí a vyrazil na cestu do Liberce. A u Svijan jsem auto opřel o svodidla. Nic se mi nestalo, ale celej pravej bok měl pěknej lišej. Když jsem se z toho oklepal tak jsem zjistil že si vůbec nepamatuji několik kilometrů nazpět. Bylo to děsný probuzení. Od té doby jezdím jen svěží a s minimální dávkou v břiše.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku