Motocyklová VC Japonska 2017: Dovizioso porazil Márqueze a stále je ve hře o titul

 

V patnácté GP letošní sezóny silničního motocyklového MS byli v jednotlivých kubaturách nejúspěšnější Andrea Dovizioso (MotoGP), Álex Márquez (Moto2) a Romano Fenati (Moto3).

Kratičké zahřívací tréninky na dnešní Velkou cenu Japonska vyhráli Marc Márquez (MotoGP), Hafizh Syahrin (Moto2) a Romano Fenati (Moto3). Začínaly v pro Středoevropana atypickou dobu: už v 1:40 ráno. Závody se pak měly rozjet o čtvrté, motocyklového fanouška neodradí ani brzké vstávání... Warm up třídy Moto3 byl přerušen po 25 minutách kvůli úniku oleje z KTM Andrey Migna a trať se čistila celou hodinu a půl. Nakonec byl anulován, aby se odjela desetiminutová „session“, Moto2 a MotoGP absolvovaly čtvrthodinové. Celý následující program musel být totiž zkrácen – s výjimkou závodu nejprestižnějšího klání – aby se nejezdilo příliš dlouho.

Motocyklová VC Japonska 2017: Pole positions pro Zarca, Nakagamiho a Bulegu

Stejně jako v pátek i sobotu dnes pršelo. Čtyřdobé litry, tedy MotoGP, se staly kořistí Andrey Doviziosa, který v závěru udolal Marca Márqueze. O titulu zdaleka není rozhodnuto! Čtyřválcové čtyřdobé šestistovky Honda opanoval nejdříve Takaaki Nakagami, ale nakonec převzal otěže Álex Márquez. Moto-trojky v Motegi patřily Romanovi Fenatimu. Joan Mir to na body nestihl, takže ještě není šampionem.

MotoGP

Sledujte online přenos z GP Japonska MotoGP na iSport.cz

Ranní warm up byl smolným pro Bradleyho Smithe (KTM), který upadl, ale díkybohu se nezranil. S drobnou frakturou ze včerejška závodil domácí Nozane, náhradník za Jonase Folgera u Hervého Poncharala. Po startu závodu MotoGP na plnou délku, tedy 24 vypsaných okruhů se v čele objevil Marc Márquez. Ve strkanici se také skvěle orientoval Jorge Lorenzo (Ducati), který největšího favorita na letošní titul a obhájce toho loňského předjel. Skvěle si vedl i Danilo Petrucci, kterému Katalánec neodolal též. „Poleman“ Johann Zarco se propadl až za Andreu Doviziosa na pětku.

Vedení převzal Petrucci a ujížděl. Lorenzo na druhém místě dlouho nevydržel, nejdříve jej předjel Márquez a měl co dělat se Zarcem. spadli Cal Crutchlow (LCR Honda) i náš Karel Abraham. Abája to ještě zkoušel, ale potkal se se s asfaltem znovu. Brit zajel do boxů, ale taktéž se vrátil a potkal jej navlas stejný osud. Pak se na zemi ocitl Valentino Rossi! „Game over“, teoretické šance legendy na desátý titul pohasly definitivně... Na pátém a šestém místě jelo duo Suzuki (Iannone, Rins), Andrea byl chvíli i čtvrtý, pak týmovému parťákovi podlehl.

Márquez začal Danila vpředu stahovat a 11 kol před cílem se dostal do vedení, Danilo se propadl až na bronz. A co Dovizioso? Vždyť je spolu s jezdcem Hondy nejvážnějším kandidátem na titul! Útok přišel v 18. okruhu a Ital ho zvládl na jedničku! Zarco se dostal do kleští obou strojů Suzuki a neodolal jim, ve finále se ještě propadl. Spadl Bautista a Pedrosa skončil v boxech. Rozhořela se však úporná bitva o vítězství! Oba favorité si několikrát vyměnili pozice a předváděli to, proč milujeme motocyklové závody. Využívali navzájem svých chyb. Naposledy se to povedlo Andreovi v závěrečné zatáčce a pochopitelně projel cílovou čarou jako první!

Letos je opravdu Marcu Márquezovi důstojným soupeřem a svou ztrátu v celkové klasifikaci zredukoval na 11 bodů... Je zajímavé, že matematickou šanci urvat letošní korunu má kromě Mavericka Viñalese ještě i Dani Pedrosa.

VC Japonska MotoGP 2017 – Pořadí v cíli (Top 10)
1.Andrea DoviziosoDucatiDucati Team47:14,236 min
2.Marc MárquezHondaRepsol Honda Team+0,249 s
3.Danilo PetrucciDucatiOcto Pramac Racing+10,557 s
4.Andrea IannoneSuzukiTeam Suzuki Ecstar+18,845 s
5.Álex RinsSuzukiTeam Suzuki Ecstar+22,982 s
6.Jorge LorenzoDucatiDucati Team+24,464 s
7.Aleix EspargaróApriliaAprilia Racing Team Gresini+28,010 s
8.Johann ZarcoYamahaMonster Yamaha Tech 3+29,475 s
9.Maverick ViñalesYamahaMovistar Yamaha MotoGP+36,575 s
10.Loris BazDucatiReale Avintia Racing+48,506 s
'DNFKarel AbrahamDucatiPull&Bear Aspar Teamodstoupil

Průběžné pořadí MS po patnácti závodech: 1. Marc Márquez 244, 2. Andrea Dovizioso 233, 3. Maverick Viñales 203, 4. Dani Pedrosa 170, 5. Valentino Rossi 168... 20. Karel Abraham 28

Moto2

Sledujte online přenos z GP Japonska Moto2 na iSport.cz

Jules Danilo se příští rok stane jezdcem týmu Stop & Go v prostřední kubatuře. Jorge Navarro sice v ranním patnáctiminutovém warm upu upadl, ale nic se mu naštěstí nestalo, s nehody vyvázl se štěstím i Fabio Quartararo. Začátek klání na 15 kol nejlépe vyšel nejrychlejšímu z kvalifikace Nakagamimu. Hned jej ale obtěžoval Xavi Vierge. Tom Lüthi, jeden ze dvou kandidátů na titul, měl famózní start z páté řady – jezdil sedmý. „Franky“ Morbidelli začínal až za desítkou, ale brzy se oba sjeli. Ital byl rychlejší. Spadli nevlastní bratr Valentina Rossiho Luca Marini a opět Jorge Navarro.

Vierge podlehl Pasinimu a mladšímu Márquezovi. Mattia se pověsil na výfuk vedoucímu závodníkovi. Jenže chyboval a spadl na čtvrté místo. Sedm kol před koncem si ovšem Álex Márquez vyšlápl na domácího lídra Nakagamiho a byl úspěšný, jenže Japonec mu to vrátil. Rozdíly v čele nevydržely dlouho, první pětka si nedarovala ani metr. A všichni museli dávat pozor na Syahrina, který z ní byl nejrychlejší.

Takaaki se začal propadat až na šesté místo za Bagnaiu, naopak španělský jezdec Marca van der Strattena chytil správný rytmus a Viergemu i Syahrinovi unikal. O vítězi tak nebylo pochyb. Druhý dorazil do cíle Vierge na šasi Tech 3 Mistral, poslední pódium patří malajsijské „rybě“ (The Fish) s tyrkysovým strojem. Franco Morbidelli zvýšil náskok v čele šampionátu.

VC Japonska Moto2 2017 – Pořadí v cíli (Top 10)
1.Álex MárquezKalexEG 0,0 Marc VDS32:08,901 min
2.Xavi ViergeTech 3Tech 3 Racing+1,465 s
3.Hafizh SyahrinKalexPetronas Raceline Malaysia+3,134 s
4.Francesco BagnaiaKalexSky Racing Team VR46+5,415 s
5.Mattia PasiniKalexItaltrans Racing Team+5,618 s
6.Takaaki NakagamiKalexIdemitsu Honda Team Asia+6,163 s
7.Miguel OliveiraKTMRed Bull KTM Ajo+7,597 s
8.Franco MorbidelliKalexEG 0,0 Marc VDS+11,400 s
9.Dominique AegerterSuterKiefer Racing+11,572 s
10.Lorenzo BaldassarriKalexForward Racing Team+14,310 s

Průběžné pořadí MS po patnácti závodech: 1. Franco Morbidelli 256, 2. Thomas Lüthi 232, 3. Álex Márquez 180. 4. Miguel Oliveira 166, 5. Francesco Bagnaia 143...

Moto3

Sledujte online přenos z GP Japonska Moto3 na iSport.cz

Lorenzo dalla Porta přechází příští rok do týmu Leopard Stefana Kiefera, kde naopak končí Livio Loi. Jak vypadala dnešní bitva nejslabší kubatury? Získá Joan Mir titul i přes penalizaci šesti míst na roštu – odjížděl z něj až dvacátý? Jezdce čekaly po ranních problémech dvě třetiny vzdálenosti, tedy 13 kol, závod odstartoval ve 4:55, skoro o hodinu později oproti původnímu plánu. Vedení se po zhasnutí červených světel ujal „poleman“ Bulega.

Jenže úvod byl divoký a chybovalo se, Ital se odporoučel až na konec první patnáctky. V čele jeli jeho krajan0 Antonelli s Fenatim, za nimi se vozil Canet. Spadl Manuel Pagliani (CIP Mahindra) a letící motorku musel pohotový traťový maršál přeskočit. Romano Fenati po souboji s Antonellim převzal vedení a ujížděl. O bronz se pralo trio Bezecchi – Canet – Suzuki. Kutálel se Adam Norrodin, bohužel ze skvělého šestého místa. Na sedmičku se prokousal náš Jakub Kornfeil. Spadl Gabriel Rodrigo (KTM RBA BOÉ) a Sasaki se mu už neměl šanci vyhnout, ale zkoušel pokračovat. Juanfran Guevara, Rodrigův týmový kolega, svůj stroj také zabořil do kačírku.

Romano Fenati se ještě může stát mistrem světa, zvítězil a snížil náskok na Joana Mira na 55 bodů, ve hře jich je přitom 75. Španěl dnes nebodoval. Skvělé třetí místo obsadil Marco Bezzecchi, budoucí parťák Kornfeila, který nakonec dojel osmý...

VC Japonska Moto3 2017 – Pořadí v cíli (Top 10)
1.Romano FenatiHondaMarinelli Rivacold Snipers29:22,278 min
2.Niccolò AntonelliKTMRed Bull KTM Ajo+4,146 s
3.Marco BezzecchiMahindraCIP+5,013 s
4.Tatsuki SuzukiHondaSIC58 Squadra Corse+8,767 s
5.Arón CanetHondaEstrella Galicia 0,0+12,827 s
6.Philipp ÖttlKTMSüdmetall Schedl GP Racing+14,865 s
7.Fabio di GiannantonioHondaDel Conca Gresini Moto3+15,482 s
8.Jakub KornfeilPeugeotPeugeot MC Saxoprint+15,625 s
9.Bo BendsneyderKTMRed Bull KTM Ajo+15,947 s
10.John McPheeHondaBritish Talent Team+16,216 s

Průběžné pořadí MS po patnácti závodech: 1. Joan Mir 271, 2. Romano Fenati 216, 3. Arón Canet 184, 4. Fabio di Giannantonio 146, 5. Jorge Martín 135... 21. Jakub Kornfeil 22

Foto: Václav Duška jr.

Spolupracujeme s TipCars.com
Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Měkký investorský došlap Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Měkký investorský došlap

Ani boty paradoxně nemusejí být přízemní záležitostí.…

Kreml: Pokud USA vypoví smlouvu o odzbrojení, jsme připravení obnovit vývoj jaderných střel Kreml: Pokud USA vypoví smlouvu o odzbrojení, jsme připravení obnovit vývoj jaderných střel

Případné vypovězení rusko-americké smlouvy o likvidaci…

Prodej Příbramské teplárenské odstartoval, zájemci mají čas do konce listopadu Prodej Příbramské teplárenské odstartoval, zájemci mají čas do konce listopadu

Prodej příbramské teplárny začíná. Zájemci o podnik v…

 
Zdroj: MotoGP.com, BT Sport

Štítky Motorky

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat? V Česku dnes koupíte nové auto se zárukou už za 170.000 Kč. Co od něj čekat?

Pořídit dnes nové auto se zárukou za méně než 200.000…

Čekáte na Volkswagen Golf osmé generace? Už nemusíte, tady je Čekáte na Volkswagen Golf osmé generace? Už nemusíte, tady je

Oficiální představení čeká novou generaci Volkswagenu…

 

 
Tesla reaguje na kritiku Euro NCAP. Z nabídky odstranila matoucí název autopilota

Tesla reaguje na kritiku Euro NCAP. Z nabídky odstranila matoucí název autopilota

Dnes 14:50

Euro NCAP otestoval elektronické pomocníky řízení v jednotlivých autech a název autopilota Tesly označil za zmatečný. Elon Musk na to okamžitě reagoval.
Blesk.cz

Obří vrták poškodil tubus metra A, na dvě a půl hodiny zastavil provoz. Policie zahájila trestní řízení

Obří vrták poškodil tubus metra A, na dvě a půl…

Nedělní zastavení metra mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny na dvě a půl hodiny si někdo odskáče. Pražští…

Léčí kašel a pomáhá při dietě: Jak se pomelu rychle dostat pod slupku?

Léčí kašel a pomáhá při dietě: Jak se pomelu rychle…

Vyléčí kašel, oteklé nohy, zažene kocovinu a pomůže při hubnutí. Co je to? Vitaminová bomba jménem pomelo! Pod…

 

iSport.cz

Liberec protestuje! Vadí mu nenařízená penalta a vyloučení Mikuly se Slavií

Liberec protestuje! Vadí mu nenařízená penalta a…

Vedení fotbalového Liberce podalo protest proti verdiktům rozhodčích v čele s hlavním sudím Radkem Příhodou při…

Boxer Horváth vyzývá Konečného: Nelíbí se mi směr, který udává

Boxer Horváth vyzývá Konečného: Nelíbí se mi směr,…

Jednalo by se o bitvu hvězd českého profesionálního boxu, jaká tady už dlouho nebyla. Štěpán Horváth vs. Lukáš…

 

Reflex.cz

Zeman v dodávce aneb Když je prezidentem traktorista…

Zeman v dodávce aneb Když je prezidentem traktorista…

Pokud má časopis tak dobré fotografy jako Reflex, mají píšící hodně pohodlný život. Pokud náš paparazzi Zbyněk…

Pouze 23 procent Američanů dokázalo na slepé mapě správně určit, kde leží Česká republika

Pouze 23 procent Američanů dokázalo na slepé mapě…

Trefit na slepé mapě, kde se nacházejí jednotlivé státy světa, je známou kratochvílí a testují se u ní zeměpisné…