Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Velkoprostorová trojčata

Koncerny Fiat a PSA nespojili své síly jen na poli užitkových vozů, ale i při vývoji velkoprostorových automobilů. Výsledkem je trojice vozů Fiat Ulysse, Peugeot 807 a Lancia Phedra.
Zpět na článek
26. 2. 2002 10:19
neregistrovaný "ViKILL"
26. 2. 2002 10:33
neregistrovaný "anonym"
26. 2. 2002 16:36
neregistrovaný "Ondra"
27. 2. 2002 09:23
neregistrovaný "Marty"
26. 2. 2002 13:58
neregistrovaný "zdeněk"
26. 2. 2002 22:45
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
27. 2. 2002 19:24
neregistrovaný "Alex"
27. 2. 2002 05:02
neregistrovaný "am"
27. 2. 2002 06:26
neregistrovaný "Autor"
27. 2. 2002 09:31
neregistrovaný "ViKILL"
27. 2. 2002 16:02
neregistrovaný "Honza"
27. 2. 2002 22:18
neregistrovaný "Lasse Kjus"
28. 2. 2002 15:10
neregistrovaný "PETR"
28. 2. 2002 21:30
neregistrovaný "Martin"
1. 3. 2002 10:05
neregistrovaný "Ondřej Šuch"
5. 3. 2002 05:19
neregistrovaný "am"
neregistrovaný "ViKILL"
26. 2. 2002 10:19
Nafrak ??????
Musím uznat, že minivany se PSA a Fiatu fakt povedly, proto mě docela překvapuje -neprofesionální- přístup autora, který tvrdí, že tomu Fiat dal nefrak... Je to jen proto, že Ulysse je vzhledově nejoriginálnější ?????? Milý autore, prober se !!! Podle Tebe by asi dnes vypadaly všechny auta stále jako Ford model T, nebo ne ????
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "anonym"
26. 2. 2002 10:33
Re: Nafrak ??????
Taky te trapne poznamce autora nerozumim. Mne osobne se treba FIAT z te trojice libi nejvic.
neregistrovaný "Ondra"
26. 2. 2002 16:36
Re: Nafrak ??????
Me se zase libi vic Peugeot, zadni cast ma vyresenou lip, mozna min originalne, ale Fiat Lancia maj zadni cas na me moc slozitou. Cintroen mimochodem taky vypada pekne, dost podobny Peugeotu. Ve vnitr asi vede Lancia, neprijde mi z fotek ze jsou ve vnitr uplne stejny. Budiky maj jiny.
neregistrovaný "Marty"
27. 2. 2002 09:23
Re: Nafrak ??????
Podle me Fiat tomu dava nafrak uz dost dlouho. Snad jedine Punto vycniva .... V porovnani Fiatu s Lancii a Peugeotem je to fakt krize. Myslim, ze kdyz si clovek zvoli urcitou znacku, chtel by aby vyjadrovala jeho pocity a vlastnosti, pohled na svet, jeho sameho. Fiat dokazuje, ze ten svuj svet ted hleda a nevi co chce. Nevidim zadny image znacky. Kazdy model je totalne jiny a cim dal vice zmateny. Zadna souvislost ..... vsechna modely nemusi byt skoro stejne jako v pripade Skody, ale je otazka co vice skodi. Jestli Superb je znehodnoceny pouzitim podobnych stylistickych prvku jako Fabia, ale hlavne vyjadruje stejnou filozofii znacky a jejich zakazniku, protoze prave zde nejde o penize a cenu modelu nebo jestli si koupim Fiata, kdy kazdy model je totalne jiny a sileny ( pro nektere originalni ) ale nevystihuje vubec nic mozna jedine zmatek. Fiatu je jedno jake zakazniky ziska, jednim modelem ziska tyhle a jeho nastupcem zase tamty, hlavne ze jich bude hodne. A jestli jich hodne nebude, udela zase nejaky o 100% jiny sileny model a treba jich ziska hodne zrovna s timhle. Vsak se uvidi. Kdysi byl Fiat necim jinym, sice neoplyval kvalitou, ale Tipo bylo Fiatem stejne jako Tempra byla Fiatem tak jako Croma byla Fiatem.
neregistrovaný "zdeněk"
26. 2. 2002 13:58
trojčata
Ono to není až tak úplně pravda s těmi trojčaty,protože to jsou vlastně spíše čtyřčata a chybí vám zde Citroen C8
[odkaz]

Zdeněk
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
26. 2. 2002 22:45
Re: trojčata
Diky za info - doplníme text i fotky. Tom
neregistrovaný "Alex"
27. 2. 2002 19:24
Re: trojčata
Rikal jsem si a co Citroen.... tak C8, dobra...
neregistrovaný "am"
27. 2. 2002 05:02
super
taky si myslim, ze exterier fiatu nevypada zle, i kdyz muj oblibenec je lancia, jak zvenci tak i zevnitr. co sa autora clanku tyce, v posledni dobe je jaksi natvrdlej, treba v clanku o Peugeot RC je autor taky dost neprijemnej
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Autor"
27. 2. 2002 06:26
Design
Velice mě mrzí, že se dotýkám citů příznivců Fiatu a Peugeotu, ale originalita se bohužel nerovná estetice. Nehodnotím krásu, ale stylistickou čistotu, to jest způsob, jakým bylo dosaženo požadovaného efektu. Pokud k originalitě potřebuji mít na přídi dvanáct různých objektů po vzoru faceliftovaného Hyundai Coupe, nejde o stylisticky čistý design. Oceňuji styling Multiply pro jeho italskost, i design Stila, byť v sobě nemá italského zhola nic. A pokud jde o příznivce peugeotu - pokud si vzpomínám, neměl jsem nic proti designu, ale proti proporcím. Nejprve zhodnoťte proporce RC a třeba stejně tak čtyřmístné Mazdy RX-8... Bohužel se na autu.cz nebudete dovídat to, jak jsou všechna auta úžasná. Od toho jsou tu jiná čtenáři všech značek jistě velmi oblíbená periodika.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "ViKILL"
27. 2. 2002 09:31
Re: Ach jo ...
Autore, autore ... Ty asi neuznáš, že Ti to občas uletí. Ale proč ne. Vždyť Ty si asi studovat u Pininfariny a strejda se jmenuje Bertone, nebo ne ??? Není italský design je nejitalštější právě tím, jakou formou se dokáže odlišit a originálně interpretovat to, co ostatní řeší okoukaným způsobem ??? Co si potom myslíš o takovém Coutachu, který je obdelníky jenom posetý ??? Vždyť právě v tom je jeho krása... Takovýhle aut je v italské automobilové historii nespočet. Nakonec uvedu jen malý příklad z klasické italské designové školy. Co říkáš karosárně Zagato ?????????
neregistrovaný "Honza"
27. 2. 2002 16:02
Re: Ach jo ...
Mas recht!
neregistrovaný "Lasse Kjus"
27. 2. 2002 22:18
Re: Kam se hrabe na nový Espace!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
neregistrovaný "PETR"
28. 2. 2002 15:10
můj názor
Podívám li se na fotografie vozů,jednoznačně nejhezčí design má Lancia a to jak v exteriéru,tak i v interiéru,který zdůrazní pocit luxusu.Peugeotovo řešení zádě mi až tak neladí.Ovšem Fiat-to je zase výtvor,po hrůzách jako Multipla,PuntoII,Doblo,Stilo je to další designerský paskvil,nechápu,kdo je teď u Fiatu šéfdesigner,ale dříve mě tato auta fascinovala svým vzhledem,ovšem od roku l999 je to právě naopak,mrzí mne to,ale už je to příliš.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Martin"
28. 2. 2002 21:30
bez titulku
Všichni tady píšete, že se Vám líbí zrovna ten a ten model více než ty ostatní. Tak jsem se taky pokusil zauvažovat, který z nich bych si asi vybral a výsledek? To se mi snad ještě nestalo, já fakt nevím. V podstatě jsou všechny stejné, liší se jen "drobnostmi" (pozor, berte v úvahu, že slovo drobnosti je v uvozovkách!!!) charakteristickými pro danou značku. A právě tyto drobnosti z nich paradoxně dělají úplně odlišná auta. No zkrátka moc, moc, moc se mi líbí všechny (ještě jsem ale nevidě Citroena) a vážně bych nevěděl, který z nich si vybrat. A co se týče Fiatu, po příchodu Stila (především toho 5dveřového hnusu) jsem se obával, že Fiat už zapomněl, jak se dělá design. Ulysse mě však uklidnil. Musím však silně oporovat zde zmíněnému názoru o identitě. Když vozy jedné značky mají podobné designové rysy (zdůrazňuji podobné) není to nijak na škodu. Když však přijde jeden nový model (zpravidla nejvyšší nebo alespoň jedné z vyšších tříd, jež tato značka vyrábí) a poté přicházejí menší modely, které od těch větších na první pohled téměř nerozeznáte, to považuji za vážný nedostatek. Nechápu, proč by se jednotlivé modely jedné značky nemohly zcela lišit. Jsou to rozdílné modely s rozdílnými názvy, technikou, velikostí, zaměřením, tak proč ne taky designem. Ta dnešní uniformita modelové nabídky jednotlivých značek je spíše důkazem, že designérům už dochází dech, či jsou zde opět dobře vidět výrazné úspory na úkor originality, což se snaží obhajovat řečmi o identitě značky.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Ondřej Šuch"
1. 3. 2002 10:05
Zanechme boje
Kolego, oponenti i příznivci, zadržte! Což se dá hodnotit něco tak vrtkavého, jako je individuální vnímání designu? A - i když se zaměříme pouze na stylistickou čistotu - na každém autě se dá najít moucha či hejno. A může to být kufr u Thalie, táhla posuvu sedadel u Fabie, posuvné páčky topení u Forestera nebo cokoli jiného...

Když nevím kudy kam a cosi subjektivního se mi na autě nelíbí, používám formulaci ve stylu "ať čtenář posoudí". Je to dost alibistické, ale u některých aut si prostě nemůžu pomoct... A se svým vcelku konzervativním cítěním bych se subjektivním hodnocením mnoho čtenářů nenašel :-) Ale vážně. Pokud píšeme subjektivně, píšeme subjektivně a nestydíme se za to. Diskuse pod článkem je skvělá věc právě na takovéto bitvy.

Možná by stálo za to uspořádat anketu o automobilový hnus roku, s podkategoriemi: nepoměr ceny a hodnoty, design, interiér a barva. Ale asi jinde než na auto.cz. Inspirace je zde: [odkaz]
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "am"
5. 3. 2002 05:19
Re: Zanechme boje
celkem zajimava stranka....tohle napsali o skodovce 130: "Designed in the former Czechoslovakia by Pavel Placenta, a biscuit factory worker from Prague. A country that has a reputation for making the best beer in the world also managed to produce some of the worst cars in the world. Hmmn...I wonder if there's a connection?"