Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW Caddy: První jízdní dojmy (užitkové)

Roli prvního užitkového Volkswagenu v nabídce má model, odvozený od rodinného minivanu. Po šesti letech se nyní dostává na trh modernizované provedení.
Zpět na článek
27. 9. 2010 08:31
27. 9. 2010 12:06
27. 9. 2010 12:16
27. 9. 2010 13:12
27. 9. 2010 13:40
27. 9. 2010 14:05
27. 9. 2010 15:27
4. 10. 2010 15:42
4. 10. 2010 20:57
4. 10. 2010 15:44
2. 10. 2010 22:28
2. 10. 2010 23:55
5. 10. 2010 17:02
27. 9. 2010 08:31
Caddy
Osviežiť vzhľad, vystroiedať motory - patrí sa. I keď najmä z pohľadu dizajnu sa mi to zdá málo. Spredu nové svetlá, zozadu iba sklíčka na nich. Caddy zovšednel prv, ako stihol zostarnúť. Kto by povedal, že je na trhu púhych 6 rokov...? Škoda, že sa výraznejších zmien nedočkal interiér, aspoň čo sa materiálov a farieb týka - praktický síce, ale totálne nudný a preplastovaný. Účel svätí prostriedky, hovorí sa, ale v tak čierobielom aute by som celé dni ako jeho vodič asi tráviť nechcel.
Zaujímavé je nasadenie motora 1. 2 TSI, mám ale obavu o jeho spotrebu, najmä ak sa trochu naloží - vhodné najlepšie asi na vozenie cukrovej vaty alebo penového polystyrénu...
Inak vyjmúc nové motory, ktoré sa už dostatočne predstavili v iných modeloch VW, nič zaujímavé.
Rozbalit vlákno
11
27. 9. 2010 12:06
Re: Caddy
dizajn exterieru a interieru je vecou vkusu kazdeho z nas, je to uzitkac a krasa nebude rozhodujucim parametrom pre buducich kupcov
27. 9. 2010 12:16
Re: Caddy
To je síce pravda, ťažko ale z pozície pred monitorom môžeš hodnotiť niečo iné. Skúsenosti známeho a suseda nie sú pre tunajších relevantné, a na každom aute jazdiť nemôžeš. ;-)
Mimochodom, mrkni na konkurenciu, Berlingo/Partner vyzerajú podstatne lepšie, a to isté platí aj pre kangoo, hoci naňho som si musel chvíľu zvykať. Dobló, to je z pohľadudizajnu dosť extrém, zase najviac vytŕča z davu. Popri nich je Caddy šedá myška. Plechová dodávka nie je predsa jediná verzia tohto auta. presklené verzie so sedadlami sú už dnes považované takmer za MPV, a tam sa už hrá aj o body za dizajn. ;-)
27. 9. 2010 13:12
Re: Caddy
z mojho pohladu na sucasne uzitkace je poradie nasledovne:

berlingo - exterier aj interier ok
sucasny caddy - ziadne vystrelky v interiery ani v exteriery
opel combo - to co caddy (plus pozitivna skusenost)
kangoo - interier ani exterier mne nie je po chuti (cim netvrdim, ze je to zle vozidlo )
doblo - je to fiat
turneo connect(konzerva od fordu) - exterier ako spred 15 rokov, vyzera ako telefonna budka na kolesach

Jedna sa o ciste subjektivny pohlad ;-)
27. 9. 2010 13:40
Re: Caddy
Ja by som spravil iné poradie... ;-)
1. Kangoo - o.i. ho poznám najlepšie, lebo ho vlastním, vyhral na body s Berlingom
2. Berlingo - vyššie ceny, menej praktické detaily
3. Dobló - vyššie ceny, veľký, ale horšie využitý priestor, podivný vzhľad, príliš rozmerné auto
4-5. Tourneo Connect - cena, morálne zastaralé auto
Caddy - cena, nepríjemný ínteriér (skúsenosti "od suseda" - drahý a neodborný servis, veľa drobných ale pretrvávajúcich problémov, neodolné-ľahko poškriabateľné plasty, nespoľahlivá elektrika a elektronika)
6.Combo - beznádejne zastaralý voz, základ starej Corsy dnes ťažko uspokojí
27. 9. 2010 14:05
Re: Caddy
pisal som to aj ja ....poradie je cisto subjektivne. Nie som sice ultra konzervativny, ale dizajn kanga a dobla je pre mna vobec neoslovuje.

K tomu combu...je to postavene na platforme starej corsy, ak by si porovnal berlingo a kangoo minulej generacie, tak jazdne ich combo deklasovalo. Ten podvozok starej corsy bol upraveny (predlzeny a prisposobeny) na tu krabicu, ktoru nosil na chrbte ;-) Berlingo aj kangoo je tiez postavene na platforme malych aut (minula generacia - podvozky su upravene, neviem, ale ci sucasne su zasadne ine, skor nie)
27. 9. 2010 15:27
Re: Caddy
Berlingo dostalo, myslím, podvozok Picassa, nové Kangoo stojí na platforme Scénica II. Voči minulej generácii Corsy je to myslím dosť výrazný rozdiel.
4. 10. 2010 15:42
Re: Caddy
Dle mych osobnich zkusenosti, porizovaci ceny, nakladu a celkove spolehlivosti ja bych hodnotil takto:
1) misto Fiat Doblo
2) citroen Berlingo
3) misto .... nic
4) misto Peugeot, Renault, WV Cady

Tod muj nazor po nekolika set tisicich najezdenych km ve firme!
Pro Doblo jasne hovori vykonne motory, spolehlivost, komfort a hlavne nejvetsi prostor pro osadku a naklad! A za jednoho Caddyho jsou skoro dve Dobla s 2.JTD!

Po techto zkusenostech kupujeme opet dalsi Dobla ale jiz v prodlouzene verzi
s 2.JTD a 140 PS. ;-)
4. 10. 2010 20:57
Re: Caddy
to poradie je dost subjektivne, ja zase beriem cokolvek okrem fiatu (extremne negativna skusenost)
4. 10. 2010 15:44
Re: Caddy
I kdyz Cadyho se musim v exterieru zastat, v tmave metalize nevypada vubec spatne! ;-)
2. 10. 2010 22:28
Re: Caddy
Tak tak, jsou to krabicky na kolech a zalezi akorat na nosnosti, vydrzi a spotrebe.
Ja mam zkusenost jen s caddy minuly generace, 1,9sdi motor: hruza a des, jednou mi upadl vyfuk a byl to ramus stihacky z prvni svetovy. Vykon skoro zadnej.Prevodovka hrozna, narvat tam 1. nebo 2. stupen chtelo hodne umu. Tdi bylo ok, tam nebyl problem.
2. 10. 2010 23:55
Re: Caddy
ono aj medzi tymi "krabicami" najdes nieco co ti moze viac vyhovovat...niekedy je to drobnost, napr. dlzka, sirka lozneho priestoru, pripadne maximalna hmotnost privesu. Takisto rozdiely v interiery - ergonomia, odhlucnenie, a podobne....
Avatar - Aspire
5. 10. 2010 17:02
Světla
Koukám že VW dělá jedny a ty samé světla nebo minimálně odlišné začalo to Scirocco a pak to dostal Golf, Polo, Transporter a já nevím co ještě.
Rozbalit vlákno
0