Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chevrolet Aveo: Nová generace, nový styl

Chevrolet plní své závazky v podobě modelové ofenzívy, v Paříži představil hned několik novinek. Jednou z nich je nová generace modelu Aveo.
Zpět na článek
4. 10. 2010 17:35
4. 10. 2010 20:25
4. 10. 2010 21:19
4. 10. 2010 21:32
5. 10. 2010 19:37
5. 10. 2010 21:09
5. 10. 2010 23:05
6. 10. 2010 06:03
7. 10. 2010 08:59
4. 10. 2010 21:54
neregistrovaný "Doktor Kudrna"
4. 10. 2010 17:35
Znak
Ach jo, kdy jim dojde, že ten znak by vypadal mnohem líp na masce... :no:
Rozbalit vlákno
1
4. 10. 2010 17:43
Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Zatím to vypadá moc pěkně a možná bych i uvažoval o pořízení jako druhý vůz, jedině co mě odrazuje jsou ty přední světla alá Alfa 159 ;-\ Zase jim přiznat k dobru, že se snaží a některé malé vozy by se měli přiučit ohledně bezpečnosti jak je třeba vidět u nového Sparku, který má už hodně velkou bezpečnostní výbavu v základu...
No uvidíme jak se to ujme a co na to lidé, ale jako alternativa k Fiestě apod. dobre...
Rozbalit vlákno
15
Avatar - twistedTSD
4. 10. 2010 17:57
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
já nějak nemůžu strávit ty všudypřítomné plastové plochy ;-\ (zadní kliky jsou už u vystaveného kusu poškrábané...)
4. 10. 2010 18:45
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
No to je fakt, ze je to poškrábané, ale to bych nepřisuzoval automobilce, ale lidem, protože každý se chce podívat jak to vypadá, chce si vlézt dovnitř apod., ale také to není žádná prémiová značka, tak se musí někde ušetřit, přeci jen tvrdé plasty se škrábou rychle...
5. 10. 2010 10:42
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Kto ešte používa lacné, poškriabateľné plasty na tak exponovaných plochách?
Avatar - Pekelná Micinka
4. 10. 2010 18:21
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Souhlas, trochu pěkný. Akorát Alfa?, já teda vidím Mitsubishi.
4. 10. 2010 18:47
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
No je jedno u koho se inspirovali, jestli Alfa 159 či Mitsubishi, hlavní je, že je to ze 70% copy :-(
Avatar - jenik1
4. 10. 2010 18:23
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Tak tohle se jim povedlo...fakt
4. 10. 2010 18:27
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Prosil by som objasniť, čo je na tom pekné? Ja som nenašiel nič, a že som sa snažil...
4. 10. 2010 18:57
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
mne sa tiez celkom paci..celkove tvary su velmi pekne, masivny predok posobi sebavedomo a vdaka tym svetlam aj drzo (konecne mini ktore nema predne svetla natiahnute az skoro na strechu), velke dolesa dotvaraju dobry dojem...v interieri je to tiez zaujimave, hlavne ukazovatele za volantom, ktore sa mi tiez velmi pacia..so stredovym tunelom je to o nieco slabsie, ale hlavne skoda tych spominanych plastov na exterieri ;-)
4. 10. 2010 21:15
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Mini? Fabia a spol. s dĺžkou okolo 4 m je mini?
S tymi plastami v exterieri mas pravdu, velmi kazia dojem.
mne velmi kazi dojem celkovo strasne * vyraz auta a ta hra na sportiak kluckami odkukanymi od Alfy a premierou agresivnych tvarov. Cakam, kto mi vysvetli krasu, alebo aspon opodstatnenost tychto veci v triede malych aut. Celkovo vzate, voci tmuto osobne chvalim aj Fabiu za dizajn.
V interieri mi nesedei futuristicky stit za volantom, ostro kontrastuje s cinsky vyzerajucim, ale vpodstate klasickym zbytkom palubky. No a ta modra farba diplejov...uz by sa mohli prestat opicit jeden po druhom. Neviem novym Chevroletom prist na chut.
4. 10. 2010 21:33
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
mas pravdu, nie je to mini, ja som tym slovom nechcel oznacit triedu ;-) btw. uz som viackrat videl/pocul auta v tejto triede oznacene za supermini 8-s
Avatar - twistedTSD
4. 10. 2010 19:32
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
ten předek ještě docela ujde, ale jinak...mám pocit, že nejvíc to kazí detaily...
Avatar - Igithegreat
4. 10. 2010 21:12
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Nj.. tobe se urcite libi Škodovky, ktery delaj design pro duchodce!!! >:D
4. 10. 2010 21:19
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Čo tak skľudniť hormóny a ísť spať. Pred školou je posilujúci spánok základ!
4. 10. 2010 23:06
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
ja se ani nesnazil. Meli by to dat dohromady s fordem a vytvorit neco skutecne hodnotnyho :))
6. 10. 2010 21:19
Re: Konečně trochu pěkný Chevrolet (Evropa)
Z pohľadu posledných dizajnových počinov by som im to snáď ani neprial. Sakra, to by boli iné príšery na kolesách...
Avatar - Igithegreat
4. 10. 2010 18:18
zavazadelnik
Me se libi a docela me prekvapuje ta fotka zavazadelniku.. to bude asi o dost vic nez soucasnych 220litru..
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2010 18:55
Čo na tom všetci vidia?
Teda Cruze sa Chevroletu vydaril, ale toto mi príde ako lacná plastová hračka z Dráčika. A tie budíky teda... Hmm, toto by som teda nechcel... :no:
Rozbalit vlákno
7
4. 10. 2010 21:13
Re: Čo na tom všetci vidia?
Souhlas, Cruze vypadá dobře, tohle se mi stejně jako Spark moc nelíbí - hodně to celkovým řešením připomíná Mitsubishi Colt (což ruku na srdce není zrovna krasavec :-) ) se zadníma světlama/dveřma právě Sparku... Stejně tak ty budíky - asi ten motostyl někoho přitahuje, mně ne :-/ ...
4. 10. 2010 21:21
Re: Čo na tom všetci vidia?
Cruze znesiem - do nasadnutia za volant. Tam sympatie končia.
6. 10. 2010 08:17
Re: Čo na tom všetci vidia?
Proc sympatie konci? Nejaky spatny zazitek? To vis, musim se zeptat :-)
6. 10. 2010 11:01
Re: Čo na tom všetci vidia?
Nepríjemne ma materiálmi a dizajnom prekvapila palubka. V predajni mi v tom aute aj dosť nevoňalo, ešte to bolo na mňa dosť ostré. A posed vzadu, predomňa si sadol urastenejší chlap, posunul si sedadlo vodiča dozadu - a zacvikol mi nohy takým spôsobom, že som sa z toho sám nemohol dostať.
Zvonku som si už na dizajn auta trochu zvykol, ale rozhodne to nie je moja šálka kávy.
6. 10. 2010 14:17
Re: Čo na tom všetci vidia?
Do * proc je prehozene tlacitko "odeslat prispevek" a "neodesilat" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!… />Uz poosmdesatepate jsem si smazal vlastni comment...
...no, ve zkratce, nenasel jsem zatim nikoho, kdo by si u me vzadu stezoval, ja mam 180 cm a kamaradi i 200 a slo to. Navic kazdy je poteseny, ze auto nevypada dobre jen zvenku, vevnitr jsou lidi prekvapeni jeste vice. Jde o to, co clovek ocekava od auta za 400k v plne vybave. Dle me je pomer cena/vykon doste tezko porovnavatelny s jinymi.

Jen pro predstavu, zkousel jsem nakonfigurovat oktavku ve stejne vybave, dostal jsem se na 540k a jeste porad tam nebylo vsechno...
6. 10. 2010 20:42
Re: Čo na tom všetci vidia?
Nie je to o výbave, ani o motoroch. Proste súčasné Chevrolety ako potomkov značky Daewoo nemusím. Nie sú mi ničím sympatické, neláka ma to do nich sadnúť, nie ešte otočiť kľúčikom. Zo zvedavosti som si ho obzrel, posedel, a stačilo, proste neoslovil.
7. 10. 2010 08:56
Re: Čo na tom všetci vidia?
Ostatni Chevrotety se mi taky moc nelibi, ale Cruze ti dneska nikdo jako potomka Daewoo nezhodnoti, ani v testech, takze je to objektivni hodnoceni, tvuj pohled jsou jen predsudky. Okej, pak to nema cenu
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2010 20:25
Krasa
tak chevroletu sa tato masinka vydarila skutocne :yes:

- uz nech su cenniky na stranke a ide sa porovnavat :-) s konkurenciou :yes:
Rozbalit vlákno
9
Avatar - element5
4. 10. 2010 21:32
Re: Krasa
Chlape, co ti Chevrolet udělal? Předjel tě Spark v dlouhém táhlém? ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
5. 10. 2010 00:09
Re: Krasa
Chevrolet udělal Chevelle, Corvair, El Camino a z toho co se dá dnes stále koupit Impalu, Camaro a Corvette. Tyhle bazmeky prostě nezaslouží to jméno. Proč je asi u nás prodávána Corvette jako samostatný brand? ;-)
5. 10. 2010 19:37
Re: Krasa
pokud vim, tak furt se rozdeluje Chevrolet USA a Chevrolet EU, takze sem prosim neplet modely co nemaji s evropou nic spolecneho (krom Corvette-ta je global)...
5. 10. 2010 23:05
Re: Krasa
Jen to beru tak, jak to sam Chevrolet propaguje ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
6. 10. 2010 00:20
Re: Krasa
No však je tak smutný, že tady nemůže prodat (nevyplatí se to), to lepší, co může nabídnout.
7. 10. 2010 08:59
Re: Krasa
Corvette se minuly rok vratila zpatky pod Chevrolet a to rozdeleni bylo hlavne kvuli klesajici kvalite v Americe, i tam se prodavala samostatne, s Evropou to moc spolecneho nema
neregistrovaný "Doktor Kudrna"
4. 10. 2010 21:54
Nový Chvrolet Aveo
Dobrý večer,

musím uznat, že steně jako Spark a Cruze se Aveo Chevroletu povedlo. Auto vypadá vcelku dobře. Moje dcera jej nazvala slovem "cool". Za velkou slabinu považuji zpracování interiéru, které se s mým vozem nedá srovnávat, ale moje auto je taky o pár tříd výš.
Celkově auto skutečně nevypadá nejhůř, dá se říci že mě minimálně zaujalo. Auto mi ze předku připadá jako VW Scirocco. Celkově to vypadá dobře, hodně "americky", možná je to i hodně prostorné, i když z vnějšku moc velké nevypadá. Ke kvalitě zpracování interiéru jsem byl u vozů zn. Daewoo a Chevrolet skeptický, ovšem na první pohled to nevypadá nejhůř.
Nevídím důvod auto nekoupit. Rozhodne samozřejmě jeho cena, ale ta bývá u Chevroletu nízká. Tato auta se v ČR i v Německu prodávají za hubičku, a musím říct, že nejen Češi, ale i Němci se na udičku chytí. Asi je to stejné všude. Nízká cena, dobré motory, slušná výbava, to je zřejmě tahák na kupujícího.
Jsem však zvědav, jak bude auto vypadat bez mlhovek, s černými klikami a zrcátky a hlavně na poklicích o velikosti 14". Nebo se tam budou montovat 15"?

Celkově hodnotím :yes:

S pozdravem

PhDr. Vlastimil Kudrna
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Pekelná Micinka
5. 10. 2010 00:20
Re: Nový Chvrolet Aveo
JuDr Vám to vysvětlí, a tentokrát s ním budu pravděpodobně souhlasit.
5. 10. 2010 06:59
Re: Nový Chvrolet Aveo
Za nízku cenu sa dá ale kúpiť aj niekoľko ďalších áut tejto veľkosti - u ktorých niet pochýb o kvalite, a nie že nevyzerajú najhoršie, ale vyzerajú dobre a nepremýšľa sa pri nich o dôvode nekúpiť, ale núkajú sa dôvody na kúpu. Len tak námatkovo - GP, Clio, Yaris, fabia, i20, Corsa, Swift...treba pokračovať? ;-)
5. 10. 2010 19:41
Re: Nový Chvrolet Aveo
minimalne 3 auta bych z toho vyradil a to jest Fabia (fakt hnus, spracovani motoru TSI), Clio (furt v servise), Yaris ( pro me je to auto klaustrofobicke pokud je 3D, pokud 5D, uz se to da trochu prezit...
5. 10. 2010 21:08
Re: Nový Chvrolet Aveo
Sedel si niekedy v Yarise? Vzhľadom na vonkajšie rozmery má jeden z najpriestrannejších interiérov.
Fabia? Veľa krásy nepobrala, proporcie má absolútne nevydarené, ale Aveo je voči nej z môjho pohľadu jednoducho nepodarok.
Clio furt v servise? Prebudil si sa po 5-ročnom spánku?
A čo myslíš tým "spracovaním" motoru TSI?

Zas jeden fanda, ktorý už nevie, čo by vymyslel...
5. 10. 2010 23:03
Re: Nový Chvrolet Aveo
Ano, jezdil jsem s Yarisem 6mes a najel jsem s nim pres 40tis.
Kdybych si mel vybrat mezi Fabia ci Aveo, tak si koupim Aveo - prijde mi takove svezejsi a rozumnejsi v pomeru cena/vykon, ale Fabia a Aveo jsou rozdilne tridy, takze to nejde moc porovnat.
Mel jsem ted ve firmne tri Renaulty - Lagunu, Fluenc a Clio - byli s nima furt nejaky problem s Fabiema ne.
Kdyz vidim u kamarada jak se opravuji VW TSI, tak to opravdu ne.

Nejsem fanda Chevroletu, ja bych si nejradeji koupil nejakeho Forda, tedy uz jednoho mam.
6. 10. 2010 07:36
Re: Nový Chvrolet Aveo
Tuším si jazdil všetkým...
Ešte mi vysvetli ten rozdiel tried medzi Fabiou a Aveom. Potom ma už neprekvapí asi nič.
A čo s tým TSI? nejak som sa o tom "spracovaní" motoru od teba nič nedozvedel.