Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v srpnu 2009: Dominantnímu Audi A6 dnes umí v ČR konkurovat jen Mercedes-Benz E

Ve vyšší střední třídě i v srpnu triumfoval dlouhodobý lídr Audi A6, ale Mercedes E zaostal o pouhé dvě registrace. Zaregistrován byl také jeden Citroën C6 a Hyundai Grandeur.
Zpět na článek
30. 9. 2009 19:32
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 19:43
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 19:45
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 15:18
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 20:19
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 20:42
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 20:57
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 21:10
neregistrovaný "maxo"
29. 9. 2009 09:49
VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Touha všech, co nejezdí lux či exklusiv se koncentruje do vyšší střední třídy. Zde už se i vyká... Označení nevyjadřuje tak úplně přesně, co je to za třídu, neb o vyšší střed se jedná jen z pozice tříd všech. Samotná třída vyšší střední je svým obsahem třídou jaksi... referenční. Auto, které stačíš obejít do minuty, přitom ti poskytne nebeskej vnitřní prostor a na kočičích hlavách už neposkakuješ jako veverka.

Tak jak si to všechno stojí?

A6 je fenomén, zejména v Avantu. Antracit, parádní papuče, třílitráček v naftě a je ti každej ukradenej, co? Tedy... byl byl... Samo, že Mercedes-Benz stvořil (opět) boha, to víme snad všichni, ostatně Mercedes jinak ani netvoří. Tedy E-klasse je tou třídní prémiovou exklusivitou. Tak to bylo je a bude. Je tu ještě BMW5... nestárne, zejména vzadu je jako by mu Mistr Bé tu pr-del-ku pohladil teprve včera...

A pak... CLS. Vyšperkovanej klenot ze Stuttgartu. Ano, to je úchvatné auto. Zevnitř zvenku shora u zdola, absolutní vůz.

Volvo je Volvem, a za to ho chvalme. Umí.

ČÍSLEM měsíce je číslo... 27. Jistě, ten nejlepší bude už zítra na místě, které mu právem náleží :yes:
Rozbalit vlákno
25
29. 9. 2009 10:49
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
nemôžem nič len a len súhlasiť :yes: už len čakať na 5ťku a čo nové opäť prinesie nová a6ka.neviem sa dočkať
Avatar - Dinar
29. 9. 2009 12:03
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Jsem velmi přesvědčen o tom, že kartami zamíchá hlavně nová pětka. Všechny neduhy E60 jsou pryč, design dotažený k dokonalosti a nejlepší pohonná ústrojí (motor, převodovka) ve třídě. Bohužel, nesouhlasím s tím, že MB stvořil boha, nové éčko je lepší než současní staříci třídy, ale rozdíl není takový, jak by měl u novinky být, nová F10 třídu popostrčí o kousek dále. ;-)
Avatar - white label
29. 9. 2009 12:37
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Také věřím (a doufám zároveň), že nová pětka "rozčeří vody" vyšší střední třídy ještě podstatně více, než nové ("jen" povedené) Éčko, i když např. E-kupé mě osobně velmi příjemně překvapilo...
Číslem měsíce je tedy zatím spíše než "27", číslo "39", což je prostý součet "stařenky" A6 a "staříka" (také A6) jménem allroad...
29. 9. 2009 13:00
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
A6 u nás asi nikdo nesundá. E-kupé je sice OK, ale klasický E je mnohem dál podvozkově. Pravdu má trochu Dinar, že pětku v základu překoná hlavně za použití nadstandartní výbavy. Ale podle mne je MB víc na komfort a BMW naopak. Stačí si vybrat a "doplatit" cestu do ráje.
Avatar - white label
29. 9. 2009 13:25
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Jasně, že klasické Ečko je celkově dost jiné auto než tohle kupé a společný mají hlavně ten "název", ale když srovnám co nabízel MB před tímto kupé, pak je nové E-cupé (pro mě) vlastně větším, příjemným překvapením, než technicky "modernější", větší a komfortnější klasické Ečko...
Na druhou stranu je už i v této třídě spousta zákazníků, které nějaké "srovnávací testy" příliš nezajímají a mají (v těchto značkách) už dopředu docela "jasno"...
Avatar - Dinar
29. 9. 2009 13:39
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Kupé je krásné auto, navíc podvozek z céčka je lepší než ten éčkový.
29. 9. 2009 13:50
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Na "řádění" možná, asi lepší ovladatelnost? Ale měchy jsou měchy a ty tam nejdou. E500 se vzduchem bude kvalitní dopravní prostředek.
Avatar - Dinar
29. 9. 2009 13:35
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Jo, souhlas, A6 je prostě auto, které svou univerzalitou vyhoví prakticky každému, v BMW se většině lidí točí těžko volantem a mercedes má zase NEvýhodu vyšší image, jó ten si vozí prd.el v mercedesu, to o audi nezaslechneš. Ale z hlediska toho, co ta auta dovedou a jak vypadají, opravdu myslím, že nová pětka srovná éčko do latě. ;-)
30. 9. 2009 15:45
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Souhlas, pro me je stavajici petka i pres svuj vek porad nejlepsi. A cim je starsi, tim vic se mi libi :-) O jizde nemusim mluvit, nejsem z tech co se jim "tezko toci volantem" (coz je mimochodem velice trefne receno ;-) ). Z hlediska interieru taky nemam vyhrad, E-cko sice konecne vykrocilo nepaprdovskym smerem, ale porad tam ten pocit trochu je. A6 je zase az moc libiva (nejen uvnitr), jak kdyby byla dopovana estrogenem, pro me proste "nema koule".
Avatar - white label
30. 9. 2009 15:54
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Pokud bys psal o E39 a její tehdejší konkurenci, mohl bych s tebou souhlasit na 100%, ale takhle "jen" částečně... ;-)
30. 9. 2009 16:04
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Ty mas rad audiny jestli se dobre pamatuju ze jo? :-)
Avatar - white label
30. 9. 2009 16:13
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Mám "rád" především dobrá auta a nedělím je např. na Audi a BMW, ty jo?
Najel jsem "něco" jak s "BMW" tak s "Audi" a můžem se bavit o tom co je lepší u konkrétních modelů .., na diskuse typu - jestli je obecně! lepší Audi, BMW, nebo třeba MB už (nejen tady) fakt nemám chuť... :-!

edit: co se týká konkrétně 5kového BMW, byla (a stále je) pro mě (nejsem zdaleka sám) E60 určitým značným zklamáním, právě ve srovnání s předchozí E39, což byla ve své době jednoznačná "královna" prémiového segmentu vyšší střední třídy..., což bych si třeba právě o současné E60, napsat (tak jednoznačně) určitě netroufl...
29. 9. 2009 12:54
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Jo, také čekám na to, s čím BMW přijde. Tys psal, žes ji měl možnost již vidět a že to bude (opět) pecka. Tomu věřím. Současně velmi silně vnímám ten mercedesovskej designovej tah na branku.
Avatar - Dinar
29. 9. 2009 13:38
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
V bílé s AMG paketem je to mazel, na "vysokém" standard podvozku v nějaké šedé klasic na šestnáctkách, s těmi dvěma světly vespod nárazníku je to naopak velká bída. Interier éčka je o.k., ale mrkni na přístrojovku 5GT (v pětce bude stejná), to je jak o generaci dál, bude to snad poprvé za historii, co to BMW nandá konkurenci i interierem.
Avatar - white label
29. 9. 2009 14:02
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Myslím si, že 5kové BMW to už "nandalo konkurenci i intreiérem" právě v případě E39!, viz. (nejen) dobové srovnávací testy, ale i vlastní zkušenost...
Postav vedle sebe E39 (nejlépe po face a v Mpaketu) a vedle něj A6 a Ečko z té doby...a podívej se na ně..., sedni si do nich..., projeď se... a pokud nejsi slepý, hluchý, nebo úplně "mimo" musíš mít přece "jasno" ;-)
Avatar - Dinar
29. 9. 2009 14:20
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Tak E39 jsem měl dvě za sebou a říkám, dodnes jeden z nejlepších sedanů vůbec, ale pokud jde o vnitřek, kvalita o.k. určitě víc měkčeného plastu a lepší zpracování než pak u E60, ale designově byl interier o chlup horší než u A6. ;-)
Avatar - white label
29. 9. 2009 15:37
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
No já bych to ani s tím designem interiéru neviděl zdakeka tak jednoznačně pro tehdejší A6..., každopádně Ečko na tom bylo (z těch tří) po této stránce určitě nejhůř...
Avatar - skejpa
29. 9. 2009 11:14
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
ano ano. medvěd prostě umí...
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 19:32
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
CLS je CLS! :yes:
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 19:43
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
preco pri tom 2 krat zuris? :-O
Avatar - white label
30. 9. 2009 19:47
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Co bych "zuril"? Nemám důvod...
Lhalo mi to, že to neodešlo... znáš to, ne... ;-)
Avatar - white label
30. 9. 2009 19:41
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
Myslíš CekLaS ... >:-[]
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 19:45
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
do prkna Ty menis prispevok za chodu! >:-[]
Avatar - white label
30. 9. 2009 19:48
Re: VYŠŠÍ STŘEDNÍ STŘED
To víš, to je ta dnešní mobilní technika... :-)
29. 9. 2009 15:11
OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
Tak je to na stole, Sbírka zákonů, částka 101, zákon č. 326/2009 Sb. Už jen ten název bere dech - Zákon o podpoře hospodářského růstu a sociální stability.

Dvouletej leasing, dvouletej odpis... ráj trvá. Do toho v zájmu té sociální stability ještě šroťák, kterýmu se tedy vznešeně říká - státní příspěvek při vyřazení autovraku. Mimochodem, pojem "autovrak" jsem zatím v právním řádu nezaznamenal, doufám, že každej víme, co znamená. V pochybnostech navštiv vlastní garáž... Takže autovrak (v zákonném smyslu) - starší než deset let, v tvém vlastnictví nejméně dva roky. Nikoliv poslední dva roky... hmmm, zajímavé... Deset let... počítám, že při tomhle kritériu by se pomalu mohla sešrotovat celá republika...

Příspěvek činí třicítku. Kdo už někdy kupoval auto ví, že u toho se nepočítá v řádech desítek nýbrž stovek tisíců... ale možná jde i o to, aby ses pak v prodejně ze samý radosti nevykastroval. Tedy ale jako... potenciální elektrickej, hybridní nebo CNG kovboj si může žádat o šedesát tisíc. No, za to už by se nějakej solidní RC model na baterky sehnat dal, co?

Každopádně... že tu můžeš za dva ročky komplet odepsat Rollse do nákladů, to je fantastická zpráva. Ovšem pozor, přidej, platí to jen do 30. června 2010.

P.S. Neví tu někdo, jak dlouho se čeká na Rollse?
Rozbalit vlákno
8
29. 9. 2009 15:15
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
Na Rollse se snad dneska nečeká, pokud si dojedeš do krámu ;-)
29. 9. 2009 15:55
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
Díky... :-)
Avatar - white label
29. 9. 2009 16:25
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
Na Rollse se opravdu zas tak moc dlouho (relativně) nečeká..., ovšem nesrovnatelně déle, čekají lidi na prachy na něho..., při čemž většina z nich, vlastně celý život...a zpravidla také marně... 8-s ;-)
29. 9. 2009 17:17
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
Já čekám na ty prachy, ale je mi jasný, že kdbych je žmoulal v ruce, tak ho seženu hned. Pokud nebudu chtít nováka v oranžový metle. ;-)
30. 9. 2009 09:50
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
přiznej se - že ty čekáš až ta firma co udělala toho růžovýho Bentley se pustí i do Rollse ;-)
30. 9. 2009 17:08
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
To bych musel mít tolik peněz, že bych ho mohl dát Paroubkovi, jako dárek jen tak.
Avatar - white label
30. 9. 2009 17:51
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
Tak hrozně moc peněz... a stejně málo rozumu... 8-s >:-[]
30. 9. 2009 18:40
Re: OT? SBÍRKOVEJ BESTSELLER
Máš recht... ;-) Větší blbost mne prostě nenapadla.
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 15:18
bude to este lepsie
Ja som presvedceny, ze pojde predaj ecka este hore, hlavne, ked dorazi do predaja kombik.
A aka bude naozaj nova BMW5, to ukaze az cas.
Jedno je , ale iste, ze uz sa nebude tak jednoznacne zaradovat E klasse z trojice nemeckej premie do jednoznacne komfortne orientovanej limuziny, co je mozno aj trochu skoda, lebo tym straca MB tak trochu svoj profil a zaraduje sa niekde tam, kde je dnes medzi premiou Audi. ;-)
Rozbalit vlákno
15
Avatar - white label
30. 9. 2009 16:00
Re: bude to este lepsie
To je pravda, také moc nemusím "filosofii" typu: nabídneme
"ode všeho-všechno-všem"... :*)
30. 9. 2009 20:02
Re: bude to este lepsie
Stará známá věc je, že po roce produkce jsou tyhle naditý auta vychytaný a pak je ten správný start.
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 20:19
Re: bude to este lepsie
no ved mne je jasne, ze tebe to je jasne! :-)
30. 9. 2009 20:28
Re: bude to este lepsie
Mě je to tak jasný, že na svojí milovanou X6 už čekám dva roky >:D Ještě čekám na facelift a... prachy ;-)
Avatar - white label
30. 9. 2009 20:37
Re: bude to este lepsie
Ber to pozitivně, když nebudou dlouho prachy, můžeš mít za stejnou cenu už zcela novou generaci X6... >:-[]

P.S. A ta už bude jistě jezdit už i na vodu... >:D
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 20:42
Re: bude to este lepsie
a bol si si ju vyskusat, lebo neviem ci tebe bude dost!
R klada je priestrannejsia! ;-)
Avatar - white label
30. 9. 2009 20:46
Re: bude to este lepsie
Si děláš srandu ne... 8-s
Navetch už vyzkoušel několikrát nejen všechny dostupné a možné motorizace, ale i všechny přípl. doplňkové výbavy, kola apod. ;-) >:-[]
30. 9. 2009 20:55
Re: bude to este lepsie
Přesně tak! Stačí se zeptat v půjčovně obleků, že vymetám všechny dealery po EU a v kufru mám nastříhanej blesk v rozměru 500ojro >:D B l b e č k u >:D >:D >:-[]
Avatar - white label
30. 9. 2009 21:15
Re: bude to este lepsie
Taky čteš zásadně pouze BLESK! >:D
30. 9. 2009 21:19
Re: bude to este lepsie
Ne... stříhám! >:D >:D
Avatar - white label
30. 9. 2009 21:23
Re: bude to este lepsie
On je na stříhání takový barevnější, že...
;-)
30. 9. 2009 20:51
Re: bude to este lepsie
Všechny motorizace krom "M". No, je to pro mne takový smart kábrio, stísněný pocit a těžký volant. Je to o zvyku a trochu mne mrzí, že po těch sedmách a pětkách, kde si hned "doma", se tady musíš trochu omezovat a přemlouvat. Motorově je to naprosto jasný. Však se uvidí, nikam nespěchám...
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 20:57
Re: bude to este lepsie
a kde napchas vsetku tu batozinu?
30. 9. 2009 21:07
Re: bude to este lepsie
No do erka, ne? To konečně dostane manželka.
neregistrovaný "maxo"
30. 9. 2009 21:10
Re: bude to este lepsie
:yes: