Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Američané mění auta až po šesti letech, tak spořiví nikdy nebyli

Američané byli zvyklí automobily střídat jako ponožky, samozřejmě s mírnou nadsázkou. Nyní si nové vozy drží déle než kdy jindy.
Zpět na článek
22. 2. 2012 22:45
6 rokov
6 rokov je pomerne dlha doba, no kedze ceny aut neustale rastu, zvysuju sa aj doby splacania. Niekedy bola najdlhsia doba splacania 5 rokov, terz to zvysili na 6,5 roka. Preto je to tych 6 rokov. Ked je auto splatene, vacsinou sa nechava na protiucet a kupuje sa nove. Ja menim tak kazde 2 roky, no ja som tak trochu blazon do aut a rychlo sa mi auto znudi.
Avatar - Aladeen
22. 2. 2012 17:52
WTF?
Oni idú hovoriť že sa obmedzujú v tom že auto si vymieňajú "až" každých 6 rokov , veď je to čistá provokácia aby zase ukázali aký sú oni super a my chudobný zazobanci niekde z Európy (Dúfam že vedia kde je EU) , ale keď som tam bol tak som videl aj autá z rokov 1990 , dodávky staré ... ;-\ , nemám ich rád , ale podľa mňa je tento článok tak trochu hlúposť že každých 6 rokov .... To si na Slovensku môže dovoliť snaď iba politik ktorý veľa kradne ..... >:D >:D
22. 2. 2012 17:07
Re: Provokace
Nedelej si iluze, v USA je daleko vetsi podil opravdu chudejch lidi, nez u nas. Lidi, co bydli v privesech nebo rovnou v aute. Ale taky spousta bohatejch. Je to jejich cesta, vybrali si to sami, paradoxem zustava, ze podpora socialnich nerovnosti vychazi z velke miry z tech nejchudsich vrstev.
Jeste jedna poznamka k USA trhu: behem poslednich peti let velice vyrazne vzrostla cena ojetin. Dovoluji si tvrdit, ze spolehlivost novych vozu hraje pri jejich obnove naprosto marginalni roli, primarni je ekonomicka nejistota.
22. 2. 2012 15:48
Re: Provokace
Nedělej si iluze. Všiml sis, že v té mnohem bohatší zemi s mnohem levnějšími auty je průměrné stáří vozového parku 10,8? Vedle toho těch našich 14 zase nevypadá tak zle... Takhle to prostě je. Lidi u nás si často myslej, že na západě lítaj pečení holubi sami do huby, a pak jsou překvapení, že i tam jsou to spíš brabci.
Avatar - euro89
22. 2. 2012 14:56
Provokace
Trochu provokace pro ČR, kde si spousta lidí nový auto ani nemůže dovolit a kde slušně vybavená Octavka stojí jako v USA Camaro.
22. 2. 2012 10:27
Re: to je nic
A ty měníš každý rok žebřiňák nebo koně nebo obojí?
Avatar - jazva
22. 2. 2012 09:05
Re: to je nic
podľa seba súdim teba? >:-[]
Avatar - 3_diamanty
22. 2. 2012 08:07
to je nic
slovak keby mohol bude menit aj kazdy rok auta aby machroval pred susedom >:D kedze zavist je ta nasa najtypickejsia vlastnost :yes: