Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První statické dojmy: Ferrari LaFerrari aneb Maranello zanevřelo na vymýšlení jmen

Tvary nového maranellského hypersportu nenavrhl Pininfarina, jak by se možná dalo čekat. Jejich autory jsou designéři samotné automobilky.
Zpět na článek
7. 3. 2013 09:11
7. 3. 2013 15:25
7. 3. 2013 20:44
7. 3. 2013 18:57
8. 3. 2013 16:06
Avatar - sargis
7. 3. 2013 09:11
nazov...
cislo sa najlepsie zapamata...a ma aj logiku, mensie - mensia "trieda". Teraz mame FF, LaFerrari, California - okrem toho stredneho to neznie ani taliansky, ani sportovo....resp. by som bol za kombinaciu cislo a nazov, ako mame 458 Italia, 360 Modena...to je podla mna spravny nazvo pre model od Maranella :-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Stejsn
7. 3. 2013 15:25
Re: nazov...
Asi tak. Auto je pěkné, jen název vymýšlel vrátný pár minut před odjezdem do Ženevy.

Jenom ještě jedna poznámka: tyhle auta (Vemeno, McLaren) podle článku nejsou už ani supersporty, ale rovnou hypersporty. Asi podle vzoru ze samoobsluh. Co bude další? Megasporty? Gigasporty? Jsem si tak jenom lehce pinknul na Google a zdá se, že pojem hypersport používá jen Auto.cz, konkrétně pánové Bureš a Dragoun. Takže mám na vás celkem logickou otázku: jak se liší hypersport od supersportu?
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: nazov...
Na to nemáme ani v redakci jasný názor. Pokud je ale pro vás supersportem už relativně běžné rychlé auto (třeba Ferrari 458 nebo McLaren MP4-12C), pak ty opravdu exkluzivní a rychlé modely musí být hypersporty. Jestli naopak máte kritéria pro supersport nastavena přísně, pak slovo hypersport můžete ze svého slovníku vyškrtnout.
Avatar - beibej
7. 3. 2013 20:44
Re: nazov...
Supersport je třeba F50 nebo Enzo a LaFerrai. FF a F12 je spíš supergrandtursimo.
7. 3. 2013 18:57
Re: nazov...
Gigasport už zkrachoval. Hypersport se mi líbí, když má něco tisíc koní už je to mimo všechna měřítka...
Avatar - Johny.Rico
7. 3. 2013 19:34
Re: nazov...
Pak jedině Ultrasport nebo Spacesport ;-)
7. 3. 2013 19:48
LaFerrari
Přestanete už konečně psát o novém LaFerrari jako Ferrari LaFerrari? Myslím že L.dM to řekl jasně....je to LaFerrari...výstižné..prostě Ferrari...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jaros71
8. 3. 2013 16:06
BOMBA..!!
La bomba...parádní kára made in Italy.
Prostě Ferrari.. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0