Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Rapid Spaceback ve Frankfurtu: První dojmy a video

Využili jsme první příležitosti a prozkoumali nový Spaceback s metrem v ruce. Co jsme zjistili?
Zpět na článek
10. 9. 2013 08:52
10. 9. 2013 10:28
10. 9. 2013 10:54
10. 9. 2013 16:51
10. 9. 2013 16:49
10. 9. 2013 18:55
10. 9. 2013 12:02
10. 9. 2013 16:49
10. 9. 2013 18:33
10. 9. 2013 23:31
14. 9. 2013 21:52
10. 9. 2013 08:52
bez rezervy
Prestoze jsem myslel ze v tomto clanku nema co prekvapit zajima me to "bez rezervy". Takze kdyz bude s rezervou tak cca 80 litru dolu tzn. naprosto prumerny kufr? To je to vazne tak trapny?
Rozbalit vlákno
7
10. 9. 2013 10:28
Re: bez rezervy
Čekal jsi snad kufr kombi? Já jsem naopak rád, že to napsali. Normálně se totiž máchá čísly bez ladu a skladu. Někteří naivové si pak myslí, že je to snad objem hlavního prostoru zavazadelníku. :-)
10. 9. 2013 10:41
Re: bez rezervy
Já nečekal nic ale ať udávaj ten úložnej prostor ve stejný konfiguraci jako ostatní. A jestli to neudává automobilka tak aspoň server by měl mít stejná kritéria. Vůbec nejlepší by bylo aby mělo auto.cz nějaké pytle a vždycky je narvalo do kufru - objektivní měření.
Největší prasárna je že Škoda auto to předkládá jako marketingovej trumf. Proti designu nic :-)
10. 9. 2013 10:54
Re: bez rezervy
Ale oni ho ve stejné konfiguraci jako ostatní udávají - tj. bez rezervy. Dej si tu práci, projdi si technická data konkurenčních značek a uvidíš. A pozor, ne všechny značky udávají, jestli je to hodnota bez rezervy, nebo s ní.

A co se týče rezervy, ta ubírá mezi 20-30 litry, nikoliv 80.
10. 9. 2013 11:08
Re: bez rezervy
20-30l myslíš ale dojezdovku ne? Když si vybavím svojí rezervu (plnohodnotnou) tak je to určitě nejmíň 60.

Takže auta 5let zpátky oproti současným modelům mají papírově tuto nevýhodu? Já mám s rezervou 330l, pokud bych si chtěl "pomoct" rapidem nebo jiným současným autem (mazda 3, golf) tak si nepomůžu jo? pěkné... :no:

edit: dal jsem si práci normál kolo 195/65 R15 má objem 40litrů...velký voči
10. 9. 2013 16:51
Re: bez rezervy
Do některých aut ani plnohodnotnou rezervu dát nemůžeš. A objemy zavazadelníků se skutečně moc neposunují - není potřeba. Dokonce se mohou mírně zmenšovat (v tom hlavním prostoru). Pokud tě zajímá měřený objem, doporučuji testy ADAC.
10. 9. 2013 16:49
Re: bez rezervy
Uvádí to, co uvádí automobilka. Dnes je většina hodnot se sadou na opravu kol. A ne všechny automobilky používají stejnou metodiku měření. Už jsme se tu o tom bavili hodněkrát; ano, referenční sada zavazadel by byla pěkná, ale nakonec záleží jen na tom, co ty chceš přepravovat a jak ti dané auto sedne. Zrovna tady máš základní rozměry kufru, což je rozhodně nadstandard ACZ.
10. 9. 2013 18:55
Re: bez rezervy
Ještě před pár lety bylo normální v technických parametrech uvádět nejen velikost kufru včetně plnohodnotné rezervy, ale i další údaj a to je světlost. Tuto hodnou už neuvádí ani Svět motorů a ani některé automobilky na svých stránkách. Důvod je asi v hodnotách, kterými se nelze chlubit. Když jsem chtěl svůj Ford Focus Kombi (plnohodnotná rezerva a světlost 135 mm) nahradit Fordem Mondeo Kombi, tak mne světlost 112 mm odradila od koupě.
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
10. 9. 2013 09:34
PROBLÉM !! : NEMÁ ELEKTROMOTOR :-)
nj, fákt mu nedáli batérky :-) [odkaz]
Rozbalit vlákno
6
Avatar - PTS
10. 9. 2013 16:42
Re: PROBLÉM !! : NEMÁ ELEKTROMOTOR :-)
Že tě to furt baví, takto to tu násilím furt vyřvávat ;-)
Avatar - Ada je zase tady
10. 9. 2013 20:24
Re: PROBLÉM !! : NEMÁ ELEKTROMOTOR :-)
Proč v tom jsou ty zastaralé benzínové motory? Pod kapotu každého normálního vozu patří diesel!
Avatar - Hafol
10. 9. 2013 21:33
Re: PROBLÉM !! : NEMÁ ELEKTROMOTOR :-)
Diesel do každé, slušné rodiny. :yes: :-)
10. 9. 2013 23:52
Re: PROBLÉM !! : NEMÁ ELEKTROMOTOR :-)
pořádný auto má benzín.Ještě jsem neslyšel nikoho kdo by nechtěl v duši benzín.
10. 9. 2013 23:04
Re: PROBLÉM !! : NEMÁ ELEKTROMOTOR :-)
S tím tvým elektrošovinismem si už opravdu mimořádně trapná, Bereniko! Místo těch tvých směsných elektroplků by jsi mohla zamířit na elektrické křeslo! Tam budeš spokojená a přestaneš tady otravovat normální lidi ;-) :yes:
11. 9. 2013 08:10
Re: PROBLÉM !! : NEMÁ ELEKTROMOTOR :-)
Ty si ale fakt zajdi na psychárnu. Ty si normální ma-gor. Tenhle přiblbej odkaz dáváš do každýho svýho příspěvku a ty nesmysly co tady potíš to se nedá číst.
10. 9. 2013 09:36
tak tohle vypada
jako zebrak i v top verzi.
Rozbalit vlákno
1
10. 9. 2013 12:58
Re: tak tohle vypada
a myslel si že tohle dělali pro němce?Máme nejakou krizi,každá firma měla nato nejaky odpověd,co jsi čekal ?
10. 9. 2013 10:09
Proč neuznat že se jim to fakt povedl
Zajímavý někteří komentáre.Hned musej hledat chyby.Domnívám se kdyby vyráběli spaceback ze zlata,by řešili to proč nemá víc karátu. 8-s trapný
Rozbalit vlákno
4
Avatar - grifith
10. 9. 2013 10:24
Re: Proč neuznat že se jim to fakt povedl
Ne každý si musí z rozzuřenýho dikobraza stříknout do trenek. Tak to chodí i v životě, jednomu se líbí to, druhému ono. Počkej si na nějakou chudší verzi a neřeš výstavní top verze - v těch vypadá téměř každé auto přitažlivě. ;-)
10. 9. 2013 12:52
Re: Proč neuznat že se jim to fakt povedl
podle mě ale se to povedl :-) se vsadím že lidi za tohle budou otáčet na ulici... Špatný je jen to že jsou jedinci kteří prostě hledají do čeho můžou pýchnout.Proč?Jestli vyžaduje takovou dokonalost ,tak nemá co tady psát,protože to se očekává od jiných aut ne od Spaceback.
Avatar - grifith
10. 9. 2013 17:33
Re: Proč neuznat že se jim to fakt povedl
Nikdo netvrdí, že vyžaduje dokonalost. jen zde netřeba z lowendu dělat kdo ví co. Mě osobně tento model moc neříká a verze Spaceback toto nespasí. Není to hledání chyb za každou cenu, tento model je srovnatelný s konkurencí, což o to. Ale u mě v ničem nevyniká.
10. 9. 2013 22:59
Re: Proč neuznat že se jim to fakt povedl
ja jsem nedělal nevím co z lowendu.Ja jsem hodnotil lowend jako dobrej lowend.To jiný ale koukají jen kde ji pošpinit.
Já čtu i zahraniční články,všude říkají že minimálně se povedlo,jen čech musí šlapat do země to co je jeho.Rarita světová
10. 9. 2013 10:18
Krabice ala Fabia II
Spaceback má podobné proporce jako Fabia II kombi ... vysoká a úzká krabice na kolech - myslím že Škoda si začíná střídat pozici se Seatem, který na diskutabilní design skoro dojel. Zatímco nový Leon ST je hezké auto, Škodovka chrlí jednu hrůzu za druhou.
Rozbalit vlákno
4
10. 9. 2013 10:21
Re: Krabice ala Fabia II
Mně třeba na Leonu vadil interiér, ne karoserie.
Avatar - PTS
10. 9. 2013 16:47
Re: Krabice ala Fabia II
Podívej se na to takto. Škoda měla v roce plus mínus 2000 jen Octávií a nově Fabii, zatímco Seat měl Toledo, Alhambru, Leona a Arosu. Kdo se tedy kam posunul? ;-)
10. 9. 2013 19:25
Re: Krabice ala Fabia II
Podívej se na to takto - Český král vládl v roec 1350 půlce Evropy, tak kdo se kam posunul? :-)

To co jsem psal o Seatu a Škodovce je vztaženo k současné stavu - Seat šel ke dnu ale zdá se že se u něj teď karta obrací a začíná jít zase nahoru. U Škody to bylo přesně naopak - pořád rostla ale teď se začíná nějak zadrhávat.

Myslím že stejně jako u Seatu za to může zčásti kontroverzní design a dále pak přepálené ceny (low-cost dražší než auto u kterého se nešetřilo).
10. 9. 2013 19:37
Re: Krabice ala Fabia II
Ještě Cordobu, Ibizu a Incu :-)
10. 9. 2013 10:55
na co jsou dobry ty
dve petflasky ve dverich? ja v zivote zadnou v aute nevezl. hnusny teply zvetraly piti. to je nejaka uchylka dnesnich cechu? kdyz mam zizen tak si zastavim na pumpe, nebo bych byl ochoten si dat pulitrovku do klimatizovane schranky. to bych nezkousnul spis tu nemoznost zatahnout rucku. ta operka je jak z nejakyho levnyho autoprislusenstvi.
Rozbalit vlákno
4
10. 9. 2013 15:59
Re: na co jsou dobry ty
tak já teda místa na 1,5l petflašku mám taky a využívám je docela často, na cestu si koupím větší pití, necestuju sám, takže se to vypije. A proč by to mělo být teplé? To jako 1,5l za jízdy teplá více než 0,5? :-)
10. 9. 2013 16:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 9. 2013 20:07
Re: na co jsou dobry ty
kokos já vypiju litr a půl za cestu do Prahy... koupím si ji studenou a nestačí ani zteplat, než dojedu...
11. 9. 2013 08:23
Re: na co jsou dobry ty
a cim jezdis clovece, ze si z toho tak spocenej?
Avatar - daffyduck
10. 9. 2013 12:02
Bambus
Nejhezčí je ten bambusovej strop >:D :-! >:-[]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - PTS
10. 9. 2013 16:49
Re: Bambus
Zdravím dalšího nevrlého diskutéra, co si tu léčí mindráky ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
10. 9. 2013 18:03
ale jo - podle mě lepší než liftback, kterej je vlastně zbyt
je to levný auto... a pro sve použití docela fajn - až na to, že tomu chybí slušnej benzínovej motr, ale ten nemá celej VW koncern, takže žádné překvapení.
Mně jen připadá trpce úsměvné, jak se chrlí články, světová novinka se propírá pořád dokolečka... a třeba o Fiatu se píše, že vlastně nemá co vystavit... a o 500L Living se vlastně nikde nic nepíše.
A přitom je to zajímavější a víc novinka, než tohle tady.
;-)
Rozbalit vlákno
1
10. 9. 2013 23:14
Re: ale jo - podle mě lepší než liftback, kterej je vlastně
kdyby lidi chtěli měla by slušnej motor.Jelikož ale tam nahoře dívají se na čísla prodeje,moc dobře vědí že drtívá většina nebude chtít slušnej motor.Pořád to nerozumíš? A co se týče fiata,kolik unás prodají?? tak tomu odpovídá i počet článků..........Už jen to že u škodovek tolik lidi píše,neco automaticky znamená ne?Další věc: kolik lidí píše proti škodovkám a stejně je kupujou.Stačí si podívat na čísla kolik procent trhu ovládá tady škodovka
10. 9. 2013 18:33
To video
jste si mohli odpustit. Slyšet není skoro nic. Pár záběrů, nic co bych nenašel na fotce. Za video :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - peter_ko
10. 9. 2013 18:52
škodovácke litre opäť na scéne
najmenšie auto s takmer najväčším kufrom???
Rozbalit vlákno
1
10. 9. 2013 23:38
Re: škodovácke litre opäť na scéne
@erou na litre podle mě,jen vědí že ve východní evropě hodně lidí kouká kolik nákladu odveze(většinou stejně jezdí naprázdno,ale koukají prostě) a podle toho nasmerujou reklamu(tady)
Důvod je jednoduchej.Nemáme nato aby jsme měli druhej auto pro zábavu jako na západě,tak prostě nás zajímá i todle. >:D
Avatar - Ada je zase tady
10. 9. 2013 20:26
Co tomu chybí?
Varianta kombi. A rovná ložná plocha po sklopení zadních sedadel. :no:
Rozbalit vlákno
2
10. 9. 2013 23:17
Re: Co tomu chybí?
kčemu ti rovná ložná plocha?Když nepotřebuje nemec,japonec,francouz,kčemu ti je?? Kdyby bylo tak důležitý by tam byla.O tisíckrát líp vědí co chce zákazník,oni mají všechny čísla po ruce.Kombík....
Avatar - Ada je zase tady
11. 9. 2013 00:47
Re: Co tomu chybí?
Už jsi v autě někdy něco převážel? :no:
Avatar - Well-being
10. 9. 2013 22:56
S metrem v ruce
jste se tedy moc nepředvedli. Co třeba šířka interiéru vpředu a vzadu ve výši loktů a ramen? Nebo také - je kam opřít přirozeně levou nohu? Vzhledem k tomu úzkému interiéru (úzký rozchod předních kol) by to mohlo být problematické.
Takové věci se u škodovek nezjišťují, že ano ... ;-)
Rozbalit vlákno
1
10. 9. 2013 23:20
Re: S metrem v ruce
ja si myslím že rus,madar,slovák,čech,ukrajinec,polák,ur… nebude metrem v ruce přibližovat k spaceback.
10. 9. 2013 23:31
Space
Parádně se povedlo,lidi okrem někteřích neřeší maličkosti,hlavní je dizájn prostě to auto prodává.Kdyby tak nebyla,by dnes ani třída SUV nebyla takhle uspěšná.Jen pořád nechápu co u automobilky která je těžce konzervatívní (vyjma Yeti,-ale už ji taky srovnávají) ,že co dělá tady slovo ,,space,,
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jaros71
10. 9. 2013 23:36
Lepší než Fabie?
Nevypadá tak špatně..
Asi lepší volba než Fabie kombi.
Pokud ty ceny spadnou minimálně jako u Rapida , prodávat se bude.. ;-)
Ale jinak na zadek nepadám.
Přesto Škodovce fandím..jen at' se jí daří.
A ten 3-ramenný volant by měli dávat všude!!
Tak jako to dělá VW..
Rozbalit vlákno
1
10. 9. 2013 23:47
Re: Lepší než Fabie?
Určitě lepší volba.Vypadá líp.... 3.ramenny volant pár let dozadu měli jen sportovní vozy,že,pokud dobre spomínám.Dokonce nejsportovnejší(pro běžní provoz) BMW ,teda trojka(e46 i v roce 2001) měla ze začátku 4-ramenny ..Tohle je levna varianta auta kvůli krizi,a nato vůbec není špatná.
14. 9. 2013 21:52
Fabia kombi
ten chudák co sedi vzadu a "ukazuje" ako sa tam "pohodlne zmestí ved samozrejme- ked

aj s vysokými topánkami meria skoro 170 cm!/ten krátky trup a krátke nôžky../ aj toto auto je pre 170 cm-ových..

a vsimnite si ako "úžasne" má auticko nizky podvozok je to úžasná praktická vec

ked máte hrbolatý vchod do dvora tak tento spacemen Vám to spodkom orajbe...
vyrovná

nuž ať žije volkswagen rapid combi alias fabia kombi....
Rozbalit vlákno
0