Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tatra 77 (1934-1938): Futuristická perla z Kopřivnice

Tatra 77 znamenala pro kopřivnickou automobilku průkopnický čin. Stala se prvním sériově vyráběným aerodynamickým automobilem světa. Znáte její příběh?
Zpět na článek
13. 7. 2021 17:22
8. 3. 2014 19:30
Celokovová karoserie
Dotaz autorovi článku - opravdu byly karoserie některých T77 celokovové? Je to nějak doloženo? Myslím, že celokovovou karoserii měla až T87. Nezdá se mi, že by se v průběhu výroby takto zásadně změnila konstrukce. I v literatuře jsem vždy četl, že celokovová byla až T87.
Rozbalit vlákno
1
8. 3. 2014 22:51
Re: Celokovová karoserie
Všetky 77 mali karosériu s výdrevou nielen prvé.
13. 7. 2021 17:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
13. 7. 2021 19:05
Pár poznámek
Velmi pěkný a výstižný článek, děkuji pane redaktore.

Zde jen pár doplňků, co se do článku díky rozsahu nemohlo vejít a které ale také neříkají vše, co stojí za připomenutí.


Kapalinové brzdy
- byly už dvou okruhové. A to plnohodnotně, neboť brzdový pedál působil na střed "vahadla" společného pro ovládání pístů dvou nezávislých válců. Unikla-li kapalina z jednoho okruhu, "vahadlo" mírně pokleslo, ale zbývající okruh zůstal zcela neporušen. Dnes se dělají pedálové válce v sérii a s mezi-těsněním - porušení těsnosti toho mezit-ěsnění se nepozná.

Aerodynamika:
Všechny automobily podle p. Jaraye byly podivné - Tatra 77 byla první v dobře užitkovém a přitom krásném provedení . Navíc měla aerodynamiky vlivem vzduchem chlazeného motoru vzadu dotvořenou oběma pány Ledwinky a panem Uberlackerem tak, že dynamický odpor byl při spuštěném motoru a tím za jízdy menší než statický. Chlazení totiž odsávalo vzduch v místě, kde by se již proudnice trhaly a naopak vyfukovalo do úplavu vozu, který tak dotvářel dlouhý konec pomyslné kapky.
Protože bylo tehdy obtížné vyrobit zaoblené čelní okno, je okno vytvořené s postranními malými šikmými okénky, jejich pomocné sloupky neomezují výhled vpřed (jako některé neuvážené dvojité A-sloupky některých dnešních automobilů).
Boční okna (dveřní!) byla při povrchu karoserie - patrně první automobil, kde se na to myslelo a kde se podařilo stahování okem vyřešit.
Zapuštěné kliky dveří!

Polosamonosná karoserie
se středovou páteří vyšla velmi nízká (neměla rám - chassis) a auto vypadalo mezi tehdejšími krabicovitými vysokými vozy se schody mezi blatníky jakoby při zemi.

Podvozek
Koncepce celého vozu umožnila zcela nezávislé zavěšení kol obou náprav. Vepředu lichoběžník se spodními rameny a vrchním listovým příčným pérem, zadní s výkyvnými poloosami a příčným vrchním listovým pérem. Listová péra tvořila pérování s progresivní charakteristikou propérování a také příčnou stabilizaci. Výkyvné poloosy kývaly kolem vodorovné polohy, takže směna styku pneumatik s vozovkou (postavení odklonu/příklonu kol a změna rozchodu) byla zanedbatelná - propérování bylo malé, pérování progresivní, jak jsem uvedl.
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud