Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volvo chce prodávat přes milion aut ročně

Švédský výrobce chce zdvojnásobit své prodeje. Ke splnění plánů pomohou nové modely nebo sázka na čínský trh.
Zpět na článek
2. 4. 2014 08:31
2. 4. 2014 09:56
2. 4. 2014 08:35
2. 4. 2014 08:59
2. 4. 2014 10:50
Avatar - del42sa
2. 4. 2014 08:31
Volvo
Volvo má našlápnuto dobře, škoda, že se něco podobného nepovedlo udělat i se Saabem.....
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
2. 4. 2014 09:40
Re: Volvo
Ano, čínský automobilový výrobce spalováků max hybridů má našlaápnuto .... U souseda v Norsku se ovšem nechytá ... >:D >:D >:D [odkaz]
Avatar - KANKUNEN
2. 4. 2014 09:56
Re: Volvo
Kam ten svět dospěl, vozit si * v pětimetrovém dvoutunovém autě a ještě se tvářit, že je to eko.
Avatar - Hittman
2. 4. 2014 08:35
Sportka
Taky bych chtěl vyhrát ve sportce >:D
Rozbalit vlákno
0
2. 4. 2014 08:59
Čína
Já věřím, že se to číňanům povede.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
2. 4. 2014 09:38
Na Volvu se mi líbí hlavně pětiválce
Jeden blbý válec navíc a co to udělá se zvukem. Beztak reálně je spotřeba stejná jako u 4R. V60 je třeba moc krásný kombík, ale trochu mu chybí kufr. Objem kufru se správně měří tenisovýma taškama, tři vedle sebe a jedna napříč.
Rozbalit vlákno
2
2. 4. 2014 16:55
Re: Na Volvu se mi líbí hlavně pětiválce
Mně se líbily taky, než s nimi Volvo skončilo... už jen dobíhají a všechno jde do čtyřhrnku :-( .
2. 4. 2014 18:40
Re: Na Volvu se mi líbí hlavně pětiválce
Tenis je však už out. ;-)
2. 4. 2014 10:50
Smělé cíle!
Tuším, že v roce 2009 než Volvo přebrali Číňané, byly celosvětové prodeje Volva něco málo přes 300 000 vozů. Tehdy se psalo, že by Volvo potřebovalo prodat 400 000 aut ročně, aby byla automobilka v černých číslech. To se jim už naštěstí podařilo, ale milión prodaných aut do šesti let? Kruciš, já si furt říkal, proč mají Číňané takový zájem o Afriku. Křováci brázdící v roce 2020 Afriku v iXCéčkách, tomu se říká vize :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Sumi2000
2. 4. 2014 18:18
Re: Smělé cíle!
No , v EU jim ty čínské Volva moc nepůjdou!
Hlavně s jejich nesmyslnou cenovou politikou.. 8-s
A ta kvalita už taky není co bývala.

Ale pro Afriku dobrý.. >:D
Avatar - Jaros71
2. 4. 2014 11:44
Made in China?
Volvo je prostě už čínské.. :-!

I jejich plány na made in China ukazují..

Viz: "Volvo se zaměří na čínský trh, domov mateřského Geely. V plánu je zvýšení lokální výroby, spolupráce s Geely zase zlevnění vývoj nových aut."

Pak je jasné , že spoustu levných čínských Volvo prodají v Asii..
Kvalita sice jde dolů , ale prodeje se zvýší a zisk asi taky nebude tedy problém.

V EU je cena za čínsko-švédské Volvo těžko akceptovatelná.
Zvláště při sice stále vysoké bezpečnosti , ale horší kvalitě vozů než kdysi!

Evropan vždy raději koupí premii od německých značek.
Nebo sáhne po japonci.
Má garantovámu lepší kvalitu i image za podobné peníze. ;-)
Rozbalit vlákno
4
2. 4. 2014 17:00
Re: Made in China?
Například od VW? >:D Vážně, kvalitu nemá garantovanou nikdo, teď například BMW a životnost motorů... A nevážně, doporučuji vzít si to "čínské" Volvo a podívat se, kde je vyrobené a z jakých komponentů. Vezměte to pěkně z gruntu, od skel přes stěrače, světla, tlumiče, ramena, po malé součástky. Čínského tam nenajdete nic a drtivá většina je Švédsko a Německo.
Avatar - Jaros71
2. 4. 2014 18:08
Re: Made in China?
VW není prémie..AUDI tak to ANO. >:D
Kvalita Audi , BMW a Mercedesu je jinde než zkrachovalého Volva.
Většina komponentů už ze Švédska a Německa právě není.
To je už minulost..China ,Taiwan , Vietnam , Korea a Indie...tam se to pro Volvo vyrábí.
A bude hůř.. ;-)
Také spolehlivost šla u Volva za poslední roky dost dolů..
O image ani nemluvě.. >:D
2. 4. 2014 18:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
2. 4. 2014 21:42
Re: Made in China?
Většina dílů je z Evropy, zatím jsem našel díly z České Republiky (klíčky), Francie (světla), z Německa (čelní sklo), Švédska (zadní sklo) a Číny (malá boční skla), další součástky jsou z Polska, Rumunska, Turecka...prostě globální auto :-)