Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Seat Leon X-Perience: Španělský scout

Právě dnes španělská automobilka představila další verzi modelu Leon. Vychází z kombi ST a jedná se o zvýšenou, drsněji vypadající variaci s pohonem všech kol a čtveřicí motorů.
Zpět na článek
23. 6. 2014 10:02
23. 6. 2014 10:07
23. 6. 2014 18:53
23. 6. 2014 10:08
23. 6. 2014 10:43
23. 6. 2014 10:23
23. 6. 2014 10:26
23. 6. 2014 10:41
23. 6. 2014 12:02
23. 6. 2014 11:07
23. 6. 2014 11:56
23. 6. 2014 14:59
23. 6. 2014 15:33
23. 6. 2014 10:54
23. 6. 2014 17:33
Avatar - wakantanka
23. 6. 2014 10:02
Trefa
Tak toto sa mi páči veľmi. Asi momentálne najpohľadnejší počin v tejto triede. Pohon všetkých kolies ako bonus. Zvedavý som na cenu, ale aj tak predpovedámm úspech. Seat :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - LEGOPARK
23. 6. 2014 10:07
Svetla vyska
Scout zvyseny o 33 mm a Leon len o 15? Opticky to vyzera na viac...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ozzman
23. 6. 2014 10:24
Re: Svetla vyska
Možná z fotek to tak vypadá díky velkým kolum
Avatar - Bubáq
23. 6. 2014 12:57
Re: Svetla vyska
Opravdu vypadá zvýšený o mnohem více, než 15 mm: tady to bude asi chyba v prvních informacích. Ono by 15 mm jižanům na jejich venkově moc nepomohlo, a tihle jižané budou určitě X-P milovat... ti potřebují nejméně těch scoutovských +35 mm... Seat udělal důležité rozhodnutí s tímto vozem, než se dočká Triba!
Avatar - Ozzman
23. 6. 2014 19:47
Re: Svetla vyska
Který jižany myslíš?:) Doma ve Španělsku auta tohohle typu ( kombi, SUV) tolik vidět nejsou (ostaně jsem tam neviděl snad žádný ST a jen jednoho Leona téhle generace), tam frčej hatchbacky, Golf, Megane, A3, Focus a podobně :-)
23. 6. 2014 18:53
Re: Svetla vyska
Dost mozna si v koncernu predavaji zkusenosti z prezentaci modelu - podobne jako octavku stahli popruhy na perech,at vypada lip,tak leonu mohli pera nastavit ;-)
Avatar - 3_diamanty
23. 6. 2014 10:08
bomba roku
dokonalost, krasa, jednoducho parada, takto ma vyzerat auto emocion :yes:

pri pohlade na leon x ma hned napadlo ze kedysi sme tu nieco podobne kompaktne a sportovo strihnute v stvorkolke uz mali [odkaz] ... kto by to pred par rokmi povedal ze alfa padne a naopak seat pride s takymto krasnym autom

seat vie ze leon ma potencial .... paci sa mi ako sa snazia z neho vyzmyzkat co sa len da..... idu na to sikovne .... konecne je seat na spravnej ceste..... uz aby to bolo aj nove SUV....

seat slape a uplne zasluzene :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - pumpkin
23. 6. 2014 10:43
Re: bomba roku
Ako vieš že Seat šlape?
Avatar - wakantanka
23. 6. 2014 11:20
Re: bomba roku
Alfa mala 156 Q4, len chyba lávky bola v tom, že prišla na trh oveľa neskôr ako bežná 156, a povesť už mal model pošramotenú dosť. Nehovoriac o dosť absurdnej cene s ktorou sa to auto predávalo a v neposlednom rade, že o tom že niečo také Alfa v ponuke má vedelo snáď len zopár nadšencov. Ináč k Seatu, ak by sa nechytil teraz (rozumej nezačal zarábať) hrozil by mu osud Lancie. Ono nejak tak podobne neslávne dopadla aj Altea XL FreeTrack (či ako sa to volalo). Kombinácia zaujímavá, ale marketing a cena to zabili pri konkurencii iných menej praktických SUV. Toto je posledná (aspoň tak to deklarovalo šéfstvo z Wolfsburgu) šanca, takže ak chcú ako značka prežiť musia robiť autá ktoré sa budú predávať v dostatočnom množstve a hlavne zarábať firme peniaze.
Avatar - Ada je zase tady
23. 6. 2014 10:23
no...
až na ty trojúhelníkové světla, které působí poněkud teatrálně... :no: Jinak to docela ujde.

Jen mi vysvětlete, proč SEAT může mít čísla na tachometru a otáčkoměru normálně a Škoda ne? :no: :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ozzman
23. 6. 2014 10:26
Re: no...
Protože škodě to nedovolili, aby se tolik neprodávala, je to zásadní problém! >:-[]
Avatar - Ada je zase tady
23. 6. 2014 15:04
Re: no...
Když se spleteš, napíšeš i pravdu :-!
Avatar - fOE
23. 6. 2014 10:41
Vubec ne
Tak me subjektivni hodnoceni je ze to co u seatu funguje pri hrani se na sportovni notu absolutne selhava ve hre na horala. Oplastovani k jinak ostre strizenemu kabatu mi vubec, ale vubec nesedlo. Za me :no:
Octavia, Passat a hlavne mistr tohoto stylu A6 si jedou furt svoji ligu.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - poterienko
23. 6. 2014 10:48
Re: Vubec ne
Vadí ti, že Seat udělá ze sportovně střiženého modelu allroad, ale u A6 ti to nevadí, ačkoli A6 vypadá IMHO ještě více ostře a sportovně. Několikrát jsem viděl bílou A6 allroad a ačkoli je to na první pohled hezké auto, na ten druhý je to placka a chůdách, která je tak trochu přeplácaná.
Avatar - fOE
23. 6. 2014 12:02
Re: Vubec ne
A6 nevypada sportovne uz kvuli svym rozmerum. Muze byt strizena dynamicky ale 2t plechu a 5 metru delky ve me sportovni choutky nevyvolavaji. Naopak uz je to auto ktere po zvednuti, oplastovani pro me predstavuje ideal z obou svetu. Lehce vyssi stavba, lepsi pruchodnost na jedne strane (krasne nahradi vetsinu SUV) a pritom z velke casti zachovava aerodynamiku sedanu.
Ale vnimani designu je ciste subjektivni zalezitost, takze je klidne mozne ze se mnou nebude spousta lidi souhlasit ;-)
23. 6. 2014 11:56
Re: Vubec ne
Tento oplastovaný olroud systém najlepšie vyzerá pri klasických karosériách (a6, passsat, octa) s horizontálnymi svetlami a minimom hier na karosérii. Dobre to bolo vidieť napr. na plastovej altei, na ktorej to s tým špicatým zobákom vyzeralo komicky a nie coolovo. Na novom leone to vyzerá lepšie, ale ak by mal kľudnejší predok, vyzeralo by to ešte lepšie.
Avatar - kari.laz
23. 6. 2014 14:59
Re: Vubec ne
Ještě by jsem doplnil Volvo XC70, které vypadá taky skvěle
Avatar - Ada je zase tady
23. 6. 2014 15:06
Re: Vubec ne
Až na ten hnusný digitální tachometr :no:
Avatar - fOE
23. 6. 2014 15:33
Re: Vubec ne
Pravdu mas, tomu to taky slusi a zaslouzilo si byt mnou zmineno nahore hned vedle A6.
Avatar - pumpkin
23. 6. 2014 10:54
Naozaj pekné
Pozerám na netcarshow galériu nového prírastku do rodiny Leonov už štvrtý krát a neviem sa vynadívať. Klasický Leon v kombíku mi prišiel vzadu trochu ťažkopádny ale takto to pekne vyvážili. A interiér bez výhrad, od začiatku ho považujem za lepšie riešený ako v Golfe.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - radolaco
23. 6. 2014 11:06
Re: Naozaj pekné
Interier je oproti Golfu co sa tyka ergonomie lepsie rieseny (display je vyssie), ale vizualne je aspon ho ma pre mna Golf ovela vyssie.
Inak suhlasim s kolegom vyssie, ze allroad verzia mi akosi k tomuto Leonu nepasuje. A presne preto ze to ma byt trosku sportovo smrcnute auto. Na Octaviu to pasuje. Takisto aj A6 ci A4, lebo tie majutak nejak robustny a drsnacky vzhlad uz v zaklade. Ale Leon je taka sportova elegancia kde mi tie plasty ozaj nesedia...
23. 6. 2014 12:13
Re: Naozaj pekné
Ano, Golf má interiér pocitově na vyšší úrovni.
23. 6. 2014 12:26
Re: Naozaj pekné
Nejen pocitově, ale i prakticky. Sice Seat udělal obrovský skok v interiéru a já mu za to tleskám, ale pořád to reálně nestačí ani na škodovku...
Avatar - pumpkin
23. 6. 2014 13:10
Re: Naozaj pekné
A čím Leon v praktičnosti zaostáva za svojimi koncernovými kolegami?
Avatar - 3_diamanty
23. 6. 2014 14:23
Re: Naozaj pekné
tak ono na netcarshow bude vyzerat dobre aj trabant.... asi je lepsie sa riadit realnejsimi fotkami a pockat si na nieco z realu.... ale nepochybne to bude pecka suhlas aj mne sa paci ;-)

seat slape :yes: a leon dvojnasobne :yes:
Avatar - pumpkin
23. 6. 2014 16:25
Re: Naozaj pekné
Tým som len naznačoval že nemusím galériu na auto.cz
A stále som sa nedozvedel prečo si myslíš že Seat šlape, ale predpokladám že si len zovšeobecnil tvoj subjektívny názor na dizajn.
23. 6. 2014 17:33
Dobrá věta
"Motory se pak ve voze nacházejí hned čtyři, jeden benzinový v podobě osmnáctistovky TSI s výkonem 132 kW a tři naftové." Teda auto se dvěma motory jsem již viděl, ale se čtyřmi ještě ne. Zajdu kouknout k Seatu jak to tam nacpali . ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
23. 6. 2014 21:15
Bič na Octavii Scout
Tohle si zaslouží opravdu excelentní trojitou poklonu s třemi vruty zakončenou ohňostrojem.

Kombinace 81 kW s haldexem :yes:
Výplně dveří čalouněné alcantarou :yes:
Design, který postrádá kýčovitost nové Octavie Scout :yes:
Jednoznačně čistší a mnohem propracovanější linie (např. se obejde bez malého bočního okénka v zadních dveřích, nárazníky bez kýčovitých atrap zbytečných prolisů a cetek...) :yes:
Full-LED jako bonus :yes:

No a minimálně u nás celkem pravděpodobně i příznivější cena než Octavia Scout. Mírné rozčarování z podoby nové Octavie Scout vzalo za své. Proč řešit Octavii Scout, když tu máme bezchybný Leon X-Perience?

Seat, smekám :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
23. 6. 2014 21:23
Za mě tedy nic extra
...alespoň z fotek...K Leonu se mi "off road" verze prostě nehodí. Ale možná to bude v reálu lepší.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - dolfi
24. 6. 2014 19:10
Kolik budou asi za těch pár plastů navíc chtít?
Jako obvykle, jako by byly pozlacené? ;-\
Rozbalit vlákno
0
25. 6. 2014 08:42
Cena bude nejdůležitější...
...proto bych s celkovým hodnocením počkal až na ní. Pokud to cenově na CZ trhu "nezvládnou", tak půjde jen o hezký kousek do virtuální "vitrínky" sběratelů zajímavých aut. Hezký je (i když se mi zdá, že s tou výškou to na promo fotkách přehnali), ale cena je pro české zákazníky priorita, a to si myslím že i pro ty, kteří třičtvrtě míče za auto klidně dají. Otázkou ovšem také je, jestli si zákazníci, kteří se pohybují v této cenové hladině, vůbec na značku SEAT vzpomenou a to zas bude muset zmáknout místní importér a jejich markeťák:)
Rozbalit vlákno
0