Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Suzuki Baleno: O půl čísla nad Swiftem

Suzuki se u nového malého hatchbacku vrací k názvu Baleno. Frankfurtský autosalon se blíží, na světě jsou další dvě fotky.
Zpět na článek
1. 9. 2015 17:05
Avatar - 3_diamanty
1. 9. 2015 11:01
tak priznam sa
povodne co som cital tak to vyzeralo ze to bude auto ako konkurent golfu ci ceedu.... a nakoniec ako vidime z toho bude opat dalsie "male auto" od suzuki....

dlzka 4023 a razvor 2520 .... to je dnes jasna mala trieda... ( fabia, rio, i20, yaris, ibiza, clio, corsa )

trosku sa obavam aby sa navzajom swift s novym balenom nepozierali..... ved tie ich vzajomne rozdiely su ozaj malicke a obe auta spadaju do rovnakej kategorie malych aut.... uvidime.... uz teraz mozem povedat ze nove baleno sa mi moc paci... je to krasne auto.... ale tak nejak sa nemozem zbavit pocitu ze znacke suzuki by viac pomohol nejaky uz kusocek vacsi model.... ktory by bol od swiftu uz o triedu vacsi a konkuroval by povedmze uz golfu ceedu meganu focusu a podobne..... skoda... snad casom sa dockame ...

kazdopadne baleno je moc pekne... taketo sikovne auticka suzuki skratka umi... :yes:
Rozbalit vlákno
10
Avatar - dewill
1. 9. 2015 11:40
Re: tak priznam sa
Nevypadá špatně, ale počkám si na lepší fotky:)
Avatar - Ozzman
1. 9. 2015 12:14
Re: tak priznam sa
Ale dobře také ne... takový podivný mix všeho možného.. po pohledné Vitaře pro mne zklamání.
1. 9. 2015 12:40
Re: tak priznam sa
Jo, tenhle render budí dost rozpaky. Taková všehochuť ;-\
Avatar - Ozzman
1. 9. 2015 13:21
Re: tak priznam sa
Mne to trochu připomíná takovou levnou čínskou kopii Pulsaru a Juke (ja nevim jak se to sklonuje:D) dohromady.
Avatar - lamal
1. 9. 2015 13:00
Re: tak priznam sa
tiez sa mi to nelubi, podivín je to... bude to lowcost tak nekonfliktny design k tomu asi patri ale i tak..
Avatar - Ozzman
1. 9. 2015 13:21
Re: tak priznam sa
Nemusí to být hned lowcost, to z fotek snad ještě nemusí být jasné i když... hezké to není no :/
1. 9. 2015 17:05
Re: tak priznam sa
Souhlas, až na to, že Vitara má k pohlednosti také dost daleko.
Všechna nová Suzuki jsou poněkud disproporční. ;-\
1. 9. 2015 13:51
Re: tak priznam sa
Swift a Baleno si konkuruju asi ako Swift a i20 - nijako.

Baleno ma kufor aj priestor vzadu na urovni i20 - t.j. minimalne o pol triedy vacsi ako u Swifta, Baleno je vlastne odpovedou na indicke i20, ktore v Indii muti vodu napriek vyssim cenam, co sa Suzuki nepaci a tymto kontruje.

Navyse Swift v dalsej generacii neporastie, ale bude este sportovejsi a zabavnejsi.

Inak ten (polo)hybrid bude v balene pravdepodobne sparovany s 1.2 atmosférou, mozno aj v prevedeni DualJet, nie s turbomotorom... Osobne sa mi myslienka (polo)hybridu velmi paci - swift dualjet ma udavanu spotrebu 4.3, dualjet hybrid by malo min. o pol litra menej, t.j. 3.8, cize v realne bez problemov jazda pod 5 litrov a bez draheho priplatku sa plnohodnotny hybrid...
1. 9. 2015 21:47
Re: tak priznam sa
H/K_svet: Vy jste ten můj článek nečetl? :-)
Avatar - wakantanka
2. 9. 2015 09:02
Re: tak priznam sa
Oni si tie modely budú konkurovať asi ako SX4 S-cross s Vitarou. Obsiahnu zhruba rovnaký segment ale úplne odlišné cieľové skupiny, ktoré kladú priority na rozdielne parametre. Náhodou to Suzuki celkom dobre vymyslelo a verím, že takto "uloví" tých zákazníkov viac.
Avatar - pumpkin
1. 9. 2015 19:11
Ach, tá maska
Naozaj som dúfal, že európska verzia bude mať komplet odlišnú prednú masku, takto je to indické Maruti YRA. Dosť ma irituje ako to tam vpredu neladí, svetlomety akoby im zvýšili zo Swifta.

Budú to aspoň vyrábať v Ostrihome?

Staronový názov Baleno je tiež taká blbosť ako keď Mitsubishi malú plechovku pomenovalo Space Star. Od čoho bol asi pôvodne ten "space"? 8-s

Zlatý Suzuki dizajn 8 rokov dozadu..
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
1. 9. 2015 22:42
Re: Ach, tá maska
s cim je ako s menom baleno problem? ;-) .. preco je ten nazov blbost?
Avatar - pumpkin
2. 9. 2015 09:54
Re: Ach, tá maska
Pretože to nebolo tak dávno, kedy Baleno predstavovalo celkom slušný sedan a kombi s pohonom 4x4. Podobne aj Vitara. Je otázne, či automobilka chcela aby sa ľuďom vybavil ešte celkom poctivý tereňák, alebo aby im len bol povedomý ten názov.

Ako tak ale píšem tento príspevok, trklo mi, že Baleno nebolo len sedan a kombík. Sakra! >:D

Že je ale dizajn priemerný, aktuálny tak pred desiatimi rokmi a že pomenovať mini auto Space Star je blbosť, za tým si stojím! :-)