Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avatar - Jenik3
cely text
| 28. 11. 2015 08:08
Úvod, dojem

Všímáte si toho, jak často stále na silnicích potkáte druhou generaci laguny z přelomu tisíciletí? My také, a nedivíme se tomu. Je to krásné auto, které dodnes překvapí komfortem. A jelikož styl a pohodlí prodává, mohla jich továrna v Sandouville chrlit ročně i čtvrt milionu. Po všeobecně známých kvalitativních přemetech Renaultova velká ryba v roce 2008 sice přidala na kvalitě, ale krása i bonvivánské kouzlo ji opustily. A s nimi i štěstí: tři čtvrtiny zákazníků se rozutekly do všech stran a nalákat je zpátky domů bude složité. Firemní stratégové jsou si toho vědomi a novému modelu vepsali přímo do erbu to, co nejvíc potřebuje. Talisman.

DOJEM

Všeho s mírou

Zevnějšku nechybí odvaha ani francouzská hrdost. Kapota přesahující blatníky zdůrazňuje širokou a plochou příď, ve stejném duchu se nese celá výrazně aerodynamická silueta. Maska s velkým logem tu působí monumentálněji než na obrovské karoserii espace, světla široce vytažená do blatníků dělají ramena. Přední partie s dlouhým převisem a vysokou konturou ovšem budí trochu těžkopádný dojem, který nezamaskují ani exoticky tvarované hokejky denního svícení. Nejnovější konkurenti jako Škoda Superb a Kia Optima dokážou zepředu rozehrát výrazně lehčí rytmus.

Vyloženě atleticky nepůsobí talisman ani z boku. Povrchy se plynule a decentně vlní, ale nerozčleňuje je žádný výrazný prolis. Nejvíc moderní elegance dokázali designéři vdechnout zadní části, kombinaci oblé odtrhové hrany a štíhlých lamp si ovšem zjevně vypůjčili od Audi A6.

Ani hot, ani čehý

Jak je u francouzských značek obvyklé, interiér hraje na velmi jednoduchou notu. Efekt takového řešení je značně závislý na kvalitě materiálů a nejdražší verzi Initiale Paris, kterou vidíte na snímcích, se to celkem daří. Povrchová úprava panelů v horní části palubní desky, jemné švy imitující čalounění kůží i přesně slícované dekory navozují lehce luxusní kouzlo, podtržené dobře tvarovanými koženými sedačkami.

Spodní část palubní desky se středovým tunelem a zejména okolí rozměrného tabletu to trochu ruší. Lesknou se a na dotyk jsou tvrdé, výsledný dojem z kabiny zůstává kdesi na půli cesty.

To je, oč tu běží

Talisman je jen o centimetr kratší než Škoda Superb, což vnitřnímu prostoru nastavuje velmi vysokou laťku. Rozvor je ovšem o tři centimetry kratší, přední převis naopak o šest delší – mimochodem nechápeme proč, když všechny motory jsou jednotně skloněné dozadu. Celková délka kabiny tomu přesně odpovídá. Řidič a spolujezdec si nemůžou stěžovat, místa mají v podélné ose habaděj. Správnou polohu za volantem nacházíme snadno, rozsah seřízení i poloha pedálů vyhovují postavám různých velikostí.

Přesto v porovnání s nejlepšími konkurenty trocha pocitové prostornosti chybí. Střecha už nad hlavou řidiče klesá k aerodynamicky skloněnému oknu, navíc se svažuje i ke stranám, výsledkem čehož je nižší rám dveří. Dohromady s masivními sloupky to přináší méně vzdušnou atmosféru, podobnou třeba Opelu Insignia.

Vzadu nám zbývá před koleny noblesních 21 cm. To je právě o devět méně než v superbu a přesně to odráží rozdíly v rozvoru a délce předního převisu. Sedák je ovšem uložený nízko u podlahy jako v ostatních autech střední třídy, splývavé klesání střechy a zadního okna nenechává moc místa ani nad hlavami. Karoserie se směrem dozadu také citelně zužuje, takže třem dospělým by zde bylo těsněji.

Loď na dlouhou plavbu

Kromě názvu Laguna opouští Renault po dvaceti letech také výklopnou zadní stěnu. Novinka bude v nabídce i jako kombi, testovaný sedan chce zapůsobit na firemní klientelu a německý trh. Z toho plynou obvyklá omezení s pevně danou výškou a omezeným vstupem. Ten je zde ještě trochu kratší než obvykle, protože za zvolna klesajícím zadním oknem už zbývá méně místa na kapotu. Pohled dovnitř ale potěší. Čalounění je udělané kvalitně a příkladně zapouzdřený závěs víka neodře zavazadla.

Tabulkový objem 608 litrů se téměř vyrovná superbu. Vzhledem ke shodné délce karoserie by to ani nemělo být jinak. Kufr talismanu je o něco nižší, ale objem dohání šiřkou mezi podběhy, kde je znát výhoda skladné vlečené nápravy.

Sklopení opěradel přináší stejně kompromisní nákladový prostor jako u jiných sedanů, nechybí však praktický průvlak na lyže. Benzinové verze mají pod podlážkou standardně dojezdovou rezervu, u dieselu za ni kupodivu zaplatíme 2000 Kč.

MOTOR

Přistřižená křídla

Dieselovou šestnáctistovku se dvěma turbodmychadly už známe z dodávkových renaultů, se kterými přes manuální převodovku velmi pěkně cvičí, i z nového espace, kde s dvouspojkovým automatem poněkud zkrotla. Čekali jsme, že o 140 kg lehčí talisman s ním rozpřáhne křídla, ale nerozpřáhl. Převodovka jako by nevěřila točivému momentu uváděnému v tabulce, nechává diesel klapat poměrně vysoko a při rozjezdech ho vytáčí i ke třem tisícům otáček. Nezní přitom kultivovaně, a ani nepředvede nic divokého. Ve středním pásmu se do toho umí opřít a ze 100 km/h zrychluje jedna radost, ale pružný tah z nejnižších otáček, jaký očekáváme od pojmu biturbo, se nedostavuje. Tušit za tím můžeme nějaká opatření umravňující emise, protože dodávky, které jedou o tolik živěji, dosud podléhají pouze normě Euro 5.

Poslední překvapení přináší jízda po dálnici, kde otáčkoměr ukazuje 2400 ot./min. Dnes to většina aut zvládá o 200 až 300 otáček pomaleji. A to i příbuzný Renault Espace.

K práci dvouspojkové převodovky EDC nemáme výhrady. Nepracuje obzvlášť rychle, ale potěší plynulými rozjezdy, logickými reakcemi na přidání i ubrání plynu a ovladatelností při manévrování v garáži, což je jistě důležitější.

Stále podle módy

Lagunu z roku 2000 jsme v úvodu nezmiňovali samoúčelně. Šlo o poslední velký renault, který se nestyděl měkce pérovat. Vědomě se zřekl sportovní bezprostřednosti, protože v cestovním autě ji každý nehledá. Od těch dob čekáme na další osobnost, která by dokázala světu říct, že řezání zatáček není všechno. Bohužel marně. Na 19palcových kolech jede talisman vyrovnaněji a plynuleji než předchůdce z roku 2008, ale uvolněného pohodlí mondea, superbu či Mazdy 6 nedosahuje. Víc hrbolů kopíruje než vyžehlí a působí stále trochu našponovaně. Významně to neovlivňují ani regulovatelné tlumiče výbavy Initiale Paris, poněvadž rozdíly mezi jejich třemi režimy jsou téměř nepostřehnutelné. Vlečenou nápravu z toho všeho vinit nemůžeme, vždyť schopnosti elektronických stabilizačních systémů dnes dovolují i jednoduchý podvozek naladit komfortně.

Pochválit ale musíme nízkou hladinu hluku, jež má rozhodně blíž k evropskému než asijskému standardu.

Utažené pérování podtrhuje stabilitu, které má nízký vůz s dlouhým rozvorem na rozdávání. Talisman se nikdy nerozhoupe, nerozvlní, v obloucích se drží asfaltu jako politik židle a kola neodskakují ani na velkých dírách. Řízení plní svůj základní účel, uměle generovaný odpor volantu však většina konkurentů umí maskovat lépe. Natáčení zadních kol dodává testovanému vozu sportovní ostrost a je věcí vkusu, zda o ni typický kupující velkého sedanu bude stát. Vzhledem k tomu, že jde o exkluzivitu nejdražší verze, však takové dilema nejspíš nebude časté.

ZÁVĚR

První setkání s talismanem přináší řadu dobrých zpráv. Proti předchůdci je mnohem prostornější, znatelně pohodlnější, má úspornější motory a moderní automatické převodovky. Nezříká se přitom ani zajímavého poměru výbavy k ceně, což – jak ukazuje úspěch sedanu Fluence – může zamíchat kartami v prodeji firemních vozů a narušit manažerskou monokulturu passatu. Proti ostatním ve třídě mu však chybí něco, čím by se výrazně odlišil a v čem by měl navrch. Pro takový boj bude určitě třeba – talisman.
cely text
| 28. 11. 2015 08:09
:yes: :yes: :yes:
cely text
| 28. 11. 2015 10:37
:no: :no: :no:
Avatar - IPA? CO JE TO ZA CYPA?
cely text
| 28. 11. 2015 10:46
:yes: :no: :yes: :no:
Avatar - _Karel_
cely text
| 28. 11. 2015 16:21
Cyp je jenom ten druhej, ten od pohledu strašně vtipnej.
Avatar - rohYpnol
cely text
| 28. 11. 2015 13:38
díky :yes: :yes: :yes:
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 08:43
Kde jsou ty casy, kdy se do aut davaly motory a ne eko... Diky EURO 6 a dalsim ekoteroristickymi nesmyslum ted budeme jezdit s travnimi sekackami.
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:15
130 a 150 konova travni sekacka.... ooo to musi bejt sladt s takovou sekackou sekat travu, normalne zacinam zvazovat karieru a pokud nekde takovou travni sekacku maji, tak bych se tam nechal asi i zamestnat >:D
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:26
Nejde o jeden vykonovy bod, jde o celkove chovani motoru.
Avatar - eXp10it
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:33
Jako že si s tebou při sekání pokecá? Je galantní k dámám nebo co jako? To už dneska grafy nestačí?
Avatar - J@...
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:50
Galantní k dámám? Myslíš třeba jako že jim klidně "sežere" odjezd z křižovatky ve tvaru T na III. převodový stupeň? ;-)
Avatar - eXp10it
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:52
válím se smíchy, díky >:D
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 10:11
Proc? Auto, u ktereho motor zacne zabirat az u 2k otacek a u 3k chcipne je k smichu.
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:59
Laboratorne merene udaje jsou na hony vzdalene realite, to snad po dieselgate vi uz kazdy. Bobulema (2x turbo) vyhnany vykon nema dlouheho trvani. Objem se nicim nenahradi, leda radou kompromisu.
Avatar - J@...
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 10:21
Na hony vzdálené jsou možná emise, ale ne údaje výkonu a krouťáku. Pravda ale je, že turbo u menšího motoru musí víc tlačit, celý motor je náročnější na sladění tlaků v jednotlivých režimech, řídící elektronika musí dělat častější změny nastavení. Pak je jasné, že čas a karbon udělá s tím komplexem své.
Avatar - J@...
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:48
1,6 Dci má 96 Kw, krouťák 320 Nm od 1750 ot/min. . Například dvojková oktávka 2,0 Tdi, 103 kW točivý moment 320 Nm od 1 750 ot/min. Takže pokud je ten motor dobře dimenzovaný a neselže turbo, udělá stejný počet pracovních cyklů jako starší dvoulitr. Není v tom rozdíl.
Avatar - CHerokee
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:56
Objem nenahradíš. ;-)
Avatar - lamal
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 11:24
cim viac bude zavisle na turbe tym viac = objem nicim nenahradis = priebeh krutiaku nenapodobnis
Avatar - J@...
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 11:25
Proč myslíš? Dej si vedle sebe grafy průběhů.
Avatar - lamal
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 11:29
to je presne to o com hovorim... grafy... tie maju casto od realneho spravania daleko, turbolag, reakcia na plyn... a aj keby si ich dam vedla seba tak 2,0tdi ma na vrch medzi 1000ot - 1750ot
Avatar - J@...
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 11:30
Které tdi máš na mysli?
/Je jasné, že když poslední vývoj turba a motormanagementu dám na 1,6, tak to bude vždy míň, než když to samé aplikuji na 2,0/
Avatar - lamal
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 11:43
to TDI ktore si spominal... aj 103kw PDcko islo od 1200ot v octavii uplne s chutou aj ked si pri tom chrochtalo :-) to od 1,6ky necakaj, ja nevravim ze sa s tou DCI neda v talismane zit, isto nan staci, su tu 2 ALE... 1. na vrcholnu motorizaciu bieda a 2. pokial pri kazdom rozjadze taha 1tku na 2500-3000ot a pri tom este znie dieslovo klepotavo tak to je na palicu... to mas presne kvoli tomu, ze to je 1.6 a velke auto... pri rychlom rozjazde z volnobehu napr rychly rozjazd z krizovatky atd sa tie turba musia nadychnut a to je vsetko cas... az potom moze electro reagovat ten LAG a nabeh tam proste vzdy bude a ten priebeh sa vacsej kubature nemoze rovnat, hlavne pod 2000ot, od 2000ot hore to je uz menej markantne
Avatar - J@...
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 11:56
Nevím co řešíš, viz. výše, 2,0 tdi. š octavia II má 320 Nm od 1750 ot/min, udávané oficiálně, stejně jako 1,6 tdi od renaultu, navíc u škodovky je špička v 2500 ot/min.. Okta má zrychlení ofic. 9,6 s, talisman 10,4 s, ale je těží. Silnější verze talismanu má 118 kw a zrychlení 9,4, což zhruba odpovídá rozdílu hmotností, navíc slabší verzi zbývá na 103 Kw 7 Kw.
Podtrženo sečteno, 1,6 tdi může být plnou náhradou za generačně starší dvoulitr ve 100 Kw variantě.
Avatar - lamal
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 12:04
Urcite nie a vidis co řeším, priebeh krutiaku je slaby a tomu zodpoveda aj vytacanie 1tky na 3000ot, ak ti staci sa chlácholiť grafíkmi s 320nm od 1750ot tak si to kup je to tvoja vec, hlavne ked nemas na vyber 8-s
Avatar - CHerokee
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:55
S tím se nedá než souhlasit. Velké auto s hodně malým srdcem. Tohle mě na tom evropském zeleném ekofašismu fakt štve. Kdyby se raději zaměřili na domácnosti a továrny a nešikanovali automobilky, které se stejně na znečištění podílejí minimálně.
Avatar - Inferius
1,6 dCi
| 28. 11. 2015 09:56
Travní sekačky to určitě nejsou; spíš je to otázka životnosti. Když jsem teď nedávno vyzvedával v Opportunity auto, tak jsem se bavil s prodejcem a říkal, že Talisman ani Kadjar žádné 2.0 nedostanou....
1,6 dCi
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
| 28. 11. 2015 10:40
Ak ti je to malo... Sheldon Cooper je lepsi sofer nez ty.
Závěr testu
| 28. 11. 2015 09:08
Tak tahle věta je celkem perla:

"může zamíchat kartami v prodeji firemních vozů a narušit manažerskou monokulturu passatu."

Toto se může stát za předpokladu, že:

1.) jde o velkou francouzkou firmu a nemají rádi Peugeot
2.) majitel malé firmy je fanda Renaultu
3.) už nepřešli na korejce

Většina velkých firem je v jiných rukou než francouzkých, takže mají nakázáno od matky co mohou koupit, tedy většinou auta německých automobilek. Tedy VW/Audi/Škoda, Ford a sem tam Opel ;-)
Avatar - eXp10it
Dojmologie
| 28. 11. 2015 09:29
Vím že v dnešní době kdy se ke slovu dostává generace chlapů co nebyla na vojně jsou důležité pocity a dojmy a u vás v redakci obzvláště (viz. recenze poslední astry od pana Chamilly), ale nenašlo by se v článečku přeci jen místo na nějaké surové data? Třeba základní údaje o výkonu / točivém momentu motoru, pěkné by byly i grafy. Možná i v přepočtu na hmotnost vozu nebo v porovnání s konkurencí.
Dojmologie
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
| 28. 11. 2015 15:15
To je dost namahave, casovo narocne, treba zapisovat hodnoty, pocitat....

A hlavne by to stanovilo nebezpecny precedens - exaktne merania by mohli odhalit, ze dojem "priestorneho kufru" je naozaj len dojem...
Avatar - 3_diamanty
a nejaka tabulka na konci?
| 28. 11. 2015 09:36
kde najdem vykon rozmery hmotnost zrychlenie velkost nadrze a tak dalej? zvykli ste vzdy na konci testu mat dole pod nim nejaku velku tabulku s vsetkymi tymito udajmi ...
Avatar - eXp10it
a nejaka tabulka na konci?
| 28. 11. 2015 09:49
Tyhle věci už dneska nejsou podstatné. Auto.cz přešlo na nový level. Nově jsou důležité pocity z toho zda převodovka věří či nevěří kroutícímu momentu. Jak rychle na desetinu se*** přesně trvá autorovi zrychlení z 80 na 120 km/h. Zda se mu kufr zdá položený nízko či vysoko. A velikost nádrže? Pche, dyť benzínky jsou na každém rohu.
Avatar - hedvin
a nejaka tabulka na konci?
| 28. 11. 2015 10:32
kupte si SM tam tabulka je
a nejaka tabulka na konci?
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
| 28. 11. 2015 15:18
Aplikujem tvoju 'logiku' na ine dve pribuzne media.

Redaktor CT na konci prispevku o futbalovom zapase povie: ak chcete vediet, kto vyhral, zapnite si Rozhlas.

Dufam, ze som ti logicku pauzu v linii tvojho uvazovania ukazal dostatocne nazorne.
Avatar - hedvin
a nejaka tabulka na konci?
| 28. 11. 2015 16:14
tak já používám adblock tak je chci podpořit tím, že si koupím časopis. Ber to z druhé stránky, v časopise nedostaneš tak velkou fotogalerii. Ono ta tvá logika je využívaná i u TN na nově, když řeknou více na TN.CZ, nebo v autosalonu na primě odkazují na FB

p.s. kdo si chce hrát na doktora Coopera měl by být chtřejší než on, doufám že to někdy a někde dokážeš >:-[]
A na toto autor kde prišiel?
| 28. 11. 2015 09:48
"Jak je u francouzských značek obvyklé, interiér hraje na velmi jednoduchou notu." - tak na to sme zvyknutí skôr u iných výrobcov, nie francúzskych...

"Rozvor je ovšem o tři centimetry kratší, přední převis naopak o šest delší – mimochodem nechápeme proč, když všechny motory jsou jednotně skloněné dozadu." - to preto, aby sa mal autor čomu čudovať. Jediná Škoda je dokonalá, čokoľvek urobené trochu inak musí byť zákonite horšie...

"Víc hrbolů kopíruje než vyžehlí a působí stále trochu našponovaně." "Vlečenou nápravu z toho všeho vinit nemůžeme, vždyť schopnosti elektronických stabilizačních systémů dnes dovolují i jednoduchý podvozek naladit komfortně." - tak toto sú tie bludy šírené novinármi. Kto ich za to platí?

"Pochválit ale musíme nízkou hladinu hluku, jež má rozhodně blíž k evropskému než asijskému standardu." - a to je aký ten európsky štandard? VW Passat? Audi A8?

"Natáčení zadních kol dodává testovanému vozu sportovní ostrost a je věcí vkusu, zda o ni typický kupující velkého sedanu bude stát. Vzhledem k tomu, že jde o exkluzivitu nejdražší verze, však takové dilema nejspíš nebude časté." - pán je pôvodne politológ? Alebo sa len zle vyspal? Prognóza z brucha... Natáčanie zadných kolies dáva autu nebývalú mrštnosť na parkoviskách, sídliskách a v úzkych uličkách, a stabilitu vo vyšších rýchlostiach po okreskách. Limuzína strednej triedy nie je športové náradie, kým ju nevezmú do parády chlapci zo športovej divízie.

"Proti ostatním ve třídě mu však chybí něco, čím by se výrazně odlišil a v čem by měl navrch." - a koľkí ďalší v triede majú napríklad to natáčanie zadných kolies?
A na toto autor kde prišiel?
| 28. 11. 2015 10:21
Vždy sa nájde niečo čim sa vozidlo odlišuje ale buď je snaha to spomenúť alebo naopak. Zabil ma aj tým hodnotením dizajnu a opäť spomenutému Superbu. Minulý týždeň som bol na školení a bez váhania môžem povedať, že z pätice Talisman, Passat, Mondeo, 6 a Superb je na tom škodovka dizajnovo najslabšie. A perla dňa je "kolísajúci dojem z kvality interiéru".
Avatar - pumpkin
A na toto autor kde prišiel?
| 28. 11. 2015 12:08
Jasné, tvoj názor. Pre mňa je z uvedených top 3-ka Mazda 6, Talisman a Superb, potom Insignia, Passat a Mondeo.
A na toto autor kde prišiel?
| 28. 11. 2015 10:39
Tvuj príspevek jako obvykle odpovídá tvé inteligenci, tedy inteligenci primitivního vypatlance.Plácás. :no: :no: :no:
A na toto autor kde prišiel?
| 28. 11. 2015 13:51
Na primitívneho vypatlanca sa pozri do zrkadla, a vždy, keď dostaneš chuť tak niekoho nazvať, si na ten pohľad spomeň. ;-)
A na toto autor kde prišiel?
| 28. 11. 2015 17:34
Dost se ti to v hlave pomíchalo, vypatlánku >:D >:D >:D
A na toto autor kde prišiel?
| 30. 11. 2015 00:53
Vidíš, a tebe sa ani nemalo čo pomiešať, máš tam prázdno. ;-)
Avatar - lamal
A na toto autor kde prišiel?
| 28. 11. 2015 11:27
omg
A na toto autor kde prišiel?
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
| 28. 11. 2015 15:21
Sheldon Cooper suhlasi s vysledkami tvojej semantickej analyzy.
Avatar - Ozzman
test?
| 28. 11. 2015 10:00
Co to je za test? Převzaty ze SM nebo vlastni ACZ? Potom nevidím hvězdičky. Přijde mi zde tedy hodně u boha snaha najít špínu třeba ten interiér a porovnání zrovna se superbem je smesne. Kdo alespoň viděl Espace a Superb mi musí dát za pravdu. Navíc který auto mainstreamove střední třídy na mele plasty ve spodní části palubky? Už ani Mondeo natožpak Superb který je má ještě méně. Z testu význiva jako auto na 2 *. A naprosto neodpovídá jiný testům co jsem četl. No musím se svézt. Jedny s čim souhlasím je ze se také ohlédnu po zachovalé dvojkove laguně. A pak kdo vyrábí nadčasova auta co ?:)
Avatar - skejpa
test?
| 28. 11. 2015 10:21
Rika zhrzeny fanousek Renaultu a dodava, ze se poohlidne za starou Lagunou...
Avatar - Ozzman
test?
| 28. 11. 2015 10:30
Ne rika nezaujaty člověk co si ta auta vyzkoušel na vlastni kuzi a ze má Superb nejhorší interiér materiály ve stredni třídě odpovídající o třídu nižší Octavii se můžeš jít přesvědčit na nejbližší prodejnu. Mimochodem .. autor textu ti taky přijde jako fanoušek Renaultu když Pise o ohlednuti za dvojkove Lagunou? To auto se povedlo... těžký si to přiznat proto ze je to Francouz že jo ? A bavíme se o vzhledu.
Avatar - J@...
test?
| 28. 11. 2015 10:35
Pokud se bavíš o vzhledu, tak i když je to diskutabilní, proč by měl být talisman lepší než sup? ;-) /nemluvím teď o interiéru, ale bohužel ten sup musel přenechat passatu a audi/
Avatar - Ozzman
test?
| 28. 11. 2015 11:53
Moment Já nikde nepsal ze je Talisman lepší než Sup. Ted to nemyslím proti tobě ale když si někdo objektivní precte co pisu tak to ani tak brát nemůže. Jenže tady každý druhý automaticky předpokládá ze Renault nemůže konkurovat naší skvěle Skodověnce. To by dřív pršelo kamení že jo. A běda jak si někdo dovoli napsat něco proti milovanemu koncernu. Navíc si ani nedají tu práci si pořádne přečíst co někdo Pise. Fakta jsou takový ze Superb je interiérem jen Oktavka. Talismau se vyčítají věci ktere ani ji ne auta mainstreamu nemají a naopak prvky obšitý kuzi atd některými chybi. Všude se Pise az o skoro prémiového interieru. O tom jak jezdí a ze Superb má silnější motory sem nenapsal ani slovo a nebudu to soudit dokud se nepojedu. Má vzadu tyč takže si neděláme iluze o komfortu a bohužel jen 1,6 i když Dobrou. Nemam problém uznat že sup je komplexně lepším vozem. Zatím to tak vypadá, ale má i sve neduhy a to je třeba interiér. Jenže to prostě někdo neakceptuje.
Avatar - miromen
test?
| 29. 11. 2015 10:04
Tak tady pěkně lžeš. Přijde mi že jsi velmi zaujaty. Ani Golf se materialově nechyta na Superba natož kdokoliv jiny v nižši středni. Vubec nechapu jak si k takovemu zavěru mohl dojit :-O
Avatar - Ozzman
test?
| 29. 11. 2015 11:53
Golf 7? Který má v highlinu i měkčene dveře ? To celkem chyta...
Avatar - miromen
test?
| 29. 11. 2015 11:54
Nazor ať si uděla každy sam....

[odkaz]
Avatar - _Karel_
test?
| 29. 11. 2015 12:12
V době, kdy někteří mainstreamoví konkurenti mají palubky obšité kůží, kdy jediná kritika zaznívající občas na Superb se týká lacinosti interiéru......si názor udělá každý sám.
Avatar - miromen
test?
| 29. 11. 2015 12:17
Takže někteři řikaš. Tak to mi docela stači. Tak a teď kde je ta uroveň nižši středni třidy jak se někteři snaži předsouvat. To jestli jsou v tehle třidě na tom někteři lepe nebo naopak huře vubec neřešim. Jen dodam co by za to dala ta nižši středni.
Avatar - _Karel_
test?
| 29. 11. 2015 12:20
Kde je ta úroveň nižší střední? No, podle mě často tam, kde je úroveň Superbu >:D
test?
| 28. 11. 2015 10:57
Obvyklá "objektivita" tohoto "prestizního média". Místní pisálci si vzdycky najdou duvod shodit aspon trochu auto které nepochází z jejich milovaného koncernu,

Buhví kdo vsechno krome anonymních vývojáru jim z Jungbunzlau telefonuje.
Avatar - Emel
test?
| 28. 11. 2015 11:55
Už podle bodovací tabulky a jména autora je to SM.
Avatar - speedfred
test?
| 28. 11. 2015 13:16
Máš pravdu,interiér Supu a Espaca to sú akoby iné triedy + 4control, tak veľké auto úžasne zatáča.
Avatar - Ada je zase tady
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 10:13
Člověk, který chce touto kreaturou s kly někam jet, musí mít s sebou zázračný talisman, aby měl šanci se "spolehlivou rendlíkovskou technikou" dojet do cíle.

Když už někdo je tak zabedněný, že si nekoupí raději Superba, nebo Octavii, měl by spíše uvažovat nad tím Samsungem se znakem kosočtverce, který bude určitě kvalitnější, než francouzský zázrak, poctivě vyrobený rukama našich arabských přátel...
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 10:40
:yes: :yes: :yes:
Avatar - pumpkin
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 12:16
wtf? za čo tie palce hore? 8-s
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 12:24
Podívej se dobre kdo je autorem príspevku na který reagujes. Pak ti bude vsechno jasné.
Avatar - pumpkin
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 12:33
Aha, vás je tu teraz viac. >:D
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 12:55
Ne tak úplne. Já jsem tady jenom jeden.
Avatar - rohYpnol
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:11
díky bohu >:D >:-[]
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:18
Ale no tak, vypatlánku. Vytáhni si hlavu z televizoru a treba nekteré veci pochopís. >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:21
na používání slova "vypatlánek" tu má copyright IPA, nebo zaskakuješ >:D >:-[] ? No pravda, nemáte si co vyčítat...
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:33
Nestarej se o copyright. To slovo na tebe perfektne sedí a to je hlavní.
Avatar - rohYpnol
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:36
Urážky si nech pro svoji máti :-!
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 14:46
Uz jsem ti napsal co si myslím o chudákovi který má potrebu vtahovat rodice jiného diskutéra do diskusí.
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 17:43
Zdá se ze se do toho zamotávás porád víc, psychopate. :no: >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 18:17
Dva Gilgitové? Kde se to tu bere... Tak kterej platí?
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 18:47
Podle me si zalozil druhy nick, aby se mel s kym hadat >:-[]
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 21:31
XTade, ty jsi jeste vypatlanejsí nez se zdálo.
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 22:23
Fakt? A o moc, nebo jenom trosku? :-O
Je to fakt.
| 29. 11. 2015 16:24
Fakt. O kolik nevím a je me to jedno.
Avatar - Ji/Ri
Je to fakt.
| 29. 11. 2015 16:30
>:D >:D >:D :yes: ...jen nechci domyslet to usmiřování ... to musí bét divočina jaksepatří. :-)
Avatar - Ozzman
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:19
>:D
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:22
>:D
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 17:34
:yes: :yes: :yes:
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 17:41
Boss vypatlánku >:D >:D >:D
Avatar - Ji/Ri
Je to fakt.
| 29. 11. 2015 14:30
A ty jsi kdo? Gilgit, IPA nebo Gilgit s pihou? Zkus to nějak odlišit, už se v tobě nevyznáme ani my, ostatní diskutující. Zkus třeba něco úplně jiného, třeba mulťák nebo něco podobného. ;-)
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 10:45
Úlohu na dnešný deň máš splnenú, tak už len po sebe utri klávesnicu a monitor a požiadaj zriadencov, nech ťa vrátia späť do klietky >:D >:D >:D
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 10:57
>:D >:D >:D
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:55
Celkom by ma zaujímalo, kto je tá napodobenina.
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 17:36
Odpad jako ty by to nepochopil. >:D >:D >:D
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 12:05
A na klícku dát hadru. >:D
Avatar - rohYpnol
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 13:19
...ták děti, a teď vyčůrat a spát >:D
Je to fakt.
| 28. 11. 2015 17:01
Ado až ty jednou dostaneš rozum tak se samou radostí zblázníš a zase budeš mít ***.
Avatar - Petr07
1,6dCi
| 28. 11. 2015 10:15
Negativa: Jen průměrná pružnost motoru.
A to je vrcholná motorizace. >:D
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:12
Jen průměrná pružnost motoru je lepší než u srovnatelného Superbu 2.0TDI 110 kW >:-[] 8-s 8-s
Avatar - Emel
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:21
Ale 2.0TDI 110kW je průměr, je to střední naftová motorizace. Talisman si pomáhá kratší převodovkou, což je trošku dvousečná zbraň... osobně bych dal přednost delším kvaltům.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:26
mám na to stejný názor, rozhodně raději 2.0TDI , navíc je možnost si trošku připlatit a mít 140kW variantu ;-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:34
možnost je jen diskusní hadrou, nic víc. Možnost připlatit si za 140 kW diesel ze Superbu 2.0 TDI 110 kW lepší auto nedělá :-! :-!
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:42
No a co dělá lepší auto z Talismanu? ;-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:48
Jen tvrdím, že Talisman s 1.6 dCi má lepší pružnost než dvoulitrový 110 kW Superb. Takže z Talismanu dělá lepší vůz jeho reálný výsledek.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:58
Rohypnole, z tebe se stává normálně fanatický zastánce Renaultu. Celkem žasnu, normálně máš celkem rozumný komentáře, ale jak přišel Talisman, píšeš jak Gilgit ;-)

Talisman se Renaultu celkem povedl. Mě na něm fakticky vadí jen ty hokejky pod světly a právě jen 1.6l motory - jako základ dobrý, ale označovat to jako TOP bych se neodvážil. Je to zjevná slabina současného Renaultu, že nemají větší a silnější motorizace a přitom na to bezpochyby mají (a hlavně měli jak top benzin, tak i naftu). Sama automobilka to označuje jako "dostatečné" = tzn. pouze za 4 >:D

Kupci střední třídy toto neodpouštějí. Níže je to naprosto v pohodě, např. 1.6dCi v Grand Scenicu je naprosto v pohodě :yes:
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:32
Proč fanatický zastánce??

Nemám problém uznat, že proti nejsilnějším motorizacím Superbu nemá Renault co nabídnout.

Stejně tak torzka vzadu je v téhle třídě faux pas. A absence AWD je přinejmenším silný vroubek. Ale to přeci neznamená, že pokud budu porovnávat 2WD 110 kW diesel v Superbu s Talismanem 1.6 dCi, že napíšu verdikt, že Superb je leší, protože "máš možnost" ;-) Tohle fakt ne :-! :-!
Avatar - Ozzman
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:34
Tady s tebou souhlasim..... pokud porovnat ty dva konkrétní modely tak možnost dokoupit něco ne dela z konkrétní motorizace lepší auto. To pak můžeš říct že Superb je nejlepší pro tož pokud chceš muzes si v koncernu dokoupit třeba Audi ;)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:43
:yes: přesně tak
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:43
Tak si přečti své reakce u jakéhokoliv článku s Talismanem v poslední době. Vyzdvyhuješ jej do nebes jak modlu... Jak má někdo jiný názor např. právě na naftové omezení jen na objem 1.6l - což mají všechny osobní modely R-N, tak vymýšlíš horlivě argumenty, jak to ospravedlnit..

Superb je velmi slušné auto střední třídy, a právě jeho možnosti konfigurace motorů a výbav ho činí lepší volbou. Navíc má o proti Talismanu vzadu víceprvek i možnost 4x4. Tím nechci říct, že by byl Talisman špatný, jen k dokonalosti má prostě v mnoha směrech daleko. Nakonec o tom stejně rozhodnou zákazníci sami ;-) :yes:
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:49
Ne, šíře nabídky Superbu z něj dělá jen šamp(i)ona konfigurátorů :-!

Superb a Talisman má v současné době možná 80% shodné cílové skupiny a tato cílová skupina může najít v Talismanu mnohem lepší volbu než v Superbu.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:54
Píšu někde o šampionovi? Přečti si to na co reaguješ ještě jednou ;-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:00
"jeho možnosti konfigurace motorů a výbav ho činí lepší volbou" ... ne, vždy stojím před srovnáním 2 konkrétních kusů. Nekupuji katalog, kupuji konkrétní auto.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:12
Jasně, to i chápu, ale když se jen letmo mrknu do ceníku na Supa 2.0l TDi 6A L&K 190k a Talisman 1.6dCi 160k 6A I.Paris, proč bych si měl připlatit 30tis za horší motor, horší zadní nápravu, horší image v našich končinách atd.? Fakt nevím. Pokud půjdu u Supa do srovantelného motoru ušetřím 70tis Kč. Tak kde je ta výhoda Talismanu? Hmmm
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:25
Proč sem náhle taháš ceny??
Avatar - miromen
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:30
Protože se ti to nehodi do kamu ?
Protože zakaznik si muže pořidit vykonnějši variantu za menši penize nebo ušetřit a pořidit si meně vykonnějši variantu ?
Protože ma možnost volby a muže si vybrat ?
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:34
A proč ne? Když řekneš A musíš i B... Ty si přece psal, že nekupuješ katalog, ale konkrétní auto, tak se pojďme bavit o tom konkrétním autě? Nejen o vlastnostech, ale kolik za ně dáme? Hladám pořád tu výhodu, co by mě měla přesvědčit, nicméně ji stále nenacházím ...
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:41
cena se liší v jednotlivých zemích a mění se časem. Že 140 kW Superb může být lepší koupí než 118 kW Talisman je jedna věc, ale to nic nemění na výsledku srovnání 110 kW Superbu se 118 kW Talismanem.

Navíc když se chceš bavit o ceně, kolik dostaneš reálnou cenu u SUperbu a kolik u Talismanu? Garantuji ti, že u Renaultu ti z ceníkové ceny sleví hooodně.
Avatar - miromen
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:48
Takže jsem měl pravdu....nehodi se ti to do kramu.
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:50
ne, jsi naopak úplně mimo >:-[] :-!
Avatar - miromen
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:50
To zde předvadiš ty celou dobu ale u tebe je to zvykem.
Avatar - Emel
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:46
Ono totiž ty ceny ukazují, jak to chce Renault na trhu pozicovat - 1.5dCi proti 1.6TDI, 1.6dCi 96 proti 2.0TDI 110 a 1.6dCi 118 proti 2.0TDI 140... a proti dvoulitrům tahá Renault za kratší provaz. Ale samozřejmě to může vyvážit něčím jiným, motor není vše.
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:51
chtít může, reaita jej usadí do patřičných mezí
1,6dCi
| 28. 11. 2015 16:37
Přesně a o to jde, proto nemůže být lepším produktem ;-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:49
Ale já reagoval na to, vůči které motorizaci Renault chce konkurovat dle nacenění a které reálně konkuruje. Nic víc ani míň.

Lepší produkt? Talisman 1.6 dCi je hodně povedený. Jestli lepší než Superb 2.0 TDI záleží na osobních preferencích. V interiéru je výrazně hodnotnější a modernější Talisman. Motor má mnohem zdařilejší (možná lépe řečeno modernější) Talisman.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:12
Horší image v našich končinách? Typický pohled vesnického chasníka jehož rozhled končí na břehu obecního rybníka či požární nádrže.
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:16
Bez ohledu na tvůj nebo můj souhlas nebo nesouhlas, Superb v našich končinách má lepší image než jakýkoliv Renault.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:27
Když myslíš. Máš na to stejnou optiku jako venerolog který podle skladby svých pacientek může soudit že všechny ženské jsou coury s kapavkou. Pohybuješ se v prostředí lidi kteří se zajímají o auta. Pokud se dostaneš mimo ně zjistíš že běžný člověk vidí auta úplně jinak. A spousta z nich supa ani nepozná, další netuší že je nějaká třetí generace atp. Takže se vykašli na image a následuj žízeň.
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:30
Nesouhlasím, ale je to vtipný >:D
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:34
Jen tak z legrace si udělej průzkum. Zeptej se pár lidí o kterých víš že auta neřeší na prostou otázku. Které auto je nejlepší/nejluxusnější? Budeš překvapen kolikrát uslyšíš odpovědi "nevím" pak bude v menšině odpověď Mercedes a na Rolls-Royce si třeba nevzpomene vůbec nikdo.
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 18:06
Superb má v naší zemi přirozeně lepší pověst. Je to prezidentský vůz >:D >:-[]

Ale vážně - je to tak. A to slovo pověst je zcela výstižné, protože jen pouhou pověstí je... Zaměň si to klidně za pokles ceny vozu, nebo za zůstatkovou hodnotu, nebo za žádanost na trhu, a to i ojetin.

Nic to ale nemění na skutečnostech, jaké vozy opravdu jsou. A Talisman je velmi vydařený. Aspoň soudě podle prvních ohlasů novinářů.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 19:00
Jo, zatimco Talismana vyhlizi s nadsenim i ti, kteri nemaji ridicak...
Avatar - Ada je zase tady
1,6dCi
| 29. 11. 2015 11:25
zejména ti, kteří nemají řidičák! :-)
Avatar - woody-alien
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:34
Než jakýkoliv bych neřekl. Existuje jedna vyjímka. Jinak je ten stav ovšem přesně jak píšeš. Ze stejně "zasvěcených" kruhů ale slýchávám podobné názory nejen na Renault, ale třeba i Opel, Nissan. Naopak Korea si v očích "široké veřejnosti" docela polepšila.
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:40
A ta vyjímka? MRS?
Avatar - woody-alien
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:46
Nj, co jiného ? ;-) Aspoň v určitých kruzích.
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 28. 11. 2015 18:16
Napoprvé mě nenapadl :-)
1,6dCi
| 28. 11. 2015 18:26
Petrko - asi budeš potřebovat k očnímu, nějak sem si nevšiml, že by "velké" Renaulty brázdili silnice v takovém počtu... Čím to asi bude? Že by je nikdo nekupoval? Posledni generace Laguny jako by nebyla, Latitude jsem potkal na silnici jednou v životě a to ješte u dealera Renaultu na Zličíně a Talisman se ještě nezačal prodávat...

Btw k té vesnici, pokud Prahu považuješ za vesnici, tak doporučuji mrknout na mapu >:D :yes:
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 18:56
Čím to asi bude? Že by to bylo tím, že nejsme ve Francii >:D >:-[] >:-[] ?
1,6dCi
| 28. 11. 2015 18:58
Přesně, a proto tu má Superb lepší zvuk než jakýkoliv velký Renault. Prosté... ;-)
1,6dCi
| 28. 11. 2015 20:36
Viděl bych to tak že ve tvém příspěvků nic o množství velkých Renaultu na našich silnicích nebylo a proto jsem na to ani nereagoval tudíž tvé doporučení k očnímu ztrácí smysl. Ovšem pokud bych to vzal tak že ukončením výroby Safrane a podivným intermezzem s Laritude bylo vlastně největší auto od Renaultu Laguna a kupodivu i když menší než Superb přesto patřící do stejné třídy, můžu tě ubezpečit že Lagun všech generací potkávám více než Superbů všech generací. Možná to máte v Praze jinak už protože tam sídlí více různých firem a Superb je hlavně firemní kára.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 20:57
Tak máš pravdu, že Lagun většinou v 2G před i po FL jezdí hodně, ale to už jsou staré plečky. 3G vidět není a o Latitudu škoda mluvit. Ano Superbů tu jezdí mraky, nicméně jezdím po celé ČR a Renaultem jako firemním autem jezdí málokdo, vím jen o jedné větší firmě, kde je majitel fanda ;-)

Safranu je jako šafránu, třeba ve verzi V6 Baccara je to může být perspektivní youngtimer :yes:
1,6dCi
| 29. 11. 2015 13:06
Chvíli jsem jezdil s biturbem. Zajímavá směsice síly a neskutečného pohodlí.
Avatar - Ozzman
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:32
Sama automobilka ví že to nestačí a i když se tváří jako ze ano tak vyvyjeji dvoulitry. Tohle je prostě fakt. Možná tedy za rok či dva bude i motorova paleta konkureceschopna. Talisman muže konkurovat akorát základním a průměrným motorizacím konkurence :-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:40
Přesně tak. Je logické, že Renaut se nehrne do TOP motorizací. Není problém to vyrobit, ale kdo si koupí 4WD Talisman s 200kW benzinem...

Talisnam cílí na těžiště prodejů, jeho soupeřem má být SUperb 1.6 TDI a 2.0 TDI 110 kW. A ve srovnání s ním nabízí zajímavější motorizace.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:49
Tak Superb 1.6TDi těžištěm prodejů určitě nebude - to je opravdu "budget" varianta, pro nižší mng a ti si raději vezmou OIII s 2.0TDi. Většina Supů vyjede právě s 2.0TDi v obou variantách 110 a 140kW ;-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:53
Ano, a Talisman 1.6 dCi 118 kW stojí přesně někde mezi těmito motorizacemi. To je podle mě velmi dobré zacílení.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:59
Někde mezi? Další perla ;-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:01
A ne? Je na tom líp než 110 kW a nepochybě nůž než 140 kW. To není mezi?
1,6dCi
| 29. 11. 2015 10:58
Máš reálná čísla (evropská) nebo jde jen o tvé dojmy? Podle mě bude těžiště prodejů v 1.6 TDI a základním 2.0 TDI.
Avatar - Emel
1,6dCi
| 29. 11. 2015 11:28
Kdysi jsem to viděl ještě pro Superb II a 1.6TDI byla fakt okrajová, dominovaly dvoulitry v naftě, i té silnější varianty bylo docela dost, víc než 1.6TDI. Slušný podíl měla i 3.6FSI. Možná to bylo v AutoBildu, ale tam už je to teď placený obsah a jiný zdroj nemám.
1,6dCi
| 29. 11. 2015 11:33
To ale nebyl evropský trh. V Německu (díky rychlostním limitům) a ČR (jiné zacílení Superbu než jinde v Evropě) to tak tehdy být mohlo.
Avatar - Emel
1,6dCi
| 29. 11. 2015 21:23
Rád bych nějaká čísla našel, obecně mě podíl motorizací u aut zajímá, ale jediné co umím najít je nafta x benzín za některé trhy (třeba i český).

Vím že slabší motorizace frčí třeba v Holandsku, ale to je relativně malý trh. Když kouknu kolem sebe, tak i u Octavií vídám víc 2.0TDI než 1.6TDI.
Avatar - miromen
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:45
Ano 1.5dCi 81kw je určitě zajimavějši motorizace. Jak jinak než v tve hlavě.
Avatar - Ada je zase tady
1,6dCi
| 29. 11. 2015 11:42
Vozy této třídy jsou určeny k tomu, aby se v nich manažeři (nad úrovní prostého vedoucího pracovní skupiny) pohybovali po území státu. Pohodlně, bezpečně a spolehlivě. A právě v tom je ten problém, proč výrobky firmy rendlík a syn mají v této zemi tak špatnou pověst... Zamyslete se nad tím a pochopíte, proč si dnes nikdo z manažerů nemůže dovolit jezdit rendlíkem. Nikdo by s ním totiž neuzavřel žádný obchod, protože by platil za nespolehlivého obchodního partnera, který upřednostňuje okamžitý zisk nad solidním businessem.
Naopak jezdit Superbem je vítané. Demonstruje to, že firma zbytečně neutrácí peníze za pozlátko a chová se pragmaticky. Proto je například Mercedes v našich krajích podobně nevhodný a stává se jen ideálním vozem světských kruhů. Tedy s výjimkou paniček, jezdících s MLK apod. Ale to už je úplně jiná kategorie, než ta manažerská... ;-)

Může se vám to nelíbit, ale v očích ostatních lidí jste to, čím jezdíte... :-!
1,6dCi
| 29. 11. 2015 12:24
Teda Ádo, já zírám, celkem rozumný pohled ;-)
Avatar - pumpkin
1,6dCi
| 29. 11. 2015 15:32
To sú tie jeho svetlé momenty. :-)
Avatar - grifith
1,6dCi
| 29. 11. 2015 12:47
A přesně s takto myslícími rádoby manažery nikdo obchody nedělá. Jejich předsudky jsou nejen v oblasti vozového parku, ale i ostatních oblastech nejen byznysu, ale i běžného života. Jsou zavřeni ve své bublině a myslí si, že jejich názor je ten nejlepší a správný....
1,6dCi
| 29. 11. 2015 12:58
Hmmm že by tu v Čechách nikdo neobchodoval? Vidím u firem Octávky, Superby, Passaty, Mondea, M6, Insignie, A4/A6. BMW 3er/5er, MB C/E, dokonce sem tam C5 a 508, ale žádný Renault (až na tu jednu vyjímku, co znám)... V tom světle je tvůj příspěvek dost mimo >:D
Avatar - grifith
1,6dCi
| 29. 11. 2015 13:24
Přečti si Adolfův příspěvek ještě jednou, třeba pochopíš... nikdo nerozporuje existenci car policy, pouze upozorňuji na slaboduchost myšlení některých. Pokud se samozřejmě s jejich názory ztotožňuješ, to o něčem svědčit může. Že je to pro tebe mimo mě vůbec netrápí ;-)
Žít v české bublině a vydávat to za pravidlo nevidím jako to pravé.
1,6dCi
| 29. 11. 2015 13:28
Můžeš si podat s Ádem ruce. Konečně jsi se za to přestal stydět. Obsahem tvých příspěvků už jsi s ním souhlasil dávno.
1,6dCi
| 29. 11. 2015 13:53
Tak Car policy je většinou jasná. Pokud je to firma vlastněná zvenku, stanoví čím se jezdí a to jsou většinou německá auta. Česká firma pak podle toho jak se rozhodne majitel, což je opět většinou Škoda, ikdyž u referentských a obchodnických aut jsou vidět i korejci - i30 i Ceed a to možná právě i na úkor Renaultu ;-)

Pogo26 - Áda je sice trošku víc zaujatý oproti Renaultu, ale teď měl pravdu. Renault není v čechách nejlépe vnímaná značka, ikdyž se třeba Clio, Megane a Scenic neprodávají špatně. Označ to za předsudek nebo jak chceš, ale velké Renaulty od dob R21 a první Laguny vyklidili pole - kvalita a image šla dolu. Jednoduché a jasné ;-)

Jinak koukám pán je analytik, že? Z čeho soudíš, že mám na Renault stejný názor jako Áda? Jestli kritika Renaultu za jeho nedostatečné vybavení Talismanu slušnými motory je u tebe to samé jako zesměšňování, tak to je jen tvůj problém.

Upřímně je mi jedno co si myslíš ;-)
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 29. 11. 2015 17:17
Hm, firmy kupují M6? C5? A nekupují Renaulty? Nevím, kdo je víc mimo....
1,6dCi
| 29. 11. 2015 18:10
Jo Karle, Mazdu 6 vidím u firem poměrně často, Citroen C5 u vetší Log firmy - nevěřil jsem, ale je to tak... Lagunu jsem viděl jen jednou u firmy v ČB a Latitude vůbec... ;-)
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 29. 11. 2015 18:14
Já vídám Megany vcelku běžně.
Firemní Mazda je podle mě Yeti. Tedy opravdu firemní, ne soukromá napsaná na firmu.
Snad u Toshiby? >:D
1,6dCi
| 29. 11. 2015 19:19
Megane neni mng auto - ale servisaci Schindleru s nimi tuším jezdí, ale služebni Laguna je, když použiji tvůj termín, "Yeti". Japonské firmy automotive a log. mají obvykle Mazdy 6 a Avensisy jako mng auta ;-)
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 29. 11. 2015 19:25
Když se Laguna III celkově neprodává, pak je logické, že ani do firem.
Důvod není "protože Renault", důvod je "protože špatné auto se špatnou pověstí".
1,6dCi
| 29. 11. 2015 19:37
OK ;-)
Avatar - Ada je zase tady
1,6dCi
| 30. 11. 2015 08:00
...špatné auto se špatnou pověstí"... což jsou všechny rendlíky ;-)
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 30. 11. 2015 18:21
Jistě, první otázka u jednání - čím jste přijel >:D >:D >:-[] ...

Ale částečně ti dám zapravdu - povrchní křupani, co se dostali do vyšších pozic a co nafasovali služební Passaty a Superby, zatímco doma jezdili na vylítaných Renaultech, nepochybně budou posuzovat tak jak jsi napsal.

Pokud někdo svůj business myslí vážně, nikdy se nebude rozhodovat podle takto povrchních kritérií. Vždy je zásadní reference dané firmy, ukazatelem zdraví společnosti není vozový park, ale úplně jiné veličiny. Ale jestli jezdí značkou A či B je úplně buřt. Nejeden krizový manažer došel a nakoupil pro management nový vozový park ... a firma šla ke dnu tím rychleji...
1,6dCi
| 28. 11. 2015 14:44
Neurázej me pprovnáním se psem s hlavou v televizoru. >:D >:D >:D
1,6dCi
| 28. 11. 2015 15:00
>:D
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:08
Díky mému věku si pamatuji když Rolls-Royce patříval angličanům. A těch dávných dobách výrobce těchto nej automobilů nikdy neudával výkon motoru. Vždy se omezil na strohé "dostatečný". Máš pocit že byl jak ty říkáš za 4. Až vychodíš školu bude pro tebe jistě překvapením že pojem dostatečný nemusí reálně znamenat jen známky na tvém vysvědčení.
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:13
Nicméně se asi shodneme, že motory RR byly dostatečné trochu jiným způsobem než 1,6DCi ;-)
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:21
Vyvracím to snad někde? Já rozporuji něco jiného a pokud jsi si příspěvek přečetl zajisté jsi pochopil. Pokud ne tak já s tím nic nenadělám.
Avatar - _Karel_
1,6dCi
| 28. 11. 2015 17:24
To byl jen dovětek. Ano, dostatečný nerovná se 4.
1,6dCi
| 28. 11. 2015 18:32
No pokud budeme považovat 1.6dCi za TOP motorizaci do střední třídy, tak je to za 4. Pokud je to základ nabídky, tak ne...

Btw k tomu předchozímu příspěvku ohledně RR, souhlas :yes:
1,6dCi
| 28. 11. 2015 22:54
130k diesel v Grand Scenicu je pre teba v pohode ale 160k diesel v rovnako ťažkom Talismane už nie, zaujímavé. V Renaulte nepracujú žiadny amatéri, majú zmapovanú potencionálnu klientelu a tomu prispôsobili motorovú ponuku. Vačšinový podiel v tejto triede aj tak tvoria dieselové motorizácie s výkonom okolo 150 koní a toto spektrum Talisman pokrýva. Všetko ostatné je len okrajová záležitosť.
1,6dCi
| 29. 11. 2015 16:04
To bych rad vedel, jak jsi na to prisel, protoze pokud je mi znamo, tak Talismany pro verejnost jeste nejsou uvolnene a silne pochybuju, ze bys Superb 2,0 TDI 110 a Talisman mel uz postavene proti sobe.
Tedy chci tium vsim rict, ze zase, jako je u tebe bezne, jen kecas a cucas si domnenky zprstu, pricemz jsou silne oreintovane proti Skode (coz je pro tebe rozvez typicke).
At uz je proznost 2,0 TDI 110 lepsi, nebo horsi, nez u Talismanu 1,6 DCI, tak to, o cem je rec, je fakt, ze u Talismanu uz nic lepsiho mit nemuzes, ani kdybyses rozkrajel, no u Superbu si muzes vybirat klidne dal.
Avatar - rohYpnol
1,6dCi
| 28. 11. 2015 13:32
No a? Kolik Superbů bude v nejsilnější 140 kW TDI?

Pružnost 1.6dCi je prostě výrazně nadprůměrná v rámci objemové a výkonové skupiny. Renault netrpí absencí dvoulitrového dieselu. Trpí absencí silného doulitrového dieselu.
Avatar - lamal
1,6dCi
| 28. 11. 2015 16:02
ano napisal si to spravne, ale s tym, ze 1,6dci ma nadpriemernu pruznost len nad 1800ot co sa 2,0 nemoze rovnat a este to, ze 1,6 je na vrcholnu motorizaciu pramalo... aj ked nie je spatna, nestaci to na vrchol
1,6dCi
| 29. 11. 2015 12:32
aj 2turbova verzia? Sedel si v nej? Pretoze male turbo by malo byt ucinnejsie v nizsich otackach, aspon doteraz 2turbove verzie motorov to tak mali. Za dalsie je k tomu automat, takze ten podradi ked treba vykon
Avatar - skejpa
Nova Laguna
| 28. 11. 2015 10:29
Dostala nove jmeno aby se lidi neptali, kam se podely vykonejsi motory z Laguny ale zustane to Renault, to aby si zakaznici nemuseli zvykat, ze je to porad rozbity >:D
Ne, ted vazne. Dat jako vrcholnou motorizaci 1.6 turbo diesel, to chtelo opravdu radnou ranu do hlavy. Nejen, ze je to slabe a pravdepodobne to nevydrzi ale ani to nepusobi na takove auto dustojne.
Mohlo to utocit cenou ale ani ta neni nejak extra nizka.
Avatar - J@...
Nova Laguna
| 28. 11. 2015 10:32
Ne, ne, dostal jiné jméno než Laguna, aby se lidi nebáli. ;-)
Avatar - eXp10it
Nova Laguna
| 28. 11. 2015 10:53
Renaulty a francouze vůbec nemusím, ale je třeba pohlédnout pravdě do očí podívat se na letošní statistiky TÜV. V kategoriích 2-3 a 4-5.
Avatar - Petr07
Nova Laguna
| 28. 11. 2015 11:12
Nebojte, vrcholné motorizace teprve přijdou. Toto je jen základ. :yes: :yes: :yes: :yes:
Nova Laguna
| 29. 11. 2015 12:34
ten motor je v dodavkach a zatial si nestazuju na nespolahlivost
Nova Laguna
| 29. 11. 2015 12:54
Podle zdejších odborníků je spolehlivost daná objemem. S konstrukcí, výrobou, materiály,.. to nemá nic společného.
Nova Laguna
| 29. 11. 2015 14:20
Je to zasadni pripominka, za kterou vsak, obavam se, budes nalezite kamenovan
Kritika za každou cenu...
| 28. 11. 2015 10:46
"Proti ostatním ve třídě mu však chybí něco, čím by se výrazně odlišil a v čem by měl navrch."

Myslím, že 4control Talisman docela odlišuje. Stejně tak osobitý zevnějšek a povedený interiér.

"otáčkoměr ukazuje 2400 ot./min. Dnes to většina aut zvládá o 200 až 300 otáček pomaleji. "

No dobře a vadí to něčemu? Pokud to nemá výrazný vliv na spotřebu a hluk, dostanu lepší pružnost, ne?...

atd, atd...
Avatar - lamal
Kritika za každou cenu...
| 28. 11. 2015 11:37
To ze nema nieco cim by sa lisil, bolo myslene skor na jazdne vlastnosti a z nich vyplyvajuci charakter... 4controll to nezachrani je to sice pekna hracka, ale tak trochu zbytocna, 4x4 by mala v tomto aute vacsi zmysel vo vrcholnej verzii... tych 2400ot pravdepodobne bude mat vplyv na oboje aj spotrebu aj hluk, keby ma napr 2200ot tak verim, ze o par deci stiahne spotrebu,... ale objem nicim nenahradis sice papierovo ma v 2200ot nm habadej v reale su trochu papierove ak k tomu pripojis hmotnost + hmotnost 4 cestujucich a batozinu, kopcovitejsiu dialnicu tak to je pre 1,6 problem...
Avatar - Emel
Kritika za každou cenu...
| 28. 11. 2015 13:16
On ten problém není až tolik při 130, jako třeba při 160 nebo 180. Prodloužení převodů beru jako dobrý krok, sice pak vypadají hůř údaje o pružnosti, ale takovéhle auto v naftě má být cesťák na dálnice a tam to zase není takové drama.
Avatar - lamal
Kritika za každou cenu...
| 28. 11. 2015 13:43
+ je to 6 stupnov a automat, tak ta 6ka mohla byt viac natiahnuta
Kritika za každou cenu...
| 28. 11. 2015 23:03
Jazdil si už s vozidlom, ktoré malo natáčaciu zadnú nápravu?
Avatar - lamal
Kritika za každou cenu...
| 29. 11. 2015 09:08
ano laguna coupe
Kritika za každou cenu...
| 30. 11. 2015 18:42
kolko, 20 km a mala vobec 4control, pretože to nebola seriova vybava u vsetkych verzii
Palubka
| 28. 11. 2015 10:50
Mistni renault fans irituje srovnani se supem. Tak jinak - komu z vas se cela pristrojovka s displejem zasazenym opticky v ramu jak z roku 1990 libi vic nez interier posledni laguny? Najde se tu aspoň jeden? Co?

Tomu rikam pokrok.:-(
Palubka
| 28. 11. 2015 11:54
Takhle, vadí mi taky, že je diplej na výšku, než na šířku, ale ten plast kolem toho je praktický.
Avatar - Ozzman
Palubka
| 28. 11. 2015 11:55
Ano Mé se líbi. Má čistící tvary a je to lehce extravagantní asi jako když přijela laguna 2. Nemam nejmenší problém. Bohužel jsem nikdy neviděl levnější verze a tam už to muže byt horší.
Avatar - pumpkin
Palubka
| 28. 11. 2015 12:31
Sorry, ale asi nie.

Laguna: [odkaz]

Talisman: [odkaz]
Avatar - rohYpnol
Palubka
| 28. 11. 2015 13:09
sorry, ale interiér Talismanu představuje absolutní vrchol mezi ryzím mainstreamem. Úroveň drží snad jen Passat.
Avatar - kosmonaut
Palubka
| 28. 11. 2015 17:01
To víš jak?
Avatar - demonicus
Palubka
| 28. 11. 2015 21:12
Například tohle [odkaz] se mi líbí mnohem více (Mazda3)
Palubka
| 29. 11. 2015 12:37
na fotkach si interier sice zrovnavat mozes a mazda a jeden z tych lepsich interierov, ale treba si sadnut do toho, sice som sedel len v espace, ale tam je o triedu lepsi interier ako v passat, 6ka po FL, 508, co boli doteraz lidri v kvalite interieru
Palubka
| 29. 11. 2015 14:35
Ac mazdomil, dovolim si po prime vizualni i hmatove zkusenosti s new Espace nesouhlasit.
Avatar - Individualita
Palubka
| 28. 11. 2015 15:33
Talisman je rozhodně lepší. Plácáš...
Avatar - Tee
Palubka
| 28. 11. 2015 21:33
Musim uznat, ze palubka vyzera celkom podarene, ale ten display v strede je v dnesnej dobe uplna katastrofa. Ako keby chceli dat svojim zakaznikom nieco podobne ako tesla model S, ale v cenovej urovni renaultu. To uz pod display mohli rovno napisat: Ved co by ste chceli za tie peniaze?
Avatar - rohYpnol
Palubka
| 29. 11. 2015 01:53
ten display v stere, co je podle tebe katastrofa, je po Tesle S největím z displayú použitých u automobilů >:-[]
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 12:10
Test tendenční jako obvykle. Tak si dejme tvrdá čísla:
Superb 2.0TDI 110 kW: 7,4/10,6/14,0
Talisman 1.6dCi 118 kW: 6,8/9,8/11,3

Talisman má výrazně lepší dynamiku, hlavně na 6rs...

Vertikální prostornost P/Z, místo nad hlavou P/Z (cm)
Superb: 93-100/93, 0-9/4
Talisman: 91-101/92, 1-11/0

Tedy Talisman má čísle zcela srovnatelná se Superbem, jen vzadu má evidentně -4cm pro hlavu (což je při karoserii sedan logické).

Takže pro všechny diskusní sprintery, kteří tu budou Renaultu neustále předhazovat podměrečný motor - 1.6 dCi je na tom LÉPE jak srovnatelný 2.0 TDI 110 kW :-!
Avatar - pumpkin
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 12:34
Uvítal by som porovnávací test Superbu a Talismanu, ale tak nejak auto.cz feat. Rasťo Chvála, nech je to vyvážené.
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 12:51
pokud tady bude srovnávací test, tak ti můžu v klidu říct, že i kdyby byl Talisman sebelepší, tak tady bude vždy vítězem superb >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 12:56
Superb vyhrál srovnávačku i s Passatem... Nečekaně >:-[] ;-)
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 13:24
tedy kterej diskusní kokos mi může dát palec dolů za to, že uvedu čísla, který si může každý ověřit... ?!?!
Avatar - pumpkin
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 17:16
To by často aj mňa zaujímalo. Najviac ma desí predstava, že nejakému psychopatovi to robí dobre. 8-s
Avatar - miromen
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 13:39
Co je na tom logickeho ? Superb byl snad v provedeni kombi ? Nemit nad hlavou žadnou rezervu nebo 4cm je sakra rozdil. Jestli se u Superbu piše že vzadu moc mista nad hlavou nema ani v ramci konkurence pak hodnota Talismanu je tragicka.
Prostě dalši klasi v tvem podani. Upravim si to tak jak potřebuji.

" jen vzadu má evidentně -4cm pro hlavu (což je při karoserii sedan logické)."
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 13:45
Tragická? Rozdíl v prostornosti na hlavu mezi Passatem a Talismanem je JEDEN CENTIMETR >:-[] 8-s

Ale jestli podle tebe má Passat tragickou prostornost, ok, je to tvůj boj :-!
Avatar - miromen
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 13:50
Rozdil je mezi Talisman vs Superb. Jestli je na to Passat huře než Superb o to huř.
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 14:35
Talisnam má v porovnání se SUperbem -4cm, Passat -3cm. Ty píšeš "hodnota Talismanu je tragicka".

Ne není ani přiejmenším tragická, je zcela srovnatelná s konkurenty v karoserii sedan. Píšeš nesmysl :-! :-!
Avatar - miromen
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:11
Hodnotu mista nad hlavou pro zadni cestujici ma Talisman bidnou , třidně jednu z nejhoršich. Rozdil 4 cm je rozdil markantni.
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 16:14
No jo, ale v katalogu je to jen malé číslíčko. >:-[]
Avatar - miromen
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 16:21
Ono jinak by to vypadalo kdyby i v tom meně prostornem autě měl figurant nějakou rezervu. Jenže 0 slovy nula a nepředpokladam že by se jednalo o nějakeho čahouna neni zrovna lichotive. Pak je i ten 1cm opravdu mira. Navic nechapu tu zminku o sedanech když jsou jimi oba.
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 16:55
Superb je lift.
Avatar - miromen
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 17:48
Tak to je pruser. Nevědět o Škodovce takovou zasadni věc. >:D
Ale tvar je prakticky stejny a jde jen o jiny system otvirani zadniho vika.....
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 18:36
Jako bys nevěděl, jak jsou zde tyto věci životně důležité. >:-[]
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 19:14
"...já přidám osobní zkušenost. Se svými 190 cm se do druhé řady vejdu s naprostým přehledem, rezerva je před koleny i nad hlavou ..."
(kombi)

Fakt trága >:D >:D 8-s :no:
Avatar - lamal
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 13:52
superB ma o dost tazsiu 6ku tak jasne ze je pomalsi v pruznom zrychleni, vytoceny talisman i na 6ke sa tak rovna 5RS superbu a ma o 8kw vyssi vykon a 1 turbicko navyse /servisne naklady/

u superB to ale nie je vrcholna dieslova motorizacia :-)
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 14:36
Talisman je lepší i na 4 rs... :-!
Avatar - lamal
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 16:05
pretoze je kratsi zeby ? cela prevodovka nie je kratsia podla teba, iba 6ka naschval ? >:D
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 14:49
Tendenční test, dáme si raději tvrdý katalogový čísla. >:D :yes:

Napsal jsi to pěkně, máš pravdu, stejnou pravdu, jako když napíšu: naftový vrchol talismanu s odřenými zrcátky porazil druhý nejslabší naftový Superb. >:D :yes:

PS: taky si to každej může ověřit. >:-[]
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 14:52
skoro na komoru >:D
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 14:57
jo, jenže vlastní >:D >:-[]
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:14
Proto píšu skoro ;-)
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 14:55
Ty čísle jsou z testů Světa motorů ty rádoby experte... >:-[] >:-[] >:-[]
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:08
Jistě tě SM uspokojuje.
Já v autech raději jezdím. ;-)
Avatar - Ozzman
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:12
Ale sve zkušenosti nikdy neřekneš. ... ze by si jezdil jen v katalogu ?
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:22
Ok, tak v kterém s vozů Superb 2.0 TDI 110 kW a Talisman 1.6 dCi 118 kW jsi jel?
Avatar - Ozzman
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:33
Že se ptáš když odpověď znáš :-) Jen se musí snažit povysit za každou cenu a stočí téma jinam aby se nepřišlo na to ze jen fabuluje . A mimo naváženi do druhých nikdy nic vlastního nenapise. Je lepší než ty, než Já a než všichni ostatní :-) smir se s Tim ;) Dieselgate má v maliku a ví nejlépe jak to v se bude fungovat, všechno zná a všechny auta projel a ví nejlíp ze jakmile řekneš něco krive na koncern tak Te za dupe do země! :-)
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:33
Pouze Superb 190k.
Avatar - Ozzman
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:35
Takže Talisman si nejel ze ? Předpokládám že ani neviděl. ... objektivní hodnocení.
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:47
nejde o to že nejel. Jde o to, že sám nejel, ale kritizuje ostatní za to že nejeli...
Avatar - Ozzman
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:51
Ano než začal trucovat řekl i mne kritiku ze jsem zkoušel jen Supa a Talisman ne ;) no alespoň jsme na tom stejném :)))) vid jossi :-)
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 18:22
však to je náš jožin ;-)
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:44
Ty kráso, otázka: kterým z vozů A a B jsi jel? Jossalito: pouze s vozem C... >:D >:D >:D >:-[]
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:47
Aspoň jedním. Co ty? Zbytečné se ptát, co? Katalog je katalog. >:D
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:48
jak aspoň jedním? To si ani nemumíš přiznat, že jsi nejel žádným s vozů, na které jsem se ptal?
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 15:51
Já tě chápu, co chceš naznačit a kam se to snažíš stočit.

Ale já ti už na zacatku psal, že s vozy raději jezdím. No a ty si klidně na hodnocení nech ten katalog. ;-)

S tím si tu vystačíš. >:D
Avatar - pumpkin
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 17:20
V politike by si sa s týmto prístupom osvedčil. :yes:
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 18:20
Ty nechápeš vůbec nic. Nic se totiž naznačit nesnažím, jen se tě úplně normálně ptám... Jenže tvoje odpovědi klasika, vyhýbavé jak poslanecká interpelace 8-s >:-[]
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 18:24
Z mé odpovědi je to snad dostatečně patrné, ne?

Ale ty jsi mi nezvládl odpovědět vůbec. ;-)
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 18:31
A má smysl ti odpovídat, když už předem jsi přesvědčený, že jsem nejel ani jedním? Změní něco, když napíšu, že jsem Superb 2.0 TDI 110 kW jel? Ne, nezmění, že... Tak vidíš.

Talisman jsem nejel, dealer Renault u nás zkrachoval...
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 18:39
Tak v tom případě se tě zeptám, jaký se ti zdál výkon toho Superbu?
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 18:52
Výkonové optimum pro danou třídu pro běžné (=dálniční) ježdění. Nic víc nepotřbuješ. Pro zábavu nebo radost z jízdy samozřejmě málo.
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 19:01
Těmito slovy bych zase já hodnotil tu 190k variantu.
Avatar - rohYpnol
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 19:18
Předpokládám, že 140 kW se nebude příliš lišit od 135 kW předchůdce a ten motor je o něčem jiném. Má chuť do života, nechá se hezky vytočit a má charakter. Slabší verze ne.
Avatar - Blue Sun
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 19:14
Koukám, že míra hlouposti jossalitových keců je přímo úměrná velikosti problémů VW a rovněž přímo úměrná kvalitě ostatních aut, zejména pak francouzských. :-)
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 19:32
Míšo, raději se ani neptej, co si myslím o motoru s 55kW. ;-)
Avatar - Blue Sun
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 22:23
Mně je jasné, že přeci jen to nejlepší. :-)
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 19:15
vystudovanyho umelce vozej
Diamantové srdce
| 28. 11. 2015 23:24
superb 2.0 tdi 110 kw 0-100 8.8s
talisman 1.6 dci 118 kw 0-100 9.4s

takže diskuzní sprinter na semaforech se standardním 2.0 tdi Renaultu ujede.
a letmo pokud nechá pro potřeby akcelerace auto podřadit nejspíš taky. (až nám sem talisman přijde tak to půjdeme s kolegou schválně vyzkoušet)
:-/
| 28. 11. 2015 21:04
Zas ta hnusna skatula miesto stredoveho panelu.. fuj. Zvonku krasne auto, vnutri nic moc. Motor na prd. Renault isiel do sraciek.
To už opravdu
| 28. 11. 2015 21:42
nezbyla dvě eura na zakrytí repráků a jejich konektorů?
[odkaz]
Avatar - pumpkin
To už opravdu
| 28. 11. 2015 21:52
Dobrý postreh. Ja som si vďaka takémuto šetreniu urval konektor vo svojom Renaulte. Zavadila o to batožina a už bolo.
Avatar - rohYpnol
To už opravdu
| 29. 11. 2015 02:07
tuhle část nezakrývá ani prémiový segment...
To už opravdu
| 29. 11. 2015 11:06
Dle vyjádření Renaultu to už bude u série zakryté. Ale bude to až na základě kritiky u předsérie.
To už opravdu
| 29. 11. 2015 11:26
A kde v mainstreamu neřkuli v prémii najdeš čumět holé repráky s konektory 10 cm do kufru? Pokud nevidíš rozdíl třeba mezi
[odkaz]
[odkaz]
a
[odkaz]
tak OK, naše citlivost pro detail je poněkud rozdílná.
Avatar - miromen
To už opravdu
| 29. 11. 2015 11:55
Uspavač řekl že to ma i premie takže takže to tak musi byt. Renaul je vlastně premie.
Avatar - rohYpnol
To už opravdu
| 30. 11. 2015 17:47
všude vidím ten samý nekrytý nelakovaný plech. Že Renault upřednostnil kvalitu zvuku před zavazadelníkem a umístil repráky tam kam dal?
To už opravdu
| 30. 11. 2015 18:29
O plechu jsem nenapsal ani slovo, ostuda jsou ty holé reproduktory a konektory čumící do kufru.
Avatar - Pepek
Vtipný závěr článku
| 29. 11. 2015 07:04
"Proti ostatním ve třídě mu však chybí něco, čím by se výrazně odlišil a v čem by měl navrch."

Jasně, třeba to, že ho nebudeme potkávat každej den 100x stejně jako "okoukaného" Superba a Passata, se kterým je stále (trapně) ve článku srovnáván ;-)
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 09:40
Co se týče naladění podvozku, tak si na něj stěžují i ve Francii:

[odkaz]

Když k tomu hlavnímu negativnímu mínusu připočtu i fakt, že zákazníci střední třídy jsou mnohem konzervativnější a neradi kupují zajíce v pytli (ať už z důvodu úplně nového modelu anebo značky, jehož předchozí model neměl valnou pověst), tak bude mít Talisman co dělat, aby se dostal v Evropě do Top 5.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 10:22
I ten zvuk nejvykonnějši jednotky je jak z vysavače...

[odkaz]
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 10:39
Ty seš myslím taky vysavač. Který mainstreamový čtyřválec má výrazně lepší zvuk?
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 10:42
Z videa se to těžko soudi ale něco mi řika že snad každy. Nechapu proč tam maš to slovo vyrazně.
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:06
Mě ten motor zní úplně normálně, tobě zní hrozně. Nebude to dost individuální? Slovo výrazně tam mám proto, že líbivost zvuku motoru je natolik individuální, že malý rozdíl považuji za neměřitelný, objektivně neposouditelný. U velkého rozdílu se snad může shodnout více lidí.
Měl jsem ve většině aut (více než 20) benzínové motory, a jediný z jehož zvuku jsem byl přímo nadšený bylo 728i z roku snad 1980, ale to už nebyl čtyřválec.To, co na videu slyším mi přijde od konkurence nerozeznatelné.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:13
No po zkušenostech s vicero motory podobne kategorie ne žadne 6 či vice valce mam na to odlišny nazor. Rozdily jsou někdy opravdu vyrazne. Nicmeně jsem se nad tim pozastavil z toho duvodu že jsem pravě kouknul na ten test kde se pravě kritizuje zvuk 1.6 TCE. A vzpoměl jsem si jak se na jinem foru nad zvukem teto jednotky taky podivovali. Jinak po osobni zkušenosti si dovolim tvrdit že vyrazně lepši zvuk ma Fordi Ecoboost.
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:19
Já vím. Výrazně lepší zvuk má Golf 1,2tsi a teď Focus 1,5EB. Já mám teď 1,8tsi a lepší zvuk bych mu rozhodně neřekl.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:24
Hm tak to neviš protože zvuk TSI neni zrovna něco co by se dalo vyzdvyhovat. Ale to TCE zni až směšně.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 15:36
To teda nevim. Jak rika Karel_, je to proste normalni ctyrvalec, tj. nutno pocitat s mixerovym zvukem, ale tohle mi neprijde tak strasne. Zni to trochu "ostreji", nez by se od takoveho auta ocekavalo, zezacatku to kolem tech tri tisic zni dokonce jako petivalec. Ostuda je, ze je vrcholna motorizace prefouknuta sestnactistovka, ale za to ten motor nemuze.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:24
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:11
[odkaz]… />
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:17
Nefunkčníodkaz.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 12:20
[odkaz]
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 12:28
Rozdíl tam asi je, konkurent to asi není. Je dobře, že si u tohoto krásného "sporťáku" víc pohráli se zvukem, u téhle kategorie asi nutnost.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:49
Rozdíl tam je určitě. Konkurent to není, ale nebylo to podmínkou, chtěl jsi mainstreamový čtyřválec :-)
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 15:39
To je teda vyhra... Zni to stejne, akorat to bruci jeste vic, kvuli zvuku z repraku, ktery tomu u Forda nadelili. Jestli to ma trochu hlubsi ton, tak taky musis vzit v uvahu vetsi objem.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 15:58
Žádný hlubší nebo jiný tón s otevřenou kapotou ten Mustang nemá a zní úplně stejně jako TCE nebo TSI, prostě šicí stroj. To co slyší řidič je elektronicky tvořený fejk.
[odkaz]
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 16:15
Ano, viz prispevek, na ktery reagujes. Trochu hlubsi ton bych mu ale neodpiral. Precijen ma o dost vetsi objem a ladeny vyfuk. Jinak ja rad v souvislosti se ctyrvalci pouzivam oznaceni mixer. Taky se jejich zvuky muzou mirne lisit, ale rozhodne nebudu narikat, jak ten Bosch zni hrozne a Philips krasne prede ;-)
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 16:41
Tak jak piše Gvick2 , když otevřeš kapotu tak je to +- stejne ale od motoru vede ještě vyfuk. Někteři jak je dnes moderni si pomohaji i jinak např. pomoci soundu z repraku apod. Někde to zni lepe někde huře. Např. u takove 308 je to vyloženě umělotina.
Jenže nejezdiš před autem s otevřenou kapotou ale uvnitř auta a tam už byvaji rozdily někdy dost velke. To že to někomu je jedno , nebo naopak je už věc druha.
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 17:28
Tak jsem Provocateurovi naletěl na repráky. ;-\
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 17:37
Tady je video, kde se to srovnava a zase takovy rozdil to neni... [odkaz]
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 17:48
Tenhle zvuk je mi povědomi.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:44
Ani bych nezdůrazňoval mainstreamový, všechny přeplňované, přímovstřikové čtyřválce včetně těch v prémii znějí po otevření kapoty a poslechu skutečně motoru (nikoliv výfuku nebo utlumeného zvuku v kabině) zcela stejně a jsou k nerozeznání. Mě u všech sedí nejlépe přirovnání k šicímu stroji. Pokud se nějak liší tak nikoliv vlastním zvukem motoru, ale naladěním výfuku a tedy zvukem výfuku, nikoliv zvukem motoru, ten je u TSI, EB, TCE a dalším motorů MB nebo BMW zcela shodný, prostě přímý vstřik při velmi podobných tlacích vydává velmi podobný zvuk.
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:48
:yes:
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:49
Dobre upřesněni.
Avatar - Hammunasakra
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 13:06
:yes: :yes: :-)
Avatar - Blue Sun
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:14
Taky bych chtěl mít doma takhle znějící vysavač... Panejo, ten kluk je vůl.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:16
Ty nedokažeš překvapit. Pořad stejny fanaticky hňup.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:37
Co taky cekás od Mirka z Havířova. >:D >:D >:D

Jinak je ta diskuse docela zajímavá. Okolo nás se v poslední dobe dejí veci které mohou zásadne negativne ovlivnit nás zivot a budoucnost naseho kontinentu a tady se resí zvuk mainstreamových ctyrválcu.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:39
Od Mirka mužeš čekat objektivitu a ne zaslepeny fanatismus či demenci jako v tvem připadě.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:45
Úroven tvé reakce kouzelne potvrzuje to co jsem napsal - co taky cekat od Mirka z Havířova. >:D >:D >:D

Svet, to je nastestí trochu víc nez jenom Mirek, Havířov, Golf a Focus.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:49
Ano ma reakce předevšim vystihuje tvoji osobu což dnes a denně jen potvrzuješ. Klidně pokračuj dal....ty už jses s tim narodil.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:52
To vís ze jo. "Zaslepeny fanatismus či demenci jako v tvem připadě", "dnes a denně jen potvrzuješ", "ty už jses s tim narodil". >:D >:D >:D

No ale co taky cekat od Mirka z Havířova. >:D >:D >:D

Preji do Havířova peknou nedeli.
Avatar - Blue Sun
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 12:40
Myslíš "objektiVWitu´"? Jo, tu u tebe vidíme denně...
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 13:24
>:D >:D >:D
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 13:36
Teď se přesně projevila tva objektivita a když vidim kdo tě dětinsky podporuje tak nic vic mě o tom nemuže přesvědčit.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:04
Takze k dnesim citátum "pořad stejny fanaticky hňup", "zaslepeny fanatismus či demenci jako v tvem připadě", "dnes a denně jen potvrzuješ", "ty už jses s tim narodil" se pridává "když vidim kdo tě dětinsky podporuje". >:D >:D >:D

No ale co taky cekat od Mirka z Havířova jehoz horizont sahá od Golfu po Focus.

Preji do Havířova peknou nedeli.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:11
Pěkne shrnuti toho co plati. :yes:
Jinak nejen muj horizont je pro tebe nedostižny. To ty ale nemužeš chapat.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:21
"Jinak nejen muj horizont je pro tebe nedostižny" - dalsí perla Mirka z Havířova. >:D >:D >:D

Mirku z Havířova, tvuj horizont který sahá od Havířova pres Golf po Focus je mozná nedostizný pro podobné Mirky jako jsi ty, pro me je nudný a nezajímavý.

No ale co taky cekat od Mirka z Havířova.

Preji do Havířova peknou nedeli.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:24
To , že je pro tebe nudny a nic neřikajici je přece jasne , to vubec nemusiš zmiňovat. Stale ukazuješ svoji osobu a to bohatě stači.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:48
Mirku z Havířova, jde jen o to ze tvuj horizont který sahá od Havířova pres Golf po Focus povazujes za horizont pro jiné nedostižný. >:D >:D >:D

Ber to tak ze to co je pro tebe vrchol který jsi schopen dosthinout je pro me i pro nekteré jiné lidi stav nudný a nezajímavý.

No ale co taky cekat od Mirka z Havířova.

Preji do Havířova peknou nedeli.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:55
Kolikrat ti mam opakovat , že tva snaha je marna. S tim musiš prostě žit.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 15:06
Musím? >:D >:D >:D

Mirku z Havířova, zít s tvým horizontem by bylo tak jedine za trest. >:D >:D >:D

No ale co taky cekat od Mirka z Havířova.

Preji do Havířova peknou nedeli.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 15:11
Zase nic. A ano musiš.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 15:21
Takze jeste jinak. Jsem rád ze musím zít s horizontem který sahá podstatne dál nez horizont Mirka z Havířova. >:D >:D >:D

No ale co taky cekat od Mirka z Havířova.

Preji do Havířova peknou nedeli.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 15:25
Dalši marna snaha. Zase nic.
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 17:26
Jděte už oba do ***. Kdo to má číst?!
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 17:50
Zdá se ze jsi pouzil neslusné slovo. >:D
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 17:58
Divil by ses možná, jak jsem sprostý. Při práci, v autě....Druhou ligu v tom určitě nehraju ;-)
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 18:01
Tímto priznáním jsi mě dost šokoval. >:D
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:24
Avatar - Blue Sun
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:32
Já jsem troll, já na objektivitu s€ru. >:D >:D
Ty jsi hlupák, který ani nepřizná, že je tvrdě pozitiVWní a nic jiného nebere.
Avatar - miromen
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 14:35
Tak jo zrovna tobě to vyvracet nebudu.
Avatar - _Karel_
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:44
Co jiného by se tu mělo řešit? Chceš tu od rána do večera řešit muslimy? To by se člověk zbláznil.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:49
Samozrejme ze ne. To byla jenom taková úvaha nad tím ze auta nejsou vsechno. Takze na moji poznámku zapomen.

Jinak i co se týce aut tak je podle me dost dulezitejsích a zajímavejsích témat nez zvuk mainstreamových ctyrválcu. Ale to je jenom muj názor.
Avatar - pumpkin
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 19:22
Pokojne nadhoď tému. ;-)
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 19:33
Témat je víc nez dost.
Avatar - NSA
Kritika z vlastních řad
| 30. 11. 2015 08:10
Já ti nevím...nechtělo by počkat až bude třeba to video z vozu o kterém se tu diskutuje??? To video je z Espace tak třeba v Talismanu to bude znít úplně jinak :no: :-!
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:08
Francouzi svoje značky kritizují vždy víc než dovážené. To je u nás pro naše novináře zcela nepředstavitelné. A i našim čtenářům to většinou hlava nebere.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:17
No, ono tam moc kritiky není (ještě zvuk motoru, ale to je v takovém autě zcela podružné), jen na podvozek (naladění a hluk). Ale ten zabil jinak povedené auto, stručně přeloženo.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 11:25
Jestli ti na odsouzení stačí nějaký testík, tak se alespoň nemusíš zdržovat čtením dalších testů, případně osobním vyzkoušením.
Kritika z vlastních řad
| 29. 11. 2015 12:19
On to není jen tento jede testík. A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pokud se ve většině testů kritizuje nějaká vlastnost auta, tak to pak po osobním vyzkoušení mohu jen potvrdit.
NOx
| 29. 11. 2015 12:45
stejny motor v espace vykazal podle testu NEDC 25 nasobne prekroceni NOx když se to testovalo po ohrati motoru. jak to, ze studenej prosel, ale po zahrati takova katastrofa? cekal bych, ze zahratej motor bude mit menzi emise nez studenej.
v tomhle aute to bude nejspis podobna katastrofa
Avatar - Blue Sun
NOx
| 29. 11. 2015 14:31
Žvatláš furt to samé dokola jak pitomej papoušek... I ten můj je chytřejší.
NOx
| 29. 11. 2015 14:41
Pockej si na ofiko mereni. Beztak si to zkuseny ridic bude kupovat s Tce...
Avatar - Blue Sun
NOx
| 29. 11. 2015 14:54
Zkušený řidič si koupí to, co mu vyhovuje. Od kdy se zkušenost pozná podle typu motoru?
NOx
| 29. 11. 2015 15:05
Nu, kazdy mame svou zkusenost. Definuji tedy lepe - Zkuseny majitel, cerpajici provozni prostredky z vlastnich zdroju, si nakup dieselu rozmysli. Tim spis dieselu, kde se roztaci dve turba ruznych parametru...
NOx
| 29. 11. 2015 16:06
ano.
všichni vime, ze pochybna vyhodnost naftaku stoji a pada s nizsi spotrebni dani na naftu.
v okamziku, kdy se spotrebni dan na naftu srovna se spotrebni dani na benzin, tato jedina pochybna vyhoda naftaku padne.
a s tim co se poslední dobou ohledne naftaku deje, bude pro vic a vic lidi jezdeni naftovym autem spolecensky neprijatelne.
a s pravdepodobnym zavadenim restrikci vuci naftovy motorum bude život naftovyho dunihlava daleko obtiznejsi, protože naftovy auta budou mit zakaz vjezdu do nizkoemisnich zon, kterých bude pribyvat..
proto clovek, ktery si dnes chce koupit novy auto, by si mel nakup dyzlu velmi, velmi rozmyslet a to i v pripade, ze mu nevadi, ze auto na naftu vypousti mnohem vic jedu nez auto na benzin
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 17:32
To jsou zase prndy. S cenou paliva stojí a padá výhodnost jakéhokoliv pohonu, LPG počínaje a naftou konče. A to další - "společenská nepřijatelnost ježdění naftovým autem" to snad ani nemá cenu komentovat.
NOx
| 29. 11. 2015 17:46
dnes je spolecensky neprijatelne krkani a prdeni na verejnosti, i když v cine, ve stredoveku a mozna pro tebe jeste dnes to je uplne normalni.
podobne bude pro vic a vic lidi spolecensky neprijatelne jezdit smradlavym a jedovatym dyzlem
Avatar - Blue Sun
NOx
| 29. 11. 2015 17:47
Ty jsi ještě blbější, než se zdáš. Ale taky jednou dospěješ.
NOx
| 29. 11. 2015 17:49
No, budes se divit, Karle, ale ve firme jsem ze strany mng. zaregistroval pri objednavani novych fleetovych vozidel zvyseny zajem o benzinove agregaty. A to z duvodu, ktere uvadis jako nesmyslne...
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 17:56
Aby nebudili společenské pohoršení? Jaké procento takových bude?
NOx
| 29. 11. 2015 18:02
Vzdy budou v mensine, ale je dobre, ze jsou.
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 18:11
Jak zpívá Lenka Filipová- blázni (je dobře, že jsou).
NOx
| 29. 11. 2015 18:17
Jojo... Sice LF neznam, ale z hystorie je patrne, ze svetem pohnuli kupredu predevsim blazni :)) Darwin, Newton, Mozart... atd :-)
NOx
| 29. 11. 2015 18:18
Historie... Opr.
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 18:29
No, dávat na jednu úroveň vědce, génie a spolu s nimi odmítače nafty v osobním autě....to mě překvapuješ. :-O
Bavíme se totiž o odmítání nafty z důvodu společenského pohoršení. A pokud tohle považuješ za novátorský pohled, tak ....
Pokud topten odmítá naftu protože ekologie- budiž, ok. Ale nepohoršování okolí? Nenapadá mě trapnější důvod, proč ne nafta.
NOx
| 29. 11. 2015 18:55
Proc by ne? Lide, kteri maji schopnost spojit si jednotlive skutecnosti do obsahlejsiho celku genialni jsou. Myslis si, ze soucasny problem se spalovanim nafty nechava kazdeho chladnym? Nastesti ne. Jenze je tu spousta mavacu ( ve smyslu " mam to v p..."), ktere zajima jen mnozstvi zkonzumovaneho tuku a v podstate jsou bezohledni k cemukoliv, vo se jich primo netyka... Dokud se jejich dite neodstehuje na onkologii nebo sami nezacnou bojovat o zivot. Zacinaji se pak ptat, proc se jim to stalo. Lepsi je ale se ptat, co udelat proto, aby se to nestalo... Myslel jsem ale sve srovnani spis v ramci jakesi nechuti ze strany spolecnosti prijimat fakta, jake jmenovani panove nabizeli. Darwin rozbil kreacionisty napadrt, ackoliv byl lyncovan. Newton v podstate totez a Mozart rozbil totalne zpusob kompozice a tehdejsi jedine spravne bachovske kompozice. Cili spolecenske omyly a predsudky.
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 19:17
Aúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!!
Ještě jenou: "Bavíme se totiž o odmítání nafty z důvodu společenského pohoršení. Pokud topten odmítá naftu protože ekologie- budiž, ok. Ale nepohoršování okolí? Nenapadá mě trapnější důvod, proč ne nafta. "

A ty mi sem hodíš vysvětlení, že ekologie.
Pokud ti tví manažéři zvažují benzín kvůli společenskému pohoršení, tak asi na ekologii séří, ale bojí se špatného obrazu svojí firmy, ne?

Jeden můj kamarád dělá školníka, a před pár týdny si s ním ve škole udělali selfíčko desetiletí kluci, jeho telefonem, a hned mu to šoupli na FB. Mezi našimi kamarády se strhl poprask, že se to nehodí, že bude za pedofila, a on to hned vystrašeně smazal. Vidím jakousi podobnost s chováním těch manažerů.
NOx
| 29. 11. 2015 19:28
:yes: :yes: :yes:

Presne tak. Pokud nejací manazeri presedají na auta s benzínovými motory aby nebudili společenské pohoršení tak to s tvrzením ze svetem pohnuli kupredu predevsim blazni nemá vubec nic spolecného. To snad pochopí i díte skolního veku.
NOx
| 29. 11. 2015 19:34
Nebud zlej
NOx
| 29. 11. 2015 19:32
Tys puvodni text editoval, vid? Odpovodal jsem na prvni odstavec
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 19:35
Máš pravdu, editoval. Ale téměř hned, a ty jsi odpovídal o půl hodiny později, tak jsem si byl jist, že jsi četl.
NOx
| 29. 11. 2015 19:39
Ne. Mi to chvilku trva, reakce hned, ale na telefonu mi to moc psat nejde... Nicmene... Ano, muze to byt projev pokrytectvi. Pokud to jako pokrytectvi budes vnimat. To je ale potom tve rozhodnuti a tva vize sveta.
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 19:46
Možná pokrytectví, možná připosranost, možná korektnost za každou cenu? Kdo ví...
NOx
| 29. 11. 2015 19:52
Tezko rict. Vysledek je ale v dusledku vic pozitivni.
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 20:01
Pokud nějaký výsledek bude. Já tomu moc nevěřím. Ale to uvidíme tak za rok, jestli se to začne otáčet.
Nejsem si jistý, jestli je třeba kvůli dieselgate a kvůli euro normám s podvodným měřením všeobecně, zatracovat naftu do větších aut. Přímovstřiký benzín asi taky není svatý, a snad jsou možnosti udělat naftový motor přiměřeně neškodící, třeba za cenu ukončení neustálého navyšování výkonů, nebo prostě za vyšší cenu. To říkám jako člověk, který si stejně radši nakonec koupí benzín.
NOx
| 29. 11. 2015 20:11
Zatracovat uplne nelze, alespon ne v segmentu velkych aut.
Nicmene. Jak rikas, vyckejme alespon rok a budeme chytrejsi. Spolecnost ted beztak resi zasadnejsi problemy :-)
Zakonceme to shodnym konstatovanim, ze Talisman je povedeny a hezky Renault
Avatar - _Karel_
NOx
| 29. 11. 2015 20:15
>:D ;-) :yes:
Avatar - Blue Sun
NOx
| 30. 11. 2015 07:11
Ta vize světa je ale dnes takhle všeobecná. Jde jen o image, ne o ekologii. A i o tu image pouze v případě, že o ni firma stojí.
NOx
| 29. 11. 2015 18:20
menšina vždycky udavala směr, kterym se pozdeji vydala většina
v odklonu od naftových motoru to nebude jinak
od stadovite vetsiny nejde ocekavat schopnost pro invenci, která s timhle souvisi
NOx
| 29. 11. 2015 18:26
Nebud tak primocary :-) :-) :-) Budes ukamenovan za zrejme pravdy :-)
Avatar - Blue Sun
NOx
| 29. 11. 2015 17:01
Opět blbost. Turbína jako turbína, problémy budou stejné. Já sice chápu, že benzín je modla, ale podle toho soudit zkušenost, je hloupost.
NOx
| 29. 11. 2015 17:13
Nezbyva tedy v komunikaci s tebou konstatovat, ze budeme zkusenostmi i nazorove odlisni. Snad jen v souvislosti s "modlou benzinu" bych rad podotknul, ze muj pozitivni pristup k benzinovym motorum nema primou souvislost se soucasnou naftovou hysterii, nybrz s pocitem z jizdy.
NOx
| 29. 11. 2015 17:31
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku