Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Zpět na článek

Dakar živě: Jsme na místě! Nastává obvyklý šrumec. (+video)

35 komentářů

webpaja
Honzo, gratuluju že jsi přímo uprostřed dění. Jeden z mých snů je účast na Dakaru 😉
marianek
4 hodiny pred Ceskou Republikou? To byste byli nekde v Jekaterinburgu, nebo snad Islamabadu. Honzo, zeme se otaci na druhou stranu. 😉
Ale chapu, co casovy posun dokaze lidma udelat.
gil54
I kdyby v tom nehrály peníze žádnou roli, (jako že asi hrají) tak asi na nasávání atmosféry a nějakou aklimatizaci v posledních dnech před startem nemají čas a asi ani pomyšlení.
Ideálně by to, samozřejmě, ku prospěchu jistě bylo, ale na týdenní nebo čtrnáctidenní "válení se" na hotelu, tedy aklimatizaci, nemá asi nikdo ani čas, ani peníze a asi ani pomyšlení a to i kdyby měli už úplně všechno hotové.
Ale taky všem fandím a držím palce.
Joab
Muskulature? Tebe bych chtel mit za manzelku, to by byla krasa.. najednou bych nebyl vyzranej, alebrz svalnatej.
Avatar - wakantanka
wakantanka
Ceple Gače - tak sa u nás na východe hovorí teplným spodkom? >😁
Joab
Pisou ze stravili dvacet hodin v letadlem, coz je proste lez. Ze nekde dall v testu napisou neco jinyho neznamena, ze hned v ty prvni vete nekecaj, zejo.
Joab
Ne, cist neumim. Ty ocividne jo, az teda na tu prvni vetu clanku.
Avatar - Ja Prvni 123
Ja Prvni 123
😄

Kapitoly nečtu... možná občas ke své škodě - ale z principu.

Je to asi stejný, jako že bych si nikdy nic nekoupil v dražbě pořádané finančním úřadem... mám blok.
😉
Joab
Jo, tesim se na reportaze. Jen vas predem moc prosim, min si vymejslet/lhat a za kazdou cenu psat bulvarni nadpisy(ne, dvacet hodin jste v letadle vazne nestravili, pokud s vama teda opilej Anglan nekrouzil pet hodin nad Atlantikem) a vic strizlive nadseny novinariny.
A skoro vam zavidim😊
Avatar - 3_diamanty
3_diamanty
pripajam sa..... boze to je pocasicko... a ja vonku na prechadzke so psom pomaly mrznem ... este ze mam na sebe cegecka 😉 :yes:
gil54
Oni by možná klidně letěli dřív i o dva týdny, když bys jim to zaplatil. 😉
Avatar - Ja Prvni 123
Ja Prvni 123
Nevěděl jsem, že velikost chlapa se pozná podle počtu vulgarismů... pak už to chápu, že jsem v letadle v pohodě,
Joab
Tak to je supr, dik za info! :yes:
Avatar - Ja Prvni 123
Ja Prvni 123
Akorát nevím, co furt máte s tou velikostí letadel! To je víc folklor, ne?
Pokud nemáte přes 2 metry a přes 120kg, tak v tom nevidím problém... ani při cestě přes oceán.
A ano, mluvím z vlastní zkušenosti... a mám 182 a těsně pod metrák, ale mám neohebnou levou nohu, takže jsem hůř "skladnej"... je fakt, že si vybírám místo většinou tak, abych tu nohu měl do uličky.
😉
Avatar - Floyd
Floyd
Honzo,
díky za odpovědi a užijte si to na maximum, toto je životní zkušenost, o které si většina zdejších diskutérů může nechat jen zdát. Já tedy určitě ano 😉
Přeji, ať se v té dálavě neztratíte a ať neztratíte signál, abychom tady měli spostu článků z Dakaru.
:yes:
admin badgeAvatar - Honza Mička
Honza Mička
Dobrý den,

díky moc, budu se snažit tuto úroveň udržet 😄 . Jinak k dotazům😒br />
Tahle cesta je další úrovní spolupráce mezi Buggyrou a Auto.cz. Loni jsme měli krátké články od kolegy z Českého rozhlasu, ten ale jezdí sám na sebe a má docela jiné podmínky než já tady. O dost horší... Doma to vzali sportovně - na Moravu se stejně dostanu maximálně dvakrát do měsíce a přítelkyně to v Praze sama zvládne. Musí! Jinak Ondra je spíše přes samotné auta, tady by mu to myslím moc nesedlo.

Primárně se chci zaměřit na tyhle krátké denní reportáže, výsledky a zajímavosti ale stejně jako loni přinese Michal Štěpanovský ze Světa motorů unikátně pro ACZ. Má s tím hodně zkušeností a alespoň z mojeho pohledu jsou jeho články velice zajímavé. Zatím jsme v Tecnopolis v Buenos Aires, zítra se už ale budeme přesouvat a články (doufám) dostanou nový náboj. Hlavně mi jde o zákulisí ze závodů, ukázky toho, jak se bydlí v bivaku a vůbec jak se odlišují podmínky od běžného života mimo závody. Agenturní servis tady není, hlavní problém je s posíláním fotek a videí do Prahy. Spojení by se ale mělo brzy zlepšit. Vedle Buggyry se samozřejmě zaměřím i na další posádky.

Jinak k té poslední poznámce - je tady v Argentině časový posun. Jsme čtyři hodiny před Českou republikou a v Bolívii to bude ještě o hodinu více. Než to grafik stihnul nasadit, přehoupnulo se nám to do dalšího roku. Každopádně díky za poznámku, vypiluji to 😄.
Avatar - Floyd
Floyd
Zaplať jim to ze svýho a odletí tam celá redakce ACZ 😉 A my budeme mít celej měsíc svatej klid a pokoj 😉
Joab
Ja se spis divim ze nelitaj aspon businessem, kdyz uz jsou ty clanky deleny na kapitoly..😊
Avatar - JirkaV8
JirkaV8
Držím palce, jen se dívím že jich většina neletí cca o týden dřív kvůli aklimatizaci popř odpočinku po cestě.
Avatar - 3_diamanty
3_diamanty
😉 :yes:
Avatar - Floyd
Floyd
Nezveličuj, víš co se říká: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Dobře víš, že jsem mluvil o jeho muskulatuře a v té souvislosti jsou Honzovy poznámky na adresu stísněného prostoru v letadle na místě. Aspoň já to tak vnímám.
Avatar - JirkaV8
JirkaV8
Zaplatil, ono pobýt na místě v cílové destinaci v nějakém 2 hvězdičkovém hotelu pár dní bez techniky mimo hlavní proud dění je myslím ta nejmenší položka. Už jen to startovné je hodně mastné. Když jsem pracoval v zahraničí (v rámci EU) a vždycky když jsem letěl na pohovor, tak jsem přiletěl o 1-2 dny dřív. Na místě se aklimatizoval, nasál atmosféru, rozmluvil se, prošel si materiály a okolí a mělo to něco do sebe.

Možná se spíš dělá vše na poslední chvíli. Chtějí být na svátky doma. Platnost víz. Třeba když tam letí najednou tolik lidí (víš co je týmů a novinářů) zda je všechno běžný spoj dle letového řádu nebo mají mimořádný posilový těsně před atd. Každopádně já letět 20h a ještě v zimě do tropů, tak by se mi po příletu obíhat okolo Hummera nechtělo.

Ale pro Honzu to musí být pěkný zážitek. Prožít to pěkně na vlastní kůži, kontinuálně den po dni :yes: Materiály může posálat přes Úschovnu nebo uložto a takové ty servery.
Avatar - Floyd
Floyd
Ok, hele zakopeme tomahawky hned první den roku, souhlasíš? Tu větu co ty zmiňuješ jsem já nečetl, já zase zmiňoval tu větu co je v článku.
Takže smír? 😉
Avatar - Floyd
Floyd
Moje slova 😉 😉 😉
Avatar - Floyd
Floyd
Mě se to video seká jako prase, nedá se na to koukat, nemůžete s tím něco udělat?
Avatar - Floyd
Floyd
nz :yes:
Avatar - Floyd
Floyd
Co jsou cégéčka? 😉
Avatar - Floyd
Floyd
Nápodobně 😉
Avatar - Floyd
Floyd
Zbytečný příspěvek :no: Nevím jak ty, ale já ten článek dělený na kapitoly nemám, takže nechápu kde a v čem máš ty problém. Když ty reportáže budou dělit na kapitoly, číst je nebudu.
Avatar - Floyd
Floyd
No počasíčko tam asi moc pěkný nebude - vedro, vysoká vlhkost vzduchu, prach, písek... Ale těším se na vlastní redakční reportáže.
Avatar - Floyd
Floyd
Nápodobně 😉 :yes:
Avatar - Floyd
Floyd
Honzo, parádní článek, četl jsem ho jedním dechem, což se mi na ACZ už dlouho nestalo :yes: Tak trochu závidím, mít možnost být přímo v centru dění 😉

Mám několik doplňujících dotazů😒br /> Jak jste se k tomu vůbec nachomejtnul, a proč zrovna vy, proč ne třeba Ondra? A jak to vzali doma, pustit vás na takovou dobu a do neznáma? Já bych teda jel, no spíš asi nejel, je to přece jen kus cesty a nebezpečí.
Jak často budete z Dakaru psát? Každý den, nebo několikrát denně? Abych věděl, jak často sem mám kvůli článkům z Dakaru chodit.

Zajímali by mě hlavně věci ze zákulisí, to jak Češi jedou si najdu sám a kolikrát i rychleji. Plánujete nás v tomto směru zahltit zajímavými reportážemi, rozhovory, fotkama, nebo to půjde přes nějaký agenturní servis? Byl bych pro to první, autentické věci, tedy pokud vám to čas a prostředí dovolí. Ale od toho tam asi jste, že? 😉 A budete psát jen o Buggyře, nebo i o ostatních týmech a závodnících? Přimlouvám se za to druhé, aspoň to bude pestřejší. A klukům z Tatrama ať se daří!

Honzo, přeji ať to ve zdraví přežijete, ať od vás čteme hodně zajímavých článků z letošního Dakaru a ať se ve zdraví dostanete do cíle a vrátíte. To je asi to hlavní. Ostatní je na vás. Šťastnou cestu!

P.S.: "To, co mi připadá jako generální servis všech vozidel týmu, je ve skutečnosti pouze rutina trénovaná během malých evropských závodů letošního roku." Spíš loňského, protože dneska už je prvního a zatím nic nenatrénovali😉
Avatar - Floyd
Floyd
Neřeš první větu, v textu to vysvětlil.
Jinak peace 😉
Avatar - Floyd
Floyd
Však se koukni do nějakýho videa na Honzu, třeba do včerejšího co se všechno během roku nepovedlo - do pi.če tam uslyšíš několikrát, tak s tím počítej dopředu😄, je to pořádnej kus chlapa. Tak holt je mu asi v letadle těsno, noo 😉
Avatar - Floyd
Floyd
Umíš číst? Honza píše, že "Cesta z Prahy do Buenos Aires s přestupem v Londýně zabrala všehovšudy dvacet hodin..." Rozumíš psanému slovu? On netvrdí, že letěli dvacet hodin nebo že dvacet hodin strávili v letadle jak naznačuješ ty, ale že cesta, myšleno včetně letišních transferů, trvala dvacet hodin, a to je setsakramentskej rozdíl.