Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Videa

Zpět na článek

Video: Lada Vesta se zúčastnila ruského crash testu. Jak dopadla?

114 komentářů

Avatar - Anonym
Anonym
Honem, honem bolševici, šup sem. Šup s tím jak vše ruský vyjede už zrelý z fabriky a jak se to rozpadne za 2 měsíce.

Včera sem viděl 4 roky starou Mazdu 3 v lakovně. Náhderná, naleštěná jen paní štrejchla blatníkem připrakování a že je to nový auto skoro, že to chce opravit,. Kluci sundali blatník a po tím rez jak pra*e >😁

Quality Made in Japan a blyo to víc shnilý jak stejně stará Niva bez pozinku >😁
Avatar - Blue Sun
Blue Sun
Tímhle si o tu provokativní diskusi vyloženě říkáš... :no:
TomDrandic
ladu jsem nikdy neměl, asi to byly docela držáky. Každopádně zkušenosti s rusy máme bohaté ... 2 roky v rusku vás naučí. Rus ošidí co se dá ... nedivil bych se kdyby tam nechali "něco navíc" .
Avatar - Anonym
Anonym
dneska se šidí všude co se dá, katují se costy, snižuje počet zaměstanců, kontrolu msíto 5 lidí dělaj dva, všude aušus materiály a plasty co po 5letech praskaj jako perník >😁
Avatar - Ji/Ri
Ji/Ri
Neznamená, milé Baríče, že když ti na autě po pěti letech praskají plasty jako perník, že to tak mají všichni.
Avatar - Anonym
Anonym
Mají a hlavně němci, kámoš dělá v serivsu víš >😁 >😁 >😁

A mě nic nepopraskalo >😁
Avatar - wikinko
wikinko
"kamos dela v servisu"
a "mne nic nepopraskalo"
hlavne davaj bacha aby si si nezodral tie ojazdene zimne pneu, musia ti este vydrzat cele leto
Avatar - Anonym
Anonym
Ááá, hen tý oný vtipálek, naozaj. Na teba sme tu čakali, kašpárku.

Vydrží neboj. Předmí maj 6mm a zadní 5m a ve skladu mam fungl nový zimní Vredensteiny. Smůůůůla cooo >😁 >😁

Největší machry dělaj ti, co maj dvě sady a obě čínský gumy za 800-2tácy guma dle rozměrů. Není to taky náhodou tvuj případ, hehe?
webpaja
Kašpar jsi ty, wikinko to trefil na hřebíček 😉 . Pak se tu rozepisuj o úžasných jízdních vlastnostech CTS...se zimákama v teplejším počasí >😒] a o tom, jak závodíš s údajnými blondýnami v SUV
Avatar - Anonym
Anonym
Já závodím se vším možným. V sobotu třeba s Alerem na letních (aby si měl radost) s jedním maníkem v Oktávce kombi, pán si myslel že mi v zatáčkách ujede a velký kulový >😁
Hlavně že má kvalitní evropský podvozek a zimáky vid >😁 >😁

Tak si ty evropské podvzky užij a taky ty zimáky při 15 nad nulou. To je hodně využiješ Pajo, hehehe >😁 >😁 >😁 A že pozdravuji soudruhy na čínských gumách....
Mluvil sem čistě náhodou s pánem, kterému sem něco prodával a který byl náhodou spolumajitelem obchodu s pneu. Ptám se jak se co prodává, jaký značky.
"No nejvíc frčí levný Debicy, matadory, Barumky, Kumho a pak čínský gumy" Se ho ptám kolik tak dělaj % a on že tak 10-15% u zmincích a 30-38% u letních.
Fakt maj všichni super pneu Pajo vid.
Bych se vsadil, že ta čínská letní guma na dešti bude mít kratší brzdnou dráhu tak o 10cm než kvlalitní zimák, hehe
Avatar - Emel
Emel
Proč tak křečovitě, hehehe?

Když mě auto zajímá a je pro mě víc než jen přemísťovadlo z A do B, tak budu pneu věnovat větší pozornost než ti "všichni", kteří přijedou do pneuservisu a koupí si to, co je zrovna v akci.

Chápeš to u oleje, u filtru... ale u pneu ne?
Avatar - Anonym
Anonym
No právě, musíš si zvážit všechny pro a proti.

Pokud najedeš ročně 40 000 km, pohoda, kup si 2 sady. Pokud máš ježdění rád, asi si koupíš něco lepšího, pokud ti jde o cenu, koupíš si čínana, kumho a debicu no.

Pokud tolik nenajedeš a zejména pokud koupíš auto co má 6-7 mm zimáky tak je asi v létě nezahodší s 5mm vzorkem a nepůjdeš si pro letní, když se daj v pohodě dojet.
A pokud najedeš ročně s jedním autem něco jako 7-8 tisíc, z toho z 3-4 v zimě tak se ti hrozně vyplatí kupovat si 2 sady a pak řešit někdy za 3-4 roky, co s pneumatikama co maj odjeto 12-16 tisíc, stály nový 20 a dneska ti za ně nějakod tak tak 6ku >😁 Nebo je dát nejlíp někomu zadarmo s autem ne 😄)
A nejlíp si k tomu koupit ještě druhou sadu disků ne nebo platit každej rok 1600 za přezutí a vyvážení. To je fakt ekonomicky výhodné >😁
Mě stálo přezouvání a obutí za posledních 2,5 roku přesně 0,- Kč
mrazik
Tyhle kamarady v servisu mam taky rad. Neco originalniho tam nemas ?
milanSUV
A co jako? Tak ta Mazda byla rezavá. Jestli je 4roky stará, tak bude ještě 8let v záruce na prorezavění karoserie!
Nicco
V jednom dile byl TopGear v Rusku a zkouseli Ladu. Uz samotna navsteva toho zavodu pripomela leta minule. Co se laku tyce, tak to auto melo na karoserii stekance barvy jako by to strikalo dite. Taky me ale prekvapuje ta Mazda. To uz je treti pokus od prohnile Mazdy 6 mk1 a furt jim to rezne.
webpaja
Myslím, že Barikovy "story" je potřeba brát s ohromnou rezervou 😉
Avatar - Anonym
Anonym
Jojo, zato story elitního klubu podnikatelů s novou prémií jsou ty jediné zaručené a správné. >😒] >😒] >😒]
Avatar - 3_diamanty
3_diamanty
mazda bude mat nejake tenke plechy alebo co... preto je aj lahka... bohuzial jej antikorozna ochrana ju trapi donekonecna.... su to krasne vozy bez debaty..... ale ked som videl nedavno striebornu predoslu 3ku ( snad 6-7 rocnu viac nie ) hrdzavejsiu ako nejeden favorit ci felda.... tak ma az zamrazilo ... nie su to auta urcene zrovna na nase stvrtinu roka zasolene cesty co uz ;-\

inak moc pekny vysledok pre vestu.... :yes:
Avatar - Blue Sun
Blue Sun
Hele, Toppere, měl bych k tobě jednu prosbu. Umíš psát vcelku smysluplné věci, sem tam máš i velmi dobrý názor. Nechtěl bys, pro změnu, zapracovat na psaném projevu z hlediska přehlednosti? Tvoje dobré názory se totiž ztrácí v chaosu, který z příspěvků děláš. Velká písmena ti nic neříkají, ty tečky za větami jsou bordel.
Avatar - Atomas
Atomas
Hele, Toppere, přidám se - měl bych k tobě také jednu prosbu. Piš, prosím, vždy pouze tvojí základní myšlenku příspěvku a nezabaluj ji do nějakého dlouhého balastu, který se nedá číst (to neplatí pro tento překvapivě krátký příspěvek 😄 )
Avatar - Ji/Ri
Ji/Ri
|budeme chápat jedno až dvouslovné příspěvky? 😉
Avatar - Blue Sun
Blue Sun
Možná ne, ale aspoň nebudou zaplňovat diskusi spoustou nesmyslného textu.
Avatar - twistedTSD
twistedTSD
Nic nového, a to se tu se mnou nedávno kdosi dohadoval, že rez je pro Mazdy zcela neznámým pojmem. Ale rád bych doufal, že za těch nejmíň 15 let, co jsou tím známé, na tom konečně zapracovali.
Avatar - praděda7
praděda7
Rezavé Mazdy jsou nejspíš z produkce "jedna paní povídala"... 😉
Avatar - twistedTSD
twistedTSD
Rezavé Mazdy potkávám běžně v ulicích (a někdy fakt fest). Oni tuším nepoužívali klasický pozink, ne? Otázkou je, jak je tomu tedy dnes.
Avatar - praděda7
praděda7
Já měl 2 Mazdy a žádná rezavá nebyla... :-!
Avatar - Anonym
Anonym
Včera sem jednu viděl na vlastní oči. Sranda že na povrchu nic, ale stačilo odmontovat blatník >😁
webpaja
Bolševik jsi tu ty, navíc s takovou dávkou buranskosti při svý snaze provokovat, vždy snahou o vymýšlení nebo přehánění, že je škoda vůbec něco psát 😉
Avatar - Anonym
Anonym
Já se k nim nehlásím ani nepoužívám metody typu "Všichni na druhé straně sou špatný a kdo není s náma je proti nám". Je zajímavý že z tradičních haterů ruské techniky tentokrát skoro nikdo nepřišel co. Takovéhle články se jim nehodí do jejich černobílého krámu >😁
Avatar - Blue Sun
Blue Sun
Výsledek z kategorie očekávaných. Pasivní nárazová bezpečnost není dneska problém, zejména ne u lehkého a malého auta. V EuroNCAP očekávám maximálně tři hvězdy, protože v sérii nebude milión pípátek a blikátek, na kterých teď NCAP staví "bezpečnost".
kexxik
jak píšeš, NCAP přidá hodnocení bezpečnosti na základě cedulek na clonítku a obrázku na boku palubní desky. To je absolutně zcestný. Pravdou je, že nevím, jak velký vliv na hodnocení to má. V případě, že by se nezvýšil počet hvězd na základě nálepek v autě, asi bych s tím neměl problém.
Avatar - Anonym
Anonym
hlavně to nebude mít sledování mrtvého úhlu, 12 aibagů atd
Avatar - Cuba66
Cuba66
...byla v dnešní době ostuda. Uvidíme až to bude mít EURO NCAP, myslím, že to bude na úrovni Dacie, pokud to bude lepší, tak jen dobře pro ruské řidiče.

P.S. Jinak pro Barichella - proč by zrovna bolševici měli pomlouvat ruský výrobky? Máš v tom nějakej zmatek, doporučuji wikipedii.
Nebo taky věříš, že útok na Zimní palác zahájil křižník Potěmkin a na jeho památku staví soudruzi v Sovětském svazu Potěmkinovi vesnice??
Avatar - Anonym
Anonym
Protože ti co tady nejvíc řvou proti ruské technice se chovaj jako ti bolševici. Proto jim říkám bolševici >😒] >😒]
Avatar - Cuba66
Cuba66
No dobře no, musím mít větší fantazii 😄
Avatar - KANKUNEN
KANKUNEN
A ti co řvou na Hitlera jsou nacisti.
samael
Zrovna před pár dny Putin vyznamenal českého bolševika,jakéhosi s.Maštálku nebo tak nějak a dost pochybuju,že by ten metál dostal za to,že řval proti ruské technice. >😒]
peterle
V Rusku je fasisticky rezim a v EU marxisticky. Takze európski marxisti, nemajú fašistu Putina v láske. Keby bol Putko bolševik, to by boli s euromarxistami kamoši.

Tak toľko k crash testu novej Lady >😁
samael
Aha,tak teď už vím,proč má nácek Kotleba Putina tolik v oblibě. >😁
Avatar - twistedTSD
twistedTSD
Karoserie po nárazu vypadala u Sandera myslím i hůře, tak trochu návrat o 10 let zpět.
Avatar - KANKUNEN
KANKUNEN
Vypadá to, jako by rusáci uprali s žigulem do basy s vercajkem a šprajcli to vyvráceným stolem. >😒] Na videu to vypadá, že to má skutečně pevnou kabinu.
Avatar - Emel
Emel
Jestli u toho byl Putin, tak tipuju... překážka na kusy, na Ladě ani škrábnutí?
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
"Redaktoři časopisu vůz zakoupili loni v prosinci prostřednictvím autorizovaného prodejce v městě Perm. Nezávislé nárazové zkoušky následně proběhly v testovacím centru NAMI."

I když v Rusku je to s tou nezávislostí vždycky trochu složitější >😁 😉
Avatar - vabis
vabis
Vesta v kontextu všudypřítomných Lanosu, Crety, Symbolu (Geely a jiné výkvěty co tam jezdí nepočítaje) není primárně špatná. Osobně to vidím jako plnohodnotnou konkurenci např. P301 a nemám s ní zásadní problém. Uvidíme co pak ukáže čas.
Avatar - Anonym
Anonym
Tak hlavně narozdíl od letitých Lanosů a spol je tohle zcela nová kontrukce.
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
Výsledek dopadl až nečekaně dobře, to se musí nechat :yes😒br />
S ohledem na skutečnost, co Lada až dosud předváděla, to vypadá slibně. Vydařený design, vydařený crashtest... Teď už jen aby dokázali nasadit kvalitu zpracování na úroveň evropských vozů a přišli se solidní cenou...

Mimochodem, docela by mě zajímal srovnávací crashtest Loganu a licenčního Loganu vyráběného pod značkou Lada...

Ladě opravdu fandím, kdysi byla Samara lepším Favoritem. Snes by Vesta mohla být aspoň na úrovni Rapida... Zatím má Lada našlápnuto konečně solidně, tak konečně třeba budeme mít možnost rovnocenné volby mezi západními a východními vozy.
:yes:
Arese
Pokud tvrdíš, že "Samara byla lepším Favoritem", tak jsi 1) buď nejenl Samarou, 2) nebo jsi nejel Favoritem, 3) nejel si ani s jedním z těchto vozů. Protože jinak bys musel vědět, že jízdní vlastnosti a komfort byl ve Fáčku výrazně lepší, o designu ani nemluvě! :-!
Avatar - Anonym
Anonym
Co bylo lepší na designu? >😁
Arese
Pokud nevidíš zásadní rozdíl mezi šmrncovním návrhem světově uznávaného italského studia Bertone (byť s vnucenými kompromisy danými neschopností českých dodavatelů) a neskutečně toporného designu ruských soudruhů, tak pak se fakt nemáme o čem bavit! >😁 >😁 >😁
Avatar - Anonym
Anonym
To nevidím, zejména když na Samaře se podílelo Porsche >😁
[odkaz]
[odkaz]

Fakt zásadní rozdíl
Arese
Hmm, to je asi náhoda, že jsi sem dal fotku Samary v e😜ortním provedení, nabušenou dodatečnou výbavou západního importéra ze všech stran a proti tomu standardní verzi Fáčka, navíc s tou nejošklivější verzí masky, která se na ně kdy montovala, že? Koukám, že používáš klasické metody bolševické propagandy...

A co takhle fotky interiéru, kde má Samara asi o 10 cm víc vysunutý volant proti řidiči, než by měla mít, chybí jí otáčkoměr atd., nemluvě o její "specialitě" - příčné kovové výztuze v předních opěradlech, která při nárazu zezadu hrozila zlomením páteře? >😁
Avatar - Anonym
Anonym
To byl strašlivej problém vid, vyměnit u Samary nebo Fakana masku. Každej si tam mohl dát co chtěl, včetně kol. Zejména po roce 89 resp. 91
Avatar - Anonym
Anonym
Cituju: " V roce 1980 podepsala ruská automobilka dohodu o spolupráci s Porsche a UTS (dceřiná společnost Fiatu pro dodávku technologií). Lada pro samaru nakoupila víc než 20 různých licencí od zahraničních firem. Vůz moderních tvarů s pohonem přední nápravy tehdy vznikal ve spolupráci s inženýry německé továrny Porsche."
Arese
Porsche vyvíjelo motor a podvozek, nikoliv ale design karoserie. Ten je čistě ruský. V roce 1977, kdy vznikl, nebyl zase tak špatný, ale do výroby se bohužel dostal až v roce 1984... Bertone navrhl Fáčko v roce 1983 a je to znát... Bohužel musel pracovat s vysokými parabolami, které PAL vyvinul právě pro Samaru, tak dal Bertone světlům alespoň hezčí tvar vnitřních okrajů... :-!
Designu Samary hodně škodila také její velká světlá výška (vč. vysoko končících nárazníků), která byla nutná pro ruské mizerné silnice a neuvěřitelně ošklivá "zobákovitá" maska chladiče. :-!
Avatar - petr164
petr164
Tentokrát s tebou nemohu souhlasit. Pocity a dojmy totiž nelze kvantifikovat. Fávo trpí hmotovou nerovnováhou, posuv všeho vzad je daň za krátký rozvor (o technice a pověstné subtilnosti konstrukce raději nemluvě). Samara v rukou šikovných mechaniků byla skvělým autem své doby, jednoduchým a pro horší silnice, ale funkčně zcela vyhovujívím. Sezení v ní bylo lepší než v tragických seslích Favoritu, mohu osobně potvrdit nejen existencí lumbální podpory. To, že byl vagon zmetků, za to nemohl Rus, ale jeho nekompetentní bolševické vedení, ostatně u nás zejména v TAZ to bylo totéž.
Wolverine
Ano, to uz jsme nekde slyseli... Kazdy cesky vyrobek je 10x lepsi nez ten rusky, vzdycky.
Ani te nazarazi ze Favo je tak na urovni Vaz 2106? Samozrejme Bertone, ano Cesi si zase lizli tak se to musi nejak obhajit >😁
Co je nam do toho ze ho nikdo Tatrovku nebo kterekoliv ceske "letadlo", "lokomotivu", "vagon" atd nechce? Co je nam do toho ze to nekresli ani Cech a vice nez pulka dilu je unifikovana a s Ceskem nema nic spolecneho?
Arese
Absolutně nechápu, co to tady meleš 😄 . A už vůbec nechápu, jak můžeš ve své době relativně moderní hatchback s motorem napříč, pohonem předních kol a pětistupňovou převodovkou srovnávat s ruskou verzí Fiatu 124 Special ze 2. poloviny 60. let s klasickou koncepcí a čtykvaltem! >😁 >😁 >😁
Wolverine
Proste obe dve se nedaji srovnavat s auty treba z roku 90, ale v letech 86-88 byly opravdu na stejne urovni.
Avatar - beibej
beibej
ty jsi ale odborník.... >😁
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
aha, takže Porsche vyvíjelo motor a podvozek Samary a evidentně byli podle tebe úplně neschopní, protože Favorit byl přesto lepší... >😁 8-s

A design Favoritu od Bertoneho byl nesrovnatelně lepší, i když výrobní podoba byla od Bertoneho návrhu výrazně odlišná... Jasně, nebudeme přeci posuzovat výsledek, ale velmi vydařený návrh >😁 >😒]

Z mála příkladů srovnání majitelů😒br /> - v roce 1989 jsme si koupili v tuzu Samaru 2108 3dv,karburator 5ti kvalt, bilou,48kW za 43000 bonu...jezdila jakozpraku,pamatuju jak se k nam chodili pred dum na ni divat ridici z okoli,Favorita to dalo hrave a rozhodne byla lepsi nez favo z roku 89..mela ekonomer a jezdila za 6 litru Supru 96 oktanu....mela v papirech max rychlost 150kmh...pozdeji kdyz jsem mel papiry tak jsem ji rozjel na cca 175 kmh tacho...byla super

- SAMARA!!!!! Víc ti neporadím. Není co,. Když do ní sedneš a obuješ dobrý gumy, tak ji ani neutrhneš a jezdíš dálku pod 6 a kombinaci za 7 až 7,5.
Pracují ve škodovce, ale proč myslíš, že ani né po 24 hodinach od bouračky jsem chtěl zase samaru. Motor už ani víc bezúdržbovej být nemůže. Ventily se seřizujou po 60 000km a rozvoďák se mění asi po 70 000. Jinak měníš jenom oleje a filtry.
Je měkká a má dobrý jízdní vlastnosti. Trochu drnčí,interiér, ale to se musí dát do pořádku a trochu se to zlepší. Trochu víc se musí šlápnout na brzdu, ale na to se snadno zvykne. Má vysší světlou výšku než kterýkoliv jinný auto, ale zase je celkově nizší, než favorit nebo fabka. A je i relativně bezpečná...

Takže asi tolik k tomu, jak byl ten skvělý Favorit lepší >😒]
Arese
Já bych ti tady mohl taky vypočítávát mé pozitivní osobní zkušenosti s Favoritem z r. 1988, stejně jako jeho nedostatky. Přesto trvám na tom, že po stránce jízdních vlastností a jízdního komfortu a stejně i designově to bylo povedenější auto a potvrdila to i řada zahraničních dobových srovnávacích testů těchto dvou vozů, provedená v Německu a Velké Británii. Jejich výsledek byl v podstatě vždy stejný - Favorit je nejpříjemněji jezdící auto, které kdy bylo vyvinuto za železnou oponou (ano, stejně jako Samara se západní pomocí, vč. firmy Porsche). Je ovšem fakt, že Samara měla ve své době modernější motor OHC s pěti ložisky na klice (ovšem ne celohliníkový, jako Fávo), který byl navíc vyráběný ve třech kubatůrách.
Jeden podstatný rozdíl tu ale přece jen je - po vstupu VW do Škodovky šla kvalita Favoritů citelně nahoru a po modernizaci na Felicii byla u tohoto auta odstraněna většina jeho konstrukčních nedostatků. Naopak kvalita Samary po roce 1990 ještě více upadala a jediné slušné kusy se montovaly ve Finsku... Facelift se zaoblenou přídí už se do prodeje v západní Evropě ani nedostal a pokud je mi známo, tak se Samara ani nikdy nedočkala prvků jako jsou ABS, airbagy, posilovač řízení atd. (snad možná s vyjímkou té finské produkce) :-!
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
Ach jo, proč zase utíkáš od věci. Samozřejmě, že se Samarou to šlo od 10 k 5, zatímco VW z nevalného Favoritu vykřesal co se jen dalo a vlastně nebýt toho, že antikorozní ochrana byla jen na papíře, by tu ty auta jezdily dodnes...

Ok, tvůj názor ti neberu, že jsi byl s Favoritem spokojený.

Ale Samara byla zkrátka lepším vozem ve většině aspektů. Především pohodlnější, tišší, bytelnější, pevnější. No samozřejmě, Favorit by ruské necesty nevydržel. Favorit mohl mít kubatur kolik chtěl, na povedený motor v Samaře ale neměl.

A to jsem na Favoritu vyrůstal. Jenže to byla jedna velká katastrofa, uvnitř smrad z výparů, hluk, kastle měkká jak papír... Tohle prostě byly základy pro všechny Favority a výborná prostornost na tom nic nezměnila. Navíc Samara před 89 byla i, světe div se, ještě docela slušně vyrobená. Pak to s ní šlo už jen z kopce...

Favorit se stal solidním vozem až s FL po vstupu pod VW, těch 101 změn. Takže Favority Solitair, Silver-Line, Black-Line byly vydařené, jenže zaspaly dobu.
ufoun zeleny
a nezapomínejme na Schoda Henlein >😁
https😐/www.youtube.com/watch?…
Avatar - Ja Prvni 123
Ja Prvni 123
No... to Porsche je "mantra"... ve skutečnosti se podíleli na hlavě... optimalizovali tvar pro proudění... a tím jejich "spolupráce" skončila.
😉

Taky by se dala citovat spolupráce Solexu... dodal karburátory... protože svět tou dobou už šel ke vstřikování.

Jinak i tady platilo, co u ostatních žigulíků: je tpo dobré auto, protože jezdí i po deseti letech jako první rok.
A teď si to zkus říct opačně... a dostaneš "tajemku".
😉
Avatar - Anonym
Anonym
Vstřikování Lady měly už v 90 letech taky, a to od GM
webpaja
To jsou ale objektivní názory, nicméně u tebe to tradičně sedí 😄
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
příkladů srovnání majitelů... víc k tomu nemám co dodat :-!

Jestli najdeš srovnávací tabulkový test autobildu, můžeš dát odkaz, jinak jen tradičně mlátíš prázdnou slámu >😒]
Arese
Ano, zatím to vypadá slibně, ale nestačí jen zajistit stabilní střední část skeletu, jde také o to, jakým hodnotám přetížení je při nárazu posádku vystavena. A je opravdu smutné, že testované auto mělo jen dva čelní airbagy, to je v EU úroveň 1. poloviny 90. let! Proto mě ani nepřekvapuje, že si netroufli na boční náraz do sloupu. Uvidíme, že se ještě dočkáme. Jinak celkově se mi toto auto hodně líbí a Ladě držím palce! 😉
Avatar - Anonym
Anonym
Vesta může mít i boční airbagy, že si někdo koupil základní verzi je věc druhá.....
Arese
Jasně, ale tady jde o výsledky crashtestu při bočním nárazu, to je pro EU naprosto zásadní věc! :-!
Wolverine
Nekde jsem cetl ze se cele auto testovalo v souladu s EuroNCAP, takze vsechny testy se absolvovaly x-krat. Pak se testovalo ve Francii a Spanelsku kde prave maji vybaveni pro testovani kapot a predniho narazniku (stret s chodcem)
Avatar - twistedTSD
twistedTSD
Mno, boční airbagy...Fiat je do Punta standardně snad dodnes nedává a Kia ještě pár let zpátky prodávala se dvěma pytli dokonce Sportage. 😄
Avatar - petr164
petr164
Náklady na 8 airbagů a na jejich výměnu při vystřelení vykrádají nezbytné kvalitativní náklady na poctivou mechaniku a pouze nezbytnou elektroniku. Současný trend pseudobezpečnosti připomíná nafukovací vak pro sjezdaře. Zaplať bůh za tvanlivá starší auta z devadesátých, co jezdí opečována dodnes a mnohdy lépe než ty dnešní parafráze.
Avatar - Jethro
Jethro
Výsledek je scie dobrý ale je důležité jak ho zhondotí EuroNCAP. Ta klade důraz na jízdní asistenty. Jen aby to v konečném důsledku nebyly jen 3 hvězdy jako u Dacíí.
ufoun zeleny
pravda, ať žijí jakékoliv vymyšleniny EU a podobné metodiky testů, co na tom, že mne to zmuchlá, hlavně že to má spoustu kontrolek, to se počítá... >😒]
webpaja
Kontrolky? Buď tý lásky a zkus se podívat na kritéria ty kontrolko 😉
Avatar - petr164
petr164
Kdo potřebuje jízdní asistenty? Řidiči nikoli, kopyta za volantem asi ano.
samael
v počtu prodaných kusů na českém trhu překonají Ferrari.Já myslím,že snad jo,ale ne o moc. >😁
free78
taky očekávám že to zabije importér. Dá se cena + 80 tis jako v rusku a dále 800 za hodinu práce v servisu.
Avatar - petr164
petr164
Podle zkušeností s dosavadním importérem a při přetrvávajícím slabém rublu to může být terno.
Avatar - Ja Prvni 123
Ja Prvni 123
„Pokud budeme mluvit o soupeřích z řad vozů vyráběných v Rusku, tak Vesta je na stejné úrovni jako lídři hodnocení,“

Takže mezi vozy vyráběných v Rusku... je novinka na úrovni těch nejlepších, letitých... tak chlaďte nadšení.
Já považuji za pravděpodobné, že je lepší než ZAZ 968...

😉
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
Jenže ono se v tom Rusku vyrábí v Kaluze/Nižnim Novgorodu i VW/Škoda pod GAZ Group >😒] 😉
Avatar - Ja Prvni 123
Ja Prvni 123
No, můj vztah ke koncernu je všeobecně znám... takže se necítím být omráčen.

😉
webpaja
Ke kterýmu koncernu? FCA, PSA nebo GM? Není těch koncernů víc? 😉
Avatar - petr164
petr164
Neinformovaní mají vždy srovnávací problémy.
Avatar - Googlit
Googlit
To že mají rusáci zapotřebí dělat a publikovat takovýhle garážový test znamená jenom jedno... očekávejme obrovský propadák v NCAP. Kdo sází na dvě hvězdy?
Avatar - Emel
Emel
Mluví se o výsledku "srovnatelném s nejlepšími vozy vyráběnými v Rusku"... což bude asi Logan, který má 3*... sázím na 3*... a nebýt absence asistentů, možná 4*.
Avatar - Blue Sun
Blue Sun
Jako že by tam VW montoval až tak podřadnou kvalitu?
Avatar - Anonym
Anonym
Jasně v rusku se vyrábí jenom Logan a čínský auta. Hmmmm >😁 >😁 >😁 Vaše znalosti sou fakt tragické
Avatar - Emel
Emel
Pokud by to mělo být vztažené k evropským vozům vyráběným v Rusku jako je třeba Octavia, tak by vůbec nebylo nutné to vymezovat a mluvit o "nejlepších vozech vyráběných v Rusku", mohlo se rovnou mluvit o evropské produkci. Osobně nečekám, že by Vesta mohla získat 5* z EuroNCAP.
Avatar - Anonym
Anonym
je otázka jestli to vůbec bude EURONCAP testovat....pokud jo, 5 hvězd asi nezíská protože to nemá trapnou elektroniku....

Nicméně Vesta rozhodně nebude větší lowcost jak směšný Rapid a narozdíl od něj má poctivé motory. Velká výhoda pro konzervativní zkazníky, důchodce atd
andy2214
ano, ideal pro zakazniky, pro ktere je ideal Dacia. Rapid bude preci jen trochu vys. Zejmena kvalitu zpracovani a pouzite plasty v interieru ocekavam tristni.
Avatar - Anonym
Anonym
Zato ty Rapidácké sou luxus, fakt. Seděl sem v tom, neboj....
Avatar - Emel
Emel
Plasty vzal čert, ale třeba sedačky ve starém Loganu jsou bída... jak se mi jinak MCV líbí, tak tohle by mi vadilo.
webpaja
Zatím jsi tu směšný akorát ty Barčo. Ty jsi srovnal oba vozy? Nebo jen vykřikuješ stejným způsobem, jako když závodíš s blondýnou v SUV? 😄
Avatar - Anonym
Anonym
Já sem seděl v Rapidu >😁 zejména místa kam není na první pohled vidět se mohou tak srovnávat s Dacií >😁
webpaja
...to bych mohl říct o Caddym nebo jakýmkoliv jiným autě taky. To je jen takový pindání 😉
Avatar - Anonym
Anonym
Všechno je pindání.

Jak to není německý nebo ještě tak v lepším případě evropský tak je to všechno špatný, okradený, zastaralý, hnije to, rozpadá se to, nebrzdí to a žere to i děti jdoucí kolem silnice.

víme >😁 >😁 >😁 Máš tam eště něco jinýho?
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
sovětská ocel vyráběná ze zbytků T39 vydrží vše :-!
Arese
No, možná máš pravdu, teď ještě, aby vydržely taky orgány a krční páteře posádky! (myslím tím neruského původu, vím, že ruský člověk vydrží vše) 😄
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
Ne, ruský člověk nevydrží vše, ale ruského člověka "očeň mnogo" 😉
Arese
No, ale ubývá jich, mají ještě horší porodnost, než v západní Evropě a průměrný věk dožití u mužů je tam nyní tuším kolem 56 let... Vodka je holt sviňa a taky se tam šíleně rozlejzá AIDS... 😲
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
Když bude nejhůř, tak Putin objedná import z Afriky jako kamarádka soudružka Merkelová >😒] 😉
Wolverine
To jsi zase precetl na idnesu? Co ja vim tak uz od roku 2013 se porodnost srovnala s poctem umrti, to se nemeni ze dne na den ale treba behem 10-15 let. Je fakt ze se za poslednich 5 let se tam nacpaly do zdravotnictvi tezke prachy (jen v samarke oblasti kde se nachazi Autovaz se postavily od zakladu 4 nove nemocnice a cca 4 se jich kompletne renovalo vcetne vybaveni). Ale vysledek bude hold videt tak za 10 let, stejne jako s prevenci AIDS atd...
Avatar - Anonym
Anonym
Hej, molodci, podívejte co vydrží nezdolný automobil UAZ Hunter [odkaz]

Vremja ribjata. E to balšaja těchnika ze savětskeho sojuza. >😁 >😁 >😁 >😁 >😁 >😁 >😒]
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
>😁 >😁 :yes:
Avatar - Anonym
Anonym
T39? Si zaspal dobu ne, mezitím upěchlo pár fitipár jar, karoserie mění tvar.....ehm teda vývoj tanků prošel jistým vývojem a jen tak namátkou si prospal T55, T72, T90, Armatu >😁 >😁 >😁

A když už tak nejznamější tank je T34....to byl takovej ten tank, co sice neměl na Tygry, ale zas narozdíl od nich neměl akční rádius od stodoly ke mlejnu a hlavně byl lehčí, obratnější a měli jich víc >😁
Arese
No, bohužel tomuto ruskému extenzivnímu vedení války pak odpovídala i velikost ztrát vlastních vojáků (a nejen tankistů). ;-\
Avatar - Anonym
Anonym
Tak od května 1944 už sojuz hitlerčíky těžce válcoval a nejen tanky ale i na zemi. Nové La5 a zejména pak La7 už dokázali dávat messerschmittům docela na prde*
webpaja
Nejen tanky, ale i na zemi...a pak sem Gerój Barikovič dá jako příklad "Lavočky" >😒]

Btw.: "Lavočky" měly jednu ohromnou výhodu, byly tak jednoduchý, že je SSSR produkovalo v kvantech, kterým Luftwafe nemohla konkurovat. S tím, že někomu dávaly na pr... bych byl hodně opatrnej.
Avatar - Anonym
Anonym
Sem se přepsal, místo ve vzduchu sem napsal na zemi. Máš radost? >😁

"Do sériové výroby se dostal pod označením La-7. Ve větším počtu se objevil na frontě ve druhé polovině roku 1944. "Sedmičky" se záhy staly pány oblohy. Překonávaly tehdy používané Bf 109G-6 a Fw 190A-8 ve všech výškách a ve všech parametrech. Na La-7 létala mnohá sovětská stíhací esa, například Alexander Pokryškin a nebo Ivan Kožedub. Právě on dosáhl 15. února 1945 na tomto typu jediného sovětského sestřelu německé proudové stíhačky Messerschmitt Me-262. "

Sranda vid [odkaz]
mrazik
V te dobe byl panem oblohy, protoze luftwaffe v te dobe trpela nedostatkem letadel a hlavne kvalitnich pilotu. Vyvoj na nemecke strane byl take dost pomaly atd. to je na delsi diskusi.
Opet jen vybiras to co se ti hodi a jen citujes co se ti hodi.
Avatar - Anonym
Anonym
Tam je uváděno, a lze to dohledat na více zdrojích že La-7 bylo co se týče parametrů a manévrovatelnsoti lepší jak německé stroje. Že se němci ke konci upnuli jen na zázračné zbraně typu V2, Me-262 či proudový bombardér Arado Ar-234 a na klasické stíhačky se vyprdli byl jejich problém.
Avatar - petr164
petr164
Osobně shledávám, že je Vesta solidně konstrukčně, designově i výrobně řešena (nová plně automatická linka) a s podvozkem i pro české tankodromy jako dělaná. Takže kdo odhodí svůj statutární antirusismus, může objevit nejen ve Vestě skvěle použitelné vozidlo. Já bych ale preferoval civilní verze Tigra...