Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaguar XK nebude mít nástupce

Jaguar se rozhodl zredukovat nabídku sportovních modelů na řadu F-Type, luxusně-sportovní gétéčko XK je definitivně smeteno ze stolu.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
30. 3. 2016 14:00
neprekvapujuce
o konci XK sa uz pisalo pred dvoma rokmi .... akurat je to tentokrat uz definitivne a do buducna sa tato kapitola natrvalo uzavrela ... tak nejak mi pride ze XK je dnes uz nepriamo nahradene krajsim a mensim modelom F-type ktore daleko lepsie splna poziadavky ako odkaz na legendu menom E-type :yes:

lebo povedzme si pravdu uz XK ( podla toho co som cital na nejednom webe... napr ta predna maska ) malo tiez z casti odkazovat na E-type .. len to v praxi moc nevyslo .... takze sucasne F -type je dnes dokonala nahrada aj za toto vacsie XK ktore uz moze zasluzene odpocivat ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
30. 3. 2016 15:10
Velká škoda
XK bylo moc pěkné GT, jedno z nejhezčích evropských kupé
Rozbalit vlákno
11
30. 3. 2016 15:10
Re: Velká škoda
naprosto souhlasím ! Kdysi byla tahle kočka zdrojem mého Pavlovova reflexu
Avatar - 3_diamanty
30. 3. 2016 15:24
Re: Velká škoda
ono ktory jaguar nie je pekny ze? :-) XK bolo charizmaticke ... ale nic netrva vecne ... a dnes miesto smutku za XK sa uz viac tesim z jeho nepriameho nasledovnika ( ale o to priamejsieho nasledovnika legendy E-type ) to je modelu F-type ... a prave az v modeli F-type vidim ten skutocny odkaz na legendarny E-type .... a dnes je v mojom rebricku najkrajsich aut sucasnosti prave F-type zasluzene a celkom suverenne na prvom mieste .. ak ratam aj minulost tak na prve miesto radim Miuru ( ale F-type je tesne za nou ) .... ale to uz asi vies
30. 3. 2016 15:29
Re: Velká škoda
XK jako takový bohužel zmizí, měl byl se naopak vrátit model volně navazující na XJ-S kupé, mířící proti S-Klasse coupé.
Avatar - 3_diamanty
30. 3. 2016 15:32
Re: Velká škoda
to vazne? ;-) ... uff ... to by bola sprava roka ... snad mas pravdu :yes:
30. 3. 2016 16:50
Re: Velká škoda
Angláni to tak psali...zeptám se ještě co je na tom pravdy.
Avatar - Pekelná Micinka
30. 3. 2016 16:52
Re: Velká škoda
Tak to by bylo super. Ale design bych tipoval spíš jako XF coupé...
Avatar - Pekelná Micinka
30. 3. 2016 16:54
Re: Velká škoda
No jo, no. Dalo se to čekat, a mám k tomu jen jedno. Jděte do pr.ele, soudruzi. ;-\
Avatar - Barrichello
30. 3. 2016 22:19
Re: Velká škoda
>:D >:D :yes: :yes:
Avatar - Dinar
31. 3. 2016 09:51
Re: Velká škoda
XK ztratilo s příchodem Ftypu smysl, pokud mají mít víc lux. než sport kupé, aby se odlišilo od Ftypu, pak musejí jít o třídu výše, tedy derivát XJ, resp. nástupce XJS jak píše webpaja, to smysl dává. ;-)
31. 3. 2016 09:54
Re: Velká škoda
XK svoje kouzlo mělo, moc se mi líbilo, ale nebylo ani rybou ani rakem. Posun k velkýmu GT pak chápu taky stejně jako ty. ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
31. 3. 2016 22:19
Re: Velká škoda
Já ale nechápu rozdíl mezi XJS a XK. Celé je to tedy pak jen slovíčkaření, XK není zrovna malé auto a technicky je jedno z čeho to bude vycházet, postavit kupé na bázi XJ, které se určitě v nové generaci zmenšovat nebude mi přijde odvážné a zvětšování na velikostní úroveň RR Wraith asi čekat nelze.