Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nákup ojetiny? Češi riskují a obvykle se neporadí s odborníkem

Přestože většina potenciálních kupců ojetého vozu plánuje, že se před nákupem poradí s odborníkem, ve skutečnosti to udělá jen část z nich.
Zpět na článek
13. 4. 2016 15:34
13. 4. 2016 15:42
13. 4. 2016 20:30
18. 4. 2016 23:29
21. 4. 2016 21:07
22. 4. 2016 20:06
Avatar - Jenik3
13. 4. 2016 15:18
Co tim clnakem chtel autor rici?
Marne hledam opoved na otazku, proc tento clanek vznikl. Mozna melo zaznit nekolik nazvu a jmen, kterym se nasledne posle faktura.
Kazdopadne mi obsah clanku nekoresponduje se zemerenim auto.cz.
Rozbalit vlákno
1
13. 4. 2016 15:37
Re: Co tim clnakem chtel autor rici?
Ja spis postradam na uvodnim foto ke clanku Skodovku. U pomalu Jakehokoli clanku o autech je na uvodnim foto Skoda a kdyz cesi riskuji tak je tam Hyundai >:D Mne by se tam treba libila vice Skoda s TSI ;-) >:D Ale jinak se clanku nevyjadruji, necetl jsem, nevim co bych se tam mel dozvedet a jak to vypada dle tve reakce asi bych se nic uzitecneho nedozvedel ;-)
13. 4. 2016 15:34
prečo nie?
nie je to zbytočný článok. Naozaj je dobré použiť mechanika, lebo ich je dosť a za sympy sumu ti to preskúša a okukne. Tu je to samý odborník, ale ja by som si netrúfol povedať, že nepotrebujem mechanika. Podľa mňa je to väčšinou o tom, že ľudia sa rozhodnú ušetriť aj na mechanikovi aj keď je to riskantné, lebo šetrenie je hlavný motív kúpy jazdenky. Takýto článok môže robiť dobrú osvetu a pomôcť pár ľuďom ku správnemu rozhodnutiu. Rozhodne užitočnejší článok ako článok o zahalenej odhalenej škode.
Rozbalit vlákno
3
13. 4. 2016 15:42
Re: prečo nie?
Vycházejme z toho, že kdo si kupuje ojetinu je socka, tudíž zde nemá co dělat.
13. 4. 2016 15:53
Re: prečo nie?
Pokud to není známej tak bych mechanikovi moc nevěřil, co pak bude opravovat, když vybere spolehlivé auto >:D
13. 4. 2016 17:34
Re: prečo nie?
tak toho sa dnes mechanici báť nemusia, že by nemali do čoho pichnúť, všetko sa robí na 2 roky, spotrebka.
13. 4. 2016 20:30
haha
Tak ta Hyundaika je fakt auto který v těch ESA maj. Když tam zavoláte že chcete jiný tak vám naslibujou ráj na zemi a pak tam maj tuhle krasavici..
Rozbalit vlákno
0
13. 4. 2016 22:58
Blbé rady,
kdo zaručí kvalitu toho "odborníka"? Při koupi auta se vyplatí jen jedno - zajet s ním na STK a emise - nechat udělat jen tak, bez zápisu. Ono se o tom moc nemluví, ale plno aut v bazarech i na inzercích má čerstvé emise i STK koupené a majitel se potom za 2 roky nestačí divit, že mu auto neprojde kvůli závadám, které nemohly vzniknout tak rychle. To že jsou auta často stočená o statisíce kilometrů je další věc, ale pokud je auto dobře udržované, nemusí to být zase taková tragédie.
Pokud prodejce odmítne půjčit auto na STK a emise bez zápisu, nemá cenu se s ním bavit. Je jasné, že něco skrývá a asi dobře ví, co by zájemce zjistil a že by po něm následně chtěl zbytečně vyhozené peníze zaplatit. Samozřejmě se musí jít na jinou stanici než kde auto bylo naposledy, což ale ve větších městech není problém...
Rozbalit vlákno
1
14. 4. 2016 09:10
Re: Blbé rady,
trebars ja mám na auto známeho mechanika, ktorému dôverujem, nechodím do značkového. Predpokladám, že mnohí majú takéhoto mechanika alebo vedia o nejakom, ktorému sa dá dôverovať viac ako úplne neznámemu predávajúcemu. Ide o to, že nakoniec väčšina ľudí na to vykašle a spoľahne sa len na seba v mene ušetrenia, ale väčšinou je to chyba. To je celé.
14. 4. 2016 07:53
Nákup ojetiny
Tak ta fotka k clanku jako k reklame na esa opravdu sedi :D, pro auto do esa nikdy vice!
Rozbalit vlákno
1
18. 4. 2016 23:28
Re: Nákup ojetiny
to vážně ne >:D
18. 4. 2016 23:29
hm
Myslím si, že každý chytrý člověk si ojetinu prověří některou firmou nebo s auto mechanikem...
Rozbalit vlákno
0
21. 4. 2016 21:07
Expert
Já si "odborníka" do bazarů beru vždycky. Jednou jsem chtěl kupovat přes inzerát a povedlo se mu prokouknout pořádnou šmelinu.
Rozbalit vlákno
1
22. 4. 2016 20:06
Re: Expert
Taky mám takovou zkušenost když jsem byl mladej. Teď jedine s firmou!
13. 5. 2016 10:42
Mechanika s sebou
Souhlasím! Bez mechanika do bazaru ani nemá cenu lézt. Já už mám druhý auto z bazaru a vždycky jsem bral kámoša co je přes auta. Dokud mi neřekl, že auto je v pohodě, nekupoval jsem. Teď mám audinu A4 v dieselovým dvoulitru. Sehnal jsem ji v Esech asi za 200. Samo sebou že jsme ji nejdřív auto projeli a nechali zvednou na hever. Ale přece nikdo nechce kupovat zajíca v pytlu. Díky tomu mám teď supr auto.
Rozbalit vlákno
0