Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Strašák zbytkový alkohol. Existuje vůbec?

Přestože nic nenadýcháte, stejně můžete být ohrožením bezpečnosti provozu. Kdy smíte za volant a neriskujete řidičák ani zdraví? Vyzkoušeli jsme to na vlastní kůži!
Zpět na článek
31. 12. 2016 10:58
31. 12. 2016 12:49
31. 12. 2016 14:51
31. 12. 2016 16:50
31. 12. 2016 17:30
31. 12. 2016 17:30
31. 12. 2016 17:47
31. 12. 2016 17:56
31. 12. 2016 18:07
31. 12. 2016 17:36
2. 1. 2017 13:35
3. 2. 2021 21:13
27. 1. 2022 16:20
31. 12. 2016 09:42
Šokující zjištění
Před spaním necelé promile (v UK povoleno 0,8) a po probuzení nic. Alkohol dokázal zmetabolizovat promile alkoholu za nekolik hodin (to nema nic spolecneho se sportovni vykonnosti mimochodem). Neuveritelne:)
Rozbalit vlákno
1
31. 12. 2016 10:46
Re: Šokující zjištění
Hehe, to teda jo. Bohuzel kdyz se jednou za cas fakt pije, Leosuv pripad je dosti.. typickej. A ten by nemel ridit ani odpoledne. Tendle alkohol druhej den je mnohem vic o hubu, pokud neni clovek uplnej *, z hospody autem nepojede, ale takhle po vecirku by rano nadejchalo hodne i celkem rozumnejch lidi, toho se v mym pripade taky bojim.
Avatar - jimmbo205
31. 12. 2016 10:49
každý desátý...
Celkem by mi zajímalo, nějaký rozdělení množství alkoholu u těch úmrtí...
Rozbalit vlákno
0
31. 12. 2016 10:58
potvrzení
asi před 15 lety se mi stalo něco podobného po pátečních zpěvech do mne vrazil na křižovatce kdy jsem stál na červenou ze zadu přijíždějící automobil , přijeli policajti , dali mu dýchnou nic pak ovšem přišli za mnou marně jsem se vymlouval že to jasná jeho vina , musel jsem dýchat , v duchu jsem se loučil s papírama, ovšem pak přišlo k překvapení, vrátili mi řidičák se slovy v pořádku pokračujte , byl jsem v hospůdce od 19 hod cca do 01 hod vypil jsem asi 12 10st. piv dýchal jsem v 7.30 býval jsem milovníkem piva denní večerní průměr byl 8piv , nikdy jsem nepil tvrdý alkohol , tak že tělo fungovalo dobře . dnes je ze mne abstinent h :-(
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Bully_
31. 12. 2016 12:49
Re: potvrzení
Clovek pri dechove zkousce "nadycha" klidne od prvniho dousku poziteho alkoholu, kvuli jeho pritomnosti v ustech. Protoze je ale rozhodujici alkohol v krvi, ten musi nejdriv projit travicim traktem a do krve se vubec vstrebat, teprve potom ho muzete zacit odbouravat. Takze i kdyz vam budou vsichni "odbornici" a clanky jako na tomto serveru tvrdit, ze po hodine a pul odbourate treba pullitr desitky, tak jde o blud, jde jenom o zjisteni jeho pritomnosti pri dechove zkousce.
Kompletni vstrebani alkoholu do krve po vypiti je zavisly na nekolika ruznych faktorech, ale jde o desitky minut az hodiny. Jeho skutecne odbouravani kompletne skonci teprve pote, nikoli soucasne, nebo dokonce predtim. Proto nekdo muze mit nakrasne v dechu 0,0, ale realne ma v krvi alkoholu porad velmi slusne mnozstvi.
31. 12. 2016 14:51
Re: potvrzení
Tak to si mel kliku. Hodili by to totiz na tebe. Nelibi se mi soucasny pravni bordel kdy nema vinu ten co zpusobil nehodu ale ten co mel byt i maly mnozstvi alkoholu. Melo by se to v takovych pripadech posuzovat jako dva prestupky. Ten co zpusobil nehodu je vinik a plati ti skodu a ty dostanes pokutu za alkohol pripadne ti seberou papiry pokud by si ho mel jo hodne.
1. 1. 2017 01:07
Re: potvrzení
Tak ono se to zvlášť bohužel posuzuje. Kolegovo manželu sundal vožralej dement (v 8 ráno ve všední den nalitej jak doga !). Ona nezastavila na stopce. Možná i zastavila ale on jel jako kráva (min 80 km/h v obci). Prostě její vina. On dostal něco měnšího za chlast a že jel asi rychle nicméně furt to byla její vina takže ani škoda z povinnýho nešla hradit.
1. 1. 2017 21:34
Re: potvrzení
Tak to mi přijde dost zvláštní. Čekal bych, že mu to hodí na krk komplet. Což bych v tomhle případě schvaloval jestli jel krom toho alkoholu jako prase.
2. 1. 2017 05:57
Re: potvrzení
No bohužel... to kolega s manželkou taky nečekali. Takže se snažili využít všech zákonných prostředků. Ten dement dokonce utek od nehody a nechal tam před svědkama nabouraný auto. Policajti ho pak našli za pár hodin kdo ví kde, vymlouval se že neřídil on.... Nějak zjišťovali jak moc byl v kolik hodin vožralej. Výsledek od lopicajtů - alkohol nemá na průběh nehody vliv, vjela mu tam ona na STOPce a basta..
Avatar - Ozzman
31. 12. 2016 16:50
Re: potvrzení
Hrozně moc záleží na celkovém stavu organismu, co a jak si jedl a co jsi pil za typ alkoholu, než spíš jak moc "silné" to bylo. Nejhorší z vlastní zkušenosti je kombinace piva či vína s tvrdým alkoholem. Naopak se mi mockrát stalo po požití několika panáků tvrdého alkoholu (whisky, slivovice a to třeba lahev ve dvou) do 1-2 ráno jsem v 8 nadýchal nulu :-)
31. 12. 2016 17:30
Re: potvrzení
Alkohol jako alkohol. Jediné, co je podstatné je jeho množství. V krvi už se nepozná, jestli je ten alkohol z whisky nebo z vaječného likéru...
31. 12. 2016 17:30
Re: potvrzení
To si nemyslim. Jak do sebe ten alkohol dostanes, je tam.. Nebo proc by se mel alkohol z vina odbouravat pomalejc nez z toho tvrdyho? Jde o ty promile, je to celkem jednoducha matika, ne?
Avatar - Ozzman
31. 12. 2016 17:47
Re: potvrzení
Mluvím o mixu, třeba bublinky v pivu a kombinace různých druhů alkoholu tvrdý+lehčí (pivo, víno-šampus).
31. 12. 2016 17:56
Re: potvrzení
jediné co je podstatné je množství alkoholu, přepočítej si to na gramy a potom to má tělo odbourat, nezáleží co s čím s kým za kolik, jediný podstatný je alkohol v krvi a jeho metabolizace...
Avatar - Ozzman
31. 12. 2016 18:07
Re: potvrzení
Já nejsem chemik, ale jsem celkem přesvědčen, že forma, jakou alkohol pozřeš, se může promítnout do výsledné hladiny alkoholu v krvi, ať už rychlostí vstřebání, mírou, nebo naopak odbouráním. Pokud se v tomhle opravdu mýlím, tak mne to celý život hustili do hlavy špatně >:D
31. 12. 2016 17:36
aha
Zajímavý a naučný článek.Jen mě mrzí,že v tomhle státě striktně požadují "0".To si člověk nemůže dát k dobrému obědu ani pivko.Naopak po silnicích jezdí abstinenti s vražednými sklony a napáchají mnohem víc škody.To ale nikoho nezajímá,protože bezohlednost,arogance,neznalost silničních pravidel a tzv. "TO NEVYMYSLÍŠ" se zde stává módním doplňkem,který je skoro podporován,protože POLICIE pouze stojí kdesi s měřičem v ruce a čeká koho načape.Že na silnicích ale vládne anarchie,je vůbec nezajímá. :-(
Rozbalit vlákno
0
Avatar - beibej
31. 12. 2016 18:32
chlapi nestěžujte si...
Není to tu tak přísný jak se to zdá. Do 0,25 vám vše projde stačí to na sebe nevykecat. Takže je tu tolerance a ta nikdy nezmizí. Komu je to málo a chlastá víc ať fakt nejezdí! A když jede tak ať nese následky!
Rozbalit vlákno
0
1. 1. 2017 21:35
Cyklista neni ridic
Mne stve stejne nastavena latka u cyklistu. Meli by zohlednovat situaci. Toho neosvetleneho * na ukrajine, co jsem malem sundal za Olomouci na silnici kde jelo auto za autem bych zavrel. Ale vysportovany typek co jede klidne i 5 desitkami po cyklostezce je nebezpecny leda sobe. Sam se vracivam jednosmerkama vilovou ctvrti a i s nekolika pivy nemam problem preskocit prekazku nebo jet po 20cm siroke care ... urcite jsem vyjezdenejsi nez babka s kytici jedouci na hrbitov.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Lojza11
2. 1. 2017 13:35
Alkohol
At udelaji nasi pani poslanci limit 0.5 promile a budeme se snad blizit civilizovanemu svetu. Nebo je mozne, ze nasi odbornici na dopravu jsou naprosto vyjimecny a odbornici na dopravu z Australie, Kanady , USA prakticky cele Evropy jsou uplni blbci :-) . Jsme papeztejsi nez papez. Vse ostatni jsou jenom vymluvy politiku, aby meli cim plnit statni kasu.
Rozbalit vlákno
0
31. 12. 2019 11:30
jsem pro pul promile od 35 let..
i v tomto jsme proste vychodni zaostaly svet a moderni pravidla k nam ne a ne dorazit. pokud pojedete s 0,5 promile 160 po dalnici tak jste pomalu vrah a zavrou vas do vezeni. pokud to udelate v nemecku nedeje se nic jelikoz se nic nestalo a mysli se tam mozkem. pokud neco provedete tak bych vas nechal platit az zcernate ale je to na kazdem.

pokud ale kradete miliony a miliardy tak jste vazeny clovek :-(
Rozbalit vlákno
0
2. 1. 2020 10:35
Pokud má alkohol na svědomí jen 10% mrtvých
znamená to že mnohem nebezpečnější jsou střízliví řidiči :-)
Rozbalit vlákno
0
3. 8. 2020 19:32
Zbytkový alkohol
Zbytkový alkohol opravdu existuje, o tom jsem se bohužel přesvědčil na vlastní kůži letos na jaře, když mě po oslavě chytili policajti. Samozřejmě jsem něco nadýchal, i když jsem si připadal úplně v pohodě. V tomdle je zbytkový alkohol zrádný. Vzhledem k tomu, že si s manželkou dáme občas večer víno, tak jsem si domu radši koupil alkohol tester. Nerad bych totiž platil zase pokutu. Alkohol testery nejsou ani moc drahé, myslel jsem si, že budou stát víc. Na https://www.testino.cz/alkohol-testery jsem si našel jejich srovnání a objednal jsem si Alkohit X5.
Rozbalit vlákno
0
3. 2. 2021 21:13
Ivulí
Věřte nebo ne, ale zbytkový alkohol opravdu existuje a nevěřte vůbec žádným článkům nebo povídačkám, které se všude provětrávají v kuloáru... Třeba zde na tomto webu si můžete přečíst, jak moc je to složité žít s alkoholikem - https://jsme.cz/…ot-s-alkoholikem a tak se tam můžete spousty lidí zeptat i na to, jak je to žít s takovým člověkem a jaké problémy s autem to může udělat...
Rozbalit vlákno
0
27. 1. 2022 16:20
Alkohol
No nevím, já se teda snažím být zodpovědný a když vím, že druhý den musím sednout za volant, tak buď nepiju vůbec nebo jen opravdu málo. Pak je tu ještě jedna alternativa - nealkoholické pivo a víno. Právě to druhé mě v poslední době hodně překvapilo. Je to opravdu hodně dobré, jen člověk musí umět dobře vybrat. Jak takové nealko víno vybrat se dá dočíst třeba tady: https://napovime.cz/…lkoholicke-vino/
Rozbalit vlákno
0