Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Praha se vysmívala majitelům SUV. Teď je pořídila městské policii

Není to tak dávno, co se internetem šířilo video pražského magistrátu, které bojuje proti velkým SUV v centru. Bizarní příběh má nyní zajímavé pokračování…
Zpět na článek
7. 6. 2017 14:01
7. 6. 2017 14:02
7. 6. 2017 14:10
7. 6. 2017 15:50
8. 6. 2017 02:23
8. 6. 2017 08:41
8. 6. 2017 10:34
7. 6. 2017 14:21
7. 6. 2017 14:32
7. 6. 2017 14:43
7. 6. 2017 15:06
7. 6. 2017 18:57
7. 6. 2017 19:18
7. 6. 2017 19:57
7. 6. 2017 20:06
7. 6. 2017 20:10
8. 6. 2017 09:43
8. 6. 2017 09:48
8. 6. 2017 10:05
8. 6. 2017 10:13
8. 6. 2017 10:19
8. 6. 2017 10:38
9. 6. 2017 06:00
9. 6. 2017 09:19
8. 6. 2017 06:41
8. 6. 2017 09:44
7. 6. 2017 14:45
7. 6. 2017 14:51
7. 6. 2017 15:33
7. 6. 2017 16:04
7. 6. 2017 14:54
7. 6. 2017 15:24
7. 6. 2017 16:01
7. 6. 2017 17:04
7. 6. 2017 17:30
7. 6. 2017 21:12
8. 6. 2017 18:52
neregistrovaný "SR20"
Avatar - twistedTSD
7. 6. 2017 14:01
Heh
Tak tomu se říká, na**at si do huby...Městské policii koupit naftové Tucsony, ach jo... :-)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - wakantanka
7. 6. 2017 14:02
Re: Heh
Alebo inak : Vodu kážu, víno pijú! :-)
Avatar - Flai
7. 6. 2017 14:10
Re: Heh
už jenom ten diesel do města je demence >:-[] proč nevzali raději Duster LPG tady v okolí Ostrava to jezdí většina městské policie
Avatar - CHerokee
7. 6. 2017 15:50
Re: Heh
Vzhledem k tomu, že Dacie patří mezi nejporuchovější vozy, tak to by si taky nepomohli. Na co potřebují do města SUV? Pochopím 4 kolku, ale skutečnou, na hory.
8. 6. 2017 02:23
Re: Heh
Vysoké obrubníky, propadlé kanály, kočičí hlavy. Důvodů pro koupi SUV se najde mnoho.
Avatar - Barrichello
8. 6. 2017 08:41
Re: Heh
Kanály se objíždí, po kočíčcích hlavách jezdím osobákem běžně, nejsou jen v Paze ale v každý druhý vesnici na náměstí i jinde a přes obrubníky se nejezdí :-) :-)
Avatar - twistedTSD
8. 6. 2017 10:34
Re: Heh
Já bych tedy u Prahy a její městské policie mnohem více ocenil větší konzistenci v tom, co prohlašují a co činí, než pocit, že se strážnické zadky nebudou natřásat na kočičích hlavách. ;-) Kromě toho, vždyť ani i30 rozhodně není žádný kostitřas.
7. 6. 2017 14:21
Pro inspiraci
Měšťáci
Hyundai Tucson - SUV, 4x4, 2.0 R4 diesel, měničový automat, 136 kW.

Kdyby ostatní nevěděli co nakoupit...

Dálniční policie
Škoda Citigo - mini, pohon předních kol, 1.0 R3 benzín, manuál, 44 kW.

Horská služba
BMW M6 - kupé, pohon zadních kol, 4.4 V8 benzín, dvouspojkový automat, 412 kW.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - _Karel_
7. 6. 2017 14:40
Re: Pro inspiraci
:yes: kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. Čtyřkolka do města - no s přivřením všech očí, možná, snad, budiž. Dálničáci - ti asi někoho pořádně nas.rali, jinak si to nedovedu vysvětlit. A horská služba - jestli je to z našich kapes, tak bych tu pakáž (co to koupila) zavřel. Na to by neměl mít nárok ani její ředitel.
Avatar - R32
7. 6. 2017 14:32
Jéjda
Nič proti tomu, že budú jazdiť v SUV, kufor treba veľký napr. na papučky a hlavne polícia má jazdiť (hliadkovať) a nie parkovať, takže tie autá ani tak neidú proti kampani, skôr ma napadlo, prečo im nestačili nejaké základné benzínové motorizácie s predným náhonom? :-!
Rozbalit vlákno
18
Avatar - twistedTSD
7. 6. 2017 14:43
Re: Jéjda
Zajímavé je, že tahle auta je vyšla na méně než 400 tis. jedno. Což je mazec, importér na tom (opět) nemůže vydělat.
Avatar - R32
7. 6. 2017 15:06
Re: Jéjda
Asi to importér berie ako investíciu - určitý druh reklamy a čo je pre CZ importéra najdôležitejšie vytlačili Škodu... >:D
Avatar - twistedTSD
7. 6. 2017 19:18
Re: Jéjda
To asi ani ne. V Hjondé CZ se prostě rozhodli dávat auta do výběrových řízení za vyloženě symbolické ceny, při nichž nikdo jiný prakticky vyhrát nemůže. A odměnou jim bude hromada nových Tucsonů v zářivých policejních barvách všem na očích.
7. 6. 2017 19:57
Re: Jéjda
No ale praděda7 má pravdu, tohle není soutěž, ale korumpování Městské policie :no:
Avatar - wakantanka
7. 6. 2017 20:06
Re: Jéjda
Ale no tak. Vyrobna jedneho takeho Tucsona bude kolko? 100 ? 150 tisic? Reklama ako lusk v podstate zadarmo. :-) A nechcem byt zly, ale nedal by som ruku do ohna ze podobnym sposobom dodavala svojho casu auta policajtom aj Skodovka. Vsade na svete to totiz je vyborne promo z pohladu automobilky skoro zadarmo.
8. 6. 2017 09:43
Re: Jéjda
Hovori sa tomu dumping a marketingovy tah. Toto nie je korupcia, ci sa to niekomu paci, ci nie.
Avatar - praděda7
8. 6. 2017 09:48
Re: Jéjda
Je to korupční jednání........ať se ti to líbí nebo nelíbí...... :-!
8. 6. 2017 10:05
Re: Jéjda
Asi nerozumies pojmu korupcia.
Avatar - praděda7
8. 6. 2017 10:13
Re: Jéjda
Asi budeš sám zkorumpovaný, proto tomu nechceš rozumět, synku.... :-! Nejsi náhodou státní zaměstnanec a nečatuješ tu v pracovní době?
8. 6. 2017 10:19
Re: Jéjda
Ja tomu rozumiem dobre, ty tvrdohlavo tvrdis pouzivas vyrazy k situaciam, ktore spolu nesuvisia. Poslednu poznamku prehliadnem.
Avatar - praděda7
8. 6. 2017 10:38
Re: Jéjda
Synku, mě je 70. Zažil jsem toho dost a dokážu rozlišit co je a co není korupce. Tečka! Tobě to snad časem dojde...
9. 6. 2017 06:00
Re: Jéjda
Noooo pradědo... tvůj věk je znát, bohužel :-!
Avatar - praděda7
9. 6. 2017 09:19
Re: Jéjda
Vstáváš brzo ráno a to je dobře. Eště si potřebuješ poštelovat zapalování...
8. 6. 2017 06:41
Re: Jéjda
nikdo nebere v potaz aftersales peci... nakoupeni auta je jedna z tech mensich investic do nej
8. 6. 2017 09:44
Re: Jéjda
Cize, ked si kupim auto za 20k € / 500k kc, tak mi chces povedat, ze starostlivost ~5 rokov ma bude stat podstatne viac? Tak trochu kecas.
Avatar - woody-alien
8. 6. 2017 08:30
Re: Jéjda
No tak zrovna stran kufru by jim prakticky jakýkoli kompaktní kombík posloužil líp a nemuseli by "papučky" zvedat tak vysoko. Papírové hodnoty objemu jsou jedna věc, po praktické stránce dostávají kufry těchto menších SUV od kombíků "kanára".
7. 6. 2017 14:34
Nafta do města?
Nekupují náhodou pražští taxikáři za "soukromé peníze" do Superbů taky 2.0 TDI daleko častěji než 1.4 TSI?
A to, že měničový automat se do města hodí lépe než manuál nebo jiný druh řazení, asi taky nikdo nepochybuje.
Tak už zbývá jen ta nesmyslná pražská kampaň proti SUV...
Rozbalit vlákno
7
7. 6. 2017 20:24
Re: Nafta do města?
Popros v leasingovce o kalkulaci OL na Superba v nafte a v benzinu s rocnim najezdem 80+ tkm. Hned uvidis, proc se berou dobre vybaveny nafty.
8. 6. 2017 08:46
Re: Nafta do města?
No a nedělá to ta leasingovka náhodou proto, že s tou naftou jsou veskrze menší problémy, včetně budoucího prodeje??
3-letého Superba s nájezdem 240 tis. km ještě někdo koupí, pokud je pod kapotou 2.0 TDI, ale pokud by tam bylo 1.4 TSI, tak je to neprodejné.
8. 6. 2017 12:26
Re: Nafta do města?
Vo firme sa zbavujeme 1,2 tsi prvej generacie a aj s tým nájazdom sú predajné ;)
8. 6. 2017 14:27
Re: Nafta do města?
Jasně, všechno se nakonec prodá, ale jde o to za jakou cenu - níže píšeš sám, že nafta má menší pokles hodnoty. A o to přeci jde. Ten menší pokles hodnoty je dán mj. i spolehlivostí tdi proti tsi.
Avatar - white label
8. 6. 2017 14:47
Re: Nafta do města?
Hlavním důvodem je jednoznačně spotřeba, myslím spotřeba v povědomí veřejnosti.
9. 6. 2017 06:02
Re: Nafta do města?
Gratuluji všem kupujícím >:-[]
8. 6. 2017 12:25
Re: Nafta do města?
Bez ohľadu na nájazd je v OL vždy výhodnejšia nafta skrz menší prepad hodnoty
Avatar - _Karel_
7. 6. 2017 14:45
ubohost
Vyčítat se SUV dá vyšší spotřeba. Ale proč by se neměly vejít na úzké silnice? Resp. hůř než běžný osobák? Horší výhled? WTF? Snad lepší, ne? Jela ta vyblblá Krnda vůbec někdy SUV?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ozzman
7. 6. 2017 14:51
SUV v Praze
Mi již delší dobu přijde jako skvělý nápad. Kvalita silnic je horší, než na venkově, někdy je to osobákem skoro neprůjezdné. Parkování je také s SUV lepší, lépe najedete na chodník, přejedete různé rantly, obrubníky, zvláště v místech, kdedíky "kvalitně" opraveným ulicím tu a tam vylézá obrubník +/- 30 čísel oproti původnímu úmyslu, tam s osobákem prostě nevjedete bez ojebání podvozku. Máte větší přehled z "výšky" o situaci na vozovce a v přeplněných křižovatkách.

Sice je to trochu ironické, ale když si odmyslíte monstrózní SUV a projede se Prahou něčím velikosti Tucsonu-Yetiho, dá mi spousty lidí za pravdu :-) A zaberete na silnici méně místa, než třeba se Superbem kombi.... Když mohu, do Prahy volím takovéto SUV, na delší trasy klasiku :-)

A motor? Jistěže naftu, přeci nechci platit za hrkání v koloně o 2litry na sto víc >:-[] >:D

To zas bude palců >:D
Rozbalit vlákno
20
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 15:05
Re: SUV v Praze
ozzy ja som to uz neraz pisal... a napisem to opat.. furt je lepsie do mesta SUV typu tucson/ateca ako nejaka 4,7m dlha jachta typu astra kombi/octavka kombi... presne tak.. lahsie sa s SUV parkuje ako s beznym kombikom.. mas vyssi posed.. lepsie sa nastupuje .. obrubniky pri parkvoani su razom v pohode ( ani nechytis vyfuk pri cuvani na vysoky obrubnik a podobne ) ... s takym SUV sa aj lahsie vytocis ked vychadzas z parkovacieho miesta ako s dlhocisnymi kombikmi s megaprevismi .. navyse ked vidim tie kdejake jamy na cestach a rozne poplatane cesty tak len blazon by si dnes uz nekupil SUV ked na neho skutocne ma :-) ... a to paradoxne v meste este skor rozje.bes na tych kdejakych blbych cestach a parkoviskach auto ako mimo neho takze prave do mesta su dnes SUV ako stvorene ... paradox ale je to tak

ja si do buducna uplne vazne asi zadovazim jazdene ASX s 1,6tkou... celkom seriozne o tom rozmyslam ( sice hodne v predstihu ale to predsa nevadi ) .... teraz su este drahe ale tak za 5-6 rokov to moze byt uz docela dostupne a pritom pre mna idealne auto ... len musi byt nejaky seriozny majitel... lebo moj vztah k jazdenkam poznas .. ale ASX je drzak.. japonec.. tu by som bol ochotny nieco sikovne najst do buducna ( navyse ASX kupuju fakticky vsetko len sukromnici a ti si tieto auta povacsinou setria a staraju sa o nich ) ... ale to je este daleka buducnost .. kazdopadne nejake to SUV/cross raz chcem ... nove sa mi ale uz neoplati to je jasne... a ani na neho asi mat nebudem... ale takych 10 tacov by som rozhodne za neajku solidnu jazdenku ( ASX, vitara ) za x rokov vedel obetovat :-) :yes:
Avatar - wakantanka
7. 6. 2017 15:19
Re: SUV v Praze
Nechcem paušalizovať, ale je dosť príkladov z kategórie off road či SUV kde sa s pohonom 4x4 spája malý rejd, teda na parkoviskách to obratnejšie nebude ani náhodou.
Ja som konzerva v tomto smere, teda ak SUV jedine s 4x4 >:D
PS: výnimka potvrdzuje pravidlo, Carnival II. nemal 4x4 a mal priam smiešny polomer zatáčania. >:D
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 15:46
Re: SUV v Praze
tak ASX s 1,6tkou je vzdy len ako dvojkolka a defakto vedla tucsonu to uz vyzera akoby taky mensi cross.... nie je to hebedo typu sportage alebo RAVka ci tigi ... takze by mi 2kolka tu nevadila... ASX je kompaktne .... parkuje nam na ulici nejedno ASXko a ver ci never vojde vsade.. aj tam kde majitel starsej vectry len nechapavo cumi... takze za mna do mesta nieco ako ASX bude vzdy lepsie ako nieco dlocizne v sedane/kombiku ... v ASX si fakt vystacim s dvojkolkou.. aspon bude lepsia spotreba a aj dynamika bude este unosna... ja hlavne chcem vyssiu svetlost... uz aj s polom som pocitil ze obcas je lepsie mat vyssi podvozok.. suchol som uz ten spodny plast dole pod naraznikom... taka plastova lajna je tam dole pod naraznikom to nevidno na fotke az ked pozries spredu pod auto... ale nastastie naodpadla ... - vzadu som uz tiez obtrel zlahka vyfuk ale nastastie nie o obrubnik ale len akysi travnaty strkovy kopcek nad obrubnikom .... a to parkujem normalne.. ziadna divocina ale priamo v meste ... k tomu sa mi uz parkrat podarilo vojst do takej hroznej jamy az ma zabolelo z toho .. ale tak polo je robustne.. prezilo to zatial v poho a musim poklopat.. zacinam ho mat prave preto aj stala viac rad ze javi sa ako taky maly tank :-) ale uz aj tych par mesiacov jazdy co mam s nim za sebou tak som si opat overil fakt ze vyssia svetlost a velke kola sa vzdy zidu a to paradoxne hlavne v meste.. takze casom chcem SUV ale nove za 20 tisic sa mi neoplati ked najazdim relativne malo ( ale aj tak tolko do auta by som uz nedal na bezne jazdenie .. ani tolko mat nebudem ) .. takze v buducnosti sa budem uz obzerat po niecom typu SUV ale jazdene ( od nejakeho seriozneho majitela ) ... ale to az za x rokov... ;-) .. verim ze pride aj nejake to dieta a tak .... takze je jasne ze male auto uz nemam na dalsich 20 rokov ako feldu .. dnes mi sluzi male auto stale fajn ... pre dvoch je to dokonale povozenicko ... uzivam si to ... hlavne tu dynamiku ... ale casom to vidim tak ze prave z praktickeho hladiska budem uz riesit radsej nejake to kompaktne SUV ( hoci jazdene a menej dynamicke ) ako nejake dalsie nove male auto typu fabia polo yaris...
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 19:48
Re: SUV v Praze
ASX ma jeden kolega v praci a ako sukromna osoba si ho nevie vynachvalit.. priestranne... spolahlive.. docela aj nenapadne ( zlodeji o neho vobec nestoja ) a predstav si nikto mu ho nezavidi hoci je stejne drahsie ako vacsina beznych aut v okoli ktorych parkuje... ;-) ... mna ASX uchvatilo uz v r 2011 ked bracha skusal lancera.. ale mal tiez iste limity ( financne ) a tak lancer s 1,6tkou vyhral pred vyvysenym ASX .. dnes ale uz mas ASX defakto za cenu lancera spred 5-6 rokov takze dnes by uz volil ASX keby mohol ... ale co uz teraz ze jo... uz je to jedno... ;-)

moj taky skutocny sen je eclipse cross s 1,5T v 4x4... sice ho na trhu este nemame ale uz teraz viem ze ho chcem... uz len vyhrat aspon 20 tisic eur a je to :*) .. zbytok uz nejako hadam doplatim >:D

inak po tom poslednom facelifte a la outlander je ASX este krajsie... a dovolim si tvrdit ze uz kusok aj stylovejsie a napadnejsie ako doteraz ... s peknymi vacsimi elektronmi uz celkom luxus auticko :yes:
Avatar - praděda7
7. 6. 2017 20:07
Re: SUV v Praze
Měl jsem ASX z půjčovny 2.0l 2WD, petrol v automatě 3 týdny na dovolené...nemělo chybu... :yes:
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 20:16
Re: SUV v Praze
ja jedno bordove po tom novom facelifte uz vidim v okoli... ma tusim aj nejake 18tky... take pekne masivne kola.. vyzera krasne... paci sa mi ovela viac ako nejaky kaskaj alebo P3008... lenze momentalne musim uznat ze by som taketo auto stale nevyuzil... zatial.... ale za nejakych par rokov sa v nom uz ako otec rodiny vidim :-) ... dovtedy ale este mam kus casu >:D ... navyse v pole sa citim tak nejak zrazu mladsi po prechode z feldy... asi to je tou podstatne lepsou dynamikou.... ono zrovna ASX ma uz taky kusok akoby az dochodcovsky imidz ( podobne ako kedysi SX4ka ktoru ma u nas kazdy druhy dochodca ktory zrovna nema fabiu ) ale to by mi fakt nevadilo... lebo auto je to paradne :yes:
Avatar - praděda7
7. 6. 2017 20:44
Re: SUV v Praze
Já, coby praděda a dlouholetý důchodce to mám hezky rozhozené. Na popojíždění do 50ti km Yarise 1.35 CVT a na delší trasy M140i v manuálu s 3D carbon střechou a M polepy............ ;-)
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 21:16
Re: SUV v Praze
dik za info ale co sa tyka mailu tak ta sklamem ... ale vies ja kto tu chodi tak snad ma chapes ;-) ..... inak nemam pochyb ze to bude urcite velmi pekna masina ( zavidim :-) ) :yes:

ja to mam tiez rozhozene... na dlhsie trasy mam polo a na popojizdeni po meste mam feldu v manualu s rezavymi polepmi na zadnych blatnikoch aj piatych dverach >:D .... ale uz o tri tyzdne pojde prec... kusok mi je uz z toho aj smutno ... pevne som veril ze si ju este necha otec aspon rok dva ale tak kedze on uz dostane v lete od tety ako dodatocny "darcek" k nedavnej 60tke jazdene polo ( r.v. 1999 1,4 44kw .. ma len 70 tisic a je garazovane ... v lete ho pridam do galerky ) ... tak felda uz proste pojde prec ... navyse uz v nej vsetko zacina odchadzat... takze este sa s nou kusok zabavim cez najblizsie vikendy a potom uz bude len pouha minulost a spomienka :'-(
Avatar - praděda7
7. 6. 2017 22:25
Re: SUV v Praze
OK. Zkusím ty obrázky dostat do galerie a dám vědět....... ;-)
Avatar - twistedTSD
7. 6. 2017 15:51
Re: SUV v Praze
Mno, naštěstí nemusím řešit otázku SUV x kombi, a postačí mi i hatch rozumných rozměrů, což zase za ideál do města považuji já. Ten můj si obrubníky dává k snídani (minimální převisy jsou dobrá věc). :-)
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 16:28
Re: SUV v Praze
inak aj polo ma este vcelku slusny podvozok na tych 15tkach s profilom na 60... ale predny naraznik je stejne obcas nizko... a zadok hoc sa zda vysoky tak v praxi je hodne zavality ( aj previsom ) a vyfuk tiez nie je nejako vysoko polozeny... tak akurat no.. neviem ale nejake 2 centi svetlosti by sa bodli este navyse.. len skoda ze cross polo bolo uz podstatne drahsie ako bezna klasicka verzia ... lebo popravde by som radsej vyssiu svetlost ako povedzme ten nestastny a pre mna nevyuzitelny tempomat...

SUVecko ako ASX ti nahradi prave bezny hatch typu ceed, megane a este dostavas bonus v podobe vyssej svetlosti ... a bracha uz dnes tiez lutuje ze mohol mat ASX ... nic proti lanceru... lebo je to kvalitne auto a sluzi poctivo ... ale ASX by bolo fakt sikovnejsie to vieme obaja :yes:
Avatar - wakantanka
7. 6. 2017 17:08
Re: SUV v Praze
Z mojho pohladu mi SUV bez 4x4 neponukne zdaleka tolko viac ako o kolko viac stoji. To radsej nieco na sposob Kia Niro ci novy Scenic.
PS:s Nirom som sa uz zviezol a bol som nadseny z celkoveho prejavu a dlhodobej spotreby na urovni 4,8 na 100. Vadil mi akurat trosku tuhsi podvozok. :-)
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 20:03
Re: SUV v Praze
niro sa mi paci.. ale aj ten najlacnejsi kusok stoji uz aspon 20 tisic.. ASX sa da pritom kupit uz a 15 .... a to mas defakto este vacsi kufor a kusok zivsi motor ako v nire... navyse ASX ma 18 centi svetlost.. niro "len" 16 centi... takze ASX je tu za mna z tejto dvojice jednoznacny kandidat na idealneho pracanta do rodiny... lenze asi tazko za par rokov naskrabem 15-16 tisic na nove ASX ( ktore uz stejne na trhu dovtedy asi ani nebude ) ked na 12 tisicove auto som setril ozaj roky... takze ratam uz s tym ze proste kupim 5-6 rocne ASX-ko do 10 tisic .. alebo mozno vitaru.. ta by sa povedzme taka 6- rocna s 1,6tkou mohla dostat mozno aj pod 9 tisic... za par rokov uvidime

niro je inak uzasne o tom niet pochyb... ale to uz je auto pre majetnejsich... a ked este pride nejake dieta a rodina.. tak budem asi rad este aj za hocijaku novu daciu >:D ... no nic musim si to polo este uzit ako vidim... ale bez srandy... stepway by som bral... a ten by dokonca vosiel aj do 10 tisic.. len pre boha.. modlim sa o jedno aby do dalsej generacie stepwaya dali nejaky pouzitelny motor.. a kludne si ho za x rokov kupim ;-) :yes:
Avatar - wakantanka
8. 6. 2017 09:18
Re: SUV v Praze
Kupovat sa ho tak skoro nechystam ani ja. Mozno o rok o dva. Skor by som uvazoval o operaku na dva tri roky, uvidime s cim Kia casom pride. Ak porovnavas ASX s atmo. 1,5 s Nirom tak to kriva silno. Ten elektromotor a dvojspojka robia divy.
Avatar - twistedTSD
7. 6. 2017 17:09
Re: SUV v Praze
To už je otázkou preferencí. Pro mě SUV znamená více nevýhod než výhod a do budoucna plánuji výhradně hatch nebo kombi. S tempomatem. ;-)
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 20:27
Re: SUV v Praze
:yes: kazdy to ma ine to je v pohode ;-) ....

bracha dokonca zvazoval v r 2011 aj soul ci povedzme roomster scout alebo zakladnu yetinu ;-) .. ale nakoniec si myslim ze spravil dobre ze zobral sportback... ktory nadalej vyzera hodne dobre a roky mu na krase ani imidzi nic nezobrali... ;-) .. akurat to ASX zamrzi.. lenze v r 2011 stalo takmer 18 tisic.. dnes ho mame uz pod 15 .. co uz...
Avatar - fOE
7. 6. 2017 15:33
Re: SUV v Praze
Ted jsi jen zdlouhave popsal uspech vsech tech crossoveru (a SUV) a za me prave crossover je do mesta to prave. Vsechny vyhody co popisujes tam jsou, nehraje si to na tereni schopnosti, ktere (jako vetsina tech SUV) nikdy nevyuzije, vetsinou sebou netaha 4x4 balast... Do mesta ideal. :-)
Avatar - R32
7. 6. 2017 16:04
Re: SUV v Praze
Je to tak, nasvedčujú tomu aj predaje. Malá autá typu Up, i10, Twingo + MPV-čka sú už takmer vyhynutý druh. Crossovery a SUV vytláčajú klasické hatchbacky a kombíky. Sedanov (v nižších kategóriach) je v našich končinách ako šafránu (ťahajú to hádam len lacáky Logan, Thalia, Fluence). Dokonca aj vo vyššej kategórii berú SUV čísla klasike, takže podľa mňa to už nieje len o móde a trendoch ale značnú váhu majú spomínané dôvody... :-!
Avatar - twistedTSD
7. 6. 2017 17:19
Re: SUV v Praze
Malá auta i kompakty se naštěstí stále prodávají více než slušně. U miniaut sice netáhne i10 a Twingo, ale táhne třeba Fiat, ten si na žádný úpadek stěžovat nemůže. Nejvíce to odnesla MPV.
Avatar - Stejsn
7. 6. 2017 14:54
Chucpe
jako prase :no:
Rozbalit vlákno
0
7. 6. 2017 15:24
Demence
CO na to říct. Do města kupovat policejní SUV a ještě takovou trapnou ubohou plečku ...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Emel
7. 6. 2017 16:01
Re: Demence
Zase za ty prachy...
7. 6. 2017 16:16
Tak tomu se říká zešměšnit se!
No tak to se tedy pražskému magistrátu povedlo prvotřídní fopa! >:D >:D >:D :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - vabis
7. 6. 2017 17:04
chudaci mestaci
Chudaci mestaci, nikdo to zrejme nekupoval, tak se udelal odbyt za cenu materialu. Ta plecka mi pripomina ritual na vojne, kdy se novacek zavrel do satni skrinky a ta se nasledne spustila ze schodu . Na druhou stranu mohu potvrdit, ze velka cast mestske policie v New Yorku jezdi v tomdle [odkaz] vsecky chodniky, parky, pesi zony, Manhattan bridge atd to zvlada tak co.
Rozbalit vlákno
2
7. 6. 2017 17:33
Re: chudaci mestaci
Tak to bych jim přál, Měšťáci měmli v Praze i Smarty a jak jim to slušelo ;-)
Avatar - Barrichello
9. 6. 2017 08:45
Re: chudaci mestaci
A druhá část jezdí v Chargerech, Fordech Interceptor a Chevy Caprice vid :-)
7. 6. 2017 17:30
Retardéry
No to je přeci jasné, proč Měšťáci potřebují silná dieselová SUV s pohonem 4x4 a automatem... Jak jinak by přejeli ty pražské retardéry >:D >:D :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2017 20:38
Re: Retardéry
tak u nas kde byvam maju okrem klasickych octavii II aj nejake tie SX4ky ;-) ... co je podla mna uplne dostacujuce auto na tento ucel a zaroven sikovne velkostne ;-) .. lebo tu uz fakt netreba zase drahe a masivne tucsony ... ale asi imidz nepusti... a policajti zda sa chtiac nechtiac uz tiez musia ist s dobou ...
7. 6. 2017 21:12
Re: Retardéry
Policajtům do města stačí opravdu cokoliv a hlavně v benzinu, případně v hybridu. Háčko jim mohlo nabídnout třeba Ioniq za ty peníze (když už musí dumpovat) >:D :yes:
7. 6. 2017 20:46
Kde je ekologia, na ktoru sa hrame
Vsetci EU predstavitelia kricia, jedovate naftove auta. Treba im zakazat vstup do mesta ........... a Praha kupi auta na jazdenie po meste s naftovym motor..................
Zeby sme sa uz dohrali na ekologiu v dobe maximalneho konzumu........................... :-)
Rozbalit vlákno
1
7. 6. 2017 21:15
Re: Kde je ekologia, na ktoru sa hrame
To je fakt, tak od 1.1.2018 by měla Praha vydat vyhlášku o zákazu vjezdu naftových aut do centra Prahy >:D >:D :yes:
neregistrovaný "SR20"
8. 6. 2017 18:52
Fakt psycho.
Pritom už keď niečo s lepším nastupovaním, tak Vitara s 1,6 benzínom a predokolkou by do mesta úplne stačila...
Rozbalit vlákno
1
8. 6. 2017 19:08
Re: Fakt psycho.
Vitara by byla fajn, jen nevím,jestli by jim to dalo Suzuki za 300k ;-)