Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chápu to dobře, že Mazda jako jediná
| 29. 10. 2017 13:34
pracuje s motorem i v době záběru. Odpínat válce, když motor žere 5 litrů je fajň, ale zvýšit účinnost když motor žere 20 by přineslo i reálnou úsporu.
Chápu to dobře, že Mazda jako jediná
| 30. 10. 2017 12:56
Co tě k této myšlence vede? Tahle vylepšení se točí kolem částečné zátěže, protože tam mají zážehové motory výraznou slabinu a tam tráví spoustu času. Z toho, co jsem o tom motoru četl, nebylo úplně jasné, v jakém režimu běží pod plnou parou. Zdá se, že by to mohl být Millerův cyklus. Jen vím, že je tam kompresor (ne turbodmychadlo), který má udržet směs chudší i při vyšší zátěži. To ve mne vyvolává trochu drbání se za uchem. Ale věřím, že to mají spočítané a otestované.

Zarazilo mě také to, že si s pevnými částicemi, které tenhle proces produkuje (značná slabina vrstvení směsi), poradili vyšším tlakem (klasické řešení u přímého vstřikování, které vede k produkci jemnějších částic) místo filtrem (což by dnes člověk čekal).
Opravte si v textu.
| 29. 10. 2017 13:35
"Nejprve se objevil benzinový motor HCCI, který dle vyjádření automobilky nepotřebuje spalovací svíčky."
Spalovací svíčky ? To jako ty ze hřbitovů ? >:D Raději zapalovací. (2. odstavec)

"Naopak v okrajích spalovacího by se měla k zapálení směsi využít vysoká teplota vzniklá kompresí." Spalovacího čeho ? Asi prostoru. (5. odstavec)
Opravte si v textu.
| 29. 10. 2017 14:45
"Nyní Mazda přichází Z další variantou spalování..." achjo :no:
Az na to,
| 29. 10. 2017 13:42
ze Mazda pracuje IBA na motore SPCCI. Ziadne HCCI nebude. Sledovali ste vobec tu genezu okolo toho? Zjavne nie, lebo inak by ste vedeli, ze prave z udajneho HCCI sa nakoniec vyklul koncept SPCCI. Vidim, ze uroven novinarciny na tomto serveri ide fakt rapidne dolu!
Věřím v Mazdu
| 29. 10. 2017 13:44
Na novou trojku se Skyactive X už si brousím zuby (a krmím prasátko:-) )
Kazdy spravny gazda pozna co je Mazda
| 29. 10. 2017 13:52
Velkohube prehlasenia mam rad. >:D :-!
Mazda bude do aut montovat crossover?
| 29. 10. 2017 14:07
Tak nevím, třeba Fabii crossover prý nahradí, ale montovat ho rovnou do aut..? To i do MX-5..? 8-s
| 29. 10. 2017 14:35
Oni jen pitomci byli líní přeložit to jako "křížence". Motor je křížencem benzínu a dieselu.
| 29. 10. 2017 16:51
Jasně, je to pouze lenost nebo stupidita autora... Nicméně podle nadpisu by jeden řekl, že u Mazdy bude crossover jako doplňková výbava...
| 29. 10. 2017 19:21
Niekedy mám pocit, že to preženú len cez google a korekciu spraví brigádne popri manikúre Míša...
| 30. 10. 2017 12:25
I to je trochu nadnesené. Ve své podstatě je to pořád zážehový motor. Spíš mi to přijde jako variace na staré známé vrstvení směsi.
| 30. 10. 2017 08:51
to je tzv. sendvičová mazda, kdy je na CX-3 aplikována CX-5, respektive výplň zavazadlového prostoru doplněna slisovanou Mazdou 6 ještě na přání k nejvyšší výbavě... ale lepší je teda objednat si plnohodnotnou rezervu, protože taková nadstanfdardní výbava už je spíše pro nadšené fanoušky a postrádá smysl podobně, jako nadpis článku....
Fuj tajxl, tohle se vážně nepovedlo...
Jelita
| 29. 10. 2017 14:56
Opět slátanina už od nadpisu... Opravdu jsou tam všichni taková jelita, jako co píšou ty články? Asi jo, jinak by to nemohli pustit mezi čtenáře...
Zbytečnej článek
| 29. 10. 2017 17:44
Jsem se těšil, ze se něco dozvím a ono ne.
Zbytečnej článek
| 30. 10. 2017 07:14
Začíná být tak nějak zbytečná celá tahle stránka...
Zbytečnej článek
| 30. 10. 2017 18:16
Tak, pokiaľ ide o to sa niečo dozvedieť, konkurencia to vysvetlila lepšie a o pár dní skôr:
[odkaz]

Tunajší autor to riadne odflákol.
Zbytečnej článek
| 30. 10. 2017 19:23
Pár dní? Mazda měla prezentaci před pomalu dvěma měsíci.
Zbytečnej článek
| 31. 10. 2017 13:36
Prezentácia konceptov bola na autosalone, ale video vysvetľujúce princíp SPPCI bolo uverejnené pred šiestimi dňami.
Zbytečnej článek
| 31. 10. 2017 22:07
Možná neuveřejnili video, ale novinářům SPCCI vysvětlili a dali jim k tomu podklady. A bylo to myslím týden nebo dva před autosalonem (Mazda má u Frankfurtu vývojové středisko). Novináři měli i možnost se projet prototypem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku