Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chlazení.
| 8. 11. 2017 19:23
Známe kapalinové chlazení buď termosifonové (samočinné, samotížné), které funguje na základě změny hustoty kapaliny, která se mění při změnách teploty kapaliny a je bez jakéhokoliv čerpadla nebo s nuceným oběhem, kdy je kapalina hnána oběhovým čerpadlem.

V textu uvedený termín ".....konstruktéři použili termosifonové chlazení s nuceným oběhem a čerpadlem, ...." je hloupost.

Šmouha na jinak pěkném a poměrně obsáhlém článku s bohatou a popsanou :yes: fotogalerií.
Chlazení.
| 8. 11. 2017 23:41
Díky, opravím.
Chlazení.
| 9. 11. 2017 00:19
ok.

Přiznám se, že nevím, jak to u áčka doopravdy s chlazením přesně bylo. Obecně však je obvyklé, že první a starší varianty různých automobilů bývaly vybaveny prvotně jednodušším termosifonovým chlazením. S postupem vývoje modelu, se zvyšováním výkonu a modernizací se přecházelo na chlazení s nuceným oběhem, méně náročným na objem chladící kapaliny, s vyšším chladícím výkonem, s nižší hmotností, s přínosem rychlejšího ohřevu a s menšími nároky na "stavební výšku" celého systému, nehledě na zhoršenou funkci chlazení při stojícím automobilu s běžícím motorem u termosifonu. Proto je mi divné, že by to zde bylo obráceně. Možné to je, ale divil bych se.

Nakonec ze všech fotografií motorů v galerii mám pocit, že vodní pumpa byla vždy stejně realizována na společné hřídeli jako vrtule chladiče. Pumpa je, podle mě, umístěná pod přírubou v hlavě válců, s přímým odvodem horké kapaliny hadicí rovnou do chladiče a to na všech poskytnutých snímcích. Tak nevím, mrkněte se ještě na to. ;-)

(Ano, vím, že jsem tak trochu blázen. :-) )
Avatar - Bubáq
Dobrý pokus,
| 9. 11. 2017 06:53
ale tento článek z Vás nálepku koncernové hlásné trouby nesejme!
;-)
8000 aut denně?
| 9. 11. 2017 08:19
Milá redakce jste si jistý tímhle číslem? Já jen že Škodovka aktuálně bouchá asi 3000 aut denně a to je panečku fabrika jako kráva. Že by ve 20 letech bez robotů a automatizace dělal Ford skoro 3x tolik? To se mi moc nezdá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku