Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Test kamery YI Dash: Obraz dobrý, pár nedostatků se ale najde

O čínské kameře značky YI Dash jsme na Auto.cz už psali. Teď se podíváme na dlouhodobější zkušenosti s tímto užitečným pomocníkem.
Zpět na článek
Avatar - KubikCv
16. 2. 2018 20:12
Re: Dlouhodobější zkušenosti?
přesně..klasický PR protože v článku je zmíněný nějaký "přátelský" distributor. Pokud znáte celý název kamery Xiaomi Yi dashcam , najdete ji např na CZC, Mall apod za cenu 1799,- , což je super ,hlavně kvůli záruce. Z aliexpressu by byla levnější ale i čínani dělají klony svých produktů,takže třeba u SJCAM člověk musel dávat pozor aby neobjednal klon mizerné kvality. Měl jsem kdysi SJCAM 4000 což je spíš akční kamera s držáky shodnými s GoPro, měla krásný obraz i funkce autokamery (záznam po připojení napájení) ale neuměla ukládat nesmazatelné soubory a jen přemazávala ve smyčce. Xiaomi jsem si vyhlídnul po delším hledání a hlavně recenzích angličana který si na youtube říká Techmoan a který recenzuje různou elektroniku včetně mnoha autokamer. Hlavním pozitivem Xiaomi jsou rozměry,jednoduchost,cena a hlavně wi-fi. Kameru se mi povedlo schovat za zpětné zrcátko,absolutně neruší výhled z vozu a veškeré nastavení nebo přenos souborů nebo screenshoty provádím jen přes mobilní telefon. Přívodní kabel je šikovně zlomený nahoru,takže se dá schovat pod plastové obložení A sloupku. Takřka nic se nemusí nastavovat,kamera po připojení k palubnímu napětí okamžitě nahrává,po vypnutí motoru cca 5-10 vteřin a potom se vypne. G senzor je naprosto zbytečný a citlivost mám staženou na nejnižší úroveň,ale i tak uloží záznam jako nehodu,pokud projedu větší výmol na silnici. Po prvním spuštění kamery jsem pouze nastavil rozlišení,G senzor a délku snímků. Dál se o nic nestarám a to že mám v autě autokameru vnímám jen podle zvuku zapnutí a vypnutí kamery. Nevyužívám ani manuální označení záznamu. Většinu zajímavých situací nebo nehodu nahraju po jízdě přímo do telefonu. V aplikaci jde zvolit konkrétní úsek záznamu a nemusíte stahovat 3 minutové video. Dalším plusem je šířka záběru a kvalita nočního záznamu. Čitelnost RZ neřeším,protože v případě nějaké kolize pokud si člověk všimne RZ stačí si ji nahlas nadiktovat do záznamu. Nevýhodou je snad jen to,že kamera nemá parkovací režim a neumožňuje nahrávat kolizi zaparkovaného vozu. A obtížnější snímání kamery z držáku,který ji drží opravdu dobře a sundání chce cvik..sice riskuju,ale nesundavám ji a nechávám v autě.
Za ty peníze je to bezkonkurenční koupě,jednoduchá,kvalitní a ovládání přes mobil aplikací s českou lokalizací je v této cenové hladině vyjímka.

ukázkové video ze dne...drží a nevydává pazvuky ani na okruhu [odkaz]

zima a noc [odkaz]

Youtube trochu zkresluje kvalitu,ale stačí hledat klíčová slova Xiaomi Yi dashcam a na youtube je mraky videí z této kamery
Avatar - KubikCv
16. 2. 2018 19:48
Re: Pane Machala
bez nabíjení jsem jezdil s SJCAM 4000...na aku zvládla cca 70 minut. Dnes se pořád vyrábí v modernější verzi a bohatým příslušenstvím (stejné držáky jako GoPro) a verze SJCAM 4000 wi-fi stojí kolem 2500-3500
Avatar - KubikCv
16. 2. 2018 19:46
Re: Pane Machala
dá se koupit za pár drobných napáječ z rozhraní OBD...ale nevýhodou je,že je tuším pod stálým napětím
Avatar - Floyd
16. 2. 2018 18:31
Re: Dlouhodobější zkušenosti?
Inu klasická práce redaktorů Auto.cz :no: :no: :no:
Avatar - wakantanka
16. 2. 2018 16:55
Re: Pane Machala
Potiahnut kabel poza tesnenie celneho okna a potom poza oblozenie A stlpika ti robi az taky problem? Hocaky elektrikar ti to za par eur urobi aj zapoji. :-)
Avatar - wakantanka
16. 2. 2018 16:52
Re: Pane Machala
Ja mam take zasuvky vedla seba od vyroby rovno dva. V jednej je stava stale v druhej az po otoceni kluca.
16. 2. 2018 16:50
Re: Pane Machala
Jedno se jim musí nechat, zajímavý název. Jidáš. >:D
16. 2. 2018 16:46
Re: Pane Machala
A proč by to měli dělat? Kdyby jim šlo o kamery, tak za příplatek nabídnou vestavěnou. Vem si, jak se postavili k samostatným navigacím.
16. 2. 2018 14:16
Re: Dlouhodobější zkušenosti?
Ziaden test, akurat taka mala neoznacena reklama...
16. 2. 2018 13:55
Re: Pane Machala
Yi Sport mám doma, ono to na natáčení stačí (viz video níže), ale prostě GPS a automatika chybí a v noci značku nepřečteš. Přes den bez výhrad.
[odkaz]
16. 2. 2018 13:51
Re: Pane Machala
Jasně, jeden zaslepenej pojistkama pod volantem, druhej zase zapalovačema natvrdo. >:D

Nic ve zlém. :-) ;-) Je zřejmé, že víš o čem mluvíš.
Avatar - iudex
16. 2. 2018 13:49
Re: Pane Machala
Pozeral som rozdiely medzi dvomi modelmi Xiaomi: autokamerou Yi dash a outdoorovou Yi Sport. Dash má výrazne lepšiu svetelnosť objektívu (f1,8 vs. f2,8), o niečo širší uhol záberu (165°vs 155°), ale zase Sport má baterku s násobne väčšou kapacitou (1400 mAh vs. 240 mAh). Užší uhol záberu by nevadil, to je zanedbateľný rozdiel; svetelnosť už je značný rozdiel (1,3 EV, teda poberie menej ako polovičné množstvo svetla). Pri Sporte píšu výdrž 120 min. pri 4K a 156 min. pri full HD. A hoci 99% jázd robím menej ako 2,5 hodiny, aj tak by to znamenalo nutnosť nabitia v podstate po každej (nahrávanej) jazde. ;-\
16. 2. 2018 13:38
Re: Pane Machala
Ok, zásuvkou jsem myslel zapalovač a ten mám u všech aut pod stálými 12V.
Avatar - iudex
16. 2. 2018 13:38
Re: Pane Machala
Neviem, prečo výrobcovia áut nedávajú USB port alebo zapaľovač niekde hore k zrkadlu, tam by nejaký kúsok kábla nevadil. Ale ťahajúci sa kábel cez celé okno, stredovú konzolu je neprijateľný (ja mám napr. zapaľovač až pri lakťovej opierke, teda by musel ísť vedľa radiacej páky, čo už je nielen neestetické, ale priamo nebezpečné).
16. 2. 2018 13:30
Re: Pane Machala
Jo, kup si TrueCam A7s a zapoj do pojistkovky, ty outdoorové kamery jsou jako záznamník o ničem.
Dlouho jsem jezdil s GoPrem a s YiCamem (normální outdoorovkou) a problémy jsou následující:
- výdrž na baterku cca hodina nestačí
- menší FOV
- horší záznam v noci
- chybí automatika - samo zapnout, samo vypnout, G-senzor
- chybí GPS
- na držák to musíš šroubovat a furt to tahat na nabíjení
- ovládání přes mobil je nepraktický
Avatar - iudex
16. 2. 2018 13:27
Re: Pane Machala
Jj, na ebay za 50 dolárov: [odkaz]
16. 2. 2018 13:27
Re: Pane Machala
Jak dlouho vydržíš jí prakticky po každé jízdě kontrolovat nabití a odnášet si jí domů nabít, případně se jinak starat o její nabití ?

S tím kablíkem o ní nevíš celé roky, zajímáš se o ní, až když chceš stáhnout nějaký záznam.

Asi tak.
Avatar - iudex
16. 2. 2018 13:26
Re: Dlouhodobější zkušenosti?
Presne, skúsenosti dlhodobé žiadne, dokonca nevedia ani len poriadne napísať názov (výrobcu vôbec neuviedli, len model, akoby v teste auta písali: test 320d).
Ale hlavne: keď testujem videokameru, tak chcem vidieť video, ktoré spravila. Takto je to nanič "test". :no:
Avatar - iudex
16. 2. 2018 13:21
Re: Pane Machala
Presne aj ja sa zamýšľam nad kúpou kamerky do auta. Pozeral som aj toto Yi, dobrý obraz, rozlíšenie aj svetelnosť objektívu, a to všetko za super cenu, ale káble cez čelné sklo nechcem (u žiadnej značky).
Napadlo mi riešenie nejakou outdoorovou kamerou, ktorá má slušnú vlastnú baterku, čo niečo vydrží. Ale nejaké GoPro za stovky eur mi príde dovnútra zbytočné.
Má niekto nejaký tip?
16. 2. 2018 13:07
Re: Pane Machala
Já mluvím o zapalovači a ten mám "pod klíčkem". Tak na co vypínač. Čti pozorněji.
16. 2. 2018 12:58
Re: Pane Machala
Jenže pak potřebuješ navíc ještě vypínač, protože na zásuvku jde u většiny aut 12V stále a kamerka by se tím pádem nevypínala.
16. 2. 2018 12:47
Re: Pane Machala
Samozřejmě, samozřejmě. No,ale ne vždycky.

Třeba jsou auta, co mají pojistky vzadu v kufru. Tahat kabel až z kufru k zrcátku ? To je schůdnější a jednodušší se napojit někde u toho zapalovače na jeho kabel, když se ti nechce nějak moc pátrat pod palubkou.
16. 2. 2018 12:26
Dlouhodobější zkušenosti?
Nějak jsem na ně v "testu" nenarazil..u testu kamery by se hodilo zmínit kvalitu pořízeného obrazu, u onboard kamery čitelnost RZ a kvalitu nočního snímání atd. Že výrobcem je kvalitní značka Xiaomi taky nezmíníte, když už se místo testu jedná o reklamu na výběhový produkt. Místo takového ubohého článku to radši hoďte bokem do banneru jako reklamu. Vždyť píšete, že jste na okno použili nálepku, ale na fotkách máte přísavku (která se dá k tomu v jiném eshopu koupit za 150,-), o dalších převzatých čínských fotkách ani nemluvě.. :no: :no:
Btw. posledních pár týdnů zrovna pokukuju po kameře do auta a tuhle mám mezi favority, ale na základě jiných, skutečných, testů..
16. 2. 2018 12:15
Re: Pane Machala
Najdi pozici v pojistkový skříni, na kterou jde 12V jen po otočení klíčku (buď nějaká volná pozice anebo třeba zadní stěrač, pak bys musel koupit za 30 Kč rozbočovač pod pojistku a trochu bastlit), protáhni kabel sloupkem a pod stropnicí a vytáhni ho u zrcátka nebo kdekoli jinde potřebuješ.
Kompletní kit na připojení s měničem napětí se dá koupit na aliexpressu nebo na jiném čínském shopu cca za 150 korun.
Mám to takhle u všech aut a žádný problém :-)
16. 2. 2018 10:50
Re: Pane Machala
Tiez ma taketo kamerky lakaju, ale kabel trciaci do zapalovaca by som v aute nezniesol. Neviete niekto ci sa to da dobijat aj inak?
Avatar - speedfred
16. 2. 2018 10:07
Re: Pane Machala
Tak poraď niečo. Chystám sa kúpiť nejakú kameru do auta.
Avatar - Hammunasakra
16. 2. 2018 09:33
Re: Pane Machala
Reklama na čínskej šmejd = navíc skrytá ;-\
16. 2. 2018 09:31
Pane Machala
Proc clanek neni oznaceny jako PR, kdyz je na konci zminena firma schvalne? Pusobi to jako skryta reklama.

Navic, pokud by jste se podival na heureka.cz, tak ta kamera bezne stoji nekolik set korun pod 2 tisice.