Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia ProCeed vstupuje na český trh. O kolik je shooting brake dražší než kombík?

Kompaktní shooting brake od Kie je dostupný výhradně s přeplňovanými benzinovými čtyřválci, 1.4 T-GDI a 1.6 T-GDI.
Zpět na článek
22. 1. 2019 21:56
22. 1. 2019 13:46
22. 1. 2019 14:07
22. 1. 2019 14:14
22. 1. 2019 19:20
23. 1. 2019 08:36
22. 1. 2019 22:24
23. 1. 2019 13:19
22. 1. 2019 13:01
tak nějak...
...se mi mimulá generace líbíla mnohem více.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - 3_diamanty
22. 1. 2019 13:14
Re: tak nějak...
tak to sme dvaja... :*) ... pritom nepochybujem o kvalitach kie ako takej... to je tak ked auto uz robis podla sablony a nie podla ducha vlastnej znacky ... aj preto som mal europske kie rad ze to neboli focusy ani mazdy ani leony golfy ale kie... ale dnes uz za pobodne prachy asi radsej nieco ako leon alebo corollu :*) .. alebo nakoniec hadam aj toho megana
22. 1. 2019 13:36
Re: tak nějak...
Minula generacia bola ako hatch a kombi krajsia ako sucasna. Ale tento shooting brake by som si nechal pacit :-)
Avatar - iudex
22. 1. 2019 14:09
Re: tak nějak...
Tak nejak toto nemalo predchodcu. ;-) To, čo sa predtým volalo Pro_Cee´d, bol klasický, aj keď športovejšie strihnutý trojdverový hatchback, toto je ako iste vidíš päťdverový shooting brake (alebo športovo strihnuté kombi), čiže žiaden nástupca, ale úplne iné auto.
22. 1. 2019 19:21
Re: tak nějak...
Hm, tebe prišlo ne jeho dizajne niečo športovo strihnuté? Popravde mne nie, skôr mi to auto voči päťdveráku prišlo akési neforemné a ťažkopádne.
Čo sa týka tohto, nie je to nijak zvlášť príťažlivé, pokojne by mohli nechať len jedného kombíka a je úplne jedno ktorého. Spôsoby, ktorý uplatňujú napr. Renault alebo Škoda (GT, RS) sú mi sympatickejšie.
Avatar - iudex
23. 1. 2019 08:41
Re: tak nějak...
Tak rozhodne trojdverák vyzeral dynamickejšie ako päťdverák, mal nielen o pár dverí menej, ale aj samostatne riešenú karosériu (nižšiu, s prudším sklonom strechy): [odkaz]
Inak v poslednej dobe na všetko frfleš, nestarneš ty už trošku? ;-) >:-[]
22. 1. 2019 14:43
Re: tak nějak...
No minulá generace s blikry končícími u zpětných zrcátek zrovna moc extra nebyla. Ta současná mi přijde daleko povedenější a pro ceed obzvlášť. A v interiéru je ten skok ještě větší. Z obyčejného rohlíku se vyklubal croissante k nakousnutí. A to navíc prý i dobře chutná. ;-)
22. 1. 2019 18:48
Re: tak nějak...
Mně se právě líbily ty světla jak byly protažené hodně do boku. Mně to přišlo pěkný.

A interier byl moc hezký. Já nějak na to, že všichni vymastí tablet do přístrojovky, trčí to tam nic moc teda nooo
Avatar - Emel
22. 1. 2019 21:56
Re: tak nějak...
Interiér byl pěknej... ale posaz byl takovej divnej. Volant lehce přečudlíkovanej. Ale celkově jo, neměl jsem se Ceedem problém jezdit, i ta 1.6CRDi docela fajn.
Avatar - iudex
23. 1. 2019 08:39
Re: tak nějak...
Čo ja viem, možno som jazdil nejakú základnú verziu, ale ten interiér minulej generácie mi prišiel taký slabší, táto generácia (notabene pri tej vysokej výbave, čo Proceed má) mi interiérovo príde ako o level vyššie. Ale neskúšal som osobne, len z obrázkov, tak nedávam konečné hodnotenia.
23. 1. 2019 10:50
Re: tak nějak...
Zalezi od vybavy. Zakladne vyzerali tak, ako skratka zakladne vybavy vyzeraju. Strohejsie s lacnejsimi detailmi. Plnky uz vyzerali celkom dobre. Mam minulu generaciu ale nie v najvyssej vybave. V tej by interier vyzeral este lepsie, ale nestazujem sa. Ma to vsetko co potrebujem a staci mi to. Dizajnovo sa mi to pacilo, predsudky som dal bokom a kupil som.
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2019 13:46
Síd
Auto je to krásné, ale slovenské akční ceny jsou teda zajímavější.
Rozbalit vlákno
4
22. 1. 2019 14:07
Re: Síd
Nooo, slovenske akcne ceny po prepocte na Kc vychadzaju v rozpati 540 - 680 tis. co uz je celkom slusny rozdiel.
Avatar - iudex
22. 1. 2019 14:14
Re: Síd
Jj, u nás začína na 21090 eur, GT je za 24790 eur. Ani to nie je úplne málo, ale jednak podstatne menej, ako v ČR, jednak priamu konkurenciu to ani moc nemá. Jednak klasickým kombi konkuruje Ceed SW, jednak ani medzi kombíkmi už moc konkurentov pre GT nie je. Megane GT (ktorý mal Proceedu GT najbližšie, rovnako 1,6T s 204k) už skončil a najsilnejší motor má len 1,3ku, napadá mi Leon FR 2,0TSI 140 kW, ale po dovybavení na úroveň Proceedu je dokonca drahší (a to je stále "len" klasické kombi).
22. 1. 2019 19:20
Re: Síd
U nas je sice lacnejsie ale staci si pozriet rozdiel v cenniku vo vybave. V CR ma GT line vo vybave voci SR navyse el. otvaranie kufra, 8 " navigaciu, vyhrievane celne sklo, JBL audio, keyless atd. Pre SR trh su mnohe veci okresane a nie je ich ani moznost doobjednat. Ak si aspon nieco dorovnam paketmi som na rovnakej cene a napriklad slusne hrajuce JBL tam nikdy nebude...Takze nie jeGT line ako GT line :-) to iste plati aj pre GT
Avatar - iudex
23. 1. 2019 08:36
Re: Síd
OK, výbavu som podrobne neporovnával, zbežne som prebehol tie výbavy u nás a skonštatoval som, že už s GT line by som bol spokojný a nič moc nedokupoval. Napr. el. otváranie kufra by som nepriplácal (niekedy je to viac frustrujúce ako užitočné), navi mám v mobile, na super audio si nepotrpím, keyless detto, možno len to vyhrievanie skla je užitočná vec. No a GT je vybavená tak, že by som odtiaľ ešte uberal, tam je skutočne všetko.
Avatar - iudex
22. 1. 2019 14:19
Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Začína sa mi Proceed páčiť čoraz viac, dokonca natoľko, že by som si ho vedel predstaviť doma v garáži. Vizuálne sa mi veľmi páči, najmä tá zadná časť á la Porsche. Príde mi to ako taký optimálny kompromis dizajnovo atraktívneho a praktického auta, krajšie ako klasické kompaktné kombíky, ale s 594 litrovým kufrom stále plne praktické, no a s 204k benzínom aj dostatočne dynamické. 27t eur za kompakt nie je úplne málo, ale vzhľadom na kompletnú výbavu, kde nie je čo priplácať sa reálne nedá nájsť nejak lacnejší konkurent.
Za mňa veľký :yes: pre Kiu.
Rozbalit vlákno
44
22. 1. 2019 14:50
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Až na ten 1.6 motor. Čítal som, že je problémový.
Avatar - wakantanka
22. 1. 2019 14:56
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
V čom je problémový? Ja som zatiaľ nikde nič nepočul, ani od známeho v autorizovanom servise.
22. 1. 2019 15:07
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Neviem presne. Písali to Consumer Reports. Že za rok 2018 jeden z najnespolahlivejsich motorov.
22. 1. 2019 15:55
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Hod link prosim, ak najdes :-)
22. 1. 2019 16:26
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
ano, 1,6 T-GDI ma podobne ako Honda 1,5 turbo (hoci v mensom rozsahu) problem s prenikanim benzinu do oleja pri studenych startoch.

V kazdom pripade - vdaka velkorysej zaruke nie je problem pripadne vzniknuty problem riesit.

Npaokon - povodne mali problemy aj 1,7 CRDi v i40tkach, ale prakticky vsetky dostali nove motory v zaruke a novsie modely uz problem nemali.

Naopak, zda sa, ze 1,4 T-GDI je velmi podareny motor, takze skor mozno odporucit ten
22. 1. 2019 16:39
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
OK. Otazka je, ci aj toto nove 1.6 T-GDI ma tento problem, alebo ho mala len predchadzajuca verzia. Obidve maju sice rovnakych 150 kW a 265 Nm, ale pokial som cital na zahranicnych portaloch, tak tento motor presiel pre novy Ceed a Proceed nejakymi upravami.
22. 1. 2019 18:39
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Moc to nesleduji ale 1.6 t-gdi je uz celkem stary motor, byl i v minulem ceedu, a hodne se jich prodalo v americe v tusconech, pokud s nim byly problemy tak uz jsou snad vyresene..
22. 1. 2019 20:19
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Tiez som to pocul, ale mam ten motor uz vyse 4 roky, jazdim casto kratke trasy, ale s olejom ziadne problemy, skor by som povedal, ze su to keci.
22. 1. 2019 15:35
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Auto krasne, vybava vyborna, ceny myslim priatelne, 7 rocna zaruka ako bonus. Bral by som ju kludne aj s tou 1.4kou. Za mna palec hore ze tam nieje 1.0 trojvalec.
Avatar - iudex
22. 1. 2019 15:58
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Jasné, na bežné rodinné jazdenie stačí aj 140k. A je fajn, že aj tá GT line si už nič nepýta, proste hotové auto, ako z hľadiska výbavy, tak aj dizajnu (aj tie sériové 17ky sú dizajnovo veľmi vydarené a tá track red bez príplatku tiež vyzerá super). Ale k charakteru a imidžu Proceedu sa mi ten výkonný benzín pýta, plus s ním už nemá moc konkurencie.
22. 1. 2019 16:21
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Klobuk dole pred Kiou ze v dobe SUVciek sa dala na tento SB. Ako vravis auto vobec netreba dovybavovat a cena je si myslim priatelna. Motorizacie presne pre toto auto, ziadne 3valce. S tou 1.6 to bude pekne svizne auto. 17tky vyzeraju vyborne a budu dobry kompromis medzi komfortom a vzhladom(cena 17tiek gum bude tiez dobra). Fakt velmi podarene auto. Premyslat na ceedom tak jednoznacne tento.
Avatar - Emel
22. 1. 2019 16:41
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Astra má 1.6t 200k, Renault jak píšeš ji měl a nejspíš znovu s něčím přijde, koncern má 2.0TSI 140kW, Peugeot má 1.6THP 225k.

Ford nebo Honda (no dobře, Civic už není kombík, díky bohu) pravda končí na 134kW, to ale taky není tolik, aby se to nedalo srovnávat.
22. 1. 2019 17:20
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Astra skareda a zrava, francuza by som si za svoje peniaze nekupil(cest vinimkam) a ako pise iudex leon so 140kw a porovnatelnou vybavou je drahsi(ako to v koncerne byva zvykom).
Avatar - woody-alien
22. 1. 2019 18:07
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
To, že se ti vyjmenovaná konkurence nelíbí, neznamená, že neexistuje.
22. 1. 2019 18:30
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Tak este raz. Ukaz mi konkurenciu k tomuto autu? Ale nie klasicke kombi. To ma aj kia.
Avatar - woody-alien
22. 1. 2019 19:43
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Prostě vidíme auta každý svým pohledem. Pro mě je konkurencí Proceedu každý podobně výkonný kombík, ty bys vyloučil francouze, koncern i Opela, i kdyby stejný typ karosérie vyráběli. Tak či tak - silně pochybuju o tom, že bude nějaké větší množství zákazníků, kteří by si jako absolutní prioritu stanovili mainstremovej shooting brake a vzhledem k nedostatku či spíše absenci konkurence vzali dealery Kie útokem.
22. 1. 2019 20:20
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Som zvedavy kolko bude na Slovensku stat Scala s podobnou vybavou a 1.5TSi. Porovnavat s octaviou to nemozem lebo ta bude drahsia tak o jednu fabiu.
Avatar - woody-alien
22. 1. 2019 22:49
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
A je to tady. >:-[] Jakmile to zavání trochu normální debatou, vytáhneme nějakou Škodovku, ať si máme do čeho kopnout. Ty už ses ale odkopal dávno...
Avatar - white label
22. 1. 2019 23:32
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Njn... a možná nebude úplně náhoda, že se jedná zrovna o východního souseda diskutujícího pod žilinskou Kiou. ;-)
23. 1. 2019 06:56
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Nikto si za absolutnu prioritu nestanovi SB ale ak niekto vybera auta v triede megane ceed i30 tak si moze vybrat tento "sportovo strihnuty" SB. Na SK je za celkom dobre peniaze v dobrej vybave. Podobne vybavene hatchbacky a kombi budu stat rovnako. Rasto Chvala testoval nedavno Focus Combi za tusim 27000€. Takze je super ze kia vyrobila nieco taketo a myslim ze si to najde svojich kupcov. Inak ta 1.6 ma celkom pekny zvuk. A k tomu odkopaniu. Na to odkopanie len tolko ze nema zmysel sa k tomu vyjadrovat.
Avatar - iudex
23. 1. 2019 08:21
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Ten Rasťom testovaný Focus stál dokonca bez pár drobných 30t eur (nafta 1,5).
Avatar - iudex
23. 1. 2019 08:31
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Tak majorita to nebude, ale napríklad ja nevnímam klasické kombi ako alternatívu pre Proceed. Osobne by som na kompaktné kombi nepozeral, štandardne pozerám po liftbackoch strednej triedy, ale práve ten dizajn Proceedu ma zaujal a prinútil zvažovať, či radšej nie takéto niečo, teda u mňa je Proceed alternatívou k strednotriednym liftbackom. Má totiž práve tú kvalitu, čo oceňujem u liftbackov, teda že tie spájajú eleganciu sedanu s praktickosťou kombi no a Proceed je tiež taký kríženec, skoro rovnako praktický ako kombi, ale oveľa elegantnejší. Ostatne stačí si porovnať klasické kombi Ceed Sportwagon s Proceedom; pri priamom porovnaní pôsobí klasické kombi ako pohrebák:
[odkaz]
[odkaz]
Pre tých, čo zvažujú klasické kombi, má Kia práve Sportwagon.
Avatar - woody-alien
23. 1. 2019 08:47
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Já to chápu, vysvětlovat mi ten rozdíl nemusíš. ;-) Kia zaslouží uznání za odvahu něco takového vůbec nabídnout. Jenom si prostě myslím, že tak jako ty - coby alternativu ke střednětřídním liftům - to bude vidět málokdo. A když pak dojde na lámání chleba, jestli "pohřebák" nebo eleganci v rámci stejné třídy (a to ještě musíme doufat, že nebude moc takových jako já, co tam tu eleganci zas tak moc nevidí), může rozhodovat, že kvůli image je Procced cenově posazenej o dost výš a "pohřebák" s už přijatelným motorem 1.4T začíná na 480t.
23. 1. 2019 09:36
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Už jsem myslel, že tady zůstanu sám, kdo tam eleganci nevidí. Předek a zadek auta vůbec neladí, na ne moc povedenej předek naroubovali Porsche záď. Projevila se tady nevýhoda, že Proceed byl představen až poslední a vychází z obyčejnýho hatchbacku.
Pokud chci vytvořit nějakou stylovku, tak ji musím navrhovat jako celek a ne jen půlku auta.
Avatar - iudex
23. 1. 2019 09:47
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Pozri si tie moje dva odkazy, tam je to úplne názorné. Nemáš pocit, že keď si po Proceede prepneš na Ceed Sportwagon, tak Ti zrazu klasické kombi s tým hrbom, čo mu pribudol, príde strašne útilitaristické? Proste pohrebák.
23. 1. 2019 10:39
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Z profilu ano, ale já hodnotil předek a zadek, které k sobě neladí. Předek je dost komplikovanej (např. světla i maska) se spoustou záhybů a zadek hezky čistej ala Porsche.
Avatar - iudex
23. 1. 2019 09:50
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Jasné, nakoniec money talks, zatiaľ takto od stola ale u mňa prevláda nadšenie, úplne netypické pre kórejské autá (asi prvýkrát, resp. možno ešte Stinger ma oslovil, ale tam ho tá cena vylúčila úplne, kdežto Proceed je stále v rámci mainstreamových štandardov).
23. 1. 2019 11:10
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
neboj, vidím to rovnako, veľmi sa mi páči, To auto je proste vydarené od dizajnu, cez dynamiku, praktičnosť až po cenu (hovorím o fotkách a číslach). Ďalej je to už len o osobnom vkuse a preferenciách.
23. 1. 2019 13:23
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Musim sa pridat do diskusie, lebo ako rok vyberam auto (rozmyslam, ze uz nieco nove kupim), tak som sa prakticky rozhodol prave pre Proceed GT. Samozrejme este s nim musim stravit nejaky ten den testovanim, ale staticka obhliadka zanechala silny dojem a to bol len Gt-line.
Konkurencia bola prave stredna trieda a Insignia, Mazda 6 a par aut z nizsej strednej ako 308 GT SW, i30 N Fastback, Octavia RS. Menej prakticke varianty vypadli s potrebou vozit kocik...
Proceed je prave ten vyborny kompromis s velkym kufrom, ale peknym vzhladom (vs. kombi), rozumnou cenou (vs. Octavia) a zase ponuka adekvatny vykon (vs. Mazda 6) ale pri rozumnych nakladoch (tu padlo N-ko).
Avatar - iudex
23. 1. 2019 14:28
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Jj, môj favorit bol (a stále je) Insignia, tam som mal jedine problém s benzínom (1,5ka slabá, 2,0 zbytočne výkonná/užraná) a práve nová 1,6T mi padla do noty. No a Proceed GT je pre mňa alternatíva, tiež elegantné auto, pritom ešte praktickejšie (väčší kufor), rovnako výkonná 1,6T a kým pri tej Insignii (povedzme Inovation za 31t eur) treba nahádzať dosť výbavy (tak za 2-3t), GT za 26,5t je kompletka. Jasné, Opel vie čarovať s cenou a dá sa zjednať veľká zľava, ale rozdiel tam bude stále. Ale u mňa to zatiaľ nie je aktuálne, len bychárim.
Daj vedieť, ako si nakoniec vybral, resp. aké dojmy spravila testovačka.
Avatar - woody-alien
23. 1. 2019 15:59
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
iudex, ještě jedna věc. Možná, že jsem jenom nevěřící Tomáš, ale silně pochybuju, že zvládli vyladit Proceed na úroveň Insignie. Ten její podvozek je ve sladění komfortu s agilitou prvotřídní. Ale kamarád právě povýšil - z prodejce na vedoucího salónu, tak si Proceed určitě projedu. To Stingera mi ten pacholek kvůli nezávazný projížďce objednat nechtěl. 8-s >:-[] ;-)
Avatar - iudex
23. 1. 2019 16:55
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Z hľadiska komfortu určite nie, je v princípe ťažké naladiť menšie auto tak komfortne, ako takmer päťmetrovú loď a naviac Insi je z hľadiska komfortu na špičke triedy. Lenže ja už som trochu vycepovaný športovejšími podvozkami, takže prípadne tvrdší podvozok mi nebude prekážať (a polovička to aj tak nerozozná), ide o to, aby nebúchal á la prvé Octavie III. Uvidíme, možno po jazde zmením názor a poviem, že ten podvozok nestojí za nič, ale ohlasy sú zatiaľ pozitívne.
Avatar - Emel
23. 1. 2019 14:43
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Z mého pohledu - Octa RS má i přes zdražení pořád celkem rozumnou cenu, k těm 766 není potřeba nic moc přidávat... a neměl bych žádné velké obavy z provozních nákladů i30N. Dynamicky jsou obě tahle auta o level výš, eNko možná o dva (u eNka bych vůbec nezvažoval tu slabší verzi). Osobně bych přibral do hry kombíkovou Cupru.

Na druhou stranu, čtyřoká Octa už není co bývala a eNko je z uvedených aut uvnitř asi nejmenší a je to Hyundai.
23. 1. 2019 15:30
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Osobne netrpim predsudkami voci znacke, takze fakt ze N je Hyundai je skor bonus (v SR nemaju debilne reklamy) >:-[]
Naklady su vsak inde. Registracna dam je myslim 2500 eur vs. 700. Dalej zimne gumy + disky su problem, 18" sa daju len specificke modely s vacsim vnutornym priemerom, co som pozeral, tak v cene cca 1500 eur. Ako rodinne auto by som silno zvazoval prejst na 18" disky aj v lete, tak to znamena 2 sady (aj ked 19" by som predal). Gumy to bude zrat zrejme dost casto, takze tam su dalsie naklady a spotreba je uz len posledny bod. To ma trapi asi najmenej. Ono je to vo vysledku spolu s rozdielom v cene (kvoli kufru by som bral Fastback) cca 10k euro v prvom roku. To je dost.
Octavia u mna straca body na tom, ze ich je vela a som vysadeny na vybavu, takze by som tam musel prihodit priplatky a to sme na cca 30k euro. Ale je tu este novy predok (uf).
Kia ma u mna extra body za 7 rocnu zaruku a financovanie na 4 splatky co je fajn z hladiska cash flowu.
Ak by neslo o cenu, tak je favoritom 508 GT (mozno hybrid az pride) alebo rovno mierne jazdeny Stigner GT, ale ...
Avatar - Emel
23. 1. 2019 17:35
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Registrační daň beru, tu u nás nemáme.
Gumy a disky bych moc neřešil, stejně jako by mě asi moc nezajímala sedmiletá záruka u Kie, která je zřejmě vykoupená nutností autorizovaného servisu.
Octa RS u vás začíná na 29.460€, ale výbava je už dost obsáhlá a nějakých -10% bys asi pořád dostat měl. Pořád je to slušná nabídka, ale:
Za 32.600 máte limitovanou edici Cupry ST, což byl při minulém výběru jeden z mých favoritů (normální Cupra ST, která tehdy ještě byla i s manuálem).
Stinger nevypadá marně, ale cca. před rokem na něj byly minimální slevy, ani ten základní dvoulitr nebyl koupitelný pod milion po slevě.
508 nevím, to bych musel zkusit... vypadá lákavě, ale interiér je pro mě velké mínus a nejsem přesvědčený, že je jízdně na úrovni Insignie (což byl můj druhý favorit)
Mazda 6 udělala vstřícný krok s faceliftem, dá se koupit 2.5G v nižší (ale dostatečné) výbavě, takže reálně to auto pro mě zlevnilo. Asi by dneska měla větší šance, než před rokem.
23. 1. 2019 19:17
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
RS ma super motor, bohuzial ked to dovybavis na uroven proceedu GT tak je rozdiel dost velky aj s pripadnou zlavou. A este k tomu ten predok. Predface v zelenej na 18tkach vyzeral super. Ten Proceed GT vyzera naozaj ako dobra kupa, ano 7 rocna zaruka bude podmienena navstevou auto. servisou ale tak aj RS by clovek servisoval v Skoda servise pocas zaruky. No a mazda6 s 2.5 a konecne aj roznymi stupnami vybavy je taktiez super. Tam je len otazne ci kupujuci netrpi predsudkami o korozii a pod.
Avatar - Emel
23. 1. 2019 20:11
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Té výbavy u RS zase tolik nechybí, tedy nic extra důležitého... vyhřívaný volant, couvací kamera, možná nějaký asistent jízdy v pruhu... to jsou celkem drobnosti (a ne moc drahé).
24. 1. 2019 08:57
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Vybava RS je vcelku slusna, ale aj tak by som tam potreboval prihodit cca 2000 eur (kamera, vyhrievane sedacky, koza + alcantara, adaptivny podvozok). Specialne podvozok by som musel vyskusat ako zlepsili po facelifte, lebo predtym to bolo dost tvrde.
Skoda je chybajuceho samosvoru, ak dobre chapem, teraz sa neda kupit. U nas je tu zase este ta registracna dan, na RS bude asi rovnaka ako na Nko.
Zaruka je u mna dolezita v tom, ze nemam cas a chut riesit s daily autom servis. Takze chodim do autorizaku a cim dlhsie mam pokoj tym lepsie. 5 rokov je minimum, viac je bonus ak ma to auto bude bavit a nepredam ho po 5-6 rokoch.
Dobra ponuka bola limitka Superba vramci vyrocia Skody. Vrcholove TSI 280 za 35k eur v Style s priplatkami. To som nad tym chvilu zauvazoval, ale zase som cenou zacal prekracovat strop a do toho sa mi nechce. Ono mam ine vydavky so stavbou domu, takze cena hra vyznamnu rolu...
Avatar - Emel
24. 1. 2019 14:22
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Ale jo, pár drobností se najde... byť teda vyhřívaný sedačky za příplatek se myslí zadní, přední jsou u RS v sérii... a zadní nemá ani Kia (ani za příplatek myslím).
26. 1. 2019 10:20
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Vyhrievanie zadnych sedaciek ma proceed v zaklade uz vo verzii gt line.
Avatar - twistedTSD
23. 1. 2019 13:57
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Já taky nejsem kdovíjaký blázen do kombíků, stačí mi lift nebo hatch...ale přesně jak říkáš, ProCeed je podobně (nebo více) elegantní jako některé lifty. Prostě má koule. S tou praktičností už si jistý nejsem, ale whatever.
Avatar - praděda7
22. 1. 2019 20:04
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Srovnávat je teď docela lehké. Díky EU regulacím, už nikdo nebude "vyčnívat".... ;-)
22. 1. 2019 17:12
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Musím uznat, že vozy Kia vypadají s postupem lépe. Ale teď jsem viděl na servise 7 let starý Ceed s totálně prohnitými zadními rameny...na výměnu.
Avatar - white label
22. 1. 2019 18:13
Re: Nadšenie z Kie? Časy sa menia
Proto má taky KIA tu 7letou záruku... ;-)
Avatar - pumpkin
22. 1. 2019 22:24
Podarené auto
Pamätám si, keď ProCeed na jeseň predstavili v Barcelone, že som bol trochu sklamaný, lebo koncept mal veľmi zaujímavé proporcie. Stále sa mi zdá, že kolesá sériovej verzie sa mierne strácajú v karosérii, ale 200 km za volantom verzie GT ma presvedčilo o kvalitách tohoto auta. Bežte si vyskúšať, podvozok je skvelo vyladený. Konečne!
Rozbalit vlákno
19
Avatar - woody-alien
22. 1. 2019 22:51
Re: Podarené auto
pumpkine, začínám ti trochu závidět. Děláš taky něco jinýho než že projíždíš auta ? ;-) :yes:
Avatar - pumpkin
23. 1. 2019 07:54
Re: Podarené auto
Jasné, jazdiť s novými autami je len čerešničkou na torte. ;-)
Avatar - iudex
23. 1. 2019 08:33
Re: Podarené auto
To o tom podvozku ma teší, pretože v minulosti Kórejci zlyhávali práve v tých jazdných disciplínach (podvozok, riadenie), takže ak GT jazdí lepšie, ako priemer triedy, je to skvelá správa.
23. 1. 2019 09:38
Re: Podarené auto
O tom podvozku nevím, co si myslet. Všude ho chválí, ale když pak Ceed srovnají s Focusem s vlečkou, tak vyjde Focus pořád o krok napřed. Asi jsou u Fordu kouzelníci :-)
Avatar - iudex
23. 1. 2019 09:44
Re: Podarené auto
Tak Focus bude podvozkovo zrejme špička triedy, v porovnávačkách bije celú nižšiu stredn, takže ak je Ceed horší, je to OK, dôležité je, aby ten rozdiel nebol nejak dramatický a Proceed aby jazdil lepšie, ako priemer.
23. 1. 2019 10:45
Re: Podarené auto
Jde o to, kdo je považován za ten průměr. Aby to nebyli jen nějaké výběhové modely...
A jak to Focus hned tady schytal, když oznámil u slabších motorů vlečku (stejně tak nová Mazda 3) a pořád je podvozkově na špici i s vlečkou :-)
23. 1. 2019 11:13
Re: Podarené auto
ale focus má k dispozícii multi a hodnotenie sa odvíja väčšinou od vyspelejšej verzie.
Avatar - iudex
23. 1. 2019 11:39
Re: Podarené auto
Popravde porovnávačku nového Focusu s novým Ceedom som ešte nevidel, zatiaľ len najbližšiu konkurenciu (Golf, Astra, Octavia) a tam je to torzka vs torzka, resp. vo vyšších verziách multilink vs multilink. Porovnanie Focus s torzkou vs konkurencia s multilinkom som nevidel, ale i tak verím, že Focus by jazdne dominoval.
23. 1. 2019 12:00
Re: Podarené auto
Stačilo se podívat tady:
[odkaz]
Avatar - iudex
23. 1. 2019 11:51
Re: Podarené auto
Tak som našiel aj porovnávačku Focusu s torzkou vs nového Ceedu s multilinkom (a tiež Golfa a Astry). Podľa očakávania Focus bol lepší ako Ceed (ktorý ale predbehol Astru).
[odkaz]
Takže ak sa bavíme o jazdnej špičke, na nej je podľa mňa Focus, Golf, M3, 1er, naopak na spodu sú autá ako Auris, Tipo, Rapid... a väčšina je ten priemer (Astra, Leon, Octavia, i30, 308...).
23. 1. 2019 13:28
Re: Podarené auto
Ono bude aj dost velky rozdiel, ci sa porovnava bezny model alebo verzie ako GT, RS, N atd.
Taka 308 nestoji za vela, je tam jasna dominancia komfortu ale benzinove GT je vraj o dost schopnejsie. Vlastne hodnotenie nemam, kedze som sa nedostal k predvadzacke.
Avatar - twistedTSD
23. 1. 2019 13:52
Re: Podarené auto
308 poFL prý není vůbec špatná a losí test dává na jedničku, možná tomu i obětovala trochu komfortu. Zkoušel jsem kombík GT a po okreskách to bylo příjemné svezení.
23. 1. 2019 15:36
Re: Podarené auto
Aktualnu 308 som jazdil s 3 valcom a prislo mi to take nekomunikativne. Malo info vo volante a zrejme velke silentbloky na podvozku. Tlmilo to rozhodne lepsie ako moja predchadzajuca 308, ale jazdne mi prisla horsia.
Prave GT by malo byt o dost lepsie a vzhladovo je to skoro ine auto oproti beznej 308. S cenou vedia tiez slusne pohnut. Len ten posed a ovladanie klimy. Teda na klimu by som si zvykol, posed je otazny, aj ked to by chcelo vyskusat presne GT kolko je tam miesta k stropu. Uz v beznom kombi to bolo velmi na hrane s mojou vyskou. Aspon na budiky som videl vyborne >:D
Avatar - twistedTSD
24. 1. 2019 01:10
Re: Podarené auto
Já s posedem problém neměl, spíš naopak. Klimu v infotainmentu bych možná přežil, ale stupidní je schovat tam i start-stop.
Avatar - twistedTSD
23. 1. 2019 13:49
Re: Podarené auto
V tom speciálu SM o tříválcích letmo srovnávali i jízdu, Focus z toho vyšel velmi dobře, ale torzka znát byla. Velmi dobře dopadl Civic. Ceed dobrý, komfortní, ale na Civic nemá.
Avatar - Emel
23. 1. 2019 14:45
Re: Podarené auto
Záleží na verzi. Třeba Golf proti Leonu má nějakou přidanou hodnotu nejspíš jen ve verzích, kde má Golf víceprvek a Leon ne.
Avatar - miromen
23. 1. 2019 12:26
Re: Podarené auto
Ja mužu řict k vlečce u noveho focuse, že jen smekam jak se jim podařilo tuhle "bidu" postavit a naladit. Jinak už třeti generace byla v komlexu top a až přichod civicu se ukazal, že honda umi. Ja měl sice tu možnost vyzkoušet si civica, ale bohužel v nešťastne konfiguraci a navic na zimnim obuti v dosti plusovych teplotach, takže jsem se o jeho kvalitach moc nedozvěděl. Třeba takovou M3 jsem neměl možnost vyzkoušet, ale ta podle všeho dosti zaostava v kultivovanosti proti 3 generaci focusu. A dle jednoho vlastnika i oproti te 4 generaci.
23. 1. 2019 10:57
Re: Podarené auto
Korejci sa velmi snazia, aby tie auta aj dobre jazdili. Ked zoberiem, kolko ludi odkupili od nemeckej konkurencie, tak je jasne, ze maju ambiciu patrit medzi to naj v segmente. Najnovsi pocin nastal v novembri 2018, kedy Albert Biermann z divizie N presiel na poziciu sefa vyvoja celeho H/K koncernu.
23. 1. 2019 12:19
Re: Podarené auto
Mam pocit ze na tomto aute pracoval aj Albert Biermann.
Avatar - miromen
23. 1. 2019 13:19
ProCeed
Asi nejpohlednějši provedeni, i když předni čast se mi zrovna nezamlouva, každopadně určitě neni překažkou. Vzhledem k zajimave motorizaci 1.6T bych si šel tohle auto prohlednout a vyzkoušet, ale rozhodně v HB a ne v tomhle provedeni.
Rozbalit vlákno
0