Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
25. 10. 2006 13:18
neregistrovaný "Manowar"
25. 10. 2006 14:10
neregistrovaný "rradik"
neregistrovaný "Manowar"
25. 10. 2006 13:18
Octavia, nebo Leon
Zdravím všechny a měl bych na Vás dotaz. Chci si koupit ojeté auto tak do 230000,- Mám možnost vzít Seatem Leon 2001, 1,9TDI 81kW v plné výbavě (klima, el. okna a zrcátka, výškově nastavitelné sedadlo, rádio s CD měničem...), najeto 80000km. Nebo mám radši počkat na Octavii? O zavazadlový prostor, jaký má octavia až tak moc nestojím, spíš mě jde o kvalitu zpracování a "bezporuchovost". Co poradíte?
Rozbalit vlákno
1
25. 10. 2006 13:50
Re: Octavia, nebo Leon
Když už to musí bejt,tak z těchhle dvou vem Leona,aspoň si líp zajezdíš,hlavně když nepozřebuješ kufr jak na ledničku.Spolehlivost by měla bejt přeci zhruba stejná.
neregistrovaný "rradik"
25. 10. 2006 14:10
Bez nadpisu
ackoliv jde o toledo,je to jen leon s kufrem..

cit z tipcars:

Zatímco původní toledo (do 99) bylo pětidveřovým liftbackem stejně jako octavia (a se stejně obrovským zavazadelníkem), tak vámi dotazované toledo se změnilo ve sportovně stylizovaný sedan. Jeho praktické parametry jsou proto horší než u octavie, limitující jsou zejména rozměry vstupního otvoru.

Jisté rozdíly byly v nabídce motorů. Toledo nikdy nemělo zážehové agregáty 1,4 litru, octavia zase neměla 2,3 litrový pětiválec (10V -110 kW nebo 20V – 125 kW). Toledo taktéž v posledních letech nabízelo vrcholný diesel 1,9 TDI-PD (110 kW), který do Mladá Boleslav Motoren Werke nikdy nedorazil.

Jinak je technika koncepčně zcela shodná, liší se laděním. Důležité je, zda jde o výbavu Signo či Sport. Sport má totiž tužší příčný stabilizátor, a to je zatraceně znát. Přijde mi, že celé toledo je naladěno lépe, neustřeluje mu záď, přední náprava má také lepší přilnavost k nerovnému povrchu. Modely 2,3i VR5 mají větší a silnější brzdové kotouče, které se narozdíl od standardu houbovité platformy A3, TT, Golf, Bora, Toledo, Leon, Octavia nekroutí a brzdy s nimi ani tolik nevadnou. Prý se celé brzdy dají namontovat i na standardní model.

Volbu motoru 1,9 TDI (81 kW), maximálně schvaluji. Je to naprosto optimální pohon
Rozbalit vlákno
0