Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
5. 11. 2003 16:22
neregistrovaný "gergi"
5. 11. 2003 17:15
neregistrovaný "xtra"
5. 11. 2003 17:17
neregistrovaný "oddie"
5. 11. 2003 17:25
neregistrovaný "dabel"
5. 11. 2003 18:19
neregistrovaný "Beny_1"
6. 11. 2003 09:46
neregistrovaný "gergi"
6. 11. 2003 09:52
neregistrovaný "oddie"
6. 11. 2003 13:55
neregistrovaný "mfilip"
7. 11. 2003 07:44
neregistrovaný "Country"
7. 11. 2003 09:55
neregistrovaný "gergi"
7. 11. 2003 15:34
neregistrovaný "beranek"
6. 11. 2003 09:50
neregistrovaný "gergi"
6. 11. 2003 09:53
neregistrovaný "oddie"
16. 11. 2003 14:16
neregistrovaný "gergi"
neregistrovaný "gergi"
5. 11. 2003 16:22
kick off
V prubehu prvnich ctyr tydnu od koupeni auta jsem hned chytil dva - primo pred oblicej. Vzhledem ke stavu ceskych silnic je obavam se problem odletavajich kaminku pomerne casta zalezitost. Zda se, ze pravdepodobnost poskozeni skla roste s rychlosti. Co se s tim da delat? Prevence, opravy drobnych poskozeni, vymena skla - zkusenosti se skloservisy, pojisteni proti poskozeni, ... veskere zkusenosti a napady jsou vitany.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "xtra"
5. 11. 2003 17:15
Re: kick off
co sa tyka prevencie tak ziadna neexistuje a neubranis sa tomu. ked odleti kamienok z auta pred tebou a rozbije ti sklo, tak rychlo si zapisat SPZ a nahlasit na poistovni, pojde do z dotycneho zakonnej poistky a ty neplatis nic, ak to budes riesit z havarijnej poistky platis spoluucast. inak bezne sklo na dnesne bezne auta stoji okolo 6-10.000 CZK.
neregistrovaný "oddie"
5. 11. 2003 17:17
Re: kick off
Šutrem do okna dostala přítelkyně měsíc poté, co jsem koupil auto, zrovna když s tím jela poprvé sama. To je asi zákon schválnosti, že se to stane hnedka po pořízení auta... Jinak od té doby (5 let a několik aut) nic. Ale čelní sklo mám radši pojištěné, od té doby, co mi jedno prasklo na servise při vyřezávání, a hned druhý den další, už úspěšně vyřezané, při převozu. Okamžitě po tom jsem jel přepsat pojistku...
neregistrovaný "dabel"
5. 11. 2003 17:25
Re: kick off
No ja som jazdil v pohode, az kym som jedneho dna nechytil kamienok, ktory spravil maly tukanec. Dal som to opravit, oprava stala okolo 800SKK a bolo to spravene naozaj pekne. Tesil som sa z toho asi dva tyzdne, ked som dostal od kamionu dalsi sutrik, po ktorom mi okno prasklo a musel som ho vymenit. Bohuzial, mam len zakonnu poistku a tak ma ten for vysiel na 14000SKK.
neregistrovaný "Beny_1"
5. 11. 2003 18:19
čelní sklo
Doporučuji čelní sklo připojistit u havarijního pojištění. Mám to za 500,- ročně. Vůbec není třeba vědět kdo ho rozbil a oni to zaplatí. Rozbil mi ho pták, který se trefil ve 160 km/h. Výměna stála i s prací 11000 Kč a mě to nestálo nic. Za dobu používání auta 8 let je to druhý okno.
Rozbalit vlákno
6
neregistrovaný "gergi"
6. 11. 2003 09:46
Re: Hrazeni z povinneho ruceni
Jak je to s povinnym rucenim? Opravdu staci si jen opsat znacku toho kdo to udelal? Vsude na strankach skloservisu jsem se docetl, ze musim mit kopie dokladu vinika (RP, OTP, TP). Pojistovak mi rikal, ze vinik musi nehodu nahlasit sve pojistovne, jinak mam smulu.
neregistrovaný "oddie"
6. 11. 2003 09:52
Re: Hrazeni z povinneho ruceni
Je to tak, nestačí "si jen opsat značku". A po pravdě, když na mě někdo přijde, že od mého auta odlétl kamínek, a že jsem viník, pošlu ho do pr.... Z tohoto důvodu mám taky to čelní sklo pojištěné. Nicméně, taky je někde praxe taková, že když chcete vyměnit sklo "zadarmo", servis vám to udělá na ručení někoho jiného, a vy tam na oplátku necháte svoje údaje, a oni "na vás" udělají dalšího zákazníka. Co všechno se nevymyslí, že?
neregistrovaný "mfilip"
6. 11. 2003 13:55
Re: Hrazeni z povinneho ruceni
Co jsem vzdycky videl letacky "Vymena autoskla z PR zdarma ", vzdy to muselo byt podmineno tim, ze budete mit fomular podepsany vinikem a vinik nahlasil na pojistovnu skodu. A proc by chtel nekdo kvuli kaminku prijit o bonus. Na to bych nikdy nespolehal a fakt radsi nechal sklo pripojistit, i kdyz je otazka, jestli nechat pripojistit za 500 Kc, kdyz sklo na Feldu stoji 3 tKc apod. Taky mne napada, ze pripojisteni za 250/350 Kc proti ztrate bonusu u Kooperativy by nemuselo byt spatne. Chudak s rozbitym sklem by mi dal treba 1000 Kc, ja bych se ke skode prihlasil a neztratil bych bonus.
neregistrovaný "Country"
7. 11. 2003 07:44
Re: Hrazeni z povinneho ruceni
No, pokud by se mi něco takového stalo, tak bych asi postupoval takhle: Pokud bych měl SPZ a typ vozu viníka, tak bych zastavil u první policejní služebny, a sepsal bych zápis o nehodě a s tím bych pak šel na pojišťovnu a snažil bych se to uhrát na povinné ručení viníka. Pokud by to neprošlo, tak bych to řešil z havarijní pojistky. Stálo by mě to "spoluúčast", tj. 5 tisíc a neměl bych přijít o bonus - nezavinil jsem to - já takhle mám definovanou pojistnou smlouvu, a měly by to takhle mít všechny seriózní pojišťovny. Pojištění předního skla za 500,- navíc nemám, za 15 let jsem sklo měl rozbité jednou, takže by to bylo dražší než úhrada z havarijní pojistky. Tohle pojištění je jenom další finta pojišťoven, jak vyrazit z klientů peníze navíc ....
neregistrovaný "gergi"
7. 11. 2003 09:55
Re: Hrazeni z povinneho ruceni
Country, zalezi na cene predniho skla. Ja mam auto, kde "noname" sklo s vymenou stoji 12000 a original 24000. To jsem bohuzel zjistil az po podpisu pojistky. Samozrejme se chystam pojistku v co nejblizsim terminu predelat. :(
neregistrovaný "beranek"
7. 11. 2003 15:34
Re: Hrazeni z povinneho ruceni
Jak ukazuje praxe, neni hrazeni pojistneho plneni z pojistek vinika v techto pripadech vubec jednoduche.Zapsat si reg. znacku rozhodne nestaci.Ani policejni protokol to obvykle nezachrani, kdyz to majitel auta neprizna.Pojistovny chteji zpravidla dohodu o zavineni, bez ni se takovy narok tezko prokazuje a pojistovna nikomu nic nevyplati.
neregistrovaný "gergi"
6. 11. 2003 09:50
Pripojisteni
Jak je to s pripojistenim skla? Driv ho pojistovny nabizely k povinnemu ruceni, ale ted je to vesmes - u sdruzenych pojistek - jako pripojisteni k havarijni, coz mi prijde jako humus, protoze clovek pri hlaseni skody prijde o bonus (cast bonusu). Neco jineho je prijit o bonus na povinnem ruceni (cca 5kKc) a neco jineho na havarjni (cca 20kKc). To znamena pri 10% 500Kc versus 2000Kc. Navic - pripojisteni skla zatim nemam, ale chapu spravne, ze se na to tak jako tak vztahuje havarijka? (ve vylukach sklo uvedeno neni). Sice je tam spoluucast, ale aspon neco nez nic.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "oddie"
6. 11. 2003 09:53
Re: Pripojisteni
Čelní sklo mám připojištěné za 500,- k ručení (ČP), havarijní pojištění nemám, takže newim...
neregistrovaný "gergi"
16. 11. 2003 14:16
Zkusenost s opravou
Nechal jsem si zacelit dve "dvezdicky" v jedne male opravne nedaleko Nove Paky. Muzu doporucit: 1) sklo je hladke, takze po nem neskacou sterace, 2) opticky se to rovnez zlepsilo, predtim, pri jizde proti svetlu, se na odlouple supine lamalo svetlo a body doslova svitily, ted po oprave to zmatnelo, takze to podstatne min rusi.
Rozbalit vlákno
0