Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v březnu 2019: Pád prodejů pokračuje, silně si pohoršila i Octavia

Pád prodejů na českém trhu pokračuje, registrace nových aut klesají už sedm měsíců v řadě. Propad zažila i obvyklá jednička trhu Škoda Octavia.
Zpět na článek
Avatar - Floyd
6. 4. 2019 09:12
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
Pátek 5. dubna: 83000 reálných uživatelů, takže návštěvnost webu Auto.cz stále klesá a klesá!

Machala si pod sebou sám řeže větev!!!
Prosím, ať tento web vede někdo, kdo tomu opravdu rozumí!!!
A vraťte se k původnímu designu i formátu diskuzí, vaše rodinné stříbro = diskutéři vám to radí už několik dlouhých dní a vy furt ne a ne tomu rozumět!!!
Avatar - Floyd
6. 4. 2019 01:30
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
4. dubna: 88000 reálných uživatelů = návštěvnost klesá a klesá.

Jak dlouho ještě bude Machala okupovat židli, kterou už dávno měl obsadit někdo, kdo webu fakt rozumí?!
Avatar - Emel
5. 4. 2019 17:20
Re: Já
Pár měsíců jo, první dojmy byly někdy loni v létě. Jenže tohle je statistika registrací a ne prodejů, pár měsíců se na nové auto čeká... já věřím, že se to ještě zvedne.
Avatar - Blue Sun
5. 4. 2019 16:57
Re: Ameriky 3/2019
Pár ojetin se v tom dovezeném množství ztratí jako nic. Prostě ta Amerika tu nejede, i přes hysterický pláč fanatiků.
Avatar - Blue Sun
5. 4. 2019 16:56
Re: Já
Nissan ale nedělal obměnu, prostě jen vyřadil nejméně chtěnou variantu. A o Fordu píšu výše, ten propad není důsledek čekání na nový model kvůli obměně. To, co píšeš ty, je úplně jiná příčina, chybná koncepce nabídky motorů.
Avatar - Blue Sun
5. 4. 2019 16:54
Re: Já
Jak dlouho je Focus na trhu? To už je hezkých pár měsíců, tam se prostě na obměnu vymlouvat nedá.
Avatar - Barrichello
5. 4. 2019 13:26
Re: Ruská auta 3/19
tak u vás se Lada prodává ofiko, jezdí jich tam dost. Vesty, Granty, Kaliny, je tam i mimimálně jedno XRay přes šedý dovoz u vás. + samo Nivy.

U nás je to vše jen šedý dovoz a Vesty vozí akorát Remoraid, jinak nikdo. I tak jich je tu asi 10 ks a máme i jedno Xray, to dotáhl dovozce co vozí uazy a nivy z ruska.
Avatar - Barrichello
5. 4. 2019 13:24
Re: Ruská auta 3/19
šedej dovoz vše, není to ofiko importér.....
Avatar - Barrichello
5. 4. 2019 13:23
Re: Ameriky 3/2019
Ale jo, ono se taky vozí dost ojetých amerik do cca 3 let staří.

Jinak přibude na podzim nový Eplorer v ofiko nabídce.....a samozřejmě tyhle čísla nejsou nikdy kompletní, protože us fordy sou schované pod fordem obecně. Zrovna včera sem viděl novou F150 na českých značkách
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 13:18
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
5. 4. 2019 12:45
Re: Já
No ja by som povedal, ze prave modelova obmena moze za tie drasticke poklesy u Fordu a Nissanu. Ford v podstate nema slusny benzinovy motor, a Nissan nema zase awd s benzinom pre Quashqai. V dnesnej dobe anti-naftoveho sialenstva su to velke nedostatky...
Avatar - 3_diamanty
5. 4. 2019 12:25
Re: Ameriky 3/2019
compass sa podaril.... aj u nas ho uz obcas stretnem co sa mi u jeho predchodcu moc nedarilo.. takze konecne krok spravny smerom.. teda hlavne spravnym dizajnovym smerom :yes:

za mna by to chcelo uz nove GCH.... to sucasne uz zacina byt kusok pozadu voci nejakej tej X5 a GLE ci povedzme voci discovery a predaje v eu aj u vas/u nas len potvrdzuju ze uz mu v eu dochadza dych ... roky nepustia... ale tak jeep celkovo teraz pekne slape... ma kopec inych noviniek takze coskoro urcite dojde aj na novy GCH :yes:
Avatar - 3_diamanty
5. 4. 2019 12:18
Re: Ruská auta 3/19
u nas kusok vyssie na ulici pri potravinach mame novu bordovu vestu... obecne vesty u nas uz aj celkom vidim.. aspon raz mesacne urcite.... zatial co taku novu fiestu som videl za jej prvy rok v predaji len raz.... este som ale nevidel vestu kombik co ma celkom prekvapuje lebo cakal som ze prave kombiky budem stretavat od vesty a ono zatial vidim len samy sedan... ale asi kto uz chce kombi kupi si nieco "ine" a kto zase chce len celkovo vacsie lacnejsie auto tomu staci aj vesta v sedane ako taka nahrada za thalie a pod .... ;-)
Avatar - WinDiesel
5. 4. 2019 12:08
Re: Ruská auta 3/19
hlava se mi zatočila … :-)
Avatar - twistedTSD
5. 4. 2019 11:49
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
Já to furt nějak nechápu, jak se stane, že vývojářský tým vytvoří novou verzi diskusí, ale bez jakéhokoli vysvětlení a snad i konzultace s šéfredaktorem pohřbí polovinu funkcionality, takže připomínají spíše mé středoškolské pokusy o web ve dvouhodinovém semináři.
5. 4. 2019 11:13
Re: Minimální a maximální ?
Mohu se zeptat, co je míněno (odkud je citováno) tou průměrnou minimální a maximální cenou ?
Avatar - Emel
5. 4. 2019 10:28
Re: Já
Modelová obměna u Fordu platí... Focus má letos 1-3 536ks a 4,5%, loni měl 1352ks a 10% třídy (SDA tam neřadí Octavii)... tady čekám, že se to ještě rozjede.
Avatar - Blue Sun
5. 4. 2019 10:03
Re: Já
No právě. Nissan, Ford, ti se nemohou vymlouvat na WLTP. Ani modelová obměna u nich neplatí, už je po ní. Audi začíná už naopak zase růst, takže taky WLTP neplatí. Ne, v normách skutečně chyba není (a ani stokrát vložený odkaz z autorevue na tom nic nezmění, Karlíku).
Avatar - Blue Sun
5. 4. 2019 10:01
Re: Ameriky 3/2019
Celá Amerika má polovinu toho, co nejhorší model z první dvacítky. A to ještě jen díky Jeepu, zbytek ani nestojí za snahu. Asi ta Amerika zase tolik netáhne...
Avatar - Barrichello
5. 4. 2019 09:27
Ameriky 3/2019
Cadillac - 1
Dodge - 9
Chrysler - 1
Chevrolet - 4
RAM - 3
Tesla - 2
Mustang - 18
Renegade 31 (z toho 22x benzín)
Compass - 36 (18x benzín)
Cherokee - 8
Grand Cherokee - 13 (2x benzín)
Avatar - pradeda777
5. 4. 2019 08:43
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
Pro firmu ŠKODA AUTO a.s. je v nabídce volných míst úřadu práce aktuálně 88 nabídek zaměstnání s celkem 770 volných míst. Průměrná minimální nabízená mzda je 39 100Kč, průměrná maximální mzda je 52 300Kč.
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 08:34
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
:yes: :yes: :yes:
Avatar - Hittman
5. 4. 2019 08:26
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
No, já tu už moc často nejsem z toho důvodu, že tu přibývá vysavačů a ubývá článků s normálním autem..
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 08:25
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
Taky tomu vůbec nerozumim. Buď je to
a) úmysl potlačit diskuze = všechno nové je vlastně pro diskuze horší, včetně zrušení rubriky Nejdiskutovanější
b) je to nepochopitelná amatéršita nepochopitelnýho rozsahu = to co všichni diskutující okamžitě poznali a vyjmenovali seznam chyb a nedostatků = Machi a spol. nepoznali = a pustili to do provozu? Nerozumim nechápu
Autor nevěděl nepoznal = že tohle = je ve všem horší?

Ať a) nebo b) úbytek diskutujících je obří a úbytek návštěvnosti logickej
Avatar - Zetti
5. 4. 2019 08:19
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
No tos prehnal. Uspesne diskuse se meni v socialni site, se vsemi vlastnostmi at upozornovani na udalosti, vkladani obrazku a videi, funkce soukromych zprav ap. Uspesnost zdejsi diskuse je dana tim ze proste neni vic lepsich.
Ale ta odvaha k sebedestrukci beze slova vysvetleni, omluvy nebo uznani chyby s prislibem napravy je uplne sokujici.
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 08:17
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
Tak-y na hlavu = nemožnost editace = to je taky na přes..

Tohle Machi fakt podělal = a ví proč opakovaný sliby chyby co od tý doby předved nahradil = přístupem neni mě vidět :-!
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 08:12
Re: Já
Vliv reálnějšího WLTP tam furt bude = furt sou motory který se do nabídky eště nevrátily = typicky to uškodilo třeba Audi
A některý ani nevrátěj. Přesto sou propady 65% u Nissanu nebo 47% u Fordu = docela síla
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 08:05
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
To furt měnící se spojení mezi touhle amatérskou novou verzí kde se odkazy neotvíraj v novym okně = to myslim eště nikdo na dlouhym seznamu zhoršení všeho co de nezmiňoval = tak spojení s Moje auto kdy si jednou přihlášenej jednou ne = prostě se to mění = to je tak na hlavu.

A zřejmě další důkaz pro zcela nepochopitelnou břídilštinu a amatérštinu s kterou je udělanej tenhle facelift ACZ = kterej z Rolls Royce mezi diskuzema vyrobil Škodu Favorit :no: ;-\
Avatar - Zetti
5. 4. 2019 07:53
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
Nemuzu se prihlasit do moje.auto.cz i kdyz to pred chvili slo a obnoveni hesla prijde prazdny email. Kdyby Machala & Co konstruoval auta, odstrkavali bysme se nohama. Ridic levou a spolujezdec pravou. To by teprve byly emise......
Avatar - Blue Sun
5. 4. 2019 07:53
nevím, ale odvolávat se po více jak půl roce stále na WLTP už nedává smysl. Naprostá většina značek nejen, že modelovou nabídku obnovila, ale často i vylepšila. Takže tenhle propad nemá s WLTP vůbec nic společného, problém je spíš v obavách firem z toho, co bude dál. Proto jsou takové propady u prémiovek, Škody, VW, tedy tradičních fleetových značek.
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 07:41
Re: Uživatelé ve velkém odcházejí?
:yes: :yes: :yes:
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 07:40
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
Ne = ale takový sou některý češi. No asi jakákoli národnost ;-)

U nás sou to bohužel často lidi na důležitejch rozhodujících místech = to je ten problém
Avatar - Hammunasakra
5. 4. 2019 07:39
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
:yes: :yes: :yes:
Avatar - donPedro
5. 4. 2019 07:31
A kam zmizel mlíkař?
Tož za poklesem, jak už to tak bývá, hledejme více faktorů. Dovolím si nabídnouti jeden, možná opomíjený. Jsou to různě z nabídek automobilek mizející motory a tedy omezená nabídka pro potencionální zákazníky. Například před časem šlo koupit Renault Captur jen s 0,9, než se s velkou slávou objevil 1,3. U Seatu Arona zmizel na čas 1,5TSI, což se nyní stalo i VW T-Roc, u Subaru XV zmizel 2,0 a zůstala jen 1,6. Položme si řečnicou otázku proč se tomu takto děje a komu jest to k užitku? Tož tak.
Avatar - Jaros71
5. 4. 2019 00:26
Zdražení !
Co se všichni diví..automobilky zdražují , tahák SUV už není co dřív...vystrašily zákazníky diesel gatem , nové tříválcové motůrky chce málo lidí.. :no:
Avatar - Floyd
5. 4. 2019 00:16
Uživatelé ve velkém odcházejí?
Nevím, jestli ještě někdo z vás má sílu a chuť zajít do tohoto příspěvku (https://www.auto.cz/diskuse/69051/1?…), tak vám to pro jistotu postnu i sem:

Vypadá to, že Machala & Co. dokázali nemožné: pohřbít Auto.cz!
Reální uživatelé v měsíci dubnu:
1. dubna 109000
2. dubna 97000
3. dubna 90000
Tipnete si, kolik to bude za 4. dubna?

Machala & Co, tleskám (ironie)
Avatar - Emel
4. 4. 2019 23:01
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
Škodovka ztrácí 7% na trhu, který klesl o 12%, to se dá. V evropských prodejích jsem viděl naposledy únorová čísla, tam bylo +0,8% při poklesu trhu o 0,9%. Což sice nejsou žádná oslnivá čísla, ale ani to není průšvih.

Octavia v rámci značky něco ztrácí, zřejmě hlavně ve prospěch Karoqa... nicméně rok 2018 ukončila navzdory problémům s WLTP v Evropě na hezkém sedmém místě s tím, že její nejbližší pronásledovatel Focus byl #15. Vzhledem ke stáří modelu a pokračující oblibě SUV se dá čekat další mírný propad někam ke konci první desítky... no, to je ale pořád skvělý výsledek.
https://www.auto.cz/…k-lepsimu-128384
https://focus2move.com/…st-selling-cars/
Avatar - 3_diamanty
4. 4. 2019 22:51
Re: Minimální a maximální ?
problem nie j dizajn.... ale neviem ci ten problem uz nema neahodou meno scala ;-) ... v marci uz scala zacala predaj nie? no a je dost mozne ze scla uz podstatne viac "zautoci" na octaviu ako tomu bolo v pripade rapidu ktory skor oberal o kusky nakoniec viac asi fabiu ... ale je to len moj nazor
Avatar - WinDiesel
4. 4. 2019 22:38
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
No někdo leze do zadku Škodovce, a jedna ministryně zase vlezla do zadku Číňanům … za jedním prezidentem který tam už delší dobu bydlí.
Takoví jsme asi my Češi ! … Nebo ne ?
Avatar - WinDiesel
4. 4. 2019 22:36
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
JE TO DOST PRAVDĚPODOBNÉ. Škoda se začala dost nafukovat, cenově, hlavně v době kdy v Německu padají prodeje a dá se zařídit sleva i 30%.
Firmy se bojí krize, tak nenakupují do flotil …

Myslím že brzy uvidíme nějakou "akční" škodováckou reklamu v telce.
4. 4. 2019 22:00
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
Ještě sis nezvykl, že u článku o celkových prodejích je fotogalerie složená výhradně z české modly??? To už je tady takovej zvyk a nešvar, holt Machala to vzal silně do ruky.
4. 4. 2019 21:35
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
Peugeot a Renault paráda, jen tak dál..Nechápu jen tu galerii..???😕
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2019 20:39
Re: Vysvětelní je u Octávie jednoduché
:yes: :-)
4. 4. 2019 19:00
Vysvětelní je u Octávie jednoduché
Nejdřív ji zmrvili design, pak tam dali motor ze sekačky, zdražili jak mohli a nakonec přece jen už trochu stárne = pokles poptávky ;-)