Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda daruje 100 octavií pro zdravotníky a sociální péči

Škoda Auto daruje zdravotníkům a pracovníkům sociálních služeb 100 vozů Octavia v hodnotě 85 milionů Kč. Žádat o ně budou moci od dnešního poledne do konce dubna.
Zpět na článek
Avatar - xxc
19. 4. 2020 16:03
Re: Tak mi vydrzala Skoda 19 dni a 1337 km
Tiez som si to pozeral, ma byt pekne pocasie. A do prace nejazdim po dialniciach, cesty su poloprazdne, myslim ze to zvladneme :-)
19. 4. 2020 15:24
Re: Tak mi vydrzala Skoda 19 dni a 1337 km
No, len aby nepršalo...
Avatar - karoque
19. 4. 2020 04:53
super ale
Hezké!!! Super. Akorát nevím, proč tam jde novinka, spíš dražší automobil na který lidé čekají. Za stejnou částku by mohlo být místo 100ks Octávií třeba 200 ks mix Fabia / Scala. Odjezdilo a vyřídilo by se s tím daleko víc a peníze by byly stejné. A novinka by zůstala pro komerční zákazníky. Pokud to má být reklama, tak tu O4 tolik nepotřebuje, je dostatečně skvělá i tak. :-!
Avatar - caliban
19. 4. 2020 00:22
Kinder Bueno
Zadarmo není nikdy nic. Všechno "nekdo" zaplatí.
Avatar - xxc
18. 4. 2020 22:01
Tak mi vydrzala Skoda 19 dni a 1337 km
a skoncila na odtahovke :-) Aj to musela prist druha, lebo s autom sa neda pohnut a muselo sa nalozit. Zdravotnici pojdu do prace v pondelok zase na Renaulte :-D
18. 4. 2020 21:56
Re: Jo darovali
Reálna výrobná cena sa určuje veľmi ťažko, ak sa dá vôbec presne vyčísliť. Niečo sa vyvíjalo pre konkrétne auto zvlášť, iné náklady sa delia medzi viacero modelov značky alebo koncernu, a sú rozdiely aj medzi medzi jednotlivými fabrikami. Ak by sa počítala vyslovene len cena materiálu, energií a mzdové náklady, tak predajná cena reprezentuje voči výrobnej nárast 1000-1500%.. Zdá sa to veľa, ale veľká časť z tých peňazí ide na vývoj a dosť zhltne aj réžia na všetko od konca výrobného pásu po odovzdanie zákazníkovi plus servisná sieť, atď... A samozrejme tam musí byť aj nejaký zisk, inak by to celé nedávalo zmysel.
18. 4. 2020 20:33
Re: Jo darovali
Samozrejme.
I tak si rikam ze 500 je stale jeste moc.
Avatar - pradeda777
18. 4. 2020 16:44
Re: Jo darovali
Pravdu díš..........je to tak....přesně tak jak BMW půjčovalo policajtům luxusní el. auta, aby za nějakou chvíli dostalo velkou objednávku na motorky pro policii.... :-! Říká se tomu korupce.... :-[]
18. 4. 2020 15:02
Re: Jo darovali
Do těch 500 tisíc ceny z Škody Auto počítáte i náklady managementu, dividendy, splátky úroků úvěrů od firem z Kajmanských ostrovů atd. ?
Avatar - Dzakobo
18. 4. 2020 14:55
Re: Nikdo to nekupuje
Znáš pojem nadsázka?
Samozřejmě je dobře, že jsou zdravotníci aj. takto podpořeni.
V dnešní době žádné nové auto už "krám" není, ale nelíbí se mi interiér a cenová politika.
18. 4. 2020 14:54
Jo darovali
No tak me uz neni 10 let, takze kdyz statu darovali, tak to dostanou od statu jeste vic nez darovali.
Auto za 850tisic oni vyrobi max za 500 tisic to za prve ...
no a pak jim stat tuhle odpusti tuhle dan, tamhle zase jinou dan a to nebude jen 50 miliard, to bude mnooooohem vic.

Samozrejme v dusledku z vasich kapes, jine penize nez z dani stat nema (kdyz nekomu odpusti dan, nekdo jiny to musi zatahnout)

Ale ve Skodovce vypadaji jako dobraci.
A nemusi se delat vyberove rizeni zejo.
18. 4. 2020 14:25
Re: Re: Nikdo to nekupuje
Co..jako že jsou až druzí?Vždyť je to jedno,ne..
18. 4. 2020 14:16
Re: Nikdo to nekupuje
Typicky "česká" reakce. Ubohé :-(
Avatar - 3_diamanty
18. 4. 2020 13:48
Re: Nikdo to nekupuje
podla mna je to svojim sposobom aj ( ocakavana ) reakcia na konkurencny hyundai ;-) ... https://www.auto.cz/…spiratory-133875 ...

skoda len toho xichtu.. zadne partie krasa aj bocny profil ale ta maska je hodne divne posadena aj polohou aj tvarovo.... pacilo sa mi daleko viac ked maska bola priamo vedla svetiel a netlacili ju silou mocou dole do naraznika kde uz zacina posobit vzhladom na svoj tvar a rozmery hodne divne .. tiez si neviem predstavit velky S-kovy mercedes ci audiny s celou maskou vsadenou pod svetlami stlacenu kdesi dole v narazniku... octavka proste nie je yaris ani mazda 3.... jej maska zmenu polohy nepotrebovala a povazujem toto za vizualny krok spat a dizajnersky za najslabsiu cast celeho auta ..... a rovnako co ladi na kamiqu ci scale tu mi uz na predku nesedi.... este cakam ze takto spackaju aj superb a bude dodelano.. a zezlo najkrajsiej skody "prekvapujuco" prevezme ( toko kritizovany ) kamiq :yes:
Avatar - Dzakobo
18. 4. 2020 13:43
Nikdo to nekupuje
Tak našli způsob jak se těch krámů zbavit. :D :D