Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Kodiaq si v interiéru půjčila moderní prvek nové Octavie. Lidem se moc nelíbí

Po čtvrté generaci Octavie začnou dvouramenný volant dostávat také další modely. Po Kamiqu Scoutline i Kodiaq, minimálně v top verzích.
Zpět na článek
11. 7. 2020 18:38
Re: Volant
Ja jazdím od roku 1981 a nás tiež učili že volant sa drží v polohe za 10 - 2. minulý rok som absolvoval školu šmyku ,dostal som darček nedal by som 150€ ,ale po absolvovaní som zmenil názor a doporučujem každému kto má na nové auto da aj za školu šmyku aby vedel ako sa chová auto v hraničnych situaciach,ale vratim sa k tomu volantu a tam nam vysvetlili prečo je lepšia poloha trištvrte na tri , v tejto polohe a z rukami na volante otočite o 360 stupňov z lava do prava bez toho aby ste dali ruky z volantu dole a skuste to urobiť v za 10 - 2 pri vyhýbacom manévri ...
Avatar - Jaros71
7. 6. 2020 23:49
Re: Naozaj veľký progres...
Nová Octavia je retro? :D :no:
Avatar - Jaros71
7. 6. 2020 23:48
Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Souhlasím !!
Ty čtyři oči byly děs a dvoramenný volant je podobný paskvil :no: :no:
Avatar - Jaros71
7. 6. 2020 23:45
Re: Volant
mě se nový volant nelíbí ani na obrázku ani na živo..divný je slabé slovo. :no:
7. 6. 2020 15:12
Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Čtyřoká octavie je pořád stejně hnusná, na tom nic změnit nejde.
Avatar - Beefcake
7. 6. 2020 13:32
Re: Re: Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Tak to som zvedavy, daj potom vediet. Lebo aj teoreticky je to nezmysel.
7. 6. 2020 13:06
Naozaj veľký progres...
však dvojramenný volant mali eMBéčky, Favorit a Felícia! ;-)
7. 6. 2020 11:26
Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Přesně tak, věc vkusu a názoru, můj názor je, že čtyřoká Octavia byla a je ošklivé auto, dvojramenný volant je něco podobného. Vypadá to divně na fotkách, naživo ještě hůř.
Avatar - Mikesus
7. 6. 2020 11:21
Re: Volant
To se učili tak před 30 lety, když nebyly posilovač a airbagy.
To už dávno neplatí. Nové volanty snad tuhle polohu už ani nemají vyznacenou. Alespoň za posledních 15 let jsem nepotkal jediné, kde by bylo vyznačeno za 10 dvě.
7. 6. 2020 10:51
pevný volant
Určite neskončil pre náklady.
Vývoj sa robí vždy samostatne.
Dá sa to urobiť aj naraz, ale potom diel musí byt úplne zhodný - ako napr volanty vw skupiny alebo kryty motora alebo ložiská a pod.
7. 6. 2020 10:47
púšťanie
Hudby sa rieši hlasom, pripadne streamovacou službou.

Pripadne internetovým rádiom.

Mp3 je pre dôchodcov.
Avatar - WinDiesel
7. 6. 2020 10:24
Re: Jednoznačně preferuji volant...
Pleteš si volant s knedlíky a bůčkem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-O :-O :-O
Avatar - WinDiesel
7. 6. 2020 10:19
Re: Volant
Ty jdi hochu jasnej, ty sem ani nemusíš přispívat. Někdo má Teslu, ty máš škodu. :no:
7. 6. 2020 08:01
Re: Re: Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Dik, zastavim sa v servise
Avatar - _Karel_
7. 6. 2020 07:06
Re: Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Neřekl bych, že je to normální. Já jsem si ničeho takovýho za dva roky nevšiml.
7. 6. 2020 06:19
Re: Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Tak u kodiaka je volant ten posledny problem. Otazka na majitelov. Je normalne, ze ked prechadzam pomalicky cez obrubnik/prekazku, nejaku jamu, ze v podlahe hlavne na strane spolujazdca citit pracu predneho ramena? Ako keby sa ta podlaha vlnila.
Avatar - _Karel_
6. 6. 2020 23:31
Re: Volant
http://www.autoskolamalek.cz/…-drzeni-volantu/

Tím nechci tvrdit, že by to mělo cokoli společného s tímto volantem.
6. 6. 2020 23:10
Re: Volant
V pozícii "trištvrte na tri" učili v autoškole držať volant budúcich traktoristov. V osobných autách bola odporúčaná poloha rúk na volante "o desať dve". To už neplatí? Pokiaľ si všímam, aj volanty sú tvarované tak, aby sa dobre držali práve v polohe " o desať dve", obyykle je tam veniec volantu o niečo hrubší a plochejší, aby lepšie sadol do dlaní. V miestach "trištvrte na tri" sú k vencu volantu obvykle pripojené ramená, takže nevidím dôvod držať volant práve v tom najhoršom mieste. A prečo by to mala byť ideálne poloha, už vôbec neviem. Do tých miest ruku presuniem len vtedy, ak chcem ovládať nejaké tlačidlá na volante.
Avatar - _Karel_
6. 6. 2020 22:12
Re: Volant
Zvenku se mi nová O4 taky moc nelíbí, hlavně čumák. Ale viděl jsem interiér ve světle kůži nebo co to bylo (jen přes sklo) a vypadal fakt dobře. Základní šedý hadrový je děs. V té světlé musim souhlasit se zdejším testem - vážně velký posun.
Ergonomie je samo druhá věc.
Avatar - Mikesus
6. 6. 2020 21:55
Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Tak v tom případě nevím, co tím chtěli docílit. Znovu vymyslet kolo?
Avatar - Mikesus
6. 6. 2020 21:54
Re: Volant
Mně naopak na živo přišel ještě horší. Stejně tak i exteriér. Na fotkách slabé, na živo ještě horší.
Ale tohle je věcí vkusu
Avatar - _Karel_
6. 6. 2020 21:52
Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Nevěřím, že by ten volant byl výsledkem šetření.
Avatar - _Karel_
6. 6. 2020 21:48
Re: Volant
Mě volant z obrázků přišel hnusnej, včera jsem ho viděl na živo v oktavce s vyšší specifikací a musím říct- nakonec se mi líbí.
Avatar - Mikesus
6. 6. 2020 20:33
Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Dvouramenný volant způsobí, že je octavia kvalitnější? Jako fakt? Které auto má dvouramenný volant?
Kdysi měla S klasse, který ho vyměnila za 3ramenný. Takže si mají tedy řidiči octávek a kodiaqů aspoň díky volantu připadat jako v S klasse? A že výměnou volantu mají mnohem kvalitnější vůz?
Takže, když na Kodiaq mám, tak ho můžu kritizovat? Nebo škodovku jako takovou můžu kritizovat, když si můžu koupit jakýkoliv model od nich?
2ramenný volant je v pdání škodovky jako pěst na oko, evidentní šetření na výrobních nákladech z mého pohledu. V S klasse to bylo jako unikát, nebyl jsem úplně z toho nadšen, ale neurazilo mne to. Tady u Škodovky mi to přijde jako výsměch.
A čtyřočko se mi líbilo od začátku jen s LED světlama, a to se nezměnilo do teď a stále když vidím základní halogeny, přemýšlím jestli jít zvracet nebo se smát majiteli ( s nadsázkou oba případy )
Avatar - Beefcake
6. 6. 2020 17:27
Re: Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Neviem, ci sa smiat alebo plakat :-[]
6. 6. 2020 13:16
Novy volant vypada i v Kodiaqu skvele...
Je veci vkusu a nazoru, co se komu libi a co ne.
Z meho pohledu novy volant posouva Skodovku ku kvalitativne vyssim tridam automobilu a je jednoznacne plusem.
Co se tyka tzv. “odmitani” nekterych prvku na Skodovkach, je to vylozene vec mimo misu a vzdy cas ukaze, kolik zaprisahlych odpurcu se nakonec mylilo.
Obrovska kauza ctyroke Octavie zaplavila internet a zdalo se, ze si od Skodovky ani “pes kurku nevezme”....
Dnes je v beznem provozu naprosto jasne videt, ze novy predek ctyroke Octavce vylozene slusi a vypada moc dobre. Koneckoncu prodeje Octavie na zahranicnich trzich trhaji skodovacke rekordy a dokonce je Octavie nejprodavanejsim kombikem v Evrope.
Stejne to dopadne i s novym volantem. Ti zakaznici, kteri si mohou Kodiaqa opravdu dovolit a koupit, zcela urcite zvoli novy volant.
Ono totiz vetsina kritiku z diskuzi na kritizovana auta ve skutecnosti nema penize....
6. 6. 2020 11:43
Re: Volant
u volantu peugeotu, treba u 509, to ma jeste takovej drobnej tvarovej dovetek...pro snadnejsi nastupovani a vystupovani z vozu neni dolni cast volantu kulata ale je dole vysecove zplostela, takze dava smysl ze presne v tom miste kde se volant priblizi ke stredu chybi i svisle treti rameno volantu, pokud ale volant zustava kulaty, chybejici treti rameno mi tak trochu nedava smysl a klidne bych ho tam nechal
Avatar - Blue Sun
6. 6. 2020 11:28
Re: Volant
Dneska už auta nemají přepínání mp3 a rádia tlačítkem na volantu nebo pod volantem? Kruci, zlatá Francie, kde tohle stále zachovali. A jak jsi vybíral složku v dobách, kdy to nešlo dotykovým displejem? Zejména pokud jich na USB je třeba stovka a ještě s podsložkami (prostě jsem vzal adresář s hudbou doma a nahrál na USB). To je tlačítky ještě složitější a pomalejší, a koukat na displej musíš taky, abys našel tu správnou.
6. 6. 2020 07:33
Re: Novej volant?
Nemohu si být úplně jist, ale myslím, že pevný střed volantu u Citroënu zabily nákladové důvody, nikoliv nepřízeň publika. Samotný nápad je to opravdu dobrý (stálá, přesně definovaná poloha airbagu je významný prvek zvyšující, byť drobně, bezpečnost řidiče). Jenže když je Citroën s tímto řešením na trhu jediný, a když jsou volanty dodávány malým počtem externistů, pak náklady na zvláštní individuální řešení významně rostou. Navíc, pevný střed volantu opravdu zlepšuje bezpečnost jen drobně. A v době po této inovací už vůbec nemá šanci na další realizaci, protože se spousta tlačítek přestěhovala na ramena volantu. V tomto bodě by byl pevný střed volantu jen komplikací v takovémto dnes naprosto běžném řešení.
Avatar - zaplosak
6. 6. 2020 06:37
Re: Jednoznačně preferuji volant...
se zelím!!! :-[]
6. 6. 2020 01:05
Jednoznačně preferuji volant...
...se třemi rameny! :yes:
5. 6. 2020 23:57
Novej volant?
Já nevím, Škodifka není moje oblíbená automobilka, ale mě se ten volant líbí. Je to něco nového, neokoukaného...
Jenže jak jsem koukal na výsledky ankety, tak nevím, jestli se udrží.
A tahle divná konzervativnost zabila i neskutečnou a fakt technicky jednoduchou finesu, jakou byl pevnej střed volantu u Citroëna. Kecy, jako, že je to nepřirozené (a odkdy je přirozené řízení auta?) a že se na to musí zvykat a podobný nesmysly, placají přesně takoví, kteří s tím buď v životě nejeli, nebo už z principu odsuzují vše jiné, nové, nedej bože francouzské...
Ale však oni to všichni poberou, když to stvořila jejich modla z Bolky... 😁
Avatar - xxc
5. 6. 2020 21:12
Re: Volant
ludia budu vzdy nadavat na nieco nove :-)
Avatar - Frey
5. 6. 2020 21:11
Re: Volant
Skodovky zo 60s, 70s a 80s ho tiez mali dvojramenny a Oltcitka dokonca jednoramenny. Moderna sa vracia 😊
Avatar - Beefcake
5. 6. 2020 20:35
Re: Volant
Tiez som sa pri tom zasekol.
Ale to je cim dane, ze je modernejsi ? Ked sa udajne ludom nepaci ?
5. 6. 2020 20:23
Re: poštěváček
;-) No jo, vlastně. Vždyť ono to TRČÍ!!!! I když UVNITŘ, ono to trčí. Musím se omluvit....
Avatar - Mikesus
5. 6. 2020 20:06
Re: Volant
A to jako 3ramenny nelze držet správně?
Avatar - zaplosak
5. 6. 2020 19:19
Re: poštěváček
Co si tam matně vybavuji z dob dávno minulých tak mi to naopak přijde jako vhodné srovnání ale děkuji... ;-)
5. 6. 2020 19:09
Re: Volant
S novou Octávkou jsem jezdil 2x a na nový volant jsem jsem si hned zvykl.Nový volič automatu je v pohodě.Stačí jenom jemně zatlačit dozadu a je tam D.Spíš jsem to přivítal,že už tam není páka.Jezdil jsem s BMW 7 a 5 a tam byl joystickový volič,takže pro mě to nebylo nic nového.ale ve škodovce je to nové.Stejně jako otočný volič v Peugeotu Rifter.To je taky pro něho nezvyk.
5. 6. 2020 18:49
Re: Volant
Víceméně souhlasím. Nový volant vypadá zajímavě luxusně, ale bez vyzkoušení můžu těžko posoudit jak je praktický a pohodlný. Stejně jako ovládání dotykových displejů vypadalo z počátku jako inovace a moderna, tak nyní všichni vidíme, že to opravdu nikdo nechce, ale výrobci na tom zřejmě ušetří a vypadá to "moderně". Snad až tam narvou tak velký displej jak Tesla, tak by mohli otočit a zase začít přidávat tlačítka. Osobně v autě nemám potřeba patlat po displeji. Už jenom přepnutí s MP3 na rádio je pro mě kouknutí stranou a nalezení tlačítka. Nemluvě o tom, když chci změnit složku a musím ťukat na displej. Ovladače vedle řadící páky v tomto myslím nemají konkurenci a dají se nahmatat i po slepu.
Podobný problém vidím i v moderním pojetí řadící páky automatu. U té nové to je myslím že zatlačením přepínáte, takže pokud se nepodíváte, tak nevíte co je zařazeno. Stará řadička má své jasné polohy.
5. 6. 2020 18:48
Re: Volant
Že se lidí naučí držet volant v pozici třičvrtě na tři.Co jsem s některýma jel,tak ho drželi jak prase kost...

https://www.auto.cz/…zapomente-101504
Avatar - Mikesus
5. 6. 2020 18:39
Re: Volant
A co je pozitivního na 2 ramenech místo 3?
Mně to přijde jen jako věc vkusu, ne nějakého pozitiva
5. 6. 2020 17:54
Re: poštěváček
Omlouvám se, pokud se dotknu citlivého místa ve Vaší duši, ale nedá mi to: proč nazýváte poštěváčkem něco, co lehce TRČÍ ven ze středového panelu?! Vy asi nebude seznámen s anatomií ženského těla, co?
5. 6. 2020 17:43
Re: Volant
Jistě, že je tvarování volantu věcí vkusu... Ale je - slovy pana Kolmana - "modernější" tvar lepší, než předchozí? Je pohlednější? Nebo je jen nezvyklý, ale v každém případě méně pohledný, než tříramenný?
Asi by mi nový volant nevadil, škodovky nevolím z mnohem závažnějších důvodů. Jenom mi připadá, že se opět a znovu jedná o inovaci, na kterou se autoři neptali zákazníků a "prostě to uděláme". Stejně jako v případě ovládání všech funkcí výbavy auta přes dotykový displej. Všichni (včetně autorů) vědí, že to není krok kupředu (v případě dotykáčů ve smyslu ergonomie, bezpečnosti ovládání, přehlednosti podávaných informací atd.), ale stejně to dělají. Inu, digitální generace. Přitom nejen zákazníci, ale i hlídací psi (demokracie) - novináři sice pozdě, ale přeci zdůrazňují, že tlačítka jsou vhodnější a BEZPEČNĚJŠÍ. Dvoupříčkový volant asi nebude předmětem diskuze o bezpečnosti, ale už je diskutován co do vzhledu. Přitom zákazníci jen říkají to, co je každému jasné na první pohled: není to hezké, tak proč to lidem nutit?! A výrobce: ne, my to tam dáme.
Skutečně nikdo není nucen kupovat zrovna škodovky... Nebo pežoty :-)
5. 6. 2020 17:38
Re: poštěváček
Volič automatu DSG zůstává u Kodiaqu stejný.
Avatar - zaplosak
5. 6. 2020 16:17
poštěváček
místo normální hlavice automatu nee...? :-)
5. 6. 2020 16:13
Volant
... se mi celkem zamlouvá. A to že má jen dvě ramena vidím jako pozitivum. V Peugeotu to taky nikomu nevadí.