Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz GLC 220 d 4Matic – Trojcípá hvězda, jak má být

Spojíte-li si Mercedes-Benz s pohodlným luxusním vozem, nemusíte mít hned na mysli vrcholnou třídu S. Vysokou úroveň pohodlí dokáže nabídnout také středně velké SUV GLC.
Zpět na článek
4. 8. 2020 11:49
4. 8. 2020 12:53
4. 8. 2020 15:36
5. 8. 2020 06:17
5. 8. 2020 08:52
5. 8. 2020 09:04
5. 8. 2020 09:43
5. 8. 2020 09:43
5. 8. 2020 09:47
30. 8. 2020 21:48
5. 8. 2020 12:13
30. 8. 2020 21:44
30. 8. 2020 21:43
Avatar - KANKUNEN
3. 8. 2020 14:23
To auto fakt po cestě nese krásně
jen mi vadí přední i zadní světla. Ty májí tvar amarouna.
Rozbalit vlákno
26
Avatar - lamal
3. 8. 2020 14:43
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
tie predne svetla by uz mohli niekam posunut,... tiez ma na to nebavi pozerat uz
3. 8. 2020 15:28
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
to je dobře že pěkně nese, protože ten interier je naprosto katastrofalní :no:
3. 8. 2020 15:33
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
V čem a oproti čemu?
3. 8. 2020 15:41
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Tak myslel jsem to dyzajnově... jasně každej má jinej vkus, mě to přijde hrozný, hlavně ten středovej tunel a nad ním nalepenej vystrčenej tablet. No a i zvenku to na mě působí jak 20 let starý auto sorry.
3. 8. 2020 17:47
Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Ano ten tablet je strašný. Nikdy jsem nepochopil ty ódy na perfektní materiály a zpracování. Auto je to ale komfortní nicméně velice nezazivne.
4. 8. 2020 03:05
Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
To nemáš pravdu. GLC je nejen pěkně zpracované, ale samozřejmě i materiály jsou na úrovni ostatní prémie.
Co je nezáživného na tomto autě? Jízda? To opět nemáš pravdu, dokud nepřijdeš o trakci jede to normálně RWD, krásně vyvážené.
4. 8. 2020 04:47
Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Pravdu nemáš ty! Jsou auta v této třídě která tě baví šoférovat ale glc to není. Je to velice pohodlné auto. Tam je jeho síla. Jinak na interiér mám svůj názor. Na zadek jsem si z něho nesedl jak vzhledově tak zpracováním. Ale asi jsem narazil na špatný špatný kousek no.
4. 8. 2020 09:42
Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
OK,kromě tvé garáže jsou to která? Možná ještě F-Pace, X3 i Q5 jsou na řízení horší. Ani na zpracování, nekvalitu či podobné věci jsem si nikdy nemohl stěžovat.
4. 8. 2020 14:08
Re: Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Pane bože ukamenujte mě hoši. F- pace a macan treba? Může být? Nemusite se bát MB Glc je taky super auto
4. 8. 2020 17:54
Re: Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Klídek, startuješ jako čertík z krabičky ;-)

Macan je spíš solitér, málokdo si ho koupí jako rodinné auto a za 1,2mio ostrouhá.
Nevím proč se bát, mě GLC jen příjemně překvapilo.
Avatar - Dinar
4. 8. 2020 10:52
Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Jen ať víme, která jsou ta auta v dané třídě lepší na "šoférování"?
4. 8. 2020 14:11
Re: Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Je to jenom můj názor. Nemusíš z toho být špatnej neboj
Avatar - Dinar
4. 8. 2020 16:50
Re: Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Takže jen tlučhuba, dle předpokladu, názor bez jakékoliv zkušenosti, hlavně, že jasný...
4. 8. 2020 18:20
Re: Re: Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Ty si kašpar
4. 8. 2020 18:21
Re: Re: Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Jenom proto že má někdo jiný názor než ty?
Avatar - speedfred
4. 8. 2020 11:36
Re: Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Všetky tieto autá sú na jazdenie, na blbnutie sú tu iné vozy.
Tieto SUV od MB mne ale dizajnovo nesadli vôbec. Možno GLS s prižmúrením oka.
3. 8. 2020 15:32
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Světla jsou možná unylejší, ale z D3 středních SUV se mi právě GLC líbí nejvíc. Krásně jezdilo už před FL a mělo lepší řízení než X3 (o Q5 ani nemluvě).
Nový model si přebíráme koncem týdne, tak jsem zvědav.

Určitě se nebude měnit opravdu slušný komfort a přitom jistota podvozku a doufám, že zůstane i hezky čitelné řízení.
Avatar - Ozzman
3. 8. 2020 16:31
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Nerad to říkám, jakožto odpůrce suv, ale tohle jako jedna z mála SUV bych si uměl představit. Elegantní a slušný počin.
3. 8. 2020 16:41
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Prijde mi to jako dobry protiklad vsem tem hranatym agresivnim SUV. Proc musi kazde SUV, se kterym vozis ratolesti do skoly a rodinu na chalupu, vypadat jako robot co zere deti.

GLC se mi libi. Vic nez u jinych modelu plati, ze je to proste takovy "medvidek". A interier se mi taky libi vic nez ty moderni mercedesy s zehlicim prknem s displejema, a poutovym podsvicenim vsude vcetne vydechu klimatizace...
Avatar - Dinar
4. 8. 2020 10:57
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Pokud budu brát běžné verze modelů, tj. bez plnotučných AMG, pak tvrdím, že GLC je v současné modelové paletě MB nejpovedenější auto, míněno je nejlepší ve vztahu k třídní konkurenci. S tímto motorem naprostá klasika, asi nejprodávanější verze, z D3 bych mu dal jednoznačně přednost.
Mmch. jel jsem před pár dny GLC kupé 63 AMG, to auto je rozumově úplný nesmysl, ale jezdí pěkně. :D
Avatar - speedfred
4. 8. 2020 11:41
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Keď takéto bláznovstvo v SUV tak ja by som išiel do X3 M Competition :yes:
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2020 11:16
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
mne sa celkovo to GLC nepaci ani svetlami ani karoseriou.. je to akesi natiahnute a zaoblene cele... zlate starsie GLK ktore na mna posobilo aj viac chlapsky .. uz napriklad novsie GLBecko za mna vyzera lepsie ... a nakoniec spravi rovnaku sluzbu ( je kratsie len o par centi od GLC ) a stoji podstatne menej... a len dodam ze mamicke na rozvoz deti do skolky a na nakupy ci beznemu uzivatelovi na jazdu do prace alebo niekde na dovcu k moru je fakt jedno ci to ma pozdlzne motor alebo priecne .. odvezie sa rovnako pohodlne aj rovnako bezpecne a rovnako ticho aj rovnako rychlo ... vedla GLBecka v podstate ani nevidim dovod na GLC... a nie len kvoli cene... ale aj kvoli sikovnosti a dizajnu... GLB podla mna aj v reale GLCecku este podkuri .. uvidime na predajoch uz coskoro :yes:
4. 8. 2020 17:57
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Škoda, že ani netušíš jak velký rozdíl v jízdě je mezi GLB a GLC, Větší model stojí za každou korunu navíc.
A že bude levnější model prodávanější? To snad není potřeba ani spekulovat ;-)
Avatar - wikinko
4. 8. 2020 21:05
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
ja niekedy rozmyslam ci ty len trollujes alebo vazne myslis tie sialenstva co pises. presiel si si GLC? presiel si si GLB? na zaklade coho usudzujes ze uz na GLC nie je dovod?
Avatar - wakantanka
5. 8. 2020 14:34
Re: Re: To auto fakt po cestě nese krásně
V Optime a ani v inom obchodnom centre ich obe neuvidíš 🙂 takže táto otázka na toppera nie je veľmi na mieste 🙂
Avatar - speedfred
5. 8. 2020 09:47
Re: To auto fakt po cestě nese krásně
Prečo mať rodiný dom keď stačí 3-izbový byt, a vlastne prečo kupovať drahý 3-izbák keď sa rovnako vyspím aj garsónke.
3. 8. 2020 16:00
Asi som konzerva 🤔
.. ale tento interiér sa mi páči viac ako ten veľký panel pri tých nových modeloch
Rozbalit vlákno
0
3. 8. 2020 22:15
Normální auto
GLC jsem vybral máti na důchod a po zkušenosti to musím zhodnotit jako úplně obyčejný auto, který je fajn, ale že by mě to nějak odpálil, to říct nemůžu.
Po presednuti z xc70 to na mě působí jako lehouckej kompakt, komfort v normě, prostor průměr... No žádnej velkej Luxus. Pravda, je to socverze 250 4matic.
Rozbalit vlákno
21
Avatar - Londonbridge
4. 8. 2020 10:06
Re: Normální auto
Mas hodne narocnu mati na duchod GLC , myslim ze Dacia v plneke by tiez splnila ucel :*)
4. 8. 2020 10:17
Re: Normální auto
Sak taky za rok najezdila asi 3000 km :*) :*) :D :D
4. 8. 2020 10:20
Re: Normální auto
3000 pohodlných a příjemných km lepší než 1000km v opruzování ;-)
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2020 11:30
Re: Normální auto
ono ked tych 3000km rozdelis ma denne niekolko km kratke jazdy tak nakoniec zistis ze k ziadnemu odpruzovani ani nedocahdza... lebo 10km usek denno denne zvladnes v pohode aj v sandere bez zdravotnej ujmy... uz ine je tych 3000km spravit na sandere na jeden sup ze ano .. tu uz radsej GLC.. jasne .. ale inak ked spravis len par km denne ( co je rocne tych par tisic km ) tak ti ani lacne auto nijako "neublizi" ... ba naopak.. jazda s nim bude daleko jednoduchsia a menej komlikovana ako s drahsim vacsim autom .. asi aj preto milionari neraz maju okrem velkej lode aj nejake to lacne auto urcene prave na "bezne vozenie" na kratsie useky ako su nakupy... a bezne vybavovacky v blizkom okruhu bydliska
Avatar - fOE
4. 8. 2020 12:02
Re: Normální auto
Diky za sondu do hlouby milionarovy duse. :yes:
4. 8. 2020 12:37
Re: Normální auto
Máš pravdu. Do obchodu většinou jezdí otcovym Espacem Initiale, pac ten je línej parkovat do garáže a tak stojí venku :D
Každopádně díky za názor. Chtěla celej život Mercedes, na sklonku kariéry si ho mohla dovolit, tak proč ne. Kdybych za ní přišel se sanderem, tak mi asi rychle vysvětlí, že seděla celej život v ordinaci na to, aby si nakonec splnila sen a koupila si vergl za 200 :D
4. 8. 2020 13:09
Re: Normální auto
Jsou lidé co celý život stáli u soustruhu a na důchod budou jezdit MHD. že maminku pozdravuju:)
4. 8. 2020 14:27
Re: Normální auto
omlouvám se, jestli to znelo moc nadnesene, nebo povýšene.
Ale když se nekdo rozhoduje o koupi premiovýho stredne velkýho SUV, protože proste chce, tak mu asi nevtlačíš Sandero. I když by jí reálne stačila kolobezka.
4. 8. 2020 15:44
Re: Normální auto
V poho:)
Spis mi přijde ze je ideální pacient na operak, s tím najezdem...
5. 8. 2020 12:24
Re: Normální auto
Takhle to asi nelámal. Kolik ti lidé o kterých mluvíš investovali do svého vzdělání, zvyšování kvalifikace, kolik investovali do svého podnikání.
Takže, jestli si někdo na září pořídil MB a je to součást dlouhodobého konání a píle, proč ne?
7. 8. 2020 15:10
Re: Normální auto
Pro me za me třeba na říjen:) pointa byla jinde.
4. 8. 2020 17:59
Re: Normální auto
Lehčí a méně komplikovaná, radši neee. Určitě ti doporučuji Sandero místo Mercedesu ;-)
4. 8. 2020 10:19
Re: Normální auto
A proč by si nemohla dopřát? Kvůli tomu, že je důchodce?
Avatar - Londonbridge
4. 8. 2020 11:44
Re: Normální auto
Moze .len Dr.pise ze je to celkom obycajne auto . U mna je celkom obycajne auto zase napr. Dacia ale kazdy ma ine meradla a preferencie. Niekomu staci Gothajsky salam a niekomu ani Pick salamik...
4. 8. 2020 12:44
Re: Normální auto
Normální no. Ta prémie už mi nepřijde tak prémiová jako dřív. Je to asi o tom, že běžný auta už se dostaly dost daleko, takže prémie je často o image.
Avatar - Londonbridge
4. 8. 2020 13:05
Re: Normální auto
To je pravda aj ked nejaky rozdiel tam je. Ja som nedavno kupil C 200 manzelke a sam mam stary E 350 ked som presadol do C 200 tak aj napriek novsiemu a nabliskanemu interieru je tam dost velky rozdiel a ten zacina buchnutim dverami,zvukovou izolaciou jazdou atd. Akurat synovy sa lubi viac C 200 s hadrovymi sedackami zevraj moja kozenka s Alcantarou mu smrdi a je mu z to ho nevolno ,ja nic necitim ale on chce sediet na hadrovych sedadlach. Co uz neskor mu kozenka alebo koza nebude smrdet ked si na nu raz dufam zarobi...
4. 8. 2020 14:09
Re: Normální auto
Pak je tam ještě jeden faktor a to je cena. A ta už tak obyčejná není :)
Avatar - Dinar
4. 8. 2020 16:53
Re: Normální auto
Tak, stačí se svézt třeba kodiaqem a pak glc, rozdíl premie vs mainstream je zřetelný pro každého, kdo ví, v čem ten rozdíl má být.
4. 8. 2020 17:10
Re: Normální auto
Kodiaq byl pro mě snad největší zklamání. Strýc si to koupil a pyšně mě v tom vezl, ale jízdni kultura na úrovni staršího megana za 400tis...no pochválil jsem mu to :D
4. 8. 2020 18:30
Re: Normální auto
Zrovna vedle Kodiaqu je jízdně prémie skoro cokoli.
4. 8. 2020 11:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
4. 8. 2020 12:53
GLC
Vo finále som zvažoval GLC a Volvo XC 60...zviťazilo Volvo...naprosto porovnateľne jazdné vlastnosti len v danej výbave Volvo o 8 500 Eur lacnejšie...pre mňa aj jasne krajšie...táto červená s tým oplastovaním vyzerá na GLC hrozne lacne všedne....
Rozbalit vlákno
2
4. 8. 2020 15:36
Re: GLC
Volvo je designove na špici v každé kategorii, snad krome XC40 :yes:
5. 8. 2020 06:17
Re: GLC
U vás asi MB fest tlačí na pilu ;-)
5. 8. 2020 08:52
GLC
Shodou okolnosti jsme meli toto GLC v uzsim vyberu pro Drahou polovicku... A asi by i vyhralo kdyby byl dealer co k cemu a choval se slusne...
Takhle vyhral F-Pace...
Rozbalit vlákno
7
5. 8. 2020 09:04
Re: GLC
Vyzkoušeni prodejci a servisy:
1) Otřesná bída naprosto neodpovídající základním pravidlům slušného chování o obchodu ani nemluvě
- Praha Chodov
- Ostrava
2) Minimální znalosti, ale aspoň náznak slušného chování
- Olomouc
3) Celkem technicky znalí, průměrné vystupování
- M3000

U JLR asi nejlepší zkušenosti u Dajbycha v Praze, Olomouc a Ostrava někde mezi body 1-2 viz výše. Albion v posledních letech zhoršení ve všech směrech.
5. 8. 2020 09:43
Re: GLC
Podle mne nejhorsi chovani u MB ma Rene HK... Jejich chovani je naprosta ubohost... :no:
Avatar - speedfred
5. 8. 2020 09:43
Re: GLC
Poznám podobnú situáciu keď rozhodovalo pri kúpe auta znalosti/prívetivosť/chovanie predajcu.
Toto by som teda u MB nečakal, ale keď sa dobre predávajú tak je asi vedenie spokojné.
5. 8. 2020 09:47
Re: GLC
I reznicky pes mel lepsi chovani nez prodejce MB
30. 8. 2020 21:48
Re: GLC
Delas jako by byl jen jeden dealer.
Kdyz te prodejce stve, jdes k jinymu a je po problemu.
Zrovna Mercedes miva dobry prodejce.
Avatar - Londonbridge
5. 8. 2020 12:13
Re: GLC
Zalezi na koho narazis. ja som kupoval 2 x Mercedes a uplna spokojnost s pristupom, obsluhou aj servisom. Ludia su vsade lepsi aj horsi to nezmenime...
30. 8. 2020 21:44
Re: GLC
Cau krajane, pokud jsi stale v Londonu... :-)

Dneska jsem byl projet GLC 300d

Smisene pocity.

Na jednu stranu fakt zajimave auto. Poctivy kus auta je to. Kvalitka. Technika super v kazdem ohledu.

Podvozek je podle me tvrdsi nez by asi mel byt. Zkousel jsem adaptivni. Priplatek 3000 liber za airmatic je na me prilis, ale mozna by to resilo situaci.

Jinak motor velmi tichy, jede velmi slusne, tech 500Nm opravdu ma, prevodovka kupodivu nepodtaci ani v comfortu. Obecne je prevodovka super, obcas mezi 1-2 by mohla byt jemnejsi, ale to se bavime v ramci Mercedesu, oproti DSG je to samozrejme jina liga. Vevnitr prijemne, prostorne, v pohode.

Ale cely to asi pada na kufru. Ze pry zavazadlovy prostor ujde... no nevim. Nejen ze je kratsi, to se da cekat, ale je VELICE melky. Tudiz maly. Potrebuju kocarek plus nejaky veci, proste podle me je maly.

Ano dole pod podlahou je HROMADA mista, ale k cemu mi to je? To jako mam 1/3 kufru pod podlazkou nekolik divne tvarovanych prostoru a 2/3 objemu je melky kufr nad prepazkou?

Prijde mi to velka hrubka na celem aute.
Nemit male dite, neresim a beru to. Ale takhle je to asi deal breaker.

Jdu tedy pokracovat Eckem v kombiku (jenze v anglii je jen 220d a neni 4matic, ten je az 400d a to je cenove jinde), tudiz jako dalsi zkusim i 5ku (ale 30d, protoze BMW bez sestivalce je hrich, to asi rovnou Xdrive...) ... tak uvidime, jak tenhle lov skonci ... :-)

Edit: Tak jen pro uplnost je z toho pekne vybaveny kombi E 220d
5. 8. 2020 10:43
prodejci a servis kazí značku
Bohužel nabubřelost prodejců včetně následného servisování je opravdu neomluvitelná... Dnes si mnozí auto nekupují podle toho, zda je dobré a líbí se jim, ale jaký bude následný servis. A to je hodně smutné... Jinak škoda hrantého GLK, trochu se designem k němu vrací GLB, ale je zase o třídu níže. Škoda, že GLB není vlastně GLC a opačně... Ale jinak facelift GLC hodně pomohl, tak uvidíme, už jezdí maskované nové céčko, tak brzy po něm bude i nové GLC, doufejme, že se hrany vrátí :-)
Rozbalit vlákno
0
30. 8. 2020 21:43
Re: GLC
Edit - nedalo se to jako odpoved, tak jsem to postnul nahoru spravne
Rozbalit vlákno
0