Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Octavia Combi je podle Britů nejlepší rodinné auto. Kdo dál uspěl?

Britský motoristický web Autocar zveřejnil výsledky každoroční ankety Britain’s Best Cars Awards, ze které si ocenění odváží i Škoda Octavia Combi.
Zpět na článek
25. 10. 2020 13:19
Re: Design
Ja neviem, Mne Škoda a Seat prídu ako cez kopirák, nenapadá ma skoro žiadny pádny dôvod vybrať si jedno alebo druhé. Buď chcem jednu alebo druhú značku, alebo je jedno z áut pre niečo výrazne výhodnejšie. VW sa snaží svoje značky výrazne profilovať, ale Škodu a Seat drží u niektorých modelov viac-menej na rovnakej vlne - Octavia/Leon v kombíku alebo Fabia/Ibiza.
Avatar - Dzakobo
24. 10. 2020 19:16
Re: Octavia,fakt ne
Když bych chtěl minimálně benzínový čtyřválec a nebo alespoň 150 koní?
Octa má mizerný interiér, takže mojí volbou by byl FoFo ST.
24. 10. 2020 16:23
Octavia,fakt ne
Nejlepší rodinné auto,Berlingo a Rifter.O hodně větší, pohodlnější a statisíce levnější 🤣
24. 10. 2020 13:44
Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Jednoznačne ano. Kombinácia motorov, prevodoviek a pohonov spolu s moznostou variacii vybavy...vyberie si kazdy. Toto vedia len vo VW. Napriek tomu osobne dufam, ze prejdeme vramci firemneho fleetu na inubznacku, pretoze moja stara firemna o3 je proste lepsie ako ta o4, co mi chceli kupit...a to je dost smutne.
Avatar - Blue Sun
24. 10. 2020 12:05
Re: Nejlepší jistě ne!
Tolik času na učení jsi měl, a pořád ti to nejde? Hm, to je blbé.
24. 10. 2020 10:44
Re: Design
https://youtu.be/9KDb-Wa9V60

Nevim, treba si zvyknu. Ale ted mi prisla ta zad Seatu nazivo opravdu strasidelna. :-)
24. 10. 2020 07:48
Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Dost dobře nechápu ty dva palce dolů, když předložil neprůstřelný argument...
24. 10. 2020 07:46
Re: Nejlepší jistě ne!
Ta tvá odpověď je poněkud schizofrenní :-O
Avatar - 3_diamanty
23. 10. 2020 23:09
tak ono
octavia celkovo je najlepsie auto celej galaxie a prilahlych mliecnych drah pokial viem... pamatam si este ako porazila aj bawo 3 o triedu vyssie a uplne lavou zadnou..
23. 10. 2020 22:10
Re: Re: Design
Tak hlavne piate dvere su pri kombi zvlastne tvarovane a uberaju na sportovom vzhlade
23. 10. 2020 22:07
Re: Re: Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Sup kombi sportline 2tsi 37k €
Sup kombi lk 2tdi 190k 42k€
Octavia 1.5 tsi first edition 28k€
Octavia kombi 2tdi dsg 150k first edition 33k€
Fabia kombi 1 tsi monte carlo 22k €
Kodiak vrs 51k€

Atd. Rozdiel vo vybavach nepoznam
23. 10. 2020 21:53
Re: Design
No hlavně mě u nového Leonu ST šokovalo, že jeho páté dveře přesně kopírují půdorys zadního nárazníku, tj. sebemenší šťouchanec zezadu ohrožuje i tento drahý a na perfektní slícování velmi náročný plechový díl. Kdo tohle vymyslel, měl by si ihned dát pár facek!!! :-( :-( :-( :no: Jinak po designové stránce je "staré" ST jednoznačně hezčí, o interiéru nezamořeném dotykovými tlačítky nemluvě. :-(
23. 10. 2020 21:40
Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Je dosť trápne ako Škoda v UK vyhráva všelijaké pochybné ankety a predaje nič moc. Nasamlepšia Oktávia nie je ani v prvej desiatke. https://www.autoexpress.co.uk/news/94280/best-selling-cars-uk-2020
Avatar - wakantanka
23. 10. 2020 21:21
Re: Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Ako je na tom cenovo? Nebude aj tam pes zakopaný, že value for money?
Avatar - Mikesus
23. 10. 2020 20:36
Re: V současné Oktávii není místo.
Kdyz zrovna bude fungovat, možná by byla i použitelná. K excelentní ma hodne daleko.
Avatar - Mikesus
23. 10. 2020 20:35
Re: Design
Noveho leona jsem neviděl, ale jestli je to ještě horší než O4, to musí být katastrofa.
Avatar - Mikesus
23. 10. 2020 20:33
Re: Nejlepší jistě ne!
To mluvíš ted o sobe?
Ale souhlasím, ze by bylo ideální mít na výběr a je smutné, že máme čím dál méně moznosti. Ale chápu důvody, proč to automobilky nenabízejí.
23. 10. 2020 19:10
Design
Dnes jsem viděl Seat Leon combi.
A Octavia je oproti tomu designový skvost.

Přitom HB Leon se mi líbí víc než Octavia. :-O
Ale Leon Combi, to je podle mě paskvil.
Avatar - Ada je zase tady
23. 10. 2020 17:04
Re: Nejlepší jistě ne!
Jsou mezi námi i takoví ubožáci, co se ještě ani nenaučili řídit auto a už si myslí, že sežrali Šalamounovo lejno.
Avatar - Blue Sun
23. 10. 2020 16:14
Re: Nejlepší jistě ne!
V pravěku, a je to tak dobře.
Avatar - Ada je zase tady
23. 10. 2020 16:04
Nejlepší jistě ne!
Kde je ruční brzda? Kde je manuál k nejsilnějšímu motoru? :no:
Avatar - rohYpnol
23. 10. 2020 15:31
Re: V současné Oktávii není místo.
Palubka je horizontální, ano. Ale kolenům rozhodně nezavazí. Prostorově na tom je Octavia jen o fous hůř jak minulá generace, tedy stále excelentní v rámci třídy.
Avatar - rohYpnol
23. 10. 2020 15:30
Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Ne. Octavia nikdy úplně levná nebyla (vyjma opravdového začátku - r. 96-2000 řekněme). Ale ano, byla určitě levnější než střední třída, i když v mnohém nabízela leckdy i více.

Octavia byla vždy kusem auta navíc, to ano. Ale tohle v současné generaci padlo. Leon ST už je na tom shodně stejně jako Golf Variant.

Určitě má Octavia IV negativa, která plynou z aktuální koncepce koncernové techniky. Ale i přesto nemám sebemenší problém opětovně napsat - Octavia JE klenotem českého automobilového průmyslu.
Avatar - Ham.
23. 10. 2020 15:21
Kdyby jen rodinné, ono je to i auto roku
https://www.autoexpress.co.uk/skoda/octavia/353415/car-year-2020-skoda-octavia
23. 10. 2020 14:17
Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Skodula sa v Britanii predava dobre dlhodobo a octavky tam idu na dracku.
Avatar - _Karel_
23. 10. 2020 14:13
Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Je to přesně naopak. Britové Škodovky v posledních letech velmi adorují, jako by to byla jejich domácí značka. Já je tedy ze zaujatosti rozhodně podezírám a za objektivní je nepovažuju, byť netuším, co je k tomu vede.
"Klenot českého automobilismu", to jsou silná slova. Je a byla prostě "levným" a velkým autem. Nikdy nebyla nejlepší ve své třídě. A nová, s úplně podělanou ergonomií, navíc aktuálně polonefunkčním sw - škoda mluvit.
23. 10. 2020 13:50
V současné Oktávii není místo.
Proč současnou Oktávku tak zmrvili a vrazili tu palubovku do kolen?
Prostě je o třídu menší než ta předchozí. Ale asi to byl záměr, jek ta auta zmenříjemnit řidičům.
23. 10. 2020 13:32
Re: Potvrzení všeobecně známého faktu
Co v poslednom case tu v uk sledujem, je ustup z pozicii v b segmente a paradoxne skareda fabka 2 je na kazdom rohu a vizualne podarenejsia 3ka nikde. Tipnem si, ze naj model bol yeti pred a po fl. Octavka, superb oblubena u taxikarov.
Avatar - rohYpnol
23. 10. 2020 12:43
Potvrzení všeobecně známého faktu
Jestli někdo má pochyby o soudnosti Čechů, tak Brity nikdo z nějaké zaujatosti rozhodně podezírat nemůže. Ne tak dávno byla Škoda terčem různých vtipů a posměšků.

Ale dnešní Škoda je v mnohém nejlepší značkou v rámci koncernu. A Britové to moc dobře vědí. Ano, Octavia bez debat JE klenotem českého automobilového průmyslu :yes: