Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Volkswagen T6.1 Easy Camper Classic – Když nechcete Californii

Způsobů, jak uspokojit touhu po obytném vozidle, existuje celá řada. Zvlášť v případě auta, jakým je “téčko” od Volkswagenu.
Zpět na článek
2. 1. 2021 19:04
2. 1. 2021 19:17
3. 1. 2021 08:18
3. 1. 2021 21:55
2. 1. 2021 19:35
5. 1. 2021 21:42
2. 1. 2021 19:04
slušný
1,2 za pohřebák s kotcem a miskou pro psy a ikea šuplíkama.
Rozbalit vlákno
0
2. 1. 2021 19:17
Test?
Ako to niekto myslí vážne, toto má byť test? Takýto text spláca hocikto po krátkej prehliadke a desaťminútovej jazde...
Jedine že by to bol prvý diel z desaťdielnej série... Inak je to, čo sa týka testov, veľmi chatrný vstup do nového roka...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - wakantanka
3. 1. 2021 08:18
Re: Test?
Nezostalo im viac času, lebo teraz je hlavná téma 1203 🙂
3. 1. 2021 21:55
Re: Test?
Myslíš, že sa Š1203 venovali všetci? Však v jednom článku oholili o informácie p. Vaculíka, takže sa tiež zrovna nepretrhli.
Avatar - Blue Sun
2. 1. 2021 19:35
Sto
tisíc oproti Californii? Má vůbec smysl zkoušet tedy ušetřit?
Rozbalit vlákno
0
2. 1. 2021 21:15
Pekne ale California nie je
Mam skusenost s kempovanim vo vw California. Testovane auto ma mozno kvalitnejsie materialy, viac a lepsie vyuzitelne ulozne priestory a nizsiu cenovku. No jedno dolezite by mi tam chybalo. V originali je totiz na nezaplatenie zobudit sa na lozku v kabine, vytiahnut roletu a mat panoramaticky vyhlad napr. na more. To som presne zazil a bolo to magicke. V tomto testovanom aute to je mozno lepsie zateplene, no zaroven tento wow efekt sa nedostavi, lebo spite v "jaskyni". Kempovanie v Californii je trochu dobrodruzstvo, trochu diskomfort a preto to ma caro. Tak to ma byt.
Rozbalit vlákno
0
2. 1. 2021 21:15
Pekne ale California nie je
Mam skusenost s kempovanim vo vw California. Testovane auto ma mozno kvalitnejsie materialy, viac a lepsie vyuzitelne ulozne priestory a nizsiu cenovku. No jedno dolezite by mi tam chybalo. V originali je totiz na nezaplatenie zobudit sa na lozku v kabine, vytiahnut roletu a mat panoramaticky vyhlad napr. na more. To som presne zazil a bolo to magicke. V tomto testovanom aute to je mozno lepsie zateplene, no zaroven tento wow efekt sa nedostavi, lebo spite v "jaskyni". Kempovanie v Californii je trochu dobrodruzstvo, trochu diskomfort a preto to ma caro. Tak to ma byt.
Rozbalit vlákno
0
3. 1. 2021 14:13
Nikdy asi nepochopím ...
proč na ty obytné přestavby vybírají nejmenší možné verze Transporterů. Dyť je to hrozná sardinka
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Blue Sun
3. 1. 2021 15:08
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Dělají se vestavby i do Berlinga, tak proč by ne sem? :-D
3. 1. 2021 15:36
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Protože na rozdíl od Berlinga stojí tenhle T6 řachu peněz a v krátké verzi je furt zoufale malý.
Já bych to určitě nechtěl
Avatar - Blue Sun
3. 1. 2021 17:17
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Tak není to camper na dvoutýdenní dovolenou ve čtyřech. Ale na víkend by to šlo. Lidi jezdí i pod stan, což je ještě méně komfortní a prostorné. :-D
3. 1. 2021 17:21
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Ano stan je ještě míň komfortní ale nestojí mega.

Já se ale spíše ptal když dlouhá i krátká verze jsou za prakticky stejné peníze, proč volit tu horší ?
Avatar - Blue Sun
3. 1. 2021 18:46
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Tak to bych z takového textu fakt nepochopil. :-D
No, jediný důvod by byl ten, že se mi delší nevejde do garáže...
3. 1. 2021 23:21
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Jj, to bych ale v prvé řadě uvažoval o větší garáži
Avatar - Blue Sun
4. 1. 2021 08:52
Re: Nikdy asi nepochopím ...
V mnoha případech dost neřešitelný problém. To jde u samostatně stojících garáží, ale pokud už je součástí domu, ještě ideálně třeba v jeho suterénu, je zvětšení skoro nemožné.
4. 1. 2021 09:10
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Řešitelné je to třeba výměnným zůsobem :-) ale souhlas že při takovém omezení asi ta krátká má význam. Nikoliv však jako dobro, ale jen jako menší zlo.
4. 1. 2021 10:40
Re: Nikdy asi nepochopím ...
vzhledem k tomu že je to auto pro 4, tak je otázka na co tu delší verzi potřebuješ.
Já osobně bych preferoval klasickou californii beach bez kuchyně, pěti - sedmi místnou. a krátkou. Protože na dovču ve čtyřech to stačí, kufr je v tu chvíli mega a na občasné svezení někoho dalšího během roku nepotřebuji dlouhý rozvor. Naopak krátký auto je mnohem obratnější a funguje jako osobák. Což třeba pro manželku zásadní je. Dlouhý už je moc.
4. 1. 2021 18:26
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Delší verzi potřebuješ právě proto že to auto je pro čtyři.
Čtyři lidi o sebe zakopávají i ve velkém klasickém obytňáku, co potom v takovém broučku....Copak nevidíš na fotkách jak je tam všechno natěsnané ?
4. 1. 2021 19:45
Re: Nikdy asi nepochopím ...
kvůli tý střeše, nikdo ji nevyrábí na dlouhou T5/T6
4. 1. 2021 20:31
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Jo to by mohlo být
5. 1. 2021 23:15
Re: Nikdy asi nepochopím ...
Myslím, že integrovaný střešní stan jsem viděl i na dlouhém Transporteru. Sice je to docela méně častý úkaz, ale existuje. Viděl jsem i dlouhého Traffica se střešním stanem. Nevím či to byla tovární provenience nebo nějaký úpravce ale existuje to.
5. 1. 2021 21:42
DIY
Ten vnitřek vypadá jako udělej si sám a ještě se to moc nepovedlo, proti Californii je to hrozný. Potřebuješ markýzu která ti zásadně zvětší celkovej obývací prostor , protože uvnitř je prostě málo místa musíš být i venku. Motor je slabej, nepojede to, obytky jsou dost těžký. Nemyslim si že kdyby to byla long verze že to pomůže. Obytky v této velikosti jsou specifický a 30 cm ti nepomůže. Buď chceš osobák v kterým můžeš i za určitých kompromisů dovolenkovat a máš to jako každodenní auto, nebo potřebuješ klasickej velkej obytňák.Jediná konkurence je Marco Polo a ta vyjde podobně. Jestli se nepletu, tak Mercedesu patří Wesfalia, ale spoustu věcí má California lepší než Maco Polo, kromě kokpitu pro řidiče tam nemá šanci.Každopádně než tohle, lepší si udělat sám, nebo koupit vestavbu.
Rozbalit vlákno
0