Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW M4 CSL už má českou cenu! Dorazí k nám jen několik kusů

Jen několik hodin po představení BMW M4 CSL přichází tuzemské zastoupení značky s českou cenou.
Zpět na článek
21. 5. 2022 21:22
21. 5. 2022 13:55
Vysázet dvojnásobek za CSL...
...lze obhájit snad jen v případě nákupu jako investice, v souvislosti s plánovaným počtem vyrobených kusů. Myslím.

Potom se nabízí otázka, kolik z té tisícovky vůbec kdy opustí teplou boudičku, natož se pořádně proběhne po okruhu.

Pokud chce někdo řádit na okruhu zrovna s M4 a normální je mu málo, tak dostat se úpravami na parametry CSL nebo vyšší, nebudou stát 2,5 mil. Ale jen moje osobní úvaha.

Tím celým jsem chtěl říct, že mi cena připadá příliš vysoká v poměru ke standardu.
Rozbalit vlákno
9
21. 5. 2022 18:48
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
Pokud ti připadá cena vysoká, pak nejsi pro tohle auto správná cílovka. Nic si z toho nedělej. ;-)
21. 5. 2022 19:29
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
Cena mi přijde vysoká jen v porovnání se základním modelem, myslel jsem, že je to napsané jasně. Nic si z toho nedělám, cílovka opravdu nejsem, prachy nejsou ten primární důvod a oceňuji smysl pro humor. :-)
21. 5. 2022 20:55
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
Nějaké podobné limitky jsem ve svém okolí už zažil a je to jak píše saabik, tady vůbec nejde o cenu. Taky jsem zažil, že u podobných aut se hýbe pořadníkem i cenou podle historie nebo fleetu u značky.
21. 5. 2022 21:10
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
Odlehčená ultralehká CSL váží tolik, jako “obyčejná”předchozí M3/4. A 80 koní navíc k verzi competition stojí u racechip asi 600€. Takže podobný poměr hmotnost/výkon, jen za půlku peněz…
22. 5. 2022 23:45
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
O tom, jaké je to nářadí, hovoří zajetý čas na Nordschleife. Obyčejná čipnutá předchozí M3/4 by to asi nezajela. ;-)
https://www.youtube.com/watch?…
23. 5. 2022 08:01
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
tak dva základní parametry (odkazuju na učivo fyziky základní školy :-) :-) :-) TM MS-Sport"
se připodobnit dají. a ty určují dynamiku.
https://www.bmwblog.com/…ime-728-minutes/
tady dosáhli času o osm vteřin horšího s výkonem 493 koňských sil. nezpochybňuju, že tam bude určitě víc změn, ale pro běžného smrtelníka budou stačit karbon-keramické brzdy a trochu více výkonu...

edit: viz Rivalové(Rush), první co Lauda udělal když přišel, vyhodil sto kilo z auta a měl lepší čas:)
23. 5. 2022 08:46
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
A o tom to je. 8 vteřin je pro cílovou skupinu poměrně velký rozdíl. ;-)
23. 5. 2022 09:30
Re: Vysázet dvojnásobek za CSL...
Auto mělo o 60 koní méně. Racechip nabízí k verzi competition (450) dalších 80 na podobný výkon jako ma CSL. Takže už s tímto upgradem by to byl rozdíl třeba 3 sekund? Cílová skupina sběratel nebo nevím co s penězma?
Avatar - VDC
21. 5. 2022 21:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0