Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi RS 7 Sportback – Nevšední kombinace (téměř) za 5 milionů

Exkluzivní vzhled, prémiové zpracování, překvapivý komfort, výkon 600 koní a k tomu charisma mizejícího vidlicového osmiválce. Audi RS 7 Sportback je skutečně pozoruhodným strojem, v testované konfiguraci navíc za pozoruhodné peníze.
Zpět na článek
6. 6. 2022 23:18
7. 6. 2022 08:13
8. 6. 2022 09:10
8. 6. 2022 10:08
8. 6. 2022 13:26
9. 6. 2022 10:48
10. 6. 2022 16:30
Avatar - Dinar
6. 6. 2022 13:57
Jakkoliv můžu chápat
redaktorovo nadšení, tak na pět hvězd to není, v tom hodnocení musí být brána v potaz cena, a ta je z lux segmentu. Conti gt za pět mega, ok, audi a7 (jasně rs7) ne, vnitřek tu cenu neunese, levné, lesklé, a zvenku je to pořád jen rychlé audi. Auto fajn, ale čtyři hvězdy za přehnanou cenu.
Rozbalit vlákno
24
Avatar - Emel
6. 6. 2022 14:46
Re: Jakkoliv můžu chápat
Je v tom pár hodně drahej extras jako keramický brzdy, laserový světla, lak... a ty dynamic pakety, který holt ty peníze stojí. Základ za 3,5 je drahej tak nějak normálně.

Ten výběr válců k vypnutí je zajímavej. Audi tvrdí, že úspora je v průměru 5%... tj. místo 8l pojedu za v mírné zátěži za 7,6l... no, to zase taková pecka není.
6. 6. 2022 14:54
Re: Jakkoliv můžu chápat
Nove Conti GT vidím nejlevněji za 7
6. 6. 2022 15:03
Re: Jakkoliv můžu chápat
mě by zajímalo kolik jich Audi prodá ve srovnání s podobně výkonnou konkurencí.... chápu že fandu tohoto modelu to uhrane, ale kolik se takových najde? Moc jich podle mě nebude... ačkoliv Audi se z toho asi věšet nemusí, objemy bouchají jinde.
6. 6. 2022 15:10
Re: Jakkoliv můžu chápat
Kolik se asi prodá M5ek, E63 AMG atd? Prostě nejvyšší model, image maker...
Avatar - Jenik3
6. 6. 2022 15:44
Re: Jakkoliv můžu chápat
Chapu roli image maker - to auto k tomu ucelu sedi. Ale, jak se image projevuje v realu?
Tim, ze zajedu do podzemni garaze, vystoupim z auta a splynu s davem?

U hodinek, telefonu a podobnych serepeticek bych to pochopil. Jsou spjaty s nositelem image.
6. 6. 2022 15:54
Re: Jakkoliv můžu chápat
Image automobilky, ne kupujícího.
6. 6. 2022 15:54
Re: Jakkoliv můžu chápat
... no právě bych si tipnul že minimálně M5 se prodá zásadně víc.... a právě to srovnání by mě zajímalo, ač data asi nikdo nemáme....
Avatar - Emel
6. 6. 2022 16:29
Re: Jakkoliv můžu chápat
Víc bych se bál o menší RS5 třeba... tam bych já osobně čekal auto pro zábavu a v tom RS5 úplně úžasná nebyla. Tohle je už asi spíš dálniční stíhačka a tam si myslím, že přidaná hodnota BMW nebude tak zásadní.
Kolega ze Švýcarska ale RS5 měl a byl s ní spokojený (minulou generaci, tu novou jsem zblízka nikdy neviděl)
8. 6. 2022 00:36
Re: Jakkoliv můžu chápat
No já osobně těch M5 a E63 AMG potkávám denně kupodivu hodně, pár jich i znám v mém okolí, ale Audi RS modely potkám jen veeelmi zřídka a neznám nikoho kdo by měl.

Takže podobně jako jsem psal pod RS3, asi dobré auto, ale najde se reálný majitel, který by vysvětlil proč RS7 a ne M5/M8/E63/S63?
6. 6. 2022 21:08
Re: Jakkoliv můžu chápat
Kupodivu to procento není vůbec tak malé, jak si myslíš. Nemůžu být konkrétní, ale zrovna u modelů A5, Q3 nebo Q8, se výroba RS verzí standardně pohybuje na dvouciferném čísle, vyjádřeno v % z celkového počtu vyrobených ks.
6. 6. 2022 21:57
Re: Jakkoliv můžu chápat
... pak to tedy chlapci od Audi dělají dobře, no... ;-)
8. 6. 2022 00:40
Re: Jakkoliv můžu chápat
Nevěřím. Jakože prodají 8x Q3 TDI a 1x až 2x RSQ3? To je přece nesmysl. Jezdím hodně Německo, Rakousko, Itálie a Audi RS modelů potkám jednoznačně nejméně v porovnání s M/AMG. A to třeba v Itálii je Audi obecně velmi populární.
Avatar - Emel
8. 6. 2022 10:14
Re: Jakkoliv můžu chápat
Taky se mi to nezdá... myslím, že u Golfu se kdysi říkalo, že je to nějakých 6,5% GTI (nebo to bylo GTI + R) a i to se bralo jako vysoké číslo. Jestli se bavíme jen o RS, tak bych tipoval tak 1-2%.
Avatar - fOE
10. 6. 2022 16:27
Re: Jakkoliv můžu chápat
MB AMG nebo M divize od BMW na podobnych cisle jsou, jednoduse protoze do toho pocitaji nejen plnohodnotne M, ale i polotucne modely treba M340i. Stejne bych nemel problem verit, ze se na stejna cisla dostane i audi, treba S3 a RS3 mohou udelat 10% z prodeju A3, ale tezko bude mit 10% jen RS3, to by RS divize Audi rocne prodavala kolik, 200tis aut? No a to neproda.
Avatar - white label
6. 6. 2022 19:47
Re: Jakkoliv můžu chápat
Na pět hvězd to není určitě a levné to taky není, ale argumentovat takhle cenou téhle ("novinářské") konfigurace také nelze. Jen za lak a designový paket v barvě se připlácí přes 325 tis.! Zřejmě tušíš kolik by mohlo stát to CGT, kdyby se člověk podobně nedržel (při jeho konfiguraci) zpátky.
Základ je 3,4 mega, i když mohl být technicky o poznání "bohatší", připlácet si za "samosvor" u eReSa mi přijde i dnes poněkud zvláštní...
Jinak z dvojice RS6/RS7 bych dal osobně rozhodně přednost RS6.
Avatar - Dinar
7. 6. 2022 09:14
Re: Jakkoliv můžu chápat
Jasně, já ta auta neporovnávám, mluvím spíš o cenové hladině, mně prostě audi za 5 mega už přijde mimo svůj rybník, jistěže naložené GT conti bude klidně i o pár mega výše. V so jsem zrovna seděl na obědě s člověkem z pražského bentley dealershipu, mají na skladě dvě loňské V8 gt conti za 5,3 mil, jednu v té krásné zelené metle, se mi úplně sbíhaly sliny. :D Každopádně pro mě německá D3 končí s rozumem někde na 3,5 mega za vrcholné verze, víc mi přijde už nerozum. ;-)
Avatar - white label
7. 6. 2022 10:06
Re: Jakkoliv můžu chápat
Jo, tak aktuální Conti GT za 5,2 mega zní hodně lákavě a za prémii bych to taky nedal.
6. 6. 2022 23:22
Re: Jakkoliv můžu chápat
Cenovka je to závratná, ale smysl mi dává. Conti GT si člověk koupi k šedesátinám, čtyřicátníkovi s plným štrozokem tohle bude imho slušet víc.
Avatar - white label
7. 6. 2022 16:34
Re: Jakkoliv můžu chápat
Osobně bych dal přednost aktuálnímu Conti GT (před RS7 apod. "pseudokupé") bez ohledu na věk.
Avatar - fOE
7. 6. 2022 18:40
Re: Jakkoliv můžu chápat
:yes:
Avatar - Emel
8. 6. 2022 10:18
Re: Jakkoliv můžu chápat
Proč pseudokupé? A7 je hezkej liftback, plnohodnotný rodinný auto. Kdybych v tom chtěl jezdit sám, tak bych dal přednost R8 před Conti.
Avatar - white label
8. 6. 2022 17:48
Re: Jakkoliv můžu chápat
R8 je hodně jiný příběh, to by mě vůbec nenapadlo srovnávat.
Obecně vzato je A7 fastback, ale patří do aktuální trendy skupiny tzv. "pseudokupé", díky kterým skutečná kupé postupně (a poměrně rychle) vymírají...
Avatar - Emel
9. 6. 2022 11:04
Re: Jakkoliv můžu chápat
Jsou to tři různé příběhy. Pokud bych měl zadání auto pro jednoho od Audi nebo Bentley, tak by R8 určitě ve výběru bylo... i když to je spoťák a ne GT.
Fastback a liftback nerozlišuju, u spousty dnešních liftů bych měl problém říct, jestli tam je nebo není "schod". Každopádně... u A5 je kupé i lift, u A7 ne... ale ani nikdy nebyl, takže A7 žádné velké kupé od Audi nekanibalizuje a nevidím to tak, že by měla jakýkoli podíl na vymírání kupé.
Avatar - white label
9. 6. 2022 13:14
Re: Jakkoliv můžu chápat
Jsou případy, kdy je to na hraně (fastback/liftback), ale zrovna u A7 snad není příliš pochyb o fastbacku.
Ideovým předchůdcem A7 je (stejnotřídní) Audi 100 S Coupé, nebýt aktuální módy tzv. "čtyřdveřových kupé", mohla mít i A7 pouze jeden pár dveří:
https://i.pinimg.com/…41e00429deb8.jpg
Už i klasické/tradiční eSkové kupé zmizelo z trhu..., a "hitem" je další oxymóron "AMG GT 4-Door Coupé", čili pseudokupé, která už se dostala i do kategorie SUV/SAV.
6. 6. 2022 23:18
Top Gun
Tohle je nádherná stíhačka. :yes:
Rozbalit vlákno
10
7. 6. 2022 08:13
Re: Top Gun
Na mně tedy tyto extrémně drahé Audiny nějak nezabírají - jsou takové odtažitě chladné a bez skutečných emocí. :-( Pokud bych si mohl dovolit auto takového formátu, tak jedině Giulii QV. To je auto, které skutečně chytne za srdíčko a ještě bych dost ušetřil. :-)
Avatar - white label
7. 6. 2022 19:28
Re: Top Gun
Při koupi každého auta si můžeš najít ještě dražší auto, a mít tak pocit, že si ten rozdíl "ušetřil"... :-)
8. 6. 2022 09:10
Re: Top Gun
To jistě, ale u mě rozhodly právě ty emoce. A těmi dává ta Giulie Audině čistokrevné K.O. Nemluvě o zcela bezkonkurenční tradici AR ve výrobě sportovních sedanů! :yes: :yes: :yes: :-)
Avatar - Emel
8. 6. 2022 10:08
Re: Top Gun
Tradice sportovních sedanů je v diskusi o RS7 trošku off-topic ;-)
8. 6. 2022 13:26
Re: Top Gun
Jak se to vezme... :-)
Avatar - white label
8. 6. 2022 17:50
Re: Top Gun
Pokud je (dle tebe) RS7 liftback, pak nemá k sedanu zas tak hrozně moc daleko, pouze jedny "dveře" navíc... ;-)
Avatar - Emel
9. 6. 2022 10:48
Re: Top Gun
A oproti Giulii rozdíl třídy... jo.
Ta Giu pro mě je fakt sportovní auto, A7ne... ani sportovní liftback.
Avatar - white label
9. 6. 2022 12:51
Re: Top Gun
Jasně, RS7 je o třídu výš, ale řešil jsem rozdíl typu karoserie, když se RS6 v sedanu nenabízí.
Avatar - fOE
10. 6. 2022 16:30
Re: Top Gun
Tohle si uprimne musim nekam poznacit. :yes: