Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Subaru Solterra má české ceny, jak si stojí v porovnání se sesterskou Toyotou?

Elektrické SUV je dostupné ve třech výbavách, ale se stejnou technikou. Jeho cena začíná od 1.580.000 Kč.
Zpět na článek
Avatar - xxc
8. 12. 2022 18:25
Re: EV kup
Ked vypnu netflix, tak vypnu aj cerpacie stanice a bude otvorenych len par pre kriticku infrastrukturu. A auto si clovek nenatankuje, aj keby slnko svietilo.
8. 12. 2022 17:27
Mám pro Subaristy zásadní dotaz...
... je ten použitý elektromotor boxer? :-[] :-[] :-[]
8. 12. 2022 17:25
Re: EV kup
To se nedovíš, protože 1/2 jich v dohledných letech v EU nikdy nebude. :-)
Avatar - hugino
8. 12. 2022 15:35
Re: EV kup
Najväčším problémom EV je cena a otravné plánovanie nabíjania spojené s nekomfortným státim / dážď,sneh,vietor,búrka,vedro :-) / pri predlžovačke kým fosilný motoristi si užívajú krásy života a nie dojazd. Dojazd je až sekundárny dôvod. Primárny je cena a to že občan/vodič sa musí prispôsobiť autu a nie naopak za 1.6 mega. :-) Je iné keď pri 90 % jazdiacich fosilných áut pre nedostatok ropy robia obmedzenia / benzín,nafta na prídel / a je iné keď už pri 10 % EV robia alebo budú robiť obmedzenia so zákazom nabíjania. Čo by sa stalo keby bol pomer ICE a BEV 50/50 %. To by sme už boli pri súčasnej kapacite el. energie všetci ale že fakt všetci v pr..li bez používania domácich spotrebičov ladnička,pračka,TV,rádio .....
Avatar - hugino
8. 12. 2022 15:25
Re: EV kup
Však som dal zdroj.Takže keď to povedia v správach tak to je hoax. Jedným z riešení ako znížiť spotrebu el.energie v zimnom obdobý keďže jej bude nedostatok je zákaz nabíjania / asi na verejných nabíjačkách lebo ich odstavia / EV.Dokonca povedali že vypnú Netflix aby ľudia nečumeli do bedny.Zaťiaľ o tom uvažuje CH ale aj ďalšie krajiny západnej Európy už nad tým uvažujú. Predávam ako som nakúpil.Zdroj Tv Noviny 7.12.22 TV Markíza/Narkóza.
8. 12. 2022 13:42
Re: Cena
Taky si myslím, že za 1.5+ mil se to prodávat nebude, pár kusů za rok. Každý dealer si jedno naskladní a pak se ho pokusí zbavit ;-)
8. 12. 2022 12:07
Re: Ooooo, Subaru s motorem
Tuším, že Paja to tady chválil, že to mají poměrně zmáknuté, osobní zkušenost mi chybí, ale shlédl jsem několik testů, srovnání 2,4T vs 3,6 atmo a prakticky nikde neříkali, že by to byl zásadní problém. Což mi přijde zvláštní, ale opravdu je to tak.
8. 12. 2022 10:52
Re: EV kup
A to je už v době, kdy je elektrom. zlomek. Jak to bude vypadat až jich bude třeba polovina.
Avatar - KANKUNEN
8. 12. 2022 10:22
Re: Ooooo, Subaru s motorem
Ani turbo s CVT mě neláká.
8. 12. 2022 09:44
Re: Ooooo, Subaru s motorem
V sousedním Polsku je dost ojetých 2,4T, 3,6 - jsou tam i Legacy s těmito motory. A je tam dost dovozců, kdybys trval na novém, co ti to dokážou i zlegalizovat...
nooo vybral bych si
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-touring-uwaga-xt-260-km-2-4-turbo-gwarancj-6-mie-najbogatsza-wersja-ID6F7Ike.html
nebo k nám nedovážený Ascent
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-ascent-subaru-ascent-limited-najwiekszy-suv-subaru-8-osob-hak-ID6F8pOh.html
na těch dvou inzerátech je pěkně vidět, jak tenká je hranice mezi kombíkem a SUV:)
8. 12. 2022 09:42
Re: Ooooo, Subaru s motorem
Veru nie. Iba mimo EU.
Avatar - Mikesus
8. 12. 2022 09:21
Re: EV kup
Není. Jedná se o návrh ve Švýcarsku, jak píšeš, je to až v bodě 3. Je to stejné, jak když bude kriticky nedostatek ropy, individuální doprava bude jedna z prvních omezena. Není to nic jiného. Ale oproti spalovakum si to doma z vlastni elektrárny nabiješ.

Pokud je nedostatek kritické suroviny, individuální spotřebitele jsou první na ráně. Elektriku zatím nikdo neomezil a z evropských zemí, jak píše hugino, je návrh jen ve Švýcarsku, a to zatím jen návrh.
8. 12. 2022 09:01
Re: EV kup
Done,ty ma tu nabadas svojim prispevkom robit zle veci! :-[]

"Doporucuji pri sledovani zprav zapojit kriticke mysleni. A informace si overovat... "

Ty ma nabadas postavit sa a zapojit kritické myslenie voci mainstreamovym spravam?
Ty zo mna chces vlastne urobit konspiratora a dezolata. :D

To tvoj milovany mainstream hlasa (nie Autoforum) o ener.krize vo Swiss co sa na nich ruti,tak snad nie si konspirator a dezolat,ze neveris svojim :-O :D

https://www.trend.sk/…nergeticka-kriza

Pre menej chapavych..z mojej strany sa jedna sa o ironicky prispevok,kedze ako pise Done..nikdy nie je tak zle ako pisu noviny,alebo ako nas strasia v televizii ;-)
8. 12. 2022 08:58
Cena
Tak teda s cenou si zatraceně věří. V tomto případě bych asi zašel k Muskovi. Spotřeba 201 Wh/km je dost, zkušenosti s čistokrevnými EV nula,... Tesla Y je levnější resp stejně drahá podle výbavy. Teda pokud se nakupuje v Německu, což asi každý soudný udělá.
8. 12. 2022 08:29
Re: Ooooo, Subaru s motorem
Ve Švédsku mají pořád i ten 2,4T, ne? Asi bych uvažoval o dovozu.
8. 12. 2022 08:27
Re: EV kup
celé to je takto:
V posledních dnech se v různých médiích objevily zprávy, které alespoň ve svých titulcích poněkud otráveně naznačovaly, že Švýcarsko plánuje zákazy jízdy pro elektromobily. Ukazuje se, že pravda za „zprávami“ není tak divoká.

Základem zpráv je „Nařízení o omezeních a zákazech používání elektrické energie“. Zatím je to pouze návrh, který Švýcarská federální rada v současné době píše, aby se připravila na možnost nedostatku elektřiny, stejně jako ostatní země – jako nouzovou reakci.

Návrh vyhlášky upravuje „omezení a zákazy používání elektrické energie za účelem zabezpečení dodávek elektřiny v zemi“. Nastiňuje čtyři možné úrovně eskalace, v rámci kterých by bylo použití zákazů v případě krize v nejlepším případě rozloženo. E-mobilita je zmíněna pouze v úrovni eskalace 3 jako jedno z mnoha možných opatření. Tam se píše: „Soukromé používání elektromobilů je povoleno pouze pro absolutně nezbytné cesty (např. výkon povolání, nákupy, návštěva lékaře, účast na náboženských akcích, účast na schůzkách u soudu). Takže: Pokud by ve Švýcarsku skutečně došlo k nedostatku energie, podle návrhu by částečné zákazy jízdy pro elektromobily mohly být považovány za jedno z mnoha předřazených opatření.
Avatar - KANKUNEN
8. 12. 2022 07:00
Ooooo, Subaru s motorem
Mi se líbí Outback, ale ten dýchavičný pohon bych nesnesl.
Avatar - Mikesus
8. 12. 2022 06:20
Re: EV kup
Kdyz napíšeš blbost, zkus aspoň jeden odkaz přihodit. Možná by ti pak došlo, že píšeš kravinu.
7. 12. 2022 22:17
Re: EV kup
Wtf
https://www.electrive.com/…ured-to-ban-evs/?…
The basis for the reports is the ‘Ordinance on Restrictions and Prohibitions on the Use of Electric Energy’. So far, this is only a draft the Swiss Federal Council is currently writing to prepare for the possibility of an electricity shortage, as are other countries – as an emergency response.
:D :D :D
Doporucuji pri sledovani zprav zapojit kriticke mysleni. A informace si overovat...

Stejne tak bych ti mohl napsat, ze jsme se odstrihli od rusky ropy a ze nebudes mit co tankovat.

Oboji jsou kraviny.

Jinak mimo sireni fake mi pripominas legendarni oktafkare, jejichz nejdulezitejsim parametrem auta byl kufr.
Ty mas dojezd...
:no:
Avatar - hugino
7. 12. 2022 21:28
EV kup
Super dáš za auto 1.6 mega kč s dojazdom 414 km a podľa najnovších správ / zdroj TV Markíza / už začínajú európske krajiny vďaka energetickej kríze , lebo nebude dostatok elektriny /veterné a solárne v zime produkujú málo elektriny /zakazovať nabíjať BEV vozidlá takže ti ostane auto za 1.6 mega stáť pred barákom a nedostaneš sa napr. do práce,školy na nákup ...No nekup to. :-) :-) :-)