Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Kanadské klouzání aneb nezastavitelný autobus nebo policejní vůz

David Bureš David Bureš 6. 12. 2016 • 16:04
4
Příchod zimní sezony tradičně nezaskočí jen české silničáře, ale také mnohé řidiče. Dokazuje to i video z kanadského Montrealu.

Mohlo by se zdát, že kanadští řidiči budou díky zkušenostem z chladné země pečlivě připraveni na nadcházející zimu. Video z Montrealu zachycující jednu ze zledovatělých ulic města však ukazuje, že i Kanaďany dokáže let nečekaně překvapit. Na ledem pokryté vozovce se klouzala auta, autobusy i policejní vůz.

Zprávy přímo z místa však naznačují, že všechnu vinu nelze házet jen nepřipravené řidiče, kteří třeba nepřezuli na zimní pneumatiky. Třeba mluvčí montrealského dopravního podniku tvrdí, že oba autobusy byly na zimní podmínky řádně připraveny.

Podle všeho se tak zdá, že řidiče zkrátka jen zaskočil led na vozovce. Proto si v krátkosti připomeňme, jak na takovém povrchu jezdit.

Základem jízdy v zimě je jezdit opatrně a předvídat. Jestliže to klouže, vyvarujte se jakéhokoliv rozptylování, jako je nastavování navigace nebo telefonování za jízdy. Volantem točte plynule a plynule ovládejte i plynový a brzdový pedál, razantní sešlápnutí pedálu totiž auto může na zledovatělém povrchu snadno dostat do smyku. Při nutnosti brzdění tak raději podřazujte. Myslete pak na to, že na kluzkém povrchu je nutné se rozhodnout, zda budete brzdit, nebo zatáčet. Za snížené trakci oba pohyby pneumatika nezvládne převést na silnici.

Související články

Témata
12. 12. 2016 08:11
Re: vtipný
jj je to dobrej fígl. Naučil mě to kamarád a už mě to několikrát zachránilo. Protáčející se kola opačným směrem než jakým se pohybuje auto mají vždycky větší brzdný účinek než kola zastavený. Navíc ti to umožňuje snažit se auto nasměrovat volantem kam potřebuješ i když auto, zejména na ledu, reaguje dost tupě. Si to někdy vyzkoušej na sněhu na nějakým prázdným parkovišti. Otoč si auto přes ručku a přidej plyn uvidíš jak začne zpomalovat. ;-)
7. 12. 2016 11:41
Re: vtipný
Sam jsem to zazil. Prudky kopec, zimni gumy!, zadny led, jenom cersvy snih. Clovek spanikari a jenom vsi silou tlaci na brzdu a toci volantem. Pritom mozna staci a sekundu uvolnit brzdu, kola se chytnou a da se vyhnout autobusu a klouzat dal vedle nej.
7. 12. 2016 10:08
Re: vtipný
Jakože lepší přilnavosti dosáhneš tim, že začneš protáčet kola..? Zajímavá myšlenka.
7. 12. 2016 08:50
vtipný
Jen si říkám co ti lidi za tím volantem dělají? To je nenapadne něco jinýho než jen tupě držet brzdu? Třeba ti policajti. Auto se jim krásně otočilo čumákem nahoru vždyť si to přímo říká o to dát tam rychlost a dupnout na plyn. Pokud by se jím tím nepovedlo zastavit, tak by aspoň výrazně zpomalili.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud