Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac Celestiq bude elektrickou vlajkovou lodí značky. A zřejmě hodně drahou

Jan Zajíc Jan Zajíc 29. 6. 2022 • 04:33
13
Zobrazit náhledy (13)
Cadillac Celestiq Cadillac Celestiq Cadillac Celestiq Cadillac Celestiq Cadillac Celestiq Cadillac Celestiq Cadillac Celestiq Cadillac Celestiq

Americká automobilka Cadillac by měla příští měsíc odhalit koncept luxusního elektrického sedanu jménem Celestiq.

A půjde o studii, která předznamená příjezd skutečného produkčního vozu. Celestiq má totiž v blízké budoucnosti zastat roli vlajkové lodi tradiční značky. Vůz by dokonce měl být do velké míry vyráběn ručně.

Cadillac si zřejmě dokonce troufne na lídry v superluxusním segmentu - značky Bentley a Rolls-Royce. Naznačuje to předpokládaná cena, která by podle některých zdrojů měla začínat na částce okolo 300 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 7 milionů korun. A to Cadillac ještě údajně zákazníkům nabídne, že si vůz mohou přizpůsobit vlastnímu vkusu. Mluví se například o zakázkových dřevěných dekorech.

Co se výbavy týče, automobilka slibuje další posun v oblasti autonomního řízení, dále obrovský displej táhnoucí se přes celou šířku palubní desky, nebo velké střešní okno, u něhož si cestující budou moci na čtyřech segmentech nastavit individuální úroveň zatemnění.

Sedan by měl využít platformu koncernu General Motors s názvem Ultium, kterou známe například z nového elektrického pick-upu Hummer EV. Dále se počítá s pohonem všech kol, řízením na obou nápravách, nabíjením o výkonu až 350 kW a dojezdem přes 600 kilometrů.

Video se připravuje ...

A i když by se nám koncept měl ukázat v nejbližších týdnech, na sériové auto si zřejmě počkáme do konce roku 2023. Zajímavé přitom je, že Cadillac údajně počítá s produkcí pouhých 500 kusů ročně.

Doporučujeme

Témata