Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hummer a Cadillac v Evropě? Pokud ano, tak s elektromobily

Dominik Kovář Dominik Kovář 22. 6. 2022 • 01:33
67
1
Zobrazit náhledy (67)
Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV

Skupina General Motors se možná vrátí na starý kontinent. Nejnovější elektrické modely od amerických značek Hummer a Cadillac by si mohly v budoucnosti najít cestu do Evropy. 

Posledním působením na evropském trhu bylo ze strany General Motors vlastnictví značek Opel a Vauxhall, které americký koncern prodal dnešní alianci Stellantis. Mimo Chevrolet Corvette prodávaný ve velmi malém objemu to znamenalo dočasné přerušení působení General Motors na starém kontinentu. 

Video se připravuje ...

V americkém automobilovém koncernu se však nyní uvažuje o návratu. Do Evropy by se v oficiální podobě mohly dostat zaběhlé americké automobilky Hummer a Cadillac. Brzdíme nadšení, v žádném případě nelze počítat s hlasitě burácejícími osmiválci. Obě automobilky by na evropský trh dorazily s elektrifikovanou nabídkou. 

“Je tomu pět let, kdy jsme prodali Opel společnosti PSA, která je nyní Stellantis. Proti prodeji spalovacích motorů nemáme vůbec žádné výhrady, ale díváme se hlavně na příležitost v růstu v oblasti prodeje elektrických vozů, a to třeba i v Evropě,” prohlásila generální ředitelka skupiny GM Mary Barra. Od General Motors není nic oficiálně potvrzeno, ale pokud generální ředitelka koncernu nahlas mluví o možné expanzi do Evropy, je dobré brát tyto informace vážně. 

S čím by se mohly automobilky Cadillac a Hummer ukázat v Evropě? Cadillac začal letos prodávat elektrický crossover Lyriq, který má na délku téměř pět metrů. Baterie o kapacitě 100,4 kWh zajišťuje dojezd 483 km s možností DC nabíjení o 190 kW. Výkon Cadillacu Lyriq dosahuje 255 kW (347 k), točivým moment pak 440 Nm. 

Hummer pro změnu nabízí elektromobil s jednoduchým názvem Hummer EV. Zde nastává pro evropský trh zásadní problém. Elektrický Hummer má pohotovostní hmotnost 4,1 tuny, na což vám v Evropě nestačí řidičský průkaz skupiny B. Baterie o kapacitě 212,7 kWh totiž váží neuvěřitelných 1,3 tuny. Pro Evropu by se tak pravděpodobně musela představit “light” verzi Hummeru, případně dostat výjimku v legislativě, což je méně pravděpodobné. 

Video se připravuje ...

Pokud skutečně k expanzi těchto amerických značek dojde, nebude to hned. S postupem času se tak samozřejmě paleta elektrických modelů u Cadillacu i Hummeru jistě rozšíří. 

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
23. 6. 2022 12:41
Neustálé opakování nesmyslů
Jak se mohou vracet někam, kde už jsou

Cadillac je v Evropě normálně zastoupen, u nás ofiko prodejci Tucar a United cars and Service, po celé evropě další desítky dealerů

Chevrolet je zastoupen s Camarem, Corvette a Silveradem a někde snad mají i Tahoe.
Dealři u nás ti samí jak u Cadillacu.

Další stoky aut se prodaj přes neofiko dovoz.

Akorát to nejsou fakt elektra,ale v drtivé většině V8 :-)

K tomu je tu zastoupeno přes šedý dovoz celkem úspěšně i GMC (Yukon, Sierra)
Články odjinud