Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zimní pneumatiky nejsou zbytečné

Zima se letos přihlásila o slovo pouze několikrát, pořádné vánice a mráz nás terpve zřejmě čekají. Proto jsme připravili na poslední chvíli několik základních faktů vysvětlujících, proč byste měli jezdit na zimních pneumatikách.
Zpět na článek
20. 12. 2004 10:53
neregistrovaný "Walker"
20. 12. 2004 11:28
neregistrovaný "Pája"
20. 12. 2004 15:00
neregistrovaný "Michal"
21. 12. 2004 11:00
neregistrovaný "Pája"
21. 12. 2004 18:27
neregistrovaný "adam"
22. 12. 2004 09:59
neregistrovaný "Pája"
20. 12. 2004 21:32
neregistrovaný "adam"
21. 12. 2004 12:16
neregistrovaný "Pája"
21. 12. 2004 18:22
neregistrovaný "adam"
21. 12. 2004 19:22
neregistrovaný "mates"
22. 12. 2004 09:54
neregistrovaný "Pája"
20. 12. 2004 19:02
neregistrovaný "Mila"
20. 12. 2004 19:10
neregistrovaný "Enzo"
22. 12. 2004 09:58
neregistrovaný "Walker"
23. 12. 2004 10:28
neregistrovaný "centsm"
neregistrovaný "Walker"
20. 12. 2004 10:53
Hmm, ale
Nikde sa ale nepise, ze na mokrej a suchej vozovke je letna pneumatika VYRAZNE lepsia ako zimna !!!!. Aj pri nizkych teplotach.
Samozrejme, ze som za prezuvanie, ale netreba na to zabudat pre jazde na zimnych pneumatikach.
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "Pája"
20. 12. 2004 11:28
Re: Hmm, ale
Přesně tak!! V nedávném testu (myslím Auto Tip) mne překvapila o dost delší brzdná dráha zimních pneu na mokru. Když si člověk představí kolik toho za zimu najezdíme na sněhu a ledu a kolik na vodě ... !!
neregistrovaný "Michal"
20. 12. 2004 15:00
Re: Hmm, ale
A srovnavali letni a zimni pneumatiky mezi sebou na mokru, rekneme pri 0 stupnich?
neregistrovaný "Pája"
21. 12. 2004 11:00
Re: Hmm, ale
Pri 0 stupnich uz moc mokra nebude, ze? V nasich zemepisnych podminkach je 60% zimy mokro, 30% sucho a 10% snih. A kdyz jsou zimni horsi na suchu a mokru, pak mi tu neco nesedi. Jak dlouho myslis, ze maji pneu teplotu pod 7 stupnu? 5 - 10 km? Pak se "ohrejou" na trochu jinou teplotu a kdeze je vyhoda zimnich. Z toho vyplyva, ze pokud nebydlim na horach a nelitam po cely republice, pak staci letni a kdyz napadne na ty 3 dny v zime snih zustanu doma, nebo jedu MHD. Cus
neregistrovaný "adam"
21. 12. 2004 18:27
Re: Hmm, ale
to sice mas pravdu, ze se ta pneu jizdou ohreje, ale furt to nemeni nic na tom, ze ta silnice muze mit porad 0 stup a muze na ni bejt namraza, chytraku. argument, ze nejezdis na hory, tudiz nepotrebujes zimni pneu radsi ani nevytahuj a bud rad ze na tebe nemuzu. kdyby na ceskejch silnicich nebyli takovy hovada jako ty, tak by bylo hnedka o 20% min nehod
neregistrovaný "Pája"
22. 12. 2004 09:59
Re: Hmm, ale
Pokud je na silnici namraza, tak ti nepomuzou ani zimni. Kdyby totiz cajti delali statistiku, kolik aut zpusobi nehodu na letnich a kolik na zimnich mozna by jste se divili. Z testu: levotociva zatacka, -2 stupne, lehka namraza (zadny snih). Letni se "utrhla" pri 60 km/hod, zimni pri 65 km/hod.
neregistrovaný "adam"
20. 12. 2004 21:32
Re: Hmm, ale
tak takovy jako ste vy bych na miste strilel, pak se neni cemu divit, ze kdyz v praze napadne 5cm snehu, ze se neda nikam dostat. fakt-kulku do hlavy a povesit na vystrahu pro ostatni !!!
neregistrovaný "Pája"
21. 12. 2004 12:16
Re: Hmm, ale
Tak to je spis o ridicskem umeni. Kdyz napadne 5 cm snehu da se jet i s letnima. Musi se pri jizde jezdit s citem a pouzivat spojku a ne ze se tam da kvalt a plnej kotel. To se pak zahrabete i se zimnima. Bohuzel, presne tenhle styl jizdy je typicky "A" ckarum.
neregistrovaný "adam"
21. 12. 2004 18:22
Re: Hmm, ale
promin, sem zapomnel ze ridis jako frajer, a proto muzes jezdit i v zime na letnich....

staci ze je tedka po ranu trosku mraz, z rosy je hnedka jinovatka a klouze to jako blazen-tak si nech tech kecu ze je to o ridicskym umeni. az me bude na naledi blokovat nekdo svoji jizdou(na letnich gumach), kterou brzdi provoz jako blazen, tak mu pud hnedka rozbit hubu. a az mi pri prudkym brzdeni nekdo na letnich skonci v kufru, tak mu ji rozbiju dvakrat. pro jistotu, aby si to pamatoval
neregistrovaný "mates"
21. 12. 2004 19:22
Re: Hmm, ale
Svata pravda! Az mu pujdes dat do rypaku, tak mu pridej i jednu za mne
neregistrovaný "Pája"
22. 12. 2004 09:54
Re: Hmm, ale
To naledi je 2x, 3x za zimu. V ostatnich pripadech mi v tom kufru skoncis ty!! To je proste taky fakt - zimni pneu na suche, zmrzle vozovce maji delsi!! brzdnou drahu nez letni (mereno pri minus 2 stupnich)!! Totez plati i o mokru pri teplotach lehce nad 0!! Vyhodu zimnich vidim (a nejen ja-viz testy) na snehu a ledu, toho si tady ale moc neuzijeme.
neregistrovaný "Mila"
20. 12. 2004 19:02
Re: Hmm, ale
A zase nějakej chytrák, přesně o kterých se v článku píše, to si snad vymýšlýte blbosti jako obhajobu toho, že kloužete na letních. Jestli myslíš mokro, tak tam všude je zimní mnohem lepší s přilnavostí, nevím kolikrát se mi stalo, že bych jel v 5mm vody a potřeboval rychlý odtok, který je mimochodem u zimní taky dobrý. Prostě na zimu zimní, na léto letní, to snad chápe každej...skoro
neregistrovaný "Enzo"
20. 12. 2004 19:10
Re: Hmm, ale
Ja si myslel ze vlastnosti na vode jsou urceny predevsim vzorkem a ne smesi takze by to melo byt lepsi pro zimni ne? Osobni zkusenost zni jasne loni na letnich byla zima priserna letos na zimacich je to uplne o nicem jinym at uz jde o vodu ale hlavne o snih a led. Cus
neregistrovaný "Jirka"
20. 12. 2004 22:32
Zimní pneumatika je na suchu výrazně horší i při snížených t
Byl jsem velmi nemile překvapen při zkoumání podrobných testů zimních pneumatik o kolik se prodlužuje brzdná dráha na suché vozovce oproti letním pneumatikám a to i při snížené teplotě. Na mokré vozovce je zimní pneumatika také o něco horší, ale ne o mnoho. Chování zimních pneumatik na suché vozovce se však započítává do celkového výsledku pouze 15 procenty, takže to výrobce zřejmě tolik netrápí.
Snížená adheze při nižších teplotách u letní pneumatiky je skutečně mýtus a marketingový argument všeobecně akceptovaný. Zimní pneumatiky používám, ale při jejich výběru bych uvítal typ, který se bude na suché vozovce blížit vlastnostem letních pneumatik, protože během zimního období se jezdí většinou po suchém povrchu.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "Michal"
20. 12. 2004 23:33
Re: Zimní pneumatika je na suchu výrazně horší i při snížený
Ze je zimni pneumatika o neco horsi nez letni na suche silnici rad vymenim za to, ze je vyrazne lepsi na snehu a na ledu.
neregistrovaný "Pája"
21. 12. 2004 10:51
Re: Zimní pneumatika je na suchu výrazně horší i při snížený
To mas recht. Mame 21 prosince a letosni "zimu" uz byl 3 dny snih. Mimochodem letos na jare jsem koupil novy letni a jeste na dva dny nekdy v dubnu, kvetnu napadl snih. Cekal jsem ze to bude pekna klouzacka do prace. A svete div se, oni braly jako zimni. Nepocitil jsem zadny rozdil - i pri brzdeni!
neregistrovaný "747"
21. 12. 2004 00:04
Re: Zimní pneumatika je na suchu výrazně horší i při snížený
" protože během zimního období se jezdí většinou po suchém povrchu." jezdis snad na floride ?
neregistrovaný "Urbi"
21. 12. 2004 22:51
Re: Zimní pneumatika je na suchu výrazně horší i při snížený
Ne, jezdí nejspíš po Praze a Středních Čechách, kde je sníh opravdu asi tak 3 dni v roce. Na autě mám zimní, protože se to i kvůli těm pár dnům vyplatí, ale o jízdních vlastnostech zimáků na suchu přede mnou radši nemluvte. Je to děs a hrůza. Na suchý vymrzlý silnici se po pár zatáčkách zahřejou a pak má člověk v autě pocit, že řídí loď.
Takže se asi přestěhuju na vysočinu, ať si toho sněhu taky trochu užiju
neregistrovaný "Walker"
22. 12. 2004 09:58
Dodatok
Pani, ja som prvy prispevok nepodaval preto, aby ste sa tu hadali. Jednoducho je fakt, ze zimne gumy su na suchu a mokru horsie ako letne. To neznamena, ze netreba prezuvat. Som jednoznacne za zimne gumy, a kto nema na zimne, tak aspon celorocne.
Cele je to o tom, aby ste si davali bacha na zimnych gumach !!!!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "centsm"
23. 12. 2004 10:28
Re: Dodatok
Zimní pneu si přeci kupujeme proto, abychom byli na zimu připraveni, byť jsou užitečné několikrát v roce. Předchozí argumenty neberu. To je stejné, jako tvrdit, že bezpečnostní pásy jsou na nic, protože jsem je 10 let nepotřeboval, nebo že s ABS se na sněhu prodlužuje brzdná dráha, tak jej nechci.