Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nástupce Fiatu Bravo bude Viaggio s pěti dveřmi

Fiat se nakonec nezbaví klasického hatchbacku nižší střední třídy, nástupce Brava využije techniku sedanu Viaggio.
Zpět na článek
3. 1. 2013 09:28
3. 1. 2013 11:14
Avatar - sendador
3. 1. 2013 08:55
Rozumne rozhodnuti
Viaggio je pekne auto, technicky vychazi z Dartu a ten z Giulietty, tak by to mohl byt povedeny model. Hlavne to chce neprepalit cenu a krome 5dv varianty nabidnout i kombika. Snad to vyjde :yes:
Rozbalit vlákno
13
Avatar - petrumr
3. 1. 2013 09:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
3. 1. 2013 09:29
Re: Rozumne rozhodnuti
Ale jo třeba budou, co ty víš co se jim trefí do vkusu... Celej ten článek ej divný.. No já si to spíš překládám tak, že prostě nové Bravo bude a bude mít moderní podvozek z Giulietty... a vizuálně bude mít styl Viagga... Nevidím an tom nic špatnýho a je to přesně tak, jak říkal Marchionne... Evropa s uváděním nových modelů je až ta druhá v řadě... U jiných automobilek to zatím nevadí.., tak to snad nebude vadit ani u Fiatu...

V zásadě ty auta jsou furt stejný...
Avatar - sendador
3. 1. 2013 12:22
Re: Rozumne rozhodnuti
nejde o nas, ale o celou Evropu a hlavne o Italii. Protoze soucasny Bravo se uz temer neprodava ani na domacim trhu, kde ho valcuji Golf, Giulietta, Focus i Astra.
Avatar - euro89
3. 1. 2013 11:35
Re: Rozumne rozhodnuti
Auto to bude jistě dobré, ale sakra... já chci sedan! Příští rok si budu moct vybrat nový služebák, zatím u mě vede 500L, ale tajně jsem doufal, že se do té doby začne u nás prodávat i Viaggio.Sedany se mi jako typ auta líbí nejvíc, jen mě štve, jak je v současnosti malá nabídka sedanů u menších aut (nepočítám low-end sedany typu Logan, Rapid, Thalia). Kde jsou ty doby, kdy v nižší sřední třídě nabízela sedan prakticky každá automobila a spousta z nich i ve třídě malých vozů (Fiat Duna, první Corsa sedan, VW Derby).
3. 1. 2013 12:14
Re: Rozumne rozhodnuti
Fiat má (zatím?) v nabídce Lineu, která je - pravda - menší a tak na hranici low-endu a mainstreamu, ale je to slušné auto za zajímavé peníze. Jen škoda, že u nás z nabídky zmizel motor 1.4 T-jet :-(
3. 1. 2013 12:50
Re: Rozumne rozhodnuti
Linea bude nová, upravená..., vylepšená, pěkná, ale jen s motorem 1,3 MJTD..., alespoň mám ten pocit... Ale vypdá zase dobře.. Pokud upraví cenu, tak by se mohla zase chytnout )ale bude to chtít reklamu + porovnávačku s 301 a C-Elyssé... Nicméně vypadá teď hodnotnější než Rapid a spol...

Ale ten jediný motor (byť ne špatný) ji bude asi limitovat...
Avatar - Kuban
3. 1. 2013 14:15
Re: Rozumne rozhodnuti
1.3 Mámo Jede To Dobře, je solidní lowend volba....

tyhle naftové agregáty dělat Italský koncern umí (jen je neumí prodat).... Nafta nezůstane jako jediná volba bud klidný :-)
Avatar - Johny.Rico
3. 1. 2013 14:05
Re: Rozumne rozhodnuti
500L? Prosím tě, co tě to popadlo? :-) Co tam máš dál jako favority? A propo, kolik máš rozpočet?
3. 1. 2013 15:54
Re: Rozumne rozhodnuti
500L je pěkný auto...pro ženskou do města...
Avatar - euro89
3. 1. 2013 17:20
Re: Rozumne rozhodnuti
A co je podle tebe auto pro chlapa do města? Se služebním autem jezdím 90% po Praze a na delší soukromý cesty mám svůj youngtimer, který mi nabídne víc požitku za volantem, než jakýkoliv dnešní auto.
3. 1. 2013 19:02
Re: Rozumne rozhodnuti
500L je priestrannejsi nez Golf, takze rozpravky o aute do mesta su uplne mimo a dizajn je vec vkusu.
Avatar - euro89
3. 1. 2013 16:55
Re: Rozumne rozhodnuti
Jasně, podle tebe bych si měl asi vybrat Golfa nebo Octavii, co? >:D
Avatar - Johny.Rico
4. 1. 2013 09:51
Re: Rozumne rozhodnuti
Ale vůbec, z Golfu je mi špatně. Jen Fiat 500, promiň no, pro kluka, co jezdil sedmičkou a teď nasedne do této krabice od bot. Kolik máš ten rozpočet?
Avatar - Aladeen
3. 1. 2013 09:28
Nástupcovia
Viaggo vyzerá veľmi dobre , ale som v rozpakoch ohladne modelu 500x , nie som si celkom istý že to bude vyzerať dobre keď predok bude vyzerať ako Fiat 500 ;-\
Rozbalit vlákno
0
3. 1. 2013 09:28
Italská Oktávie?
no, vzhledem k tomu, že Dart/Viaggio má rozvor přes 2,7m (zatímco současné Bravo jen 2,6m) a celkovou délku 4,7m (zatímco Bravo nějaké 4,4m), tak jestli z toho udělají hatchback (nebo spíš teda liftback), tak by to mohlo být auto podobné jako Oktávka.... Čili nižší střední třída, ale pořádně přerostlá....
Proč ne, když to bude za solidní prachy....
Pokud bude ještě kombi, tak by to mohlo být docela zajímavé....
O techniku nebude třeba se bát, tak jen aby to slušně vypadalo a aby marketing byl realisticky nastaven.... ;-)
Rozbalit vlákno
1
3. 1. 2013 09:56
Re: Italská Oktávie?
Pochybujem ze vobec spravia kombi, nie to este liftback. Ale je dobre ze prehodnotili modelovy plan pre Fiat a Alfu, pretoze jedine modelova ofenziva im pomoze prezit a vratit sa do zisku.
Avatar - KANKUNEN
3. 1. 2013 11:12
Na návrat není naděje
Fiat by nusel udělat opravdu podařené auto na špičkové technické úrovni, aby byl znova přijat a na to nedají peníze. Reálně tak vidím Fiat v Evropě obětovat na auta typu Linea a přidat verzi kombi a vyplnit v Evropě velkou díru a s Alfou už si nehrát na prémii.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Kuban
3. 1. 2013 14:17
Re: Na návrat není naděje
poukaž na nedostatečnou techniku konkrétně !!!!
Avatar - euro89
3. 1. 2013 11:14
Zase špatně
Když už Fiat konečně udělal první italsko-americký auto, které se mi líbí (líbí se mi už výchozí Dart) a byla naděje, že by se mohlo dostat i do Evropy, tak přijde zpráva, že z něho udělají hatchback. 8-s :no: Už v době představení Stila jsem si říkal, proč ty tupci italský vynechali sedan, který býval vždy z modelové řady nejhezčí (Regata, Tempra, Marea). Doufal jsem, že s novým Bravem už sedan dorazí... nedorazil. Teď jsem si řikal, že když už Viaggio jezdí v Číně, je jen otázkou času, kdy se dostane k nám. Ale omyl... Fantozzi to vidí asi jinak a tak i nadále zůstane pro mě nejhezčím sedan nižší střední třídy v Evropě nová Astra. :-!
Rozbalit vlákno
10
3. 1. 2013 11:21
Re: Zase špatně
hochu tak představa Stila sedan mě vyděsila jak v poslední době máloco.... >:D
třeba u sedanu nechávají prostor pro tvoji milovanou Lančku.... ;-)
Avatar - euro89
3. 1. 2013 11:41
Re: Zase špatně
To by bylo hezké, ale já nevěřím, že se ještě někdy nějaké nové Lancie dočkám. A o přeznačkovaný Chrysler nestojím. :-! Každopádně i kdyby... nebyl by to důvod, proč by nemohl mít sedan i Fiat, který v nich má bohatou tradici.
Avatar - Kuban
3. 1. 2013 14:19
Re: Zase špatně
proč ne, ale stilo opravdu ne :-)
3. 1. 2013 11:40
Re: Zase špatně
Sedan v Evropě a ještě více u nás (kraji chalupářů) není oblíbený a nemyslím si, že by si Fiat sedanem zvedl prodeje a o to mu jde asi nejvíc :-). Kdežto hatchback je vnímán jako praktičtější a pro mnoho lidí i hezčí auto, a proto bude v Evropě a také v ČR vždy prodávanější.
Já osobně bych si sedan taky nekoupil. To jen na okraj.

Jinak si myslím, že Viaggio je designem povedené auto a tak se snad povede i nové Bravo. Držím palce.
Avatar - euro89
3. 1. 2013 11:46
Re: Zase špatně
Praktičtější možná, ale hezčí?? To myslíš vážně? Nenapadá mě v současti jediný auto, které by se dělalo v sedanu i hatchbacku a hatchback/liftback by byl hezčí. Lancer, Corolla, Astra, Focus, Civic, Jetta - vždy se mi sedan líbí víc, než pětidvéřák.
3. 1. 2013 12:03
Re: Zase špatně
Ano Lancer je určitě povedenější v sedanu to souhlasím. U ostatních si nemyslím, že by sedany byly hezčí a třeba u Civicu se mi sedan nelíbí vůbec, ale to už je věc vkusu a ten máme každý jiný a určitě tu nikoho nechci přesvědčovat co je hezčí a co už ne ;-) .

Nicméně sedan, i když bude hezčí než hatch, na našem trhu nikdy nebude tak úspěšný (podle mého názoru) a na tom se asi do budoucna měnit nic nebude.
Avatar - woody-alien
3. 1. 2013 14:28
Re: Zase špatně
Lancer sedan - jednoznačně, u Focusu je to snadné - i tříkolka Focus by byla hezčí než hatch >:D a Astra sedan je opravdová krasotinka. Proč tedy zvažuješ 500L, když nějaké sedany na výběr jsou ?
Avatar - euro89
3. 1. 2013 16:53
Re: Zase špatně
Protože mám rád italská a britská auta. Britové se ve druhé polovině minulého století neustálým stávkováním úspěšně dopracovali ke krachu všech svých lidových značek (a Jaguar mi v práci opravdu neprojde >:D ), takže zbývá už jen Itálie. Ale je pravda, že Astra sedan je jediný neitalský auto, o kterém reálně uvažuji. 500L se mi prostě líbí, nemám auta kategorie MPV nějak zvlášť v oblibě (spíše naopak), ale 500L je opravdu povedený a krásný auto!
Avatar - woody-alien
3. 1. 2013 21:07
Re: Zase špatně
OK, ptal jsem se jen ze zvědavosti... ;-)
Avatar - twistedTSD
3. 1. 2013 19:14
Re: Zase špatně
Je přece logické, že zástupce nižší střední v Evropě MUSÍ být v první řadě hatchback. Ale třeba nakonec nabídnou i sedan, kdoví...
Avatar - nalimer
3. 1. 2013 12:13
ako bude vyzerať
Fiat sa len drží starej línie, že recykluje globálny dizajn. Viď brazílsky Fiat Uno a európsky Fiat Panda.
HB od Dodge Dart existuje
[odkaz]
Preto je len kúsok od predstavy, ako bude vyzerať to isté auto pod značkou Fiat v Číne
[odkaz]
Predpokladám drobné zmeny pre EU trh, ale 95% ostane rovnaké.
Rozbalit vlákno
7
3. 1. 2013 12:16
Re: ako bude vyzerať
Pro Evropu bych očekával přinejmenším zcela jiný (hodnotnější) interiér a samozřejmě jinak naladěný podvozek.
3. 1. 2013 12:25
Re: ako bude vyzerať
No seš šikovný... Já se ale ptám, v čem je tohle auto hodnotnější než Bravo... Asi by se ve Fiatu měli přestat plácat od zdi ke zdi a začít pracovat skutečně na tom co mají... Na druhou stranu každý nový model vítám...

Nicméně nevypadá to zle, ale nic převratného to nepřinese... Ani i když to bude mít prodloužený podvozek to nevypadá na výrazně víc místa..

Takže za sebe... Další auto nižší střední v podobě HATCH už asi mít od Fiatu nebudu. Měnit tohle auto za Bravo mi smysl nedává. Myslím, že 500 L, 500 X a 500 XL budou pro moji další volbu vhodnější auta...
3. 1. 2013 16:00
Re: ako bude vyzerať
...to je ale libovej sešup dolu...
Avatar - sendador
3. 1. 2013 12:20
Re: ako bude vyzerať
trochu mi to pripomina aktualniho focuse, ale jinak nevypada spatne. Uvidime, jak bude vypadat finalni verze.
3. 1. 2013 12:26
Re: ako bude vyzerať
No tak podle obrázků to vypadá už teď líp než aktuální Focus, který osobně považuju za takovou trošku příšerku...
Avatar - twistedTSD
3. 1. 2013 19:23
Re: ako bude vyzerať
Vše vypadá líp než aktuální Focus...Ale zdá se, že to nebude špatné...
3. 1. 2013 19:06
Re: ako bude vyzerať
Viaggio sedan vyzera fakt lepsie. Mohli by nechat obe karosarske verzie.
Avatar - Pekelná Micinka
3. 1. 2013 12:29
500 SAMYC
Nakonec to skončí u natáhnuté a roztáhnuté pětistovky 500XXL. >:-[]
Rozbalit vlákno
0