Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nástupce Fiatu Bravo bude Viaggio s pěti dveřmi

David Bureš David Bureš 3. 1. 2013 • 19:01
39
Fiat se nakonec nezbaví klasického hatchbacku nižší střední třídy, nástupce Brava využije techniku sedanu Viaggio.

Fiat počítá s přímým nástupcem hatchbacku Bravo. Tvrdí to italský server InfoMotori s odkazem na přepracovaný produktový plán automobilky pro následující léta.

Nástupcem Brava se má stát opět pětidveřový hatchback nižší střední třídy. Tento automobil má být odvozen od sedanu Viaggio, určeného pro čínský trh, který je dvojčetem Dodge Dart. Sdílením techniky Fiat ušetří na vývoji auta.

Hatchback má být svými tvary v mnohém podobný již prodávanému sedanu. Díky tomu se vůz vizuálně výrazněji odliší od menšího Punta.

Viaggio je na čínském trhu nabízen s přeplňovaným benzinovým motorem 1,4 T-Jet ve dvou výkonových variantách s 88 kW a 110 kW. Tato jednotka by měla být k dispozici i pro chystaný hatchback.

Nový hatchback, jehož název zatím není znám, by měl na trh dorazit v roce 2015. Ve stejném roce by se měly začít prodávat také nové generace modelů 500 a Punto.

V dubnu loňského roku se přitom objevila zpráva tvrdící, že místo modelu Bravo zaujme crossover, podobně jako se stal Nissan Qashqai nástupcem Almery. Právě v zákazníky oblíbeném Qashqaii se Fiat zhlédl a chtěl podobným vozem nahradit nepříliš úspěšnou aktuální generaci Brava. Nyní se ale zdá, že typickému hatchbacku nižší střední třídy od Fiatu přece jen neodzvonilo.

Kompaktní SUV turínské značky je ale také v plánu. Stane se jím Fiat 500X, který nahradí aktuální Sedici. SUV dlouhé zhruba 4,2 metru bude od příštího roku vyráběno po boku technicky spřízněného modelu Jeep, zatím označovaného jako B-SUV.

Související články

Témata
Avatar - Johny.Rico
4. 1. 2013 09:51
Re: Rozumne rozhodnuti
Ale vůbec, z Golfu je mi špatně. Jen Fiat 500, promiň no, pro kluka, co jezdil sedmičkou a teď nasedne do této krabice od bot. Kolik máš ten rozpočet?
Avatar - woody-alien
3. 1. 2013 21:07
Re: Zase špatně
OK, ptal jsem se jen ze zvědavosti... ;-)
Avatar - twistedTSD
3. 1. 2013 19:23
Re: ako bude vyzerať
Vše vypadá líp než aktuální Focus...Ale zdá se, že to nebude špatné...
Avatar - twistedTSD
3. 1. 2013 19:14
Re: Zase špatně
Je přece logické, že zástupce nižší střední v Evropě MUSÍ být v první řadě hatchback. Ale třeba nakonec nabídnou i sedan, kdoví...
3. 1. 2013 19:06
Re: ako bude vyzerať
Viaggio sedan vyzera fakt lepsie. Mohli by nechat obe karosarske verzie.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku