Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tzv. osoba blízká za 10 dní končí: Za přestupky bude odpovědný majitel auta

Novela zákona č. 361/2000 Sb. od 19. ledna mění odpovědnost za přestupky v dopravě. Když se nepodaří zjistit pachatele, pokutu zaplatí majitel auta.
Zpět na článek
8. 1. 2013 18:42
8. 1. 2013 18:59
8. 1. 2013 19:52
8. 1. 2013 22:03
8. 1. 2013 19:56
9. 1. 2013 12:35
9. 1. 2013 13:01
9. 1. 2013 14:11
9. 1. 2013 17:10
9. 1. 2013 17:24
9. 1. 2013 17:32
9. 1. 2013 17:54
9. 1. 2013 18:03
9. 1. 2013 21:21
9. 1. 2013 21:26
9. 1. 2013 23:12
8. 1. 2013 18:17
nechtěl bych být leasingovka....
>:D
Rozbalit vlákno
3
Avatar - petrumr
8. 1. 2013 19:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 1. 2013 05:02
Re: nechtěl bych být leasingovka....
operativní leasing například.
9. 1. 2013 10:22
Re: nechtěl bych být leasingovka....
Něco podobného jsem už zažil v Irsku, tam se pojištění sjednává na jednotlivé auto a řidiče.
(Tzn. jedno auto a dva řidiči: dvě pojištění, a dvě auta jeden řidič opět dvě pojištění - jen profesionálové mají přenosné pojištění na více aut).

V případě, že si jdeš půjčit (pronajmout) auto podepisuješ klauzuli, že ty jako řidič si zodpovědný za všechny případné přestupky.
8. 1. 2013 18:22
nieco k teme...
[odkaz]
Staci precitat odsek 4.
:-P
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rokba79
8. 1. 2013 18:28
Odebrání bodů?
Vy si v redakci motoristického magazínu také myslíte, že body se za trest odebírají? Ach jo.....
Rozbalit vlákno
0
8. 1. 2013 18:42
majitel?
nema to nahodou byt prevadzkovatel? pretoze to budu na leasingovych spolocnostiach naberat ludi aby to riesili :-)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Blue Sun
8. 1. 2013 18:59
Re: majitel?
Nejen v leasingovkách... co třeba takové státní instituce, kdy majitelem je například ministerstvo vnitra (celá policie, soudy, celníci, bachaři - to všechno jsou jen provozovatelé) nebo obrany.
Avatar - petrumr
8. 1. 2013 19:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
8. 1. 2013 22:03
Re: majitel?
nedelej kovbojku - sluzebnich aut se toto netyka, protoze existuje kniha jizd/provozovatel a hlavne, zamestanec neni osoba blizka, tam neni moznost vymluvy / vyhnuti se postihu
Avatar - petrumr
8. 1. 2013 19:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - roman.rs
8. 1. 2013 20:00
řešení existuje
Existuje řešení bez bodu a bez pokuty. Četl jsem zajímavý článek. Vymluvte se na osobu ,,vzdálenou" Ano pane policisto, vím kdo vůz řídil, půjčil jsem ho známému, pište si jméno a adresu: Sergej Vasilijevič, Užgorod 135, Ukrajina. Jak to dopadne? Nijak, policista to na 99,9% odloží Nedostanu ani pokutu ani body, jelikož jsem pachatele označil a nahlásil. Samozřejmě, že to platí, pokud mě neprokážou, že jsem to opravdu řídil já jako majitel vozu .
Rozbalit vlákno
18
8. 1. 2013 20:38
Re: řešení existuje
Ještě jsou možné varianty:
1. Já jako majitel jsem auto zapůjčil třeba bratranci.Bratranec může oznámit,že auto zapůjčil třetí osobě,ale už není povinnen sdělit bližší ůdaj komu,protože tato povinnost se vztahuje na majitele.
2. Sdělit jméno již zemřelé osoby. Trochu morbidní,ale není to porušení zákona.
8. 1. 2013 22:04
Re: řešení existuje
To bylo boje za ustavni prava, ale - najednou se zase objevuji finty, jak to proste oyebat. Lhani a vytacky pred zakonem, ceska specialita, srabi...
8. 1. 2013 22:40
Re: řešení existuje
To vies, od "zamatovej" je uz 23 rokov, pomaly ubuda ludi ochotnych udavat vlastnu rodinu. Nastastie, dodavam...
Avatar - cerrbion
9. 1. 2013 08:12
Re: řešení existuje
chrudoš: ano ty nejsi srab, ale spravny pionýr co nabonzuje i vlastni rodinu :-) 1984 !

tyhle pionýrský kecy miluju...
9. 1. 2013 09:07
Re: řešení existuje
Vymluva na osobu blizkou nastava v drtive vetsine ve chvili, kdy se clovek vykrucuje ze sveho vlastniho prestupku, ne z prestupku nekoho z rodiny, takze opravdu nejde o bonzovani ale jen srabarnu.

Ze bych mel najednou platit za to, co jsem neudelal ja sam, se mi taky nelibi, ale nebudu se prece kvuli 400 stovkam za blbe parkovani odvolavat na Istvana z Uher a priznam radeji sam sebe ne?

Hele jestli se nekdo vymlouva anebo je Mirek Dusin je uplne jedno, jde o ten pohled, kdy se vsichni biji v prsa o pomezovani zakladnich prav a svobod a pritom jde jen o typickou ceskou vy_chcanost.
9. 1. 2013 10:18
Re: řešení existuje
" Hele jestli se nekdo vymlouva anebo je Mirek Dusin je uplne jedno, jde o ten pohled, kdy se vsichni biji v prsa o pomezovani zakladnich prav a svobod a pritom jde jen o typickou ceskou vy_chcanost. "

Souhlas :yes:

Jo, to je přesně ono, jenže mezi tu českou vychcanost patří i to, že se ozveme jen, když nám někdo stoupne na naše (cizí nás přece nezajímá) kuří oko. A jelikož je toto web o autech, tak zde většina bude nadávat hlavně v této souvislosti. Demagogické články od GTI mluví za vše.
9. 1. 2013 12:57
Re: řešení existuje
Prosimtě radši někam zalez ty udavači, je mi z tebe nevolno! :no: :no: Svojí rodinu bys udal, to že si fízlové, uzákoněj vyhlášku, díky který musíme dělat jejich práci (označit pachatele) a která zcela pošlapává základní právo nevypovídat, to ti přijde v pořádku?? Těšim se až tu uniformovanou pakáž někdo dotáhne k soudu, tohle nemají šanci obhájit! :no: :no: Místo abychom šli do ulic řvát, jsou tu bezpohlavní ubožáci, jako ty, kteří ješte budou tvrdit jak je to vlastně dobře a že na čechy nic jiného neplatí.. FUJ, studim se, že jsou mezi námi lidi jako ty!! :no: :no:
9. 1. 2013 13:30
Re: řešení existuje
Covece ja se stydim docela za tebe, omlouvat svou vych_canost "poslapavanim zakladnich prav", to je proste typicky ceske. Ja nikoho neudavam, zkus pochopit psany text, kde jasne pisu, ze odvolavani se na osobu blizkou je nejcasteji vyuzivano v pripade, ze prestupek spacha stejne majitel vozidla (ktery s autem jezdi logicky v drtive vetsine casu) a jen se odpovednosti vyhyba, nechrani jineho celna rodiny ale jen a jen sebe (ostatne vztahni si to ksobe, kolikrat jsi branil nekoho z rodiny a kolikrat sebe).

A ja nikde nikoho neudava, ostatne tim padem je udavac jakykoliv majitel firemniho vozidla, pujcovna atd, jestli je ale tohle v tvem pohledu udavani, pak si pletes pojmy z dojmy.
9. 1. 2013 11:06
Re: řešení existuje
Opravdu hrdinské řešení :no: Není lepší jezdit normálně? Než ze sebe pak dělat *? ;-\
9. 1. 2013 12:06
Re: řešení existuje
Až jednou budeš jezdit i za volantem a ne jen v dětské sedačce, tak poznáš, že přestupek je záležitostí zlomku sekundy.
Můžeš "jezdit normálně" jak chceš - jednou přehlídneš značku, nebo pozdě zareaguješ a už v tom lítáš.
Schválně si to někdy zkus.
9. 1. 2013 14:25
Re: řešení existuje
Díky za moudra. Myslím že mám za 10 let najeto docela dost něco málo přes 400tkm (ne jen po ČR). Světe div se zatím dvě pokuty jedna z rychlost, jedna parkvání v Praze. Souhlasím že přestupek je otázkou zlomku vteřiny ale vždy je na vině řidič nikdo jiný.
9. 1. 2013 12:09
Re: řešení existuje
Určitě je lepší jezdit normálně, ale ty policejní ku..y, zneužívají svého postavení a neznalosti zákonů normálních lidí a tak je dobré vědět, že existuje nějaká ochrana. Jel jsem na D1 směr Praha a před Nuselákem je průjezďák, ok na tempomatu dáš 50 (to jestli to má smysl nebo ne nechme stranou) a jedeš s ním až k prvním světlům (cca 2 km). Neporušuješ zákon, ale ty dva km tě, tak dokážou otrávit, takže když vidíš semafor, který má již delší dobu zelenou a dá se předpokládat, že tam spadne červená, tak trošku přidáš, abys nemusel čekat. Chceš být už po dlouhým pracovním dnu doma abys mohl dělat něco svého. Ejhle za 20 dní přijde pokuta, že jsi jel 58 km/h. Nechápal jsem kde a proč, ale pak se ukázalo, že dali radar za semafor, který je 1. za Nuselákem. Tohle mi přijde fakt jako mega sviňárna. Kolik lidí před oranžovou přidá plyn, aby nemusely čekat? Snad každý, takže tímto radarem jen hrabou peníze a nemá tam moc velký smysl. Většinou tam je kolona aut a až kolem 21.00 se to trochu vyprázdní.
Jinak všechny pokuty, které mi přijdou oprávněné platím a uznávám chybu, ale pokud je to opravdu sviňárna tak ani korunu.
9. 1. 2013 12:31
Re: řešení existuje
Tak, sviňárna, měls jet to pade, na světlech v klídku zastavit a pak jet dál, kam spěcháš? Není jedno, jestli přijedeš z práce dom za 27 minut nebo až za 28 minut? Ale jinak tvé rozhořčení chápu.
9. 1. 2013 12:38
Re: řešení existuje
Covece chapu te a pokud by ses v tomhle pripade vytacel, pomlcim a hodnotit nebudu, navic jak rikas, zapaltils.

Jde jen a jen ciste o "boj za ustavni pravo a zakladni lidske svobody", ktery je ale bojem za zachovani moznosti odrbat, ti lidi si do huby nevidi, to me stve.
9. 1. 2013 14:35
Re: řešení existuje
Já bych za cíl viděl spíš to aby se řidiči uklidnili nic víc nic míň. Řidič už není ve škole aby za prohřešky dostával poznámky nebo 5 do žákovské.
9. 1. 2013 13:03
Re: řešení existuje
Jezdim tam normálně 70-90 jako všude na okruhu, po obeslání od magistrátu jsem odpověděl, že chci vidět odborný posudek toho, jak zrovna moje konkrétní vozidlo na mých konkrétních pneu je hlučnější v 80 než v 50, jinými slovy, že překročení hlukového limitu 50km/h nabývá materiálního aspektu přestupku. Mám to sepsané od právníka, sám tomu až tolik nerozumím, nicméně posílal jsem to jíž 3x a zatím to vždy odložili pro nedostatek důkazů.. :-!
9. 1. 2013 14:32
Re: řešení existuje
Máš li na myslí radar na světelné v Legerově na křížení z rumunskou tak ten tam je už léta letoucí podle mne tak 6 let ne li déle. ;-\ Bohužel i tahle pokuta je oprávněná a nezbývá než sní souhlasit.
9. 1. 2013 12:35
OSOBA DOJENÁ
Jen pár krátkých vět směrovaných všem těm diskusním znalcům (plejstejšnového) života, kteří si ovšem zatím nestačili přečíst ani Ústavu, ani Základní listinu práva svobod, o normách upravujících danou problematiku nemluvě. Hlavně, že tu do praporu morálky smrkají své primitivní diskusní hlody...

- Nikdo nikdy se nemůže ve správním procesu vymlouvat na osobu blízkou. Může jen využít svého zákonného práva, a tedy může odmítnout výpověď, a to z toho důvodu, že by osobu blízkou (či sebe) mohl vystavit stíhání. Pokud s tímhle nesouhlasíš, doporučuji ti se přestěhovat na stromy a pokusit se začít žít znovu.

- 19. leden se samozřejmě osoby blízké nijak nedotýká, ta i nadále má své pevné místo v našem právním řádu.

- 19. ledna nastává provozovateli pouze nová (ano, zhůvěřilá) povinnost zajistit, aby ten, komu svěří vozidlo dodržoval předpisy.

- Pokud provozovatel tuto povinost nezajistí (u vybraných přestupků) pak mu může být uložena peněžitá sankce.

Za domácí úkol můžeš přemýšlet o tom, jak si zákonodárce představuje, že budeš to dodržování předpisů jako provozovatel zajišťovat. Protože, pokud ti zákon ukládá povinnost, kterou objektivně zajistit nemůžeš, stala se někde asi chybka. Fatální chybka...

P.S. Ano, jde jen a než o to, vytvořit legislativně osobu... dojenou :-!
Rozbalit vlákno
17
9. 1. 2013 12:48
Re: OSOBA DOJENÁ
V tomto pripade nevidim nutnost kohokoliv chranit proti postihu za prestupek, toto neni vec, ktera ovlivnuje neci zivot prece (krome toho, ze nebude mit chvili na pivo/benzin) - ze je to v ustave, to je dalsi vec, me to jako nutnost a zakladni lidske pravo neprijde. Ostatne v pripade, ze prestupek spacham sluzebnim autem, firma bez meho vedomi sama dolozi, kdo auto ridil, je to stejne, akorat se nejedna o rodinu, vysledek me bude stat stejne, v tomto ale problem nikdo nevidi.

Tohle je nekonecny boj jako benzin/diesel, alibisticke ohaneni se omezovanim svobod nic nemeni na faktu nutnosti odpovednosti za sve vlastni chovani a ciny, coz je ciste lidske hledisko, zakon nezakon.
9. 1. 2013 13:01
Re: OSOBA DOJENÁ
Tradičně pokračuješ v dokonalém blábolu. Ty vůbec nechápeš o co v dané věci jde. Co sem taháš rodinu? Co sem taháš osobu blízkou? Nejde o nic jiného, než o to, že ti zákon od 19,1, ukládá povinnost zajistit, aby řidič, kterému svěříš vozidlo dodržoval předpisy. A je-li zjištěn (elektronicky) přestupek, pak tobě jako provozovateli může být uložena sankce. Za co? Jak máš zajistit, že ten kdo řídí tvé vozidlo bude dodržovat předpisy? Vždyť to bys musel sedět na sedadle spolujezdce a musel bys mít před sebou pedály jako v autoškole... :-) Tedy jde o to, že ti zákon ukládá (sankcionovanou) povinnost, kterou však objektivně nemůžeš splnit.

Jen snad ještě k tomu tvému nesmyslu s firemním autem, tvůj zaměstnavatel samozřejmě není objektivně schopen doložit, kdo v danou chvíli vůz skutečně řídil, jen je schopen sdělit, komu vozidlo svěřil třeba v rozhodný den, ovšem, kdo vozidlo skutečně řídil v době spáchání přestupku, to musí prokázat až právě správní orgán v řízení.
9. 1. 2013 13:38
Re: OSOBA DOJENÁ
Ale ten zakon mi prece zadnou povinnost zajistovat dodrzovani predpisu neuklada ne? Je tam nekde tato veta napsana? Ten zakon jen rusi osobni vyhodu nevypovidani oproti firemnim autum, vzdyt prece ani firma neni nucena zajistovat neprekracovani predpisu zamestanci, nebo jo? Jakym zpusobem to firma zajistuje? Ja si nevsiml, ze by jezdil nekdo se mnou a ejhle, system funguje uz od nepameti a nikdo se nebouri, zajimave...

Vzdyt ja mam nove akorat jedinou a jednoduchou povinnost - oznamit, kdo v dane dobe auto ridil, co je na tom? Trahji se za to hlavy? Vesi se za to? Ridil jsem to ja, kamarad, znamy, zamestanec, jaky je v tomto rozdil? Ublizuje mi firma, kdyz predlozi knihu jizd (a ze mi bylo svereno vozidlo a ja ho prenechal nekomu jinemu, odpovednost je prece porad na me, ne? Vzdyt ja osobne jsem neco spachal, tak za to pykam ne? Nedelej z toho kovbojku a neprekrucuj.
Avatar - Stefič
9. 1. 2013 14:36
Re: OSOBA DOJENÁ
pořád to nechápeš. Zkusím ti to ještě jednou vysvětlit, ačkoliv GTI už to snad polopatičštěji napsat nemohl. Když ti zákon říká, že ty jako majitel vozidla neseš odpovědnost za spáchaný přestupek asoby, které jsi vozidlo zapůjšil, pak ti vlastně zákon nabízí dvě varianty. Buď vozidlo nikdy nikomu nepůjčovat nebo zajistit, aby řidič nemohl spáchat přestupek. Chápeš ten nesmysl? Jak mám zajistit, že moje manželka až poveze děti do školy nezaparkuje špatně? Rozumíš tomu?
Nařízení vlády 168/2002 říká, že zaměstnavatel je povinen zajistit, aby řidič nákladního vozidla dodržoval bezpečnostní přestávky. Pokud řidič nedodržuje, polici udělí pokutu 10.000,- řidiči, ale dalších 10.000,- zaměstnavateli. Pochopil jsi to? O to tu jde. Zákon nám říká, která varianta nesmí nastat, ale vůbec se nezajímá, že toho nelze dosáhnout. A to je jádro problému. Udávání manželek, dětí, tchánů, strýců jsou kecy. Podstata je jinde
9. 1. 2013 14:46
Re: OSOBA DOJENÁ
Tak ja ti to taky zkusim rict jeste jednou - zamestnavatel je povinen zajistit prestavky zamestnance - sedi ten zamestnavatel s ridicem v aute? Ne, proc by to delal, ridic to ma nakazano, tak to nikdo dal neresi.

Kdyz to tedy parafrazuji na "majitel je povinen zajistit dorzovani predpisu ridice" - majitel sedet v aute nebude, jen ridice pouci - to se prece deje porad í dnes, nebo kdyz pujcis synovi auto, nereknes mu - jed opatrne a nejezdi jak hovado, jinak si ten flast budes platit sam?

A ze nesu odpovednost - ja ji prece nenesu absolutne, pokud reknu, kdo auto ridil, tak nic platit nebudu a zodpovidat se bude ten, kdo auto ridil, neprekrucuj to, vubec nic zajistovat nemusis.
Avatar - Stefič
9. 1. 2013 15:22
Re: OSOBA DOJENÁ
jak neřeší? Jasně ti píšu, že řeší. Pokutu se zaměstnavatel i zaměstnanec ačkoliv zaměstnavatel nemá jediný nástroj, jakým dohlédnout na povinnosti řidiče. A v tomto případě je to stejné. Začínám mít pocit, že spíš nechceš pochopit
9. 1. 2013 15:30
Re: OSOBA DOJENÁ
Neresi ve smyslu ze se proti tomu nedelaji petice, bourlive diskuze atd, ne z pohledu pokuty, tak jsem to myslel.

U soukromeho auta dostane pokutu bud provozovatel, nebo ridic, nikdy ne oba najednou, v tom je to daleko daleko priznivejsi nez u firemniho auta, soukromy ridic tedy na dodrzovani predpisu ridicem absolutne dohlizet nemusi (tzn nemas zadnou zakonou povinnost toto delat, postih za neci prestupek se te dotkne jen pokud postih vezmes dobrovolne na sebe, nikdo te k tomu nenuti).
9. 1. 2013 14:48
Re: OSOBA DOJENÁ
chrudoš: Čoveče ty máš fakt dost
9. 1. 2013 13:11
Re: OSOBA DOJENÁ
Měl by ses stydět za svůj názor! Jsem pro svobodu slova, ale tobě bych toto právo klidně odepřel, stejně jako bys ty mě odepřel právo nevypovídat. Pitomce, kteří slepě následujou co jim vrchnost nakáže, těch máme v ČR dost, ale lidí co přemýšlí jak šafránu a ty rozhodně nejsi jeden z nich !
9. 1. 2013 13:41
Re: OSOBA DOJENÁ
Oybevanai je znamka premysleni? Proc bych se mel za svuj nazor stydet? Ja jsem problem se zodpovednosti za svou jizdu nikdy nemel, snazim se jezdit podle predpisu a ve chvilich, kdy mi to nevyslo, jsem za sebe pokutu zaplatil, at to bylo primo nebo s predvolanim, nevidim duvod, proc se vykrucovat - to je to, za co se mam stydet?

A odpirat za toto svobodu slova, hochu tebe dneska nekdo hodne nastval, co? Za to si dej jednu pres hubu
9. 1. 2013 14:07
Re: OSOBA DOJENÁ
Chrudoši Chrudoši....nad tvými pa-názory a zarputilou snahou argumentovat bez elementárních znalostí, musí člověk zaplakat... Styď se! 8-s
9. 1. 2013 14:21
Re: OSOBA DOJENÁ
Vypis mi elementarni znalosti, ktere me prispevky postradaji, dekuju
9. 1. 2013 14:50
Re: OSOBA DOJENÁ
chrudoš: Já myslím, že ses ztrapnil dost...už se na to vykašli
9. 1. 2013 15:03
Re: OSOBA DOJENÁ
Tak osocovat a nadavat umi kazdy, ze. Trosku fakta a odpovidat na dotazy, to uz moc lidem nejde.

Mas neco k tematu?
9. 1. 2013 13:07
Re: OSOBA DOJENÁ
:yes: :yes: konečně někdo, kdo vidí širší souvislosti ! :yes: :yes:
9. 1. 2013 14:22
Re: OSOBA DOJENÁ
no vida, jde to napsat i bez demagogických žvástů kolem
akorát ten závěr si netrefil:
pokud si dáš dohromady 1 a 1 přijdeš na to, že je to právě osoba dojená, která má zásadní vliv na spáchané přestupky a konečně má tedy rádnou motivaci (voila) zajisit, aby ten, komu svěří vozidlo, dodržoval předpisy
...kruh se uzavřel

P.S. ano jde o to snížit množství páchaných přestupků
9. 1. 2013 14:11
Reakce
OtaToy: Od kdy si policajti uzákoněj vyhlášku??? Víš vůbec, jak v týhle zemi probíhá schvalování zákonů??? A ona platí ještě nějaká vyhláška? Asi ne... A uvědom si, že osobu blízkou využiješ až ve správním řízení. A to se, většinou, odehrává na úřadě. A co se týče slintu od toho právníka... Že to odložili bude asi tím, že nemaj čas tě furt obvolávat. Jinak nejde o hluk, to všichni víme. Ale řidičák jsi dostal za to, že rozumíš, co značka znamená, a budeš podle toho jezdit... Jinak budeš brzy hrdina bez řidičáku.

Kuře64: No vidíš, jel jsi na oranžovou... Ale v zákoně se píše o žluté, navíc nemáš sešlápnout plyn, ale zabrzdit. A pokud nestihneš, plynule projet... Bacha na slovíčkaření, taky na to pár lidí už dojelo...

GTI: Hele, člověče, máš to napsaný srozumitelně... Takže poprvý s tebou souhlasím...
Rozbalit vlákno
8
9. 1. 2013 17:10
Re: Reakce
Samozřejmě vím, že zákon si neschválili sami policajti, ale kdo měl na jeho schválení největší zájem je snad jasné. Jde pouze o plnění kasy, ale tento zákon supluje práci policie, resp. správního řízení (vyšetřování), proto jsem pro zjednodušení řekl "policajti si uzákonili".
To že po tom "slintu od právníka" odložili je naprosto jasné, došli jim argumenty, nikdo kvůli mě nebude takovou expertízu dělat- no a o to mi jde! Když je platný (nesmyslný a buzerační) předpis, který ale nelze reálně vymáhat, proč bych měl sklopit uši a platit? Až pojedu 120 před školou, tak mi seberte řidičák klidně na vždy, ale jezdit 50 na magistrále??? Ani mě nehne!!
9. 1. 2013 17:24
Re: Reakce
Tak ale nezaměňuj dvě věci. Policajty a strážníky... To je totiž dost podstatný. Státní policie měří v Praze na 50 s tolerancí 15km/h, takže pokud nepojedeš víc jak 68 km/h (3km/h jsou povolená odchylka radaru/tachometru), nikdo tě nezměří. A pokud se chytit necháš, věz, že z vybraný tisícikoruny, která jde do st. rozpočtu, se do PČR vrací asi 1halíř... Pokud budeme mluvit o strážnících, tedy obecně o Obecní či Městské policii, pak je situace jiná, a je pravda, že ta měří od 58 km/h ( 3km/h odchylka, + 10% tolerance = 5 km/h]. Vybryné peníze jdou všechny do rozpočtu obce/města, takže platí, čím víc vybereš, tím víc máš. Proto třeba ty hummery v Praze.

Nevěřím, že pokud se budeš chovat normálně, budeš mít problém s policistou, tedy PČR. I když i to se stává, většinou mezi novýma "natěšenýma". A se strážníkem jsme zase jinde, tam není důvod ti slevovat. Nebo ty bys taky někomu dal slevu, kdyby to šlo z tvýho???

Jinak novela je debilní, holt to dopadne úplně stejně, a vymluví se každej, kdo chce...
9. 1. 2013 17:32
Re: Reakce
Jo a ještě. S osazováním značek nemá PČR absolutně nic do činění, a možná by ses divil, co všechno PČR navrhovala v Praze zrušit za omezení, ať rychlostní, nebo jiná. Ale neprošlo to. A proč, to jsem popsal výše...
9. 1. 2013 17:54
Re: Reakce
Návrh dopravního značení je v kompetenci dopravního inženýra, schvalování a povolování v rukou policie, nikdo jiný na tom ze zákona podíl nemá a nemůže mít. Tzn pokud si chcete stěžovat na značení tak na příslušné policii, je to plně jejich odpovědnost
9. 1. 2013 18:03
Re: Reakce
Takže vlastně přiznáváš, že předpisy dodržovat nebudeš a raději si najdeš výmluvu - hlukových studii se závislotí hladiny hluku na rychlosti dopravy je spousty, ostatně pro návrh komunikací se musí vždy dokládat (to platí i pro návrh snížení rychlosti - udělá se stávající hluková mapa, výhledový model a po roce potvrzující měření), objektivně je to potvrzená pravda, konkrétně pro daný typ vozidla a pneumatik samozřejmě ne a pokud by to měl někdo dokázat, vyjde to dráž než pokuta.

Co se tobě jeví jako buzerační předpis, je potvrzená pravda, že to nechceš akceptovat a raději z toho vykličkuješ je podle tebe možná vyhýbaní se stádu, podle těch lidí bydlících okolo je to normální vyhcanost, říkej si co chceš.
9. 1. 2013 21:21
Re: Reakce
V zásadě máš pravdu. Bohužel v naší zemi je spousta nesmyslných zákonů, předpisů a nařízení a bránit se proti nim lze velmi složitě. Proto potřeba ruzných právnických kliček a "vychcaností". Nejsem kriminálník, recidivista ani nepřizpůsobivý- nikdy jsem neměl jakýkoliv problém se zákonem. Považuji se též za rozumného člověka, nejezdím pod vlivem, nebezpečně, nepatřičně rychle, neomezuji lidi kolem sebe atd., ale 50 na magistrále je buzerace! Nikdo se neptal 250 000 lidí, co tam denně projedou co si o tom myslí, vše se udělalo na popud občanského sdružení tvořeného ze cca. 7000 lidí, kteří v dotčeném okolí bydlí. Připomínám, že je to to samé sdružení, které odmítlo výstavbu protihlukové stěny- chtějí prostě auta odtamtud zcela dostat a zvýšit tak cenu svých nemovitostí. V zásadě jsem pro, ale posranej stát měl už dávno dodělat okruh, o kterém se mluví už snad 30 let, a ne dojit lidi, kteří nemají jinou možnost jak jezdit. Až bude okruh, věřím, že nikdo dobrovolně nebude centrem jezdit a žádná omezení nebudou třeba. To by ale nejdřív v tomhle kocourkově musela někoho zajímat přičina a její řešení a ne jen jak si nahrabat!
9. 1. 2013 21:26
Re: Reakce
Ještě doplním, že s osobou blízkou je to stejné: Až se v tomhle státě přestane rozesílat 58km/h před školou ve 3 ráno nebo 79 o půlnoci na průmyslové, kde neni ani noha. Až budou adekvátní pokuty k průměrnému platu a budou se dávat jen za "opravdové" přestupky, neřeknu ani popel a budu platit, ale tuhle aktuální sebranku zlodějů já financovat nebudu!
9. 1. 2013 23:12
Re: Reakce
je to proste jen uhel pohledu, nektere mereni je fakt na nastvani, nicmene pravidla neplati jen od 8:00 do 22:00, pravidla plati proste porad a kdo je porusi, musi ocekavat, ze treba prijde trest, nemuze se udelat zadna uleva, to by byla pak anarchie, urcita pevna ruka tu byt musi. At si ji kazdy porusuje, jak je libo (ani ja nejezdim ucebnicove podle predpisu), ale ty pravidla byt musi.

A ver, ze policie se zbytecnemu a spornemu znaceni brani jak cert krize prave kvuli zkusenostem s vyhybanim se postihum, vi, ze cokoliv diskutabilniho bude jen ztrata casu, takze omezujici znacky davaji opravdu jen tam, kde je to pro zvyseni bezpecnosti atd, ne kvuli buzeraci (pohybuju se v tom - nejsem policajt, to ne :-)