Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ptali jsme se za vás: Ministerstvo dopravy k osobě blízké

Osoba blízká zmizí nenávratně z motoristického života už za devět dní. Můžeme si o tom myslet co chceme, ale zákonodárci i prezident rozhodli, že takto je to správné. Nám nezbývá, než se s jejich rozhodnutím smířit.
Zpět na článek
10. 1. 2013 12:22
10. 1. 2013 12:45
10. 1. 2013 14:12
10. 1. 2013 14:58
10. 1. 2013 15:32
10. 1. 2013 16:41
10. 1. 2013 16:46
10. 1. 2013 17:58
11. 1. 2013 06:15
10. 1. 2013 17:54
10. 1. 2013 18:59
10. 1. 2013 17:59
10. 1. 2013 16:22
10. 1. 2013 16:40
10. 1. 2013 17:51
10. 1. 2013 14:24
10. 1. 2013 15:14
10. 1. 2013 23:16
11. 1. 2013 00:38
10. 1. 2013 11:29
novinářská lůza papouškuje nesmysly
Jaký "institut osoby blízké"... co to jako je? Taková věc vůbec neexistuje! Existuje jen ústavní právo nevypovídat proti SOBĚ a osobě, jejíž újmu by obviněný vnímal jako újmu vlastní. A toto právo zákonodárci obcházejí stylem "nám je fuk, kdo to spáchal, máš auto, tak plať". Neboli vinen je i ten, kdo nemá žádné prostředky zajistit, aby čin nebyl spáchán. A "orgán" paušálně označí vysvětlení občana jako výmluvu. Aniž zkoumá skutečný stav věci.

Já myslím, že do roka bude po všem. Tento paskvil prostě nemůže vydržet v právním řádu dlouho.
Rozbalit vlákno
1
10. 1. 2013 17:35
Re: novinářská lůza papouškuje nesmysly
Taky doufám, že to někdo nechá dojít až k soudu, tam neni šance tenhle paskvil obhájit !! :no:
10. 1. 2013 12:22
...
Všimněte si, jak na ministerstvu vůbec neodpověděli na otázku, jak má vlastník zařídit, aby řidiči, kterým auto půjčí, neporušovali předpisy! Jen dokola plky, že to má zařídit, ale ne jak.

Ostatně, není divu, museli by říct, že nijak a že to samozřejmě velmi dobře vědí a že taky právě proto to tam dali. Ne aby to bylo splnitelné, ale aby to bylo nesplnitelné a dostali nás tam, kam chtějí. To ale narovinu říct samozřejmě nemohou. Přímý "útok" na právo nevypovídat podle Listiny si dovolit nemohli, tak to obešli tímhle. Však ony to soudy dřív nebo později sestřelí.
Rozbalit vlákno
1
10. 1. 2013 12:45
Re: ...
Presne to iste ma napadlo. Dostal jasnu otazku "Jakým způsobem má provozovatel vozidla zajistit, aby osoba, které půjčí vozidlo, dodržovala dopravní předpisy?", a neodpovedal nic k veci, len zopar nic nehovoriacich dristov. Ono na taku otazku sa ale ani odpovedat neda...
10. 1. 2013 13:00
Nahnevani czechaczci
Ja zase pro zmenu doufam, ze tento "paskvil" bude tak dokonaly, ze na to dojedou vsichni ti zmr*i, kvuli kterym tento "paskvil" musel vzniknout.

Tak si tu nehrajte na poskozene obcany, nebo na aspiranty pro ombudsmanske urady.

Beztak jde pouze o zast z toho, ze si stat dovolil to, ceho ctihodny a na pravech utrhovany obcan CR bezne zneuziva...

Zajimave je, ze na zapad od nas nic takoveho fungovat nemusi...

Misto brblani se radsi zabyvejme tim, jak pretvorit zmrvenou ceskou naturu 8-s
Rozbalit vlákno
16
Avatar - janoš
10. 1. 2013 13:27
Re: Nahnevani czechaczci
I když jsem ,,osobu blízkou" nikdy nevyužil a pokutu jsem nedostal asi 4 roky, tak s tím nesouhlasím. Je to represe bez výchovného účinku, jen za účelem vybrat peníze a je jedno co kdo. Proč se vybrané peníze na pokutách nevrací do systému prevence, výchovy řidičů a naučení slušného chování za volantem?
Je pravda, že někdy člověk jede víc než by měl, ale to mu selský rozum a inteligence dovolí, že před koncem obce, žádný dům, za 200m značka, tak nepojedu 50... A právě o tom by to mělo být, ne striktě buzerovat, ale vědět, že když jedu kolem školy ráno , tak jedu o to více opatrněji, než je pravidly dáno.
Další věc je, jak budete na úřadě dokazovat a hádat se, když kamarádovi půjčíte auto a on to popře? Na fotce nemusí být nic vidět, teď vlastně už ani nemusí, stačí aby bylo auto i zezadu, indentifikace řidiče není nutná, když se to tak vezme.
Kdyby policie pomáhala a chránila tak jak má, vůbec by k tomu nemuselo dojít. Jen systém počítá s tím, že od policie bývá stálý příjem z pokut a když poklesne, tak jsou tlačeni k výkonům a buzeraci, což je dosvědčitelný fakt. Osobně vím od pár policistů, že jsou shora nuceni vybírat pokuty a vždycky se něco najde, za co se dá dát... tak potom se nedá divit, že to je tak jak je...
10. 1. 2013 14:53
Re: Nahnevani czechaczci
Pokud jsem auto kamarádovi zapůjčil a on to popře, dobře mi tak, mám si kamarády vybírat lépe a nebavit se se zmetkama - nehledej extrémní situace, těch je vždy jak ve prospěch tak neprospěch možné vymyslet x, o tom to přece ale není.

Označení začátku a konce obce musí být umístěno v místě hranice zastavěného/zastavitelného území obce dle územního plánu - ten je tvořen na 5-10 let dopředu, zástavba se ale staví v průběhu těch 5-10 let, vždy tedy vznikne z počátku hluchý prostor, který ale není možno eliminovat, každopádně to není zvůle starosty/policajta kasírovat za každou cenu, nehledejte hned ve všem sviňárny...
10. 1. 2013 15:38
Re: Nahnevani czechaczci
jde o to, ze u znacky, ktera je kvuli uzemnimu planu za realnou zastavbou obce uz nekde v polich, stoji zaroven radar a meri lidi, kterym zdravy rozum dovoli v polich jet vice nez 50 ... realna zkusenost z Moravskych Budejovic ... v obci kde jsou skoly, skolky, prechody pro chodce atp. tam zadny rada nebyl ... to je ten duvod, proc jsou nektery lidi nastvany
10. 1. 2013 16:44
Re: Nahnevani czechaczci
Tak to je samozřejmě sviňárna, to uznávám, výjimky jsou všude, pořád jde ale o překročení předpisů, nejde k tomu přistoupit tak, že "pokud se mi tato místní úprava nelíbí, budu si jezdit jak chci a před odpovědností se vymlouvat a vytáčet", pak by byly všechny pravidla docela zbytečné
10. 1. 2013 17:36
Re: Nahnevani czechaczci
pravidla musí být a je třeba je dodržovat ... ale čeho je moc, toho je příliš ... tato právní úprava je nadbytečná a zjevně cílená na efektivnější vybírání peněz ... zákonodárci a obhájci se pak vymluvají na obecné dobro a přitom tím jen podporují podobné případy jako jsem uvedl výše, a právě kvůli takový případům by takový zákon neměl být aby neumožňoval podobné zneužití ... trestat se mají viníci dopravních nehod
10. 1. 2013 18:56
Re: Nahnevani czechaczci
proc to beres z pohledu penez? Vzdyt v zakladu celeho problemu je provedeny prestupek - nikdo na tebe nesije boudu, nikdo te krive neobvinuje, proste jsi neco provedl a je potreba, aby se to vyresilo. Lide hromadne zneuzivaji moznosti se postihu vyhnout, coz ma za nasledek, ze lide napr na spatne parkovani absolutne dlabou, to je jadro pudla - ne vic penez, ale mene prestupku. Kdyz nekoho vyfoti dnes, vysmeje se jim a necha se fotit treba kazdy tyden. Za dva tydny ho ale vyfoti jednou, bud vysoli 10, nebo pokutu adekvatni prestupku a priste si uz bude davat pozor, o to prece jde.

Apropos, proc to vsichni resi, vzdyt staci jezdit podle predpisu a je to ne?
Avatar - petrumr
10. 1. 2013 18:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 1. 2013 19:34
Re: Nahnevani czechaczci
Protoze znacka omezujici rychlost je tu kvuli bezpecnost. Koho ohrozuji mezi polema, kdyz pojedu 60 ? Zajice ?
10. 1. 2013 22:44
Re: Nahnevani czechaczci
Nehledat extrém? Loni v létě, mě na konci Velvar (myšleno od brány směr Kralupy) změřili cca 100-150m před koncem obce (okolo nic). Naměřili 55km/h.... Hned přiběh, jako bych centrem jel kilo.... Kdybych tenkrát nepospíchal, tak se snim klidně hádám, když sem pochopil, že debata nikam nevede tak sem sklopil uši a zaplatil pokutu stim, ať je na ty peníze za takovouhle sviňárnu hrdej. Kybych tenkrát víc myslel, tak to dám do správního řízení, bohužel mě to v tý nasr**osti nenapadlo.. Ponaučení pro příště... :-|
10. 1. 2013 15:29
Re: Nahnevani czechaczci
zmrvenou naturu mas Ty ... nevim jstli zijes v zharanici a mas zkreslenou predstavu o tom, jak to funguje v CR nebo naopak zijes v CR a mas zkreslenou predstavu o zahranici ... ono uz to věčné srovnavani se zhranicim je zmrveny pohled na vec ... dulezite je jit k podstate veci

tenhle paskvil nevznikl proto, ze by snad statni urednik chtel dobro pro slusne obcany, ale proto, ze statni urednik hledal cestu, jak z obcanu vytahnout vice penez i za prestupky na mistech, kde byla zamerne nastavena omezeni, ktara odporuji zdravemu rozumu
10. 1. 2013 16:43
Re: Nahnevani czechaczci
Ackoliv jsem se narodil v CR, tak druha pulka me "natury" je zaplatpanbuh zapadnejsi, kde jsem taky stravil x let zivota a tak si dovoluji soudit prave tu ceskou, ke ktere mam diky bohu dal.

Tak si mne, prosim, pro priste nedovoluj soudit... taky nesoudim tu tvoji, ackoli bych mohl rict, ze jsi ta prislovecna potrefena husa a typicky "ublizenecky" uplakanek, ktereho ten zly stat pouze a jen okrada :-!

Cesi maji jeden zasadni problem... pletou si demokracii s anarchii. Tady spousta lidi jezdi jako dobytek, ale jakmile prekroci zapadni hranice, najednou maji respekt (nepocitam bezmozky s mocipanskym komplexem).

Skoda, ze nejde zjistit, kolik procent pripadu s osobou blizkou bylo pouzito temi slusnymi obcany odchycenymi na zamerne nastavenem omezeni zlou policii a zlym statem a jake pripadalo na dobytky nerespektujici pravidla a zakony demokraticke zeme v niz ziji.

Apropo, povolit v tehle zemi vyssi rychlosti, okamzite by to znamenalo, ze si velke procento imbeci*u bude myslet, ze mohou jet min. o 20-30kmh rychleji.

Tak jen pro tve dobro doufam, ze na nejakeho nenarazis 8-s
10. 1. 2013 17:45
Re: Nahnevani czechaczci
Až se v tomhle státě přestane rozesílat 58km/h před školou ve 3 ráno nebo 79 o půlnoci na průmyslové, kde neni ani noha. Až budou adekvátní pokuty k průměrnému platu a budou se dávat jen za "opravdové" přestupky, neřeknu ani popel a budu platit, ale tuhle aktuální sebranku zlodějů já financovat nebudu! Evidentně nejsem sám kdo si to myslí..
10. 1. 2013 18:22
Re: Nahnevani czechaczci
povazuji se za cecha a Tva slova "zmrvenou ceskou naturu" se me tudiz osobne dotkla ... jsem ostrazity pred lidmi, kteří hazeji vsechny do jednoho pytle jen na zaklade barvy pleti nebo treba narodnosti jako jsi to predvedl vyse ... a proto jsem si i já dovolil zde veřejně projevit svůj úsudek o Tobě za použití Tvých vlastních slov
11. 1. 2013 08:13
Re: Nahnevani czechaczci
Víte proč na západě jezdím podle předpisů? Protože když přejedu hranice, tak získám pocit, že dopravní značení má logiku a má opravdu řidičům pomáhat a ne buzerovat. Že když je v Německu na dálnici omezení na 50 kmh, tak to má nějaký smysl a jedu těch 50. A ne jako u nás, kde skončí opravy a ještě dva měsíce tam visí nesmyslné omezení...
10. 1. 2013 17:41
Re: Nahnevani czechaczci
Pravda pravdoucí, vždycky se najde nějakej fašista, kterej se ohání "západní náturou" přitom by nejradši pošlapával základní práva, přitom sám machruje tím, že vůbec neví jak to u nás funguje.
10. 1. 2013 14:12
paskvil
Pokud bude tvrde vymahano i u aut, ktera "nahodne" maji protekcni cisla, tak dobre,ale ty budou zase proklouzavat s ostatnimi velkymi rybami a odnesou to bezni lide, kteri nedodrzi na mnoha mistech nesmyslne snizene rychlosti se zasitymi mestskymi strazniky s radary.
Rozbalit vlákno
12
10. 1. 2013 14:58
Re: paskvil
Psal jsem to včera, nesmyslně snížená rychlost neexistuje - PČR je jediný orgán, který stanovuje platnost a umístění dopravních značek, návrh vychází ale od dopravních inženýrů, každý návrh značky musí být podložen normou, zákonem, hlukovou/bezpečnostní/jinou studií atd, jinak jej PČR právě kvuli možné průstřelnosti vymáhání pokut ze zkušeností poslední doby neschválí!!! Tzn pokud je na magistrále 50, existuje hluková studie a model, který toto potvrzuje, není to vycucané z prstu
10. 1. 2013 15:32
Re: paskvil
jasně ... a špenát má hodně železa a proto je zdravý >:D ... lidi používejte vlastní mozek
10. 1. 2013 16:41
Re: paskvil
...a to má být co? Právěže zkus na chvíli přestat používat mozek svůj a zkus se dozvědět něco relevantního, vlastní úsudek není vždy to pravé.
10. 1. 2013 16:46
Re: paskvil
Obavam se, ze tohle individuum zadny nema... soude podle jeho citoslovcu vypocenych do textu pri zadavani nicku >:-[]
10. 1. 2013 17:58
Re: paskvil
jistě, když docházejí argumenty, nastupují osobní útoky :no:
11. 1. 2013 06:15
Re: paskvil
Nechal jsem se unest emocemi, osoba blizka mne totiz uvadi do extremnich stavu... ale ver, ze argumentu mam plny pytel ;-)
10. 1. 2013 17:54
Re: paskvil
to byla ironie ... vědecké výzkumy a práci odborníků ctím, ale nesnáším jejich zneužívání některou politickou a úřednickou garniturou ... věřit slepě všemu co Ti někdo tvrdí taky neni dobře
10. 1. 2013 18:59
Re: paskvil
neni to vedecky vyzkum, je to normalne odvedena prace vystudovanym clovekem, ktery je pod tim podepsany a je to jeho zivobyti, chybu si nedovoli, protoze kazda takovato prace je napadnutelna a muze mit pro nej postih, to mi ver
10. 1. 2013 16:22
Re: paskvil
Tak to bych rád viděl toho dopravního inženýra, který v Jižních Čechcách v obci Majdalena dal již od cca 1/2 obce 70km/h. I dřív, když tam byla 50, tak tamlítali jak pitomý(smrťáky tam byly-v zatáčce u hřbitova) a teď to takhle vylepšili. O dopravních inženýrech si vůbec nedělej iluze. Sám jsem řadu let pracoval na projekční stránce zjednosměrňování Smíchova+Strahovský tunel atd. Ten bordel co v tom byl bych opravdu přál všem vidět. Za vrchol dodnes mám okamžik, kdy byl stavbyvedoucí daného úseku překvapen, když jsem ho upozornil, že sice správně pochopil, že to bude jednosměrka, ale na druhou stranu >:-[] , tak vzali plošinu a otočili semafor 8-s . Bylo to v Kartouzský(napojení na Strahovský tunel, Plzeňskou a vjezdy do garáží)

PS: S tou 50 na Magošce to neni tak uplně košér. Snížit rychlost na rychlostní komunikaci je možné pouze za učelem zvýšení bezpečnosti, o hluku ani písmenko. Na magošce to ještě projde, páč už se nejedná o rychlostní komunikaci, ale sjezd na Spořilov... tam to je opravdu mimo
PSS: Ještě že mě body a stacionární radary nemusí trápit. Díky krapet atypickému rodnému číslu mě policajti ani nenajdou v tý svý databázi při silniční kontrole >:-[], natož zpětně na úřadě :-!
10. 1. 2013 16:40
Re: paskvil
Inženýra myslím projektanta, ne stavaře, ti jsou na jinou debatu :-) Ten případ neznám, zníto divně, ale v tomto případě za tím něco bude a vybíraní pokut to logicky není, zvýšení nebezpečnosti přece taky ne, těžko říct.

A snížení rychlosti je jedno z protihlukových opatření, které, když je snížení hluku vyžadováno, je možné/nutné udělat kdekoliv, magistrála je navíc již v obci, tzn rychlostní komunikace to sice je, ale místní, tzn podmínky a možnosti jsou trošku jiné jako mimo obec
10. 1. 2013 17:51
Re: paskvil
Takhle to funguje možná na papíře, v praxi se přislušná studie/zákon/norma vytvoří tak aby do ní daný případ pasoval. Např. na 50 na magistrále již přišlo na magistrát cca 17 000 stížností a ruzných zpochybnění studie (zhruba 2x tolik než je hlukem "dotčených" občanů v dané lokalitě) a nikoho to nezajímá, pokuty se vybírají stále dál. Ten úředník PČR rozhoduje "od stolu" a není výjimkou, že dané místo nikdy ani neviděl, navíc pokud přijde dostatečně lobingem podpořený návrh na takovéhle omezení, rozhodně neni v moci toho úředníka to zatrhnout- takhle to v reálu fakt nefunguje!
10. 1. 2013 14:24
SHRNOVAČKA
Tak jsme se to zase všechno pěkně dozvěděli. Tentokrát výjimečně nikoliv na diskusi, ale přímo z hlavního článku. Pana redaktora velmi chválím za dobře, co dobře, za výborně cílené otázky. Pochvalu už ovšem není možné udělit odpovědím 8-s Vlastně... ty odpovědi jsou... trpce signifikantní, tedy opravdu příznačné - ano ano, v tomto právním nihilismu, v tomto právním marasmu žijeme. Je to doslova zoufalé, zoufalé... zoufalé :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petrumr
10. 1. 2013 18:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 1. 2013 15:14
nechapu
Ted uz jen povolit soukromym spolecnostem merit a mesta maji slusny privydelek do rozpoctu v dobe financni krize. Samozrejm, ze jde jen o vyber penez, o bezpecnost tu vubec nejde. Proc je problem vyhnat policisty do terenu a pokutovat ridice na miste, hned po spachani prestupku ? Vidim v tom mnohem vetsi vychovny efekt, nez po pul roce obesilat a pak hrozit na urade pokutou, kdyz nepraskne kdo to udelal. Argumentace o tom, ze kdo pujcuje ma byt cestny, vsechno priznat, zaplatit, to si nechte do rychlych sipu, tady jsme v realnem svete a nevidim duvod nekomu ulehcovat praci, za kterou dostava zaplaceno z mych dani. Argument typu, ze kdo jezdi podle predpisu, nemusi se bat je stejny, jako dat kazdemu kameru do loznice, obyvaku, cip pod kuzi, vsak kdo nic neprovede, tomu to preci nevadi.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Guttalax
10. 1. 2013 19:58
Třeba toto.....
V Itálií si vás pozvou a máte dvě možnosti. Buď řeknete,že jste vůz řídil vy a máte to za 100 Euro a 5 bodů .Nebo budete tvrdit ,že to řídila osoba blízká a jste ochoten zaplatit dvojnásobnou pokutu..Takže za dalších 100Euro si zakoupíte nepřidělení bodů. Můj názor je jasný. Každý by měl zodpovídat za své auto .psa.děti....... a taky nést důsledky. :-! :-!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
10. 1. 2013 20:10
Přitom je to prosté,
jeden policajt naměří, druhý policajt zastaví, řidič zaplatí. Akce na deset minut. Přestupek je okamžitě potrestán bez byrokracie. Jenže o to jde vykázat činnost na úřadech.
Rozbalit vlákno
1
10. 1. 2013 20:27
Re: Přitom je to prosté,
vzpamatuj se, toto vubec neni or rychlosti, je to napr o spatnem parkovani, to tam ma ten policajt cekat, az prijdes k autu? A abys mu rekl, ze zaparkoval nekdo jiny nez ty? Boha toto neni o lenosti nebo kasirovani, toto je o zruseni vykrucovani, hledate v tom nejakou pomstu statu nebo co. Jste vy v praci permanentne nastvani, mstivi a delate naschvaly? Asi ne, co, proc by to nekdo jiny mel asi delat, vypatlanost uz...
10. 1. 2013 20:43
dobře nám tak
Tady jde o to, proč se to vůbec zavedlo. Stačí se podívat kolem sebe a je jasné, že čeští řidiči jsou nevychovaný prasata, kteří mají dále drzost se pak hádat s policajtama nebo se správním orgánem. Jdu po městě zákaz stání další zákaz zastavení a auta tam stojej jak na parkovišti, každé auto za stěračem lístek od MP. Je jasné, že při následném řešení někde na služebně nebo v kanclu každej řekne že to řídila osoba blízká a pak se jen smějou jak s tím vym...aly. No klasická česká nátura a zde v debatě stojím za osobou s nickem chrudoš.
Rozbalit vlákno
7
10. 1. 2013 20:54
Re: dobře nám tak
Řešení je jednoduché - kdyby každýho špatně parkujícího okamžitě odtáhli, za měsíc by všichni parkovali přesně podle pravidel. Odtah totíž sám o sobě koštuje kolem 2000,- Ale to není cílem - pokud by se všichni chovali podle pravidel, MP by byla ztrátová. Proto raději MP většinu přestupků přehlíží a pokutuje jen náhodně a v "rozumné" výši, aby jim příliv peněz nevyschnul.
10. 1. 2013 20:58
Re: dobře nám tak
No ale vy nechápete, že se ten přestupek jednou stal a někdo ten přestupek a odtah musí zaplatit, což v případech osoby blízké je ten problém, jelikož jsme se naučili lhát a vykrucovat se. Neříkám, že ten zákon je napsán správně, měli se zde držet Holandského modelu, kde prostě vše odnese provozovatel a basta.
10. 1. 2013 21:00
Re: dobře nám tak
Klasika, kdyby ale policajti nakoupili 100 odtahovek do kazdeho mesta, zas zacnes nadavat, ze nedelaji nic jineho ze odtahuji a nevenuji se ostatni praci. Lidem jako ty se nikdy nezavdeci, at udelaji treba pravy opak
10. 1. 2013 22:01
Re: dobře nám tak
Řeknu Vám, to si ti řidiči ale dovolují hodně, když se nenechají jako ovce beze slova ostříhat, viďte? Policista nebo úředník má přece vždy pravdu, takže to tak ještě, aby se obhajoval. Nezbláznil jste se malinko? Co je to za totalitní řeči? Každý má právo se obhajovat a policista nebo úředník je placený od toho, aby to svoje obviněný dotáhnul do konce. Buď dělá svou práci pořádně a je připravený a usvědčí toho přestupce anebo jen dělá čárky do evidence nebo plní místní rozpočet a pak holt prohraje. Právníka ke každému přestupku a do každého správního řízení - alespoň snad začnou úředníci dělat svoji práci za naše daně pořádně.

Ale někdo je prostě ovce, která se nechá libovolně ostříhat, že?
10. 1. 2013 22:50
Re: dobře nám tak
Ano, vymlouvat se a lhát. Bohužel na Čechy musí bejt bič. Jinak to nejde. Ale nic Vám nebrání si najmout firmu na přestupky" aneb nechci slevu zadarmo že". Každý občan může využít svého práva a od 19.1. 2013 svého práva začne využívat stát. Nic špatného na tom nevidím.
11. 1. 2013 06:19
Re: dobře nám tak
Naprosty souhlas :yes:

add: V tomhle absurdistanu maji vsichni plnou hubu svych prav, ale ze maji predevsim dodrzovat a respektovat zakony demokraticke zeme v niz ziji a do jejihoz cela si dosadili politicky dobytek spatnou volbou, nebou neucasti u voleb je pouze a jen jejich vina - kolektivni obcanska vina.
11. 1. 2013 12:21
Re: dobře nám tak
Obviněný má právo se vymlouvat a lhát. Co se Vám na to nezdá? Jakože "správné" je se přiznat? A k čemu vlastně? K porušení pravidel, která jsou nastavena mnohdy záměrně tak, aby míjela svůj účel (bezpečnost silničního provozu), ale sloužila pouze k plnění místních rozpočtů a na ně navázaných soukromých společností? Z Vás musí mít aktéři "systému" radost. Ovečka, co jde dobrovolně na stříhání a ještě říká, jak je stříhání správné. Neskutečně absurdní (a smutné) divadlo slepé poslušnosti autoritě.
10. 1. 2013 20:49
Tohle dlouho nevydrží,
sice se tahle úprava snaží mlžit, ale je jasné, že porušuje základní lidská práva. Nikdo nemůže být nucen aby vypovídal proti sobě nebo osobě blízké. Pokud k tomu stát člověka nutí pod pohrůžkou vysoké sankce, je to na stížnost k ústavnímu soudu. Těch 10 tisíc je pro někoho částka kterou vydělá za hodinu, ale pro jiného to může být měsíční plat. Už z tohoto pohledu je sankce neobhajitelná. A to nemluvím o tom, že pokud není nade vší pochybnost prokázána vina, není možné v právním státě žádné tresty ani sankce ukládat.
Četl jsem jak někdo tento paskvil porovnává s právní úpravou při vlastnictví zbraně. To je nesmysl, protože půjčovat někomu pistoli je zakázané samo o sobě, ale půjčovat auto zakázané není a proto půjčení auta nemůže být trestáno.
Rozbalit vlákno
1
10. 1. 2013 21:02
Re: Tohle dlouho nevydrží,
Jenze na zacatku je poruseni zakona, tzn kazdy ma sve prava a taky povinnosti a jednou z povinnosti je zodpovidat se za sve chovani, popr rict, kdo by se zodpovidat mel, ne? Ty z toho delas, jako by slusnou rodinku napadl policajt s kudlou v ruce a "desitku nebo bonzuj rodinu", to je az na bliti, co z toho delate...
10. 1. 2013 20:58
Občan občanu šerifem
tak chápe ministerstvo roli poctivého občana - řidiče. Úplně vidím, jak dávám manželce klíčky od auta a v dálce zní harmonika ze známého westernu s kráskou a pravým polednem..... Na hrudi se mi blyští šerifská hvězda udělená mi ministerstvem dopravy. Provede-li něco, dovlečují přece v lasu, vláčeje jí na tažném zařízení až před úřad a tam - tam jí předhodím úředníkovi... Tady jí máte....Pověste jí body vejš - ať se houpaj....
A teď jinak - Stát - prostře zavádí jistou formu výpalného. Dává možnost za určitý poplatek vyvinit se z následků bodového systému.... Učí lidi jedinému - Můžeš si koupit beztrestnost broučku - stačí, když zacáluješ.....Vůbec nejde o nějakou spravedlnost, ale o prachy....
Slovy římského císaře - Peníze nepáchnou...jenže ty jeho byly z veřejných záchodků, ale tyhle - tyhle pěkně smrdí................
Rozbalit vlákno
8
10. 1. 2013 21:07
Re: Občan občanu šerifem
jsi smesny, z manzelky, ktera se chova na silnici jak hovado, delas chudacka, trapne.

A o zadne penize nejde, jde o to, aby se lidi nemohli postihum vyhybat, nikdo z tebe tech 10k netaha, nevidim duvod ochudit rodinu o 10k a zachovat si nejakou trapnou hrdost, lepsi je snad zaplatit treba 2k, at je to manzelka nebo ja, ne? Zaklad je ovsem ten, ze prestupek bude potrestan, proste tak, jak to ma byt, dalsi kecy jsou jen trapna vytacka
10. 1. 2013 21:33
Re: Občan občanu šerifem
ať k smíchu či k pláči - jsem pořád schopen poznat nadsázku - tzv. hyperbolu ve větném útvaru.... To za prvé...
a to za druhé.
Než budeš druhé mentorovat, tak si to zkus přečíst ještě jednou a pozorně. Mírně bych nasměroval kritikovu pozornost ne sentenci - Vůbec nejde o spravedlnost, ale o prachy...
A jen pro Tebe - vždy jsem pokutu zaplatil a nikdy - opakuji snad jen pro Tebe broučku - nikdy jsem s policisty nediskutoval...ani se na osobu blízkou nevymlouval......... Oč mi jde je to, že stát - potažmo jeho vykonavači, by měli zajistit ztotožnění pachatele a ne se takto zbavovat své povinnosti..... Míru zdar............
10. 1. 2013 21:45
Re: Občan občanu šerifem
Samozřejmě jsem záměrně zveličoval, aby bylo jasně vidět, do jaké absurdnosti to ne ty, ale ostatní směřují (viz nahoře a v předešlých diskuzích), to je to, co mi na tom vadí, že v tom všichni vidí útok na svou svobodu (že něco provedli, to jaksi pomíjí, to je ta ubohost).

A o ty peníze přece vůbec nejde, jak bys to chtěl bez peněz udělat? Buď řekneš kdo, nebo půjdeš sedět? Tak zas bych nepřeháněl, těch 10k má být čistě odstrašujících, aby to člověka přimnělo říct, kdo přestupek spáchal, ochrana blízkých nebo mě samého nemá v řízení přestupku podle mě co dělat, kromě materiální újmy se mi nic jiného nestane (a pokud na pokutu nemám, mám si to rozyslet ještě předtím, než něco udělám)
10. 1. 2013 21:57
Re: Občan občanu šerifem
již jsem to psal - nevýhodou psané diskuze je to, že nedokážeme reagovat přímo na mluvčího, jeho dikci, intonaci, gesta a tak předejít zůrným rozporům a nedorozuměním. Proto nikoho nenapadám a ani se nesnažím to "vyšroubovat". Předem - mě se Tvůj příspěvek nedotkl - na to, jsem asi už v diskuzích trošku "orván" - ale považuji za zbytečné někoho manželku označovat přímo jako hovado(apropos - ta moje nemá za 10let řízení ani jednu pokutu či trestný bod:-))
Ad peníze - jde o to - že Ti, co mají peníze a desítka pro ně znamená asi tolik, co koupit si cigára a stejně tak se chovají i k ostatním lidem, tak pro ty to žádný trest není.... Co mi zásadně vadí je to, že se to skutečně mění na pouhý vybírací aparát - absolutně se rezignuje na to, postihnout skutečného viníka. Tady nejde o dědu z Horní Dolní, který jednou rozbije vajíčka tím, že brzdí za cedulí a při tom ho změří.... Tady jde o cápka, který bude například po Praze jezdit na červenou a přes kilo a jen něžně prohlásí "bla bla bla" a zacáluje- protože holt vyplázne ekvivalent pár gramů ze své pravidelné večerní lajny, kterou si srovná platinovou kreditkou...
Jaký to má výchovný efekt? Represivní složky mají pachatele ztotožnit a vychovávat ho - ne mu dávat šanci uniknout pohozením pár drobných na stůl....
10. 1. 2013 22:27
Re: Občan občanu šerifem
Máš vtornou manželku :-) Nevím, jestli 10k je málo pro nějak velkou skupinu lidí, v případě ztráty posledních bodů to bude cesta pro více lidí, následně však budou víc opatrní. A pominu-li body, pořád se můžeš jednoduše přiznat, objasněnost může být stejná jako u chycení na místě.

Taky souhlasím, že by policie měla řešit přestupky přímo na místě, rychle, strušně, jasně, nicméně tato forma řešení v případech, kdy není možné chytit hned, mi přijde jako schdná a podle mě účinná bude - ostatně počet odložených přestupku "odmítnutím podání vysvětlení" bude po roce jednoduché statisticky porovnat, sám jsem zvědavý.
Avatar - KANKUNEN
10. 1. 2013 21:44
Re: Občan občanu šerifem
Chrudoši, všimni si jak Ozasawan píše moudře. To tvé parkování řeší odtah nebo bota. Zrovna pro ty co parkují na špatných místech je větší problém shánět své auto nebo postávat před botičkou obdařeným autem větší trest než donést desítku do kanclu anonymně. Všimni si hlavní věci, já nepropaguji výmluvy, ale skutečný trest okamžitě tomu co udělal přestupek. Prostě ti nepomůže žádná výmluva ani za deset tisíc.
10. 1. 2013 21:49
Re: Občan občanu šerifem
Ale vždyť se nijak vymouvat nemusíš ne? Mě osobně je jedno, jestli dostanu botičku nebo odjedu a půjdu to vyřídit později, obojí má jasný důsledek - stojí mě to stejně a už tam parkovat nebudu (a pokud jo, jsem smířený, co se může stát). Vždyt těch 10k není automaticky, pachatel se botičkou nebo bločkem nemění, bloček po mě akorát vyžaduje osobní přiznání, to je ten kámen úrazu a v tom je možnost vytáčky, přijde mi lepší toto odstranit pohrůžkou 10k než nákupem nových botiček a odtahovek (nehledě na to, že oboje řečení je dražší a časově pro všechny zúčastněné daleko daleko náročnější)
10. 1. 2013 22:18
Re: Občan občanu šerifem
:yes: :yes:
Avatar - Guttalax
10. 1. 2013 22:18
Eurokvikot pokračuje
Novela trestního zákona Chorvatské republiky NN číslo 144/2012 (článek 226)
Účastník silničního provozu, který se dopustí vážného porušení předpisů o bezpečnosti silničního provozu, řídí vozidlo v neschopném stavu způsobeném požitím alkoholických nápojů s koncentrací nejméně 1,50 g/kg alkoholu v krvi, nebo opiátů nebo psychotropních látek, nebo řídí auto v zakázaném směru, nebo předjíždí kolonu vozidel na nedostatečně zřetelném místě, nebo jezdí rychlostí, která přesahuje 50 km/h v osídlené obci nebo v oblasti s jasně uvedeným omezením rychlosti, způsobí nebezpečí ohrožení života a zdraví osob, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky. :*)
Rozbalit vlákno
0
10. 1. 2013 23:16
okolní státy
okolní státy mají ty podmínky a zákon o sil. provozu daleko tvrdší. Zajímalo by mě kolik z vás se hádalo s německým policajtem nebo s rakouským. Třeba v Holandsku, ze kterého tato novela pochází když se nezjistí přestupce tak jde vše za provozovatelem vozidla a když nesouhlasí tak důkazní břemeno je na provozovateli. S nima se tam nikdo nebaví. V německu Vás taky sléknou na dálnici do naha při běžné kontrole a nikdo se s vámi nebaví. Tak nevím co tady pořád brečíte a ohánite se nějakými právy ve lhaní a podvádění úřadů. nedávno jsem sledoval reportáž z Anglie a tam když při lustraci stojícího vozidla na parkovišti zjistili, že nemá zaplacené pov. ručení tak auto šlo rovnou do šrotu.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Rampa89
10. 1. 2013 23:26
Re: okolní státy
By mě zajímalo, z čeho čerpají tvá tvrzení? Z vlastní zkušenosti? Opravdu silná káva. Kolikrát tě jaký policista svékl do naha při běžné kontrole? Zdá se, že se moc koukáš na televizi... a na takových absurdních příkladech naznačovat, že je takové jednání opodstatněné a v pořádku, tak to už je rovnou diagnóza.
11. 1. 2013 06:26
Re: okolní státy
Vzpamatuj se trotle, bylo to pouze vyvedeno do extremu, tak jako tady jine potrefene husicky, v extremu, kyhaji o svych pravech... 8-s

Neni to tak davno, co bezelo nasimi nestrannymi medii, jak jsou ti nemecti policiste na chudaky cechacky s hromadou prav a svobod zli... jak jim zabavuji auticka, kontroluji je klidne hodinu ci dve a zamerne si vybiraji voziky s CZ atp.

Rekni rodicum, at te nekdy vezmou na vylet mimo hranice tehle zemicky. Abys pochopil, jak rychle bude tatik respektovat zahranicni prikazove znacky >:-[]
Avatar - Rampa89
11. 1. 2013 16:51
Re: okolní státy
Kde jsi, vševěde, vyčetl z mého příspěvku můj postoj k předpisům ať již zde, nebo v zahraničí? Myslím, že hlavně tobě by cesta za hranice, ne jen hloupé papouškování "nestranných" médií vyvedené do extrému, prospělo... i když, zdá se, že je to marné.

Argumenty 0, napadání, inu vskutku diskuze na úrovni.
:no:
11. 1. 2013 08:42
Re: okolní státy
Neviem ako v Nemecku alebo Holandsku, ale mam dost skusenosti s policajtmi v Rakusku: prisla mi vyzva zaplatit pokutu za prekrocenie rychlosti. Stacilo na prilozenom odpovedacom listku napisat ze som moje auto neviedol ja (co bola aj pravda), a viac nebudem k tomu vypovedat. Poslal som im to naspat, a bol klud. Uz ma nikdy koli tomu nekontaktovali...

Nevravim ze je to takto vzdy a vsade (jednotlive spolkove krajiny mozu mat trochu odlisne pravidla), ale rozhodne to nie je tak, ze ked nepoviem kto viedol moje auto v case spachania priestupku, automaticky platim pokutu ja. Nic takeho ako ta "objektivna zodpovednost" tu neexistuje.
11. 1. 2013 00:36
Jak na to vyzrát
Doporučuji jezdit v mopedautech. Tyhle krámy jsou prokazatelně EKO, protože žerou kolem 3 litrů i po městě a prakticky s nima nelze jet nad 50 km/h, jinak hrozí prasknutí hlavy od rachotu z dvouválce pod kapotou. Parkování není problém - délka 2m a oficiálně je to moped :-) Takže nebezpečí pokuty skoro nulové. >:-[]
Rozbalit vlákno
0
11. 1. 2013 00:38
Pěkný *...
Jde jen o to, jak z automatickejch pastí vytřískat poslední korunu za každou cenu. O žádnou bezpečnost nejde ani v nejmenším...
Rozbalit vlákno
2
11. 1. 2013 08:12
Re: Pěkný *...
No ale je to přece jen a jen na tobě a nás ostatních řidičích, kolik "vytřískají", když nebudeme porušovat zákon, nebudou mít ani korunu. Předpokládám, že na červenou nejezdíš, neparkuješ na vozíčkářovi, máš dálniční známku, proč bys měl teda jezdit rychle? Co se nám nelibí, to nedodržovat a remcat, česká specialita :-)
11. 1. 2013 20:00
Re: Pěkný *...
Promiňte, ale Vy nechápete podstatu problému. Rozumíte tomu, že veřejná správa je tady od toho, aby nám poskytovala nějakou službu a ne obráceně? A že existuje a má existovat jen striktině a úzce za účelem, za kterým byla zřízena a "neožívat" nějakým vlastním účelem a že pokud se tak stane, tak diktát autority v takovém případě není legitimní? Podle Vás je tedy v pořádku, když se veřejná správa odchýlí od původního účelu (v tomto případě dohledu nad bezpečností provozu) a je zneužita ke generování peněz, což není účel, pro který byla námi, jako daňovými poplatníky, určena a ustanovena?

To, co popisujete jako řešení, je rezignace na to, aby veřejná správa fungovala, jak má a říkáte, že mám akceptovat nějaké omezení, jehož účelem není přínos pro jednotlivé účastníky silničního provozu (a pro to si to také z daní platím), ale účel úplně jiný (penězovod do místních rozpočtů).

Tady nemůžete ustupovat a pokud se domníváte, že jde o remcání, tj. "českou specialitu", tak jen ukazujete, jak hluboce je ve Vás zakořeněna slepá poslušnost autoritě a neschopnost rozlišit legitimní pravidla od těch samoúčelných. Chápete, že tento samoúčel, který za tím stávajícím stavem je a který vznikl v rozporu s původním (a zákonem stanoveným) účelem, snadno zaplní každý prostor, ze kterého ustoupíte? Pokud budete takto ustupovat, za chvíli nebudete moct vůbec nic.

A nemylte se, to není volání po anarchii, to je jen vracení se k původnímu účelu a podrobení kritice výkon veřejní správy. Rozlišujte tedy pravidla a jejich (ne)dodržování tam, kde se svým původním účelem rezonují a jsou tedy legitimní a ta, která se odchýlila a legitimní nejsou. A jestli to nedokážete, protože je pro Vás svaté vše, co veřejná autorita dělá, tak si prostě budete muset prožít zkušenosti, které Vás přesvědčí o mylnosti takového přístupu, protože mezi legální a legitimní rozhodně není rovnítko.
11. 1. 2013 08:10
studie na umisteni znacek??? jak kde ...
pokud se tedy nejdrive provede nejaka studie pred umistenim znacek, rad bych videl treba tu, ktera probehla v praze na strakonicke smerem z mesta, kde je prujezdova 50... ok, je tam par domu, ale na druhe strane je golfove hriste a vedle strakonicke vedou koleje pro vlak... prijde vam to jako neco jineho nez rejze pro mestskou policii... zajedte se podivat na jednotku rychle roty mp na prahu 8... tam uvidite, jak chlapci parkuji a svete div se, kdyz sem tam byl projednavat prestupek a upozornil sem je, ze parkuji spatne, bylo mi receno, ze to neni moje vec a ze se jedna o soukromy pozemek... je bezne, aby mp z ph 8 jezdila pokutovat na ph 6 ve 2.30 v noci, tomu se rika hospodareni s nasimi danemi... ale v nasem krasnem state se krasne kaze voda a pije vino... staci se podivat na nasi elitu naroda... za prestupky trestejte na miste - treba ranama holi a zlodejum sekejte ruce... ;-\
Rozbalit vlákno
0