Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford Focus RS: Příjem objednávek v České republice zahájen

Ford s příchodem letošního října spustil u svých autorizovaných partnerů na českém trhu příjem objednávky na nový Focus RS.
Zpět na článek
1. 10. 2015 11:02
1. 10. 2015 12:23
1. 10. 2015 13:08
2. 10. 2015 13:19
1. 10. 2015 16:45
1. 10. 2015 17:32
1. 10. 2015 18:14
1. 10. 2015 18:28
1. 10. 2015 18:44
1. 10. 2015 19:45
1. 10. 2015 19:59
1. 10. 2015 20:48
1. 10. 2015 19:23
1. 10. 2015 19:52
1. 10. 2015 21:36
Avatar - fOE
1. 10. 2015 11:02
Koupe petiletky?
Tak si tak ctu vypis toho co ma auto v zakladu a co dostane s RS ultra sadou, divam se na cenu a ptam se sam sebe jestli tohle neni koupe petiletky? Ano, nejel jsem s tim, tak jako nikdo, ale predpoklady na to udelat vyborne auto ford urcite ma a za tuhle cenu (cena zakladniho golfu R, cena zakladniho civicu type R, cena o temer 500tis nizsi nez zakladni A 45 AMG)?
Forde, nezmrs to auto jizdne a ja ti tleskam. Tohle musi jit na dracku. :yes:
Rozbalit vlákno
17
Avatar - iudex
1. 10. 2015 11:13
Re: Koupe petiletky?
Veru, najmä v kontexte toho, ako Ford ČR pri predstavení nadsadil cenu ST, je toto skoro za hubičku. Skrátka kategória športových áut do milióna má papierového víťaza.
Sám by som si ho vedel predstaviť v garáži a hoci jeho exteriér je trochu expresívny, v tej novej šedej vyzerá dostatočne civilne, rozhodne menej tuzingovo, ako CTR.
Avatar - fOE
1. 10. 2015 11:21
Re: Koupe petiletky?
CTR ma zvlastni auru. Jestli bylo nejake auto ve frankfurte zavaleno nactiletymi tak to byl prave CTR. Nikde jinde nebylo tak malo hypotek a tak mnoho bedaru (kluci prominou >:-[] ) jako u stanku hondy a konkretne prave u CTR.
Jestli to neco vypovida o tom aute nevim. :-)
EDIT: Jo a jeste nissan 370z lakal podobne jako CTR. >:D

Ad RS, ano, toto je auto ktere se snazi kricet do sveta co umi. Na druhou stranu ma o cem kricet a vzhledem k tomu ze i cena miri rozumne a relativne i na mlade lidi tak proc ne. V te modre vypada skvele. Strach bych mel jedine z tech priplatkovych recaro, vypadaji fantasticky a urcite jeste lepe funguji na trati / okresce, ale co ve meste? Co delsi cesty? Tady bych mel strach jestli toto uz trosku nezabije pointu HH, tedy rychleho auta na kazdy den.
1. 10. 2015 11:32
Re: Koupe petiletky?
já nevím,ale všechny tyhle rychlý káry jsou hrozně tvrdý, jel jsem cla amg a na denní ježdění si to neumím představit, možná někde na západě po normálních silnicích
Avatar - Covenant
1. 10. 2015 12:12
Re: Koupe petiletky?
Záleží na co jsi zvyklý.....spousta z nás jezdí právě těmihle HH i denní nebo delší trasy v pohodě a není to nijaký očistec pro záda a podobně ;-)
Avatar - CHerokee
1. 10. 2015 12:20
Re: Koupe petiletky?
Záleží, zda má nebo nemá performance podvozek a příplatková o palec větší kola. Tyto dvě věci hrají velkou roli. Bez performance podvozku CLA 45 není špatné.
Avatar - Covenant
1. 10. 2015 12:15
Re: Koupe petiletky?
Bohužel tahle pěkná modrá je jen na propagačních fotkách a show caru v reálu jde objednat jen bazénová modrá :-(
Avatar - iudex
1. 10. 2015 12:28
Re: Koupe petiletky?
Veru, nitrous blue alias bazénová modrá (copyright white label) je nevydarená, neviem, prečo nenechali tú propagačnú performance blue. Takto zostáva len šedá slate (pastelová), alebo šedá metla magnetic: [odkaz] Volil by som niektorú z tých šedých, to, že trochu stlmí tvary karosérie je len dobre.
Avatar - white label
1. 10. 2015 16:03
Re: Koupe petiletky?
Ty šedé jsou ale obě tmavé, čekal bych, že tam dají spíš nějakou trendy "betonově" šedou ve stylu nové RS3.
Avatar - iudex
1. 10. 2015 17:24
Re: Koupe petiletky?
No ja som myslel že tá slate grey je práve tá trendy betónová šedá, čo bola predstavená s faceliftovaným Focusom ST (stealth grey), len s iným názvom, ale zrejme sa mýlim.
Každopádne keď už tam nedali nejakú peknú výraznú farbu (performance blue či jedovatú zelenú ako u minulého RS, prípadne nejaký odtieň žltej či oranžovej á la Lambo), tak potom je naj práve tá bridlicová šedá.
Avatar - miromen
1. 10. 2015 17:26
Re: Koupe petiletky?
Ta tam ale je. Jde o šedou Stealth...

[odkaz]%3A

V DE konfiguratoru značena jako Slate-Grau.
Avatar - iudex
1. 10. 2015 17:36
Re: Koupe petiletky?
Dík za odkaz, takže som sa nemýlil a Stealth grey na ST je tá istá, čo Slate grey na RS: [odkaz]
Avatar - white label
1. 10. 2015 21:09
Re: Koupe petiletky?
Tak tím lépe pro FoRS, ale na konfigurátoru FoRS vypadá mnohem! tmavší...
Avatar - miromen
1. 10. 2015 13:10
Re: Koupe petiletky?
Mě naopak vzhle RS sedi a řekl bych že je to tak akorat. Neni to usedle jako Golf R a naopak takova šilenost jako CTR. Dokonce se mi libi i ta modra mydlovka ale určitě ne na tomhle autě. RS sekne modra z fotky ale jak jsem se dival v konfiguratoru neni k dispozici. :-O
Avatar - iudex
1. 10. 2015 13:16
Re: Koupe petiletky?
Ale áno, nie je to tak šialené ako CTR, na druhej strane auto týchto parametrov musí byť trochu výraznejšie, Golf R vyzerá ako 1,2ka s R paketom. Moje výhrady skôr smerujú k základu karosérie Focus, konkrétne k zadnej časti HB. Inak ako píšem vedel by som si F RS predstaviť doma. :-)
Avatar - miromen
1. 10. 2015 13:20
Re: Koupe petiletky?
Jo tak....tak to ja nemam problem se zakladnimi tvary Focuse , naopak ty se mi libi. Jen RS už by bylo na mě moc a klidně bych se spokojil s polokrevnikem ST. Nicmeně cena za RS je až podezřele nizka a jak pišeš pokud Ford dobře naladi pak jednoznačně :yes:
Avatar - iudex
1. 10. 2015 17:41
Re: Koupe petiletky?
Focus ST má len jednu reálnu vadu: nemá samosvor. Darmo je tak nominálne výkonnejší, ako GTIP, kvôli absencii samosvoru má často problém preniesť ten výkon na cestu a v reále ho na okruhoch GTIP poráža. Inak jeho charakter je fantastický, ostrý, dravý, zvukovo najlepší fúkaný štvorvalec na trhu a po facelifte aj celkom pekný.
1. 10. 2015 19:59
Re: Koupe petiletky?
:yes: presne tak..podla mna tiez jasny vitaz auta do milionu.Tak ako v dnesnej dobe vychvalu vsade Golf R tak budu na buduci rok budu v testoch ospevovat RS-o..350 koni,manual,4x4=funny zabava..kral je mrtvy (Evo) at zije kral! (RS)
Avatar - CHerokee
1. 10. 2015 12:23
2 prodejny?
To se bude prodávat jen v Praze a Pardubicích? Nebo jsem to špatně pochopil.
Rozbalit vlákno
4
1. 10. 2015 13:08
Re: 2 prodejny?
Ano jen 2 prodejny.
Avatar - CHerokee
1. 10. 2015 18:25
Re: 2 prodejny?
No tak tím to dost pohřbili....
2. 10. 2015 13:19
Re: 2 prodejny?
Proč by to tím jako měli pohřbít? Kupující takového auta je ochoten zcela určitě překonat určitou vzdálenost a získat tím vyšší kvalitu prodeje a zázemí FordStore. Navíc Ford se netají tím, že v příštím roce otevře další a bude jich celkem 6 - 7 v ČR...
Avatar - Barry Lyndon
1. 10. 2015 12:50
technika asi výborná, ale ten design...
... člověk by v tom vypadal jako pošuk... V tomhle má Golf R prostě výhodu (Golf GTI se mi naopak nelíbí)
Rozbalit vlákno
5
1. 10. 2015 13:09
Re: technika asi výborná, ale ten design...
Nemyslel jsi to obracene ?
Avatar - Barry Lyndon
1. 10. 2015 16:18
Re: technika asi výborná, ale ten design...
jelikož mluvím o třech autech (RS, R a GTI), tak nevím, co myslíš tím "obráceně" ;-)
1. 10. 2015 13:10
Re: technika asi výborná, ale ten design...
v tomhle posuk a v golfu R jako de*bil. tak co je lepsi? >:-[]
Avatar - Barry Lyndon
1. 10. 2015 16:19
Re: technika asi výborná, ale ten design...
ty máš taky dost... :no:
Avatar - white label
1. 10. 2015 20:53
Re: technika asi výborná, ale ten design...
Bezkonkurenčně nejhorší je tvůj případ - psát tu jako "de*bil", bez ohledu na to, v čem zrovna jedeš...
1. 10. 2015 15:19
Ford Slovensko
Kazdy jeden den sa divam na oficialne stranky Fordu na Slovensku, je az neuveritelne, ako dokaze Ford na Slovensku spat. CR a vsetky okolne staty maju cennik, konfigurator, informacie o RS uz 2 tyzdne, na Slovensku stale ani len pamiatky :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - iudex
1. 10. 2015 17:25
Re: Ford Slovensko
Možno o dva mesiace mi predajca s veľkou pompou pošle cenník s oznamom, že RS je už v predaji. >:D Aj keď predajcovia sú v tom nevinne, môžu sa snažiť ako chcú, keď Summit prdí na vec.
1. 10. 2015 16:45
Vyber
RS je horky kandidat na druhe auto do rodiny. Cena je pekne nastavena a na papire to vypada nejlepe z aktualni nabidky HH. Nicmene potrebuji nakoupit do konce roku a nikde zadna predvadecka. Je hezke, ze to jde objednat, ale kupovat HH bez projeti je pro me utopie. Nakonec to mozna dopadne tak, ze vezmu golfa R s peknou slevou a vyladim od MTM a budu spokojeny.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - iudex
1. 10. 2015 17:32
Re: Vyber
Tak do konca roka je síce ešte dlhý čas, ale ako poznám Ford, zverejniť cenník a fyzicky naskladniť autá je dosť rozdiel. Ak potrebuješ auto kúpiť teraz z daňových dôvodov, môžeš dobrovoľne zaplatiť ešte pred dodaním (čo nie je úplne rozumné); inak Ti zostáva ten G R (hoci aj ten sa nejaký ten mesiac vyrába, to by si musel nájsť skladovku).
Inak charakterovo sú to dosť odlišné autá, hoci obe super silné hotheče so 4x4, eRko je absolútne nenápadný sleeper s vizuálom 1,2ky, kdežto RS je podstatne expresívnejší, dáva najavo, čo má pod kapotou. Inak sériový FF RS vs. GR vytunený u Mayera, to bude dosť cenový rozdiel (v neprospech R).
1. 10. 2015 18:14
Re: Vyber
Ano. Ford má problém uvést modely do reálného prodeje, což je skoda. Už takle mám tuarega, místo Mondea. Nejsem ochotný koupit něco, co si nemůžu projet. Věřím, že jízdne to bude super, ale co když to bude ultra tvrdé? Co kdyz to bude zrát jak stí? Atd.

Vzhledově je pro mě lepší Rko svoji nenápadnosti, ale ani RS není moc kriklave. Firma má rámcovku s VW, takže na Rko do výroby je pro me zajímavá sleva a pak zbyde i těch 2k€ na chip. Na RS díky tem dvěma prodejcům asi moc invidualni nabídka nebude i vzhledem k výborné základní ceně.

Srdce by určitě volilo RS, ale uvidíme, jestli tomu půjde Ford naproti.
Avatar - CHerokee
1. 10. 2015 18:28
Re: Vyber
U fordu to má vždycky nějaký háček. Mustangů je málo. Tohle jen ve dvou prodejnách v Čechách....pro mě tedy nekoupitelné a nepochopitelné.
1. 10. 2015 18:44
Re: Vyber
Taky nechápu, proč si v tomto případě hraje zbytečně na hogo fogo a prodává RS jen ve 2 prodejnách.
Avatar - CHerokee
1. 10. 2015 19:45
Re: Vyber
Pochopil bych to u Bugatti Veyron. U Nissanu GTR jsem si klepal na hlavu, ale u Fordu Focus. ;-\ ... to je naprostý nesmysl.
1. 10. 2015 19:59
Re: Vyber
Take mi to prijde nejen divne, ale i celkem nespravedilive ke stavajicim dealerum. Ale je to vec Fordu. Ale nenapada me ani, jaky prinos to ma pro zakaznika.
Avatar - white label
1. 10. 2015 20:48
Re: Vyber
Nehledě na to, že obě prodejny jsou v Čechách, takže Morava (a Slezsko) má smůlu..., resp. Focus III RS má smůlu na Moravě (a ve Slezsku).
Avatar - speedfred
1. 10. 2015 19:23
Re: Vyber
Tak si urobiť výlet do D alebo PL - tam som bol ja,ale iná značka.
1. 10. 2015 19:52
Re: Vyber
Jses si jisty, ze v DE maji uz predvadecky k dispozici? Ja takove info nemam.
Avatar - speedfred
1. 10. 2015 21:36
Re: Vyber
Neviem či majú predvadzacky,ja som to uviedol iba ako príklad.