Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW i3 dojede dále, díky lepším bateriím až 300 km

V případě zájmu si majitelé již pořízených i3 mohou vyměnit dosavadní baterie za nové s vyšší kapacitou.
Zpět na článek
3. 5. 2016 18:36
Avatar - flyboyeda
2. 5. 2016 12:58
A za jak dlouho se dobije do plna z třeba 5 % ?
;-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Jenik3
2. 5. 2016 14:05
Re: A za jak dlouho se dobije do plna z třeba 5 % ?
To je jedna z klicovych informaci.
Na dalnici A3 maji u benzinky sest nabijecich mist pro Teslu. Hosi tam auta nechali nabijet minimalne 30 min a sli si dat neco k jidlu.
Avatar - flyboyeda
3. 5. 2016 17:04
Re: A za jak dlouho se dobije do plna z třeba 5 % ?
Ano ano, pokud je tvůj životní styl ztrávit veškerý svůj volný čas u dobíjecí stanice a jíst, je pro tebe Tesla to pravé auto, protože u ostaních auto natankuješ do plna a můžeš jet kam chceš s teslou to tak snadné není, musíš trávit hodiny u nabíječky aby ses někam pohl, napdalo mě skvělé přirovnání, určitě všichni víme jak rychle se nám vybíjejí ty chytré telefony, no a teď si představete že to stejné bude i s auty, no pokud cjce někdo ztrávit celý život u nabíječky , neexistuje lepší auto než je ta Tesla co je neustále ve ztrátě a nevydělala ani halíř, kterou podporuje americká vládá, protože tesla je symbolem ameriky stejně jako MC donald ve kterém není maso,ale jeon tuk, vid Olivere
Avatar - flyboyeda
2. 5. 2016 13:00
Dojezd 200 km za nepříznivého počasí a při zaplém topení, či
A co když bude mínus 10 stupňů celsia ještě k tomu a dokonce si zapnu třeba světla ;-) ??
Rozbalit vlákno
2
2. 5. 2016 16:29
Re: Dojezd 200 km za nepříznivého počasí a při zaplém topení
To je tak těžký si pochválit ego v jednom příspěvku?
3. 5. 2016 17:27
Re: Dojezd 200 km za nepříznivého počasí a při zaplém topení
Řeknu to asi takhle, zkoušel jsem to s původní i3, bylo -10 °C (ale vytopil jsem auto před odpojením ze zásuvky), jeli jsme na hory (převýšení asi 500 metrů) a topení jelo na plno. Neřešil jsem eco pro režimy apod. A odhadem bych normálním stylem ujel asi 80 km (protože po výjezdu do hor následoval sjezd) plus REX do nekonečna... Nic hroznýho.
Avatar - flyboyeda
2. 5. 2016 13:08
Nemůžu zapomenout na slovo toho bláznivého prodejce Tesly kt
Že nějaké jiné auto projede za tři roky nějakých 800 000 kč na benzínu a že s teslou jenom 50 000 kč

Jenomže chlapec zapomněl že se ta Tesla nabíjí 12 hodin a protože Obchodník čekal než se mu Tesla dobije aby mohl vyrazit za obchodem, promeškal za ty 3 roky obchody za já nevím 20 000 000 kč ,ale hlavně že ušetřil 750 000 kč za benzín, tomu říkám logika

U těch ekokrámů není důležitý dojezd ,ale doba nabíjení je klíčová, 200 km dojede i Pagani Zonda a ostatní supersporty a určitě to nebude taková nuda jak v tom ekonesmyslu, plná nádrž dolití max 5 minut a to jsem přehnal, i kratčí dobu, Baterky do plna to se počítá na hodiny, už vám to docvakává ?, nebo stále nic ?
Rozbalit vlákno
2
2. 5. 2016 19:51
Re: Nemůžu zapomenout na slovo toho bláznivého prodejce Tesl
Obchodník si za tu dobu vyřídí maily a udělá třeba další dva nové kšefty...
Avatar - flyboyeda
2. 5. 2016 19:56
Re: Nemůžu zapomenout na slovo toho bláznivého prodejce Tesl
Jsi retardovaný ?
Avatar - flyboyeda
2. 5. 2016 13:14
Jako auto do města, je to ideální
parkování hračka, sníží se smrad ve městě , ok , ale jet stím za město, nebo po dálnici, tomu říkám adrenalinové dobrodružství o život
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Jenik3
2. 5. 2016 14:07
Re: Jako auto do města, je to ideální
To si vyzkousis nekolikrat a pak uz budes vedet, co je bezpecny dojezd bez adrenalinu. Do mesta a primestske lokality je to idelani vozitko.
2. 5. 2016 19:09
Re: Jako auto do města, je to ideální
Dobrodruzstvi o zivot je cteni tvych zvratku.
Je to zkrátka výhra!
300km dojedeš (možná) a zbylých 400km dojdeš pěšky >:-[]
Rozbalit vlákno
0
2. 5. 2016 17:01
Měststký a příměstský přibližovadlo...
...tu místní odborníci pasují na dálniční křižník. Tohle auto je mi ze všech ekovozů nejsympatičtější. Dokonale vystihuje to, co bych od EV chtěl a pokud mám vyšší nároky, můžu vzít verzi REX.

Beru to od BMW jako dokonalou trefu.
Rozbalit vlákno
3
2. 5. 2016 19:14
Re: Měststký a příměstský přibližovadlo...
Ja si dovolim ukazat na trochu nedokonalosti te trefy.
Za prve kola: 19, nebo 20 palcu se sirkou 155-175 mm jsou tezke atypy, ktere kostuji zatracene hodne. Ano, BMW obecne nema levna kola, ale tady te nuti platit za atypicky rozmer jeste dalsi palbu navic.
Za druhe: Je to auto pro 2+2. JInymi slovy ti dva vzadu jsou tam navic, nemuzou si stahnout, ani jinak otevrit okynka, a pro nastoupeni/vystoupeni si musi cestujici vpredu odepnout pasy a otevrit sve dvere. V -12 ve vanici to bude zkouska nervu :-)
Ale co mi osobne vadi opravdu suverenne nejvic - to je absolutni absence jakehokoliv prislusenstvi. Stresni nosice boxu, lyzi, kol, nic takoveho BMW nenabizi. Koupit si za mega auto, se kterym si nezajedu ani na lyze na Koprivnou, ani s kolem na Pustevny...to teda BMW podelalo. Pritom v propagacnich materialech si muzes vybrat nosic horskych kol treba na trojkove kabrio, nebo vak na lyze pro M4... 8-s
2. 5. 2016 21:23
Re: Měststký a příměstský přibližovadlo...
Každý auto má něco atypickeho, takže kola jsou ok. To chybějící příslušenství je/může být horší... Místo aby tu ocenili o 58% větší dojezd s baterií o stejné velikosti a možnost výměny u již zakoupených aut, tak tu někteří píší naprosté hlouposti...
3. 5. 2016 21:17
Re: Měststký a příměstský přibližovadlo...
Zajímavý. My jeli ve 4 lidech na běžky a v pohodě. Prostě jsme ty lyže složili dovnitř. Vešly se tam v pohodě. A kůže na sedačkách to přežila bez újmy.
3. 5. 2016 11:12
Norma vs. relaita.
Pokud se přidalo na baterii 11kw/h a spotřeba je 12,6kw/100km tak s těmi novými 11kw se prodlouží dojezd cca o 90km. Ale ofiko údaj je o 110km více? :-)
Rozbalit vlákno
4
3. 5. 2016 14:12
Re: Norma vs. relaita.
Nejdou počty? Baterie stará 190km, navýšení kapacity nové o 50% (využitelná kapacita nárůst o více než 50%) a mírné snížení spotřeby... Kde je problém se 110km navíc?
4. 5. 2016 19:22
Re: Norma vs. relaita.
Mě se zdá, že mi to prostě nevychází :-) u nového modelu se píše, že využitelná kapacita je 29 kw/h. spotřeba normovaná (ať už je jakkoliv reálná/nereálná) je 12,6 kwh/100 takže dojezd 230km. Ale ještě jinak - nárust využitelné kapacity baterie je podle výrobce o 10,2Kw/h (29 vs 18,8). Pokud auto spotřebuje nově 12,6 kwh/ na 100 km, tak se dojezd nemůže zvýšit o oněch 110km, ale naprosto konkrétně o 79km) To je jakobych řekl, že auto má o 10,2 litrů větší nádrž, žere 12,6 l/100km, takže se prodlouží dojezd o 110km? To asi ne.
3. 5. 2016 14:15
Re: Norma vs. relaita.
Nezapomínat na průběžné dobijeni/rekuperací...
3. 5. 2016 21:18
Re: Norma vs. relaita.
Normálně se dá jezdit za 16 kWh. Za 12,6 nikdo nejezdí.
Avatar - chetoos
3. 5. 2016 18:36
Elektromobily
Moc elektromobilům nefandím a preferuji klasické motory, ale vypadá to, že v blízké budoucnosti se těmto autům nevyhneme. Je škoda, že auta již nejsou to co bývala. Navíc u elektromobilů mi chybí manuální převodovka. Miluji řízení a ač jsem v práci jezdil automaty manuál nikdy nenahradím automatem ve svém autě. Navíc by mě zajímalo, jestli opravdu dojede I3 300 km. Když se podívám na konkurenční Leafy od Nissanu nebo Renault Zoey či Mitsubishi i-Miev. V zimě se dojezd snižuje, při zapnuté klimatizaci se rovněž snižuje dojezd. A mimo město se dojezd snižuje bleskovou rychlostí. Ideální rychlost je takových 100 Km/h. Navíc všichni říkají, že jsou to ekologická auta, ale výroba akumulátorů je na životní prostřední dost náročná a samotná likvidace baterií je náročná na zpracování. Doufám, že klasické motory nevymřou.
Rozbalit vlákno
1
3. 5. 2016 21:19
Re: Elektromobily
Nevymřou, rozhodně ne v blízké budoucnosti. Ale i3 je super městské vozidlo. Pro lidi s běžným rádiusem kolem 100 km je to supervůz. A ten pocit, že kdykoliv předjedete cokoliv...
5. 5. 2016 11:08
Těžší auto má nižší spotřebu?
Co se asi stalo, že má těžší auto nižší spotřebu ?

Přibyvších 11 kWh o hmotnosti 50 kg odpovídá co do energie 1 litru benzínu s hmotností 0,8 kg. Oněch 50 kg by měla hmotnost slušná nádrž benzínu s dosahem vozu 1000 km (bez elektriky).

Kdyby měl aku jen 11 kWh a byl trvale dobíjený stabilně běžícím oním benzíňáčkem, tak by s nádrží do 30 litrů a oním čistě el. pohonem dojel 1000 km !
Rozbalit vlákno
0