Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropské Automobily roku: Nissan Leaf (2011)

Nissan Leaf dosáhl jako první elektromobil světa skutečného komerčního úspěchu. Počet prodaných kusů se blíží čtvrtmilionu.
Zpět na článek
22. 9. 2016 06:57
22. 9. 2016 07:12
22. 9. 2016 09:02
23. 9. 2016 08:42
23. 9. 2016 08:37
23. 9. 2016 08:59
23. 9. 2016 08:54
23. 9. 2016 09:49
22. 9. 2016 01:52
Design exteriéru se povedl?
Jako vždy v této sérii článků se jedná o velmi kvalitní materiál nabitý spoustou zajímavých informací, ovšem s hodnocením designu Leafu větou "design exteriéru se povedl" asi moc lidí souhlasit nebude. Pro mě je to přímo nejošklivější sériový hatchback všech dob a netuším, proč to tak Nissan udělal - vždyť i elektromobil by mohl mít pohlednou a sympatickou karoserii, ne? :-O
Rozbalit vlákno
9
22. 9. 2016 09:17
Re: Design exteriéru se povedl?
Vzhled je motivován a dán především snížením odporu vzduchu, aby ten ještě dále neomezoval malý dojezd. A to tím spíš, že jeho větší výška dost zvětšila čelní plochu - viz příspěvek "Leaf".
22. 9. 2016 13:53
Re: Design exteriéru se povedl?
Aerodynamickych aut je na trhu hromada a umi i vypadat dobre, Leaf dobre nevypada, je hnusny a za to odpor vzduchu nemuze.
22. 9. 2016 17:09
Re: Design exteriéru se povedl?
To je přesně napsané :yes:
22. 9. 2016 17:21
Re: Design exteriéru se povedl?
Naopak - Leaf vypadá neskutočne fajn! Ten dizajn je nezameniteľný, odlišný, jedinečný - nič pre konformistov, ale hodne dobrý.
23. 9. 2016 09:51
Re: Design exteriéru se povedl?
Cx ani moc nepovedlo.
23. 9. 2016 23:19
Re: Design exteriéru se povedl?
Vypadat "nezamenitelne a nekonformne" neznamena vypadat hnusne.
24. 9. 2016 13:44
Re: Design exteriéru se povedl?
Ako vidieť, pre niekoho asi áno.
Avatar - Bazalt
23. 9. 2016 08:49
Re: Design exteriéru se povedl?
Design Leafu možná šokuje v České kotlině, kde jsou lidé za prvé zvyklí že z deseti aut co projedou je 5 škodovek a 3 ostatní VW styl. Věř mi, že v zemích s větším podílem japonských aut si Leafa pomalu ani nevšimneš. To je jako kdybys se projel v USA Octávkou :-) Souhlasím s redakcí, Leaf je konečně elektromobil co vypadá jako normální auto. To se o BMW i3 říct nedá, navíc je menší, kufr má jen 250l a navíc stojí skoro o půl milionu víc...
23. 9. 2016 23:20
Re: Design exteriéru se povedl?
Ano, i3 j emnohem vetsi uchylarna. A zbytecne.
Avatar - Hittman
22. 9. 2016 06:57
Dodnes
nechápu, jak se to stalo... Zaplaceno a nebo to byl vyšší zájem??
Rozbalit vlákno
1
Avatar - sargis
22. 9. 2016 07:12
Re: Dodnes
Asi wow efekt a snaha "prinutit" dalsich vyrobcov o podobne auta.
22. 9. 2016 07:40
Asi nejhorsi...
...auto roku vsech dob (a to jsem elektromobilni nadsenec).

Jen pripomenu ostatni kandidaty:
Alfa Romeo Giulietta
Citroën C3/DS3
Dacia Duster
Ford C-Max/Grand C-Max
Opel/Vauxhall Meriva
Volvo S60/V60.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - lamal
22. 9. 2016 10:53
Re: Asi nejhorsi...
ty si s nim jazdil ano ? ked je to najhorsie auto vsech dob ?
22. 9. 2016 13:48
Re: Asi nejhorsi...
Ano, jezdil jsem s nim.
Neocekavam, ze bys to pochopil, ostatne fakt, ze nechapes ani tak jednoduchou a kratkou vetu jako je ta moje nahore, svedci o tve (ne)chapavosti dostatecne... Ale zkusim to.
Nepsal jsem, ze je to "nejhorsi auto vsech dob", ale nejhorsi - a ted davej velky pozor a cti cely text v uvozovkach - "nejhorsi auto roku vsech dob". Jinymi slovy je to nejhorsi vitez COTY vsech dob.
Uz chapes, nebo mam ve vysvetlovani pokracovat?
Avatar - lamal
22. 9. 2016 19:23
Re: Asi nejhorsi...
ty si dobrý výpek aj preslávený tým aký si výpek na tomto serveri, veru niečo na tom je
23. 9. 2016 08:59
Re: Asi nejhorsi...
Jen si ulev, ty primitive, ja vedel, ze neuneses svou vlastni blbost >:D
Avatar - lamal
23. 9. 2016 20:12
Re: Asi nejhorsi...
som si tedy ulavil... ´´Neocekavam, ze bys to pochopil, ostatne fakt, ze nechapes ani tak jednoduchou a kratkou vetu jako je ta moje nahore, svedci o tve (ne)chapavosti dostatecne...´´

si vypeceny to nie je ziadna ulava pre mna :-)
23. 9. 2016 23:17
Re: Asi nejhorsi...
Aha, takze ty nechapes psany text a ja jsem proto "vypeceny"...
Vis co? Aspon si precti, co jsem o Leafu napsal: [odkaz]
Avatar - Bazalt
23. 9. 2016 08:39
Re: Asi nejhorsi...
Já si myslím že to dostal hlavně za inovace a průlom. O turbo dvouválci od Fiatu také každý že to není žádný zázrak a byl motorem roku ;-)
23. 9. 2016 08:58
Re: Asi nejhorsi...
Na to ma ale COTY zvlast kategorii, ne?
23. 9. 2016 14:04
Re: Asi nejhorsi...
Naprostý souhlas, ten titul tehdy samozřejmě měla dostat Giulietta, ale tlak ekoterotistické lobby byl bohužel silnější... 8-s 8-s 8-s :no: :no: :no:
22. 9. 2016 09:02
Leaf
Nissan Leaf sice svým vzhledem připomíná hatchback nižší sřední třídy, ale je z nich nejdelší (o 15-20cm), nejvyšší (o cca 5-10cm) a také nejhmotnější (o cca 130kg), a přitom téměř s nejmenším zavazadlovým prostorem (jen 370 litrů). Svou délkou odpovídá již kombíkům odvozených z oněch hatchbacků, ale ty jsou o 100kg lehčí a mají zavazadelník o 100-130 litrů větší. Jeho větší výška je totiž daná umístěním akumulátorů v zadní části podlahy a pod zadními sedadly, což si vynutilo vyšší posaz vzadu, a tím právě vyšší výšku vozu. Akumulátory si vynutily také poměrně velký rozvor (2700 mm), a tím větší délku vozu a také újmu na objemu kufru - navíc při rozložení zadních sedadel s velkým schodem (opět aku.). Rovněž jeho velká hmotnost je daná především akumulátory.
Setkal jsem se s tím, že Nissan Leaf až někomu připomíná MPV - ale to jen výškou; protože ji však nemůže mít využitou k prostoru pro nohy a hlavy pasažerů a nemá variabilní interiér, MPV to jistě není.
Rozbalit vlákno
6
Re: Leaf
Na druhú stranu interiér nemá nijak malý a na bežné denné jazdenie po meste a blízkom okolí je z pohľadu pohodlia lepšou voľbou ako autá typu Polo alebo Corsa...
23. 9. 2016 08:42
Re: Leaf
Polo a Corsa jsou auta o 1velikostní třídu menší. Leaf svou vnější velikostí není městské auto. A na vzdálenější (rodinné) trasy má zase malý zavazadelník (a malý dosah).
Leaf - jak jsem psal - má být nižší střední třída, ale velikostně a hmotnostně z ní vyčuhuje. Seděl jsem v něm a uznávám, že je uvnitř prostorný (i sezení je velmi dobré), ale při takovém vnějším objemu to není žádná přednost.
Avatar - Bazalt
23. 9. 2016 08:37
Re: Leaf
V Leafu je místa opravdu dost, pro hlavu i nohy, můžu potvrdit z vlastní zkušenosti a to mám 190. Co se týká rozměru a hlavně v Čechách milovaného kufru tak například nejpodobnější auto Golf+ má kufr necelých 400l (zadní sedačky v poloze aby se tam někdo vešel). A pokud má někdo pocit že je Leaf drahý tak právě ten golf ve výbavě jako má Leaf stál úplně stejně ;-) Leaf je udělaný jako prostorné auto pro rozvoz rodiny, ne přepravu ledniček.Jak říkáš, vzhledem připomíná hath nižší třídy ale když ho zaparkuješ vedle Corsy nebo Fiesty je spíš jak Scenic. Ovšem s menším kufrem. Týden po tom co jsem s Leafem jezdil celý víkend jsem měl Golfa a první pocit byl že sedám do auta o třídu nižší, a to včetně zpracování.
23. 9. 2016 08:59
Re: Leaf
To právě neobstojí. Vnějšími rozměry je až jako MPV - a spíš větší MPV!! Ale MPV to není. Viz původní příspěvek a odpověď Teslovi.
Jak jsem psal: aku si vynutily ve srovnání s hatchbacky nižší stř. třídy silně nadprůměrný rozvor, a tím vzniklo ono velké místo pro nohy. Ale i v délce mimo tuto třídu už nezbylo na kufr.
Avatar - Bazalt
23. 9. 2016 08:54
Re: Leaf
Eletromobil co připomíná hatch nižší střední třídy je spíš tohle:
[odkaz]
23. 9. 2016 09:49
Re: Leaf
Ale to snad ne. R. Zoe je přeci o 1 délkovou třídu menší auto - má cca 4 m (4,08 m) -, než je nižší střední třída (ta má 4,2-4,35 m).

Zoe je třída Corsy, nebo Pola, které tady jsou i jinde zmíněny. A mohli bychom zase porovnávat!

Leaf je vnějšími rozměry podobný ne Astře, nebo Golfu (hatchbacky nižší stř.třídy), ale odovídá MPV Renault Scénic (ne Grand, ale ten menší) a ten je vnitřním prostorem, obsaditelností a variabilitou nesrovnatelný. A i pohotovostní hmotností.

Prostorově lepší hatchbacky nižší střední třídy mají dokonce v druhé řadě místo pro tři lidi (např. Hyundai i30 nebo Fiat Tipo) a to tady u Leafu nemůže být o středním místě ani řeč (aku!!!).
22. 9. 2016 09:09
Seriózní souhrnná zpráva s měřeními (Wikipedia)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - twistedTSD
22. 9. 2016 18:35
Re: Seriózní souhrnná zpráva s měřeními (Wikipedia)
Https odkazy nejdou, musí být vloženy jako http.
23. 9. 2016 08:49
Re: Seriózní souhrnná zpráva s měřeními (Wikipedia)
[odkaz]

Aha, děkuji, už to jde.